Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Artroskopija

  1. #1
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno Artroskopija

    Dakle. Otvaram temu jer nisam uspjela naći niš o artroskopiji.

    Zadnje 2-3 godine mi desno koljeno povremeno, a zadnjih 6 mjeseci stalno - preskače. Kako god hodam, uzbrdno, nizbrdo, uz ili niz stepenice, brzo ili polako čuje se tok-tok, tok-tok. Išla sam doktorici (mislila sam da će mi preporučiti kakav steznik), no već sutradan me uspjela naručiti u Lovranu.

    Tamo me dr. pregledao, slikali su koljeno, i ustanovljeno je oštećenje hrskavice, no budući da se ne vidi više, preporučena mi je artroskopija, operacijski zahvat gdje kamerom ulaze u koljeno i ustanovljuju što ne valja, a po potrebi odmah i 'popravljaju'.
    Prije svega, no manje bitno, ostala sam u šoku da me 'tako mladu' već zezaju koljena. Za zahvat će me zvati za tek 7-8 mjeseci, gužve su velike. Pitala sam ga što NE raditi da pogoršam, a što vježbati, no nije bio razgovorljiv, samo je rekao 'a pazite koljeno.'

    Zanima me: jeste li , ili netko vaš bile na artroskopiji? Ako da, kakva su iskustva oporavka i iskustva same operacije. Bude li se kasnije na štakama? Je li potrebna fizioterapija post-operacije?
    Postoji li išta što mogu uzimati radi regeneracije hrskavice? Počela sam piti juhu (temeljac) od kostiju, zadnja 2-3 dana, po receptu Anite Šupe.

    Suprug misli da bih trebala otići kod Nemeca, sve je to u našim krajevima i nama blizu, po drugo mišljenje. Ja nisam sigurna.

    I najvažnije - postoje li i koje su vježbe kojima bih ojačala mišiće nogu a NE riskirala daljnje trošenje hrskavice. Nisam trkačica, nisam sportašica, nikad bila, povremeno radim yogu. Nemam neki pretjerani višak tjelesne težine (174/69)

    Sva iskustva su dobrodošla!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Meni su radili dvije artroskopije jos davno. Sam zahvat nije nista strasno.
    Oporavak zavisi o tome sta ce ti radit. Prvi put su mi samo odstranili komad hrskavice koji se bio odlomio i bila sam kratko na stakama i brzo se pocela opirat na nogu i vracala se hodanju uz fizioterapiju.
    Drugi put su mi kao busili hrskavicu da se sama obnavlja i tada sam duze bila na stakama i kasnije sam se pocela opirati
    Ja bih isla svakako po drugo misljenje ako imas priliku iako su u Lovranu iskusni doktori

  3. #3
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    majola, hvala ti. Jesi li radila kakve vježbe prije zahvata, sama ili uz upute fizioterapeuta, kako bi ojačala mišiće? Je li to potrebno?
    I molim te - koliko si dugo cca bila na bolovanju, prvi i drugi put, da znam otprilike što vremenski očekivati. Tnx!
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 13.07.2017. at 08:12

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Nisam radila vjezbe prije zahvata, prvi put je bio hitan zahvat i mirovala sam tih par dana dok sam cekala, a i pred drugi put sam bila u bolovima i svaka vjezba/sport ih je pojacavala. Kod tebe je drugaciji slucaj tako da neznam sto bi ti bilo dobro radit. U biti tek s artroskopijom mogu vidjeti sto se tocno dogadja pa odlucit sta se moze napraviti.
    Sjecam se da su mi tada rekli da se samo s ponovnom artroskopijom moze vidjeti jeli se sto popravilo.
    Ja sam tada bila u srednjoj skoli i isla sam na stakama u skolu... prvi put krace, drugi put duze

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •