Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Skidanje tapeta - problem

  1. #1
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno Skidanje tapeta - problem

    Dakle, nekim cudom nas strop je obljepljen tapetama, koje mi zelimo skinuti, medjutim one nikako da se lijepo o vecim komadima skidaju kao npr na zidovima, jer su obljepljenje na beton a ne na gips plocu. Doslovno se gule po centimetar! Ima li netko ideju ili muza koji bi mi mogao znati kako ih lakse skinuti?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Jeste li ih namočili? To se radi toplom vodom s nečim što odmače, može poslužiti sredstvo za pranje prozora ili ocat. Davno sam to radila, ali znalo se naći i namjenskih sredstava, jer nije isto skidati papir ili perive tapete.... pitaj u namjenskoj trgovini što se nudi.

  3. #3
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    thanks Peterlin, sto je najgore, te tapete se one koje se mogu farbati i tako su jako zaljepljene da je to strasno cak imaju komadice piljevine u sebi da budu onako grube...sa zidova idu ok, al strop je nocna mora

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    thanks Peterlin, sto je najgore, te tapete se one koje se mogu farbati i tako su jako zaljepljene da je to strasno cak imaju komadice piljevine u sebi da budu onako grube...sa zidova idu ok, al strop je nocna mora
    Nešto ovakvo smo mi koristili: https://www.bauhaus.hr/uredenje-doma...ac-tapeta.html

    Inače, ako možeš negdje posuditi cento gradi (onaj uređaj koji stvara paru) probaj s tim.

  5. #5
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    iii tapete su down, nakon sto muka. Naime ispostavilo se da postoji neki kao buzdovan kojim se prodje po toj vrsti tapeta najprije, pa dobro namoci sa omeksivacem za rublje, par puta...tek su tad se pocele skidati

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Bravo!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    iii tapete su down, nakon sto muka. Naime ispostavilo se da postoji neki kao buzdovan kojim se prodje po toj vrsti tapeta najprije, pa dobro namoci sa omeksivacem za rublje, par puta...tek su tad se pocele skidati
    Ja sam imala problema sa skidanjem naljepnica s prozora... Jao svo ljepilo mi ostalo na prozoru... Pokušavala vrućom vodom, kako god, više štete nego koristi.. I pitam tako jednog prijatelja kaže pa imaš sprej za skidanje tih ostataka ljepila.. Kad ono našpricaš i skine ga kao da nikad tamo nije bio... Ja sate izgubila na ovo... Al sada znam :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •