Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Problemi s dojenjem (vise njih)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno Problemi s dojenjem (vise njih)

    Bok Rode,
    Imam problema s dojenjem i ako mi mozete pomoci da nastavim s dojenjem i usput ne zavrsim na psihijatriji bila bih vam svima zahvalna.
    Moja beba rodena je prije malo manje od mjesec dana (2 dana nas dijele do 1.mjeseca).
    Iako je porod bio carskim rezom dojim od prvog dana. Treci dan mi je otprilike nadoslo mlijeko, i to u prevelikim kolicinama. Inace imam velike grudi, a sada su ogromne. Citajuci forum shvatila sam da imam prejako otpustanje mlijeka, dojke stalno cure i beba i ja i sve je stalno pokapano mlijekom jer im treba ravno par sekunda da naprave nered. Kada stavim bebu na dojku, a ne stignem se izdojiti i on ju pusti poprska ga mlaz po licu(tus, to nije mlaz nego mlazovi). Dok se ja izdojim on postane jako nervozan. Inace je dosta nervozna i grintava beba plus ga od 4.dana muce grcevi. U pocetku bi sisao 15ak minuta i spavao po 2, 3, 4 sata i sve je bilo ok. Kako vrijeme odmice on sisa sve manje i spava sve manje. Kada mu idem dati jest on uvuce bradavicu i pusti ju nakon sto je dva put povuce i krene urlati. Vidno je da je gladan, zivcan i da od nervoze ne moze pravilno povuc dojku. Dojima ga lezeci na boku, i u sjedecim polozajima iako mi oni ne idu od ruke jer je beba duga, ja imam kratke ruke, tezak mi je i dok ga namjesrim on se iznervira, ja se preznojim i krene urlanje. Na zalost i kad dojim lezeci na boku rezultat je isti. Od 10 podoja u danu, 6 ih je borba da on pojede nekako nesto. Nekada tako lijepo jede, a nekada produ 2, 3 takva podoja u nizu gdje urla od gladi, a nece da jede.
    Mijenjam ga prije podoja jer ako ga mijenjam nakon razbijen mu san, ali ovako cesto postane zivcan pred podoj. Pelene mijenjam 6-10 x dnevno ovisno o njegovom ritmu hranjenja i spavanja. U pravilu su sve pelene popiskene i pokakane, rijetko je da nisu. Stolica mu je smede zlatna zrnata, nekad malena, nekad bude puna pelena. Ponekad ima tragove zelene u stolici ili kompletno zelenu zrnato pastastu stolicu.
    Uz to sve zadnjih tjedan dana zeli spavati iskljucivo na meni i na rukama. Kada ga bilo gdje premjestim od 8 puta u danu 5 puta mi ne uspije i on krene urlati, opet ga dignem na ruke uspavam i tako visi na meni cijeli dan. Vec gotovo mjesec dana nista nisam napravila, rucak skuhala, sebi se posvetila(stignem oprati zube i umiti se i otusirati u 2min max).. Razmisljala sam o izdajanju i dojenju na bocu, mlijeko bi bilo spremno odmah i ne bi se morao nervirati. Sve cu napraviti samo da bude sit i da mi konacno zivot dode u kakvu takvu normalu. Ne spavam vise od 4 sata dnevno s prekidima, mama mi skuha pa bar pojedem nesto, ali sve skupa sam psihicki koma...
    Bili smo u ped sa 3 tjedna jer ide na godisnji pa je nema do sredine 8.mjeseca. Beba je narasla 3cm i dobila 1kg u tocno 3 tjedna.
    P.s. znam da cete spomenuti soor, meni se ne cini da ga ima, nisam mu u stanju gurnuti krpu u usta i doci do jezika da ga obrisem ali cini mi se da su mu naslage od mlijeka. Ja nemam simptome osim trnaca i boli u bradavicama kad mi nadode mlijeko...
    Hvala svima unaprijed

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Za sad samo da ti napisem da sam vidjela post. Trenutno ne stignem detaljnije pisati,javit cu se kasnije.
    Samo na brzinu,ne brini da je beba gladna, ima i vise nego dovoljno mokrih i pokakanih pelena i super je dobio na tezini.

    Nikako se nemoj izdajati, tako ces samo povecati kolicinu mlijeka. Prije podoja pusti prvih par mlazova da istece u rucnik i onda tek stavi dijete na dojku.

  3. #3
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Doji zavaljena unazad, to ce malo usporiti tok mlijeka. Dok dojis na jednoj dojci, drugu pokrij rucnikom tako da mlijeko iz nje ne curi svuda naokolo.

  4. #4
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kako izmjenjujes dojke, svaki podoj druga dojka ili?

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    - Možeš li masažom (ne izdajalicom) onaj početni mlaz pustiti da oteče / odšprica (u tetru ili ručnik)?
    - Možeš li dojiti u ležećem položaju (ti na leđima, beba potrbuške)?
    - Jesi li razmišljala o nosiljki pa da ovo što njurga provedete ti u obavljanju potrebnog, on u nosanju?
    - Spavaš li kada beba spava?

    Moje cice su supermale i bilo mi je tako sa prvim djetetom kako opisuješ. Kada god bih koristila izdajalicu mlijeka se još više radilo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Radim sve sto ste navele. Ne izdajam se da se izdajam do kraja, to sam napravila 2x do sad kada sam morala ostaviti bebu mami pa da ima mlijeko pri ruci. Rucnik je uvijek uz mene pa u njega postrcam kad dode do naglag otpustanja, ali L.u meduvremenu postane nestrpljiv, a sto je nestrpljiviji teze hvata dojku i pocne plakat i zivcirat se i nece da je primi.
    Dojim svaki put na drugoj ako je bio dobar podoj da osjetim da mi je ispraznio tu dojku, ako ne ponavljam mu istu dojku unutar 4 sata. Probala sam dojiti lezeci ali prevelike su mi grudi i razliju se, a bradavice su mi minimalno ispupcene tako da nije bilo uspjeha...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Da nadodam sto nisam navela u prethodnom postu- za izbacivanje mlaza izdojim se rucno ako stignem prije podoja u kupatilu, ako ne onda u rucnik.
    Klokanicu nisam zeljela prije poroda jer nisam htjela dijete koje ce biti stalno na rukama. Sada razmisljam o njoj iako je jos uvijek ne zelim nabaviti jer mi vec njegovih 5kg predstavlja problem s obzirom na stanje moje kraljeznice i stare lomove tako da se stalno nadam da ce ova faza proci.
    Htjela bi reci da on spava 2x dnevno duze 3-5 sati (jedna tura od 3, jedna od 5 sati). Jucer npr nije spavao citavo jutro, polijepodne je odradio 3h i cijeli dan nervoza i zivcanost i vecina neuspjesnih podoja. Onda je zakomio u 20.30(pojeo je u 19.30) i probudio se malo prije 1 ujutro.
    Ja uglavnom spavam samo navecer kad on spava jer preko dana jednostavno ne mogu..
    Odlucila sam mu malo promijeniti rutinu mijenjanja pelena da vidim kako ce reagirati. Do sada sam ga mijenjala uvijek pred podoj da bi on tokom ili odmah nakon podoja napunio pelenu i zaspao. Nije imao nikakav osip, ali citala sam da se mora obavezno mijenjati pokakana pelena odmah plus mi se cini da ga cesto mijenjanje pelene prije dojenja iznervira i da zato ne moze jest. Pa sam ga promijenila 3x nakon podoja sinoc i jutros. 1x je bilo brzo i efikasno, druga dva puta se iznervirao i opet smo imali mali koncert urlanja da bi se na kraju umirio na sisi nakon par neuspjesnih pokusaja, bez puno sisanja, cisto terapijski.

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Citiraj MutsyMom prvotno napisa Vidi poruku
    Nije imao nikakav osip, ali citala sam da se mora obavezno mijenjati pokakana pelena odmah plus mi se cini da ga cesto mijenjanje pelene prije dojenja iznervira i da zato ne moze jest. Pa sam ga promijenila 3x nakon podoja sinoc i jutros. 1x je bilo brzo i efikasno, druga dva puta se iznervirao i opet smo imali mali koncert urlanja da bi se na kraju umirio na sisi nakon par neuspjesnih pokusaja, bez puno sisanja, cisto terapijski.
    Da, ja isto ne mijenjam prije podoja ili prije dnevnog spavanja. Obično ga hvatam dok je u nekoj razigranoj fazi. Kad je on pred san mijenjanje pelene razbudi. Ja sam znala u pol noći kad bi se on zasro ko grlica ostaviti tako jer sam bila mrtva krepana da mu tad mijenjam, a onda normalno bi se razbudio i ne bi ga sam bog više smirio. :nemajka:

    Ujutro samo dobro pod slavinom isprati i namazati kremom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.07.2017. at 11:20

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    MutsyMom, cini mi se da dijete predugo spava I onda, kad se probudi, već je jako gladno pa snažno sisa, zbog čega se tebi mlijeko još jače otpušta. Ponudi mu dojku prije nego što se probudi, u polusnu. Neće još biti toliko gladan (a ni budan) pa će vjerojatno nježnije sisati I refleks otpuštanja mlijeka bi također trebao biti nešto slabiji. Pokušaj, znači, s nešto češćim podojima preko dana (svakih 2,5 do 3 sata ako sam ne treži češće). Noću ga možeš pustiti po 4 sata da spava, ali pazi da preko noći bude barem 2 podoja.

    Evo ti slika zavaljenog položaja, vjerujem da bi išlo tako: https://www.bing.com/images/search?q...ng&FORM=HDRSC2

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Tu zavaljenu na kaucu prakticiram, malo je problem zbog velicine dojke i ravne bradavice i njegove zilavosti sve skupa ishendlat.. Dojim ga preko dana svako sat, dva, tri, kako mu dode, u toj vecernjoj turi od 4 sata do ponoc, 1 ga pustin da spava jer se iza 1 opet budi svako 1.5, 2 max 3 sata...danas sam ga hvatala na dojenje u polusnu i islo je bolje, puno bolje, al poslije mu onda mijenjam pelenu pa imamo rock koncert pola sata pa se primiri pa opet dam sisu i onda zakomi... Probat cu tako u buduce, sta cu, najbitnije mi je da jede... Kad bude malo veci onda cu ga presvalaciti u budnim razigranim fazama...sad kad je budan malo zuri okolo pa poslije postane nervozan... Zovem ga ljuti patuljak jer je mrzovoljan..sritan je samo na sisi i kad spava...

  11. #11
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    laumi, poslala bih ti pp, ali pun ti je inbox. možeš li obrisati jednu porukicu da moja može upasti?

  12. #12
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Evo, Mare, idem brisat

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Jedan dan je sve bilo ok, zadnja dva opet show. Gladan je, uzme sisu u usta, povuce dva guca, pocne se grcit i radit nogicama, zacrveni se, pljune sisu i urla..jucer tako citavo popodne i dio noci. S tin da se jucer i danas iza vecine obroka obilno izbljuca... Jucer je ujutro popija 100ml na bocu, ja nisan bila kuci, a navecer san se u ocaju izdojila i jedva 60ml izvukla iz obe(inace imam koliko mi se hoce kroz jutro), poslije 20min jos toliko, a on je popio jedva 60 i ostatak noci opet 3 podoja. Od jucer su mi grudi mekane, ka da vise nema u njima mlika, medutim kad on pusti dojku iz nje kapa mliko...
    Razmisljan o tome da jednostavno predem na ad i dosta..na rubu sam zivcanog sloma, a nije ni on daleko ...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Niko??? Pliz... Borin se i dalje al situacija je sve gora... Krene sisat, pocne se ljutit, grcit, urlat... Hranin ga po pola sata, sat, do kad iman zivaca i tako cijeli dan. Imamo max 2 normalna podoja, i to kad ga uvatin u polusnu sta je neprakticno i nemoguce ostatak jer ga ipak moran minjat. Ponovo je ima gljivice, nakon par dana canestena prosle, jucer se opet vratile... Beba napreduje, ima vise neg dovoljno mokrih i pokakanih pelena. Grceve sad ina stalno, iza svakog podoja, iako u zadnje vrime sve cesce dobije grceve na pocetku ili sredini dojenja..
    Vidin da je gladan i da ne moze jest. Mozda je mali polulud od vrucine ka i mi al treba bi jest kad je gladan i treba bi valjda normalno jest, a ne urlat i urlat i urlat staaaalno...

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Kod moje prve bljucanje i takva nervoza kako je opisuješ je išla nakon prejedanja, gdje bi joj želudac bio tako pun da ju je smetalo, bljucala je cijelo vrijeme. Tada sam znala zamijeniti njenu prejedenost pa bih nudila još i još i samo pogoršavala. Kasnije smo došli na rješenje da je treba nosati bar 20-30 minuta dok se obilato ne podrigne i izbljuca i vidjeti kakva je onda.

    Kakav je tvome prirast, koliko ima popišanih pelena?
    Mekane dojke su znak da se uspostavila ponuda-potražnja.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.08.2017. at 21:47

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda mu je vruce, mozda su grcevi, tko ce znati. Ako je nezadovoljan, gladan, nesto ga boli... sto ce, nego urlati?

    Koliko sad ima podoja u 24h?
    Koliko mokrih i pokakanih pelena?
    Sve poznate tezine?

  17. #17
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A kakav je kad mu das izdojeno na bocicu? Jel onda pojede, mirno zaspe? Ako je tad miran i zadovoljan i, ako ti mozes izdojit, ja bi imala spremno koliko treba po obroku, i kad vidim da dojenje ne ide, dala bi mu izdojeno. Vazno da se on najede.

    Presvlacenje pelene bi ostavila za kad se umiri. Ne bi prije obroka, ako je vec nervozan.

    Ako dijete tako puno urla, odvela bi ga i u pedijatra na pregled (moze i u dezurnog, ako je tvoj na godisnjem).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Danas je koooo izmisljen, normalno jede, spava, place kad su grcevi i to je to... Jucer je bilo pakleno cili dan. Noci su *** uglavnom dobre (osim kad ga grcevi satatu oko 2, 3 ujutro..)Pala je temp za 5 stupnjeva, ocito i to igra... Grceve ima nakon gotovo svakog podoja i cesto ga prekinu u pola dojenja. Nekad zbog toga grinta i grci se, a nekad jadan urla iz petnih zila. Najgore mi je kad je nervozan od starta, znan da je gladan, a ne moze jest... Onda je fajt. Jel ga boli? Sta ga boli? Jesu grcevi? Da nije sta drugo... Na bocicu san mu dala par x, kad me nije bilo kod kuce da ga nahrane (mama mu je dala)i 2x sam probala ja da vidim hoce pomoc. Ali kad je nervozan i bocu odbija, plus ga ne bi htjela na nju navikavat.
    Ne znam kako sada stoji s tezinom, kontrolu je ima sa 3tj, iduca je sa 3mj. Neki dan smo ga vagali tako da sam ja stala na vagu sama pa s njim, izracunali smo da tezi oko 5.5kg. Roden je sa 3790, nakon 2 dana nenatologije 3650, izlazak iz bolnice 6.dan 3900, jucer 6.tjedan (vagan prije 4 dana).
    Nasa je ped na go, ali iza 15.ima snimanje kukova pa cemo ju vidjeti. Vodila bih ga i privatno ali po ovim vrucinama ne zelim, imamo se voziti pola sata min u autu bez klime, pricekati cu radije 10ak dana da padne fibra.
    Sto se pelena tice mijenjam ih 8-10x dnevno, sve su mokre, pokakana vecina i to najmanje 3-4x bude obilato. Dosta ga muce grcevi tako da cekam da napuni 3mj ko ozeba sunce. Nadan se da ce skupa s grcevima i vrucinama proc i ovi problemi.
    Broj podoja u danu ne znam, dojin na zahtjev, kad god trazi sisu dobije je. Nekad jede svako 3h (najcesce), nekad svako 2, nekad udre 2 ture o 4, 5 sati nejedenja, a nekad mu se oce 3 ture za redon svako uru vrimena. Neku vecer je napravija 7 sati pauze u jedenju di je nakon 3h urlanja od grceva (majku in njihovu) zaspa 4 sata. To je bila iznimka. Inace se navecer budi svaka 2-4 sata.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    S tolikim pelenama ne može biti gladan. Grčevi i vrućina su to u kombinaciji.

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pelene su, ako je tako kako si opisala, u redu. Nemoj dozvoljavati pauze od 7 sati bez sisanja. Premlada je beba za to, plus je vruce. Ponudi podoj u snu, ako ti je zao buditi dijete.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Molim vas za pomoc, izludicu, a nemam nikoga za koristan savjet. Naime, imam bebu od 2 i pol mjeseca, iskljucivo dojena, ali zadnja dva dana imam mlijeka tek da ona sisa 1 maksimalno 2 minute. Nakon toga sisa, ali ne guta, nema vise nista!!!! Kako tako iznenada? Kako to promijenitu? Da napomenem da zadnja ta dva dana vristi kada je stavim na sisu, ja ju dignem, animiram i tako dok ne prihvati!!! Molim vas pomagajte, vec bih i ad dala ali ona ne zna cuclati bocicu

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ne mora gutati tako jako da čuješ. Može biti skok u razvoju pa je nemirna.

    Kopirat ću što sam vidjela da savjetnica pita, tako da ima odgovore dok dođe:
    - Sve poznate tezine, od rodjenja do sad, s datumima.
    - Broj mokrih i pokakanih pelena u 24h.
    - Broj podoja u 24h. Koliko od toga su nocni podoji?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Rodjena je 27.06. sa 3270 izasli iz bolnice sa 3180. Nakon mjesec dana 25.07. imala je 4580 i sa sva mjeseca 28.08. 5670.
    -Do prije dva dana je imala6-7 popisanih i 3-4 pokaksne pelene (od juce dnevno 3-4 popisane i 1 dnevno pokakana)
    - ima u prosjeku 8 podoja, na pocetku je imala i vise, od toga 1-2 nocna u zadnje vrijeme samo 1. ona jednostavno spava i nema sanse razbuditi ju.

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok, sto se promijenilo u zadnjih 24h?

    Bolesna beba? Boli uho? Neki drugi razlog nemira? Sto se s tobom dogadja? Nudis li jednak broj podoja kao prekjucer? Jesi sigurna da imate barem 8 podoja u 24h?

    Mlijeko nije moglo nestati od jucer do danas. Prva dva mjeseca ste imali vise nego odlican prirast, nema razloga da ne nastavi dobro dobivati na tezini i dalje.

    Jesi dobila menstruaciju? Pocela uzimati kontracepciju?

    Znas li sto su kompresije? Radis li ih dok dijete sisa? Dajes li jednu ili obje dojke po podoju?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Osim sto se mala prehladila, nikakvih drugih promjena nema. Nudim joj isto, ali jednostavno vristi, koci se, nece. Da napomenem da kod nas funkcionira jedino lezeci polizaj za dojenje i onog trebutka kad primjeti da je spustam, ili okrecem prema sebi nastaje vristanje. Ja sam u poprilicnom stresu, psihicki sam lose, ali to se vice jos od prije. Od nedelje se ovo desava. Do nedelje je imala u prosjeku 8 podoja, podoji su trajali izmedju 5-10 min. ali ona je u tom vremenu intezivno dojila. Sada i ako uspijem joj dati sisu guta intezivno 1 minutu i onda samo cucla ali ne guta. Ja sisu stisnem izlazi po koja kapljica, ali kada njoj stavim siku ona ne guta, zato mislim da nema mlijeka, ili jeli negdje nesto zacepljeno????
    Jasno je meni teoretski da mlijeko nije moglo nestati preko noci, ali sto je ovo? Da li ga ima manje ili ona ne vuce ( ja imam osjecaj sa ona vuce isto, ali kako rekoh nakon 1 minute ne guta vise). Pred vece je lako stavim na sisu ali ona tada samo cucla satima, nema gutanja!!!!!
    Ja se nadam da nesto mogu napraviti, jer me strah jako da neuspijem dalje, a za sada je barem po prirastu islo odlicno.

    Nista ni od menstruacije, a ni kontracepciju ne uzimam.

    Kompresije sam radila obi no navece, kada je kako rekoh bez problema na sisi, ali ne znam koliko uspjesno, naime dok radim kompresije proguta jednom, dvaput i to je sve, pa se pitam je li to dobro radim?! Jedna sisa po podoju, nemoguce dati drugu, ona kada je gotova to je to, a obicno to bude sa jednom sisom. Ova dva dana kada izvuce tu 1 minutu od kedne sise dam i drugu poslije, iz koje isto tako povuce i guta minutu i onda samo cuclanje. Nadam se da nisam previse konfuzno pisala. Hvala u svakom slucaju!!!

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja malena je nedavno bila strasno nervizna na cici
    nekad ju nije htjela ni primiti, plakala je cim bih ju priblizila
    i proslo je kroz par dana
    sto se dogodilo, ne znam....uglavnom, sad je sve ok
    ti samo nudi, al nemoj forsirati, vjerojatno ce kroz koji dan biti sve po starom

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Uh draga Ginger, mantram za isti scenario,... hvala na podrsci

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma i ja sam brinula
    tih nekoliko dana sam imala osjecaj da uopce ni ne jede
    al kazem, proslo je
    nadam se da nece potrajati
    ti samo prati pelene i opce stanje djeteta
    i ak imas pitanja - tu su savjetnice
    sretno!

  29. #29
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ako je prehladjena i nos zacepljen lako moguce da od toga ne moze sisati. Ja bi je odvela pedijatru da je pregleda i poslusa. Nista ne skodi, a tebe ce umirit i dat ti savjet. Ta slina im se tako malima zacas spusti nize. To se meni dogodilo s mladjim, pa je 3-4 dana jako slabo sisio. Isto tako, ako ne moze sisat zbog nosica, ja bi se probala izdojit pa dat na zlicu (ako ne zna na bocicu). Glavno da ne bude gladna.

    E, a stariji mi neko vrijeme uopce nije htio sisat osim u snu. Pa bi ga nahranila tako, cim bi zaspao. I onda jos par puta dok je spavao. Mozes i to probat. Al to dugorocno i nije neko sjajno rjesenje.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 13.09.2017. at 11:08

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Bili smo kod pedijatrice, ima malo sekreta, ali nosic nije zacepljen,....budila sam je dvije noci i papala je,.... bas vukla i gutala,....mene muci dan, zasto ne guta? Da li nema sto? Jer vuce normalno kao uvijek ali ne guta? Odatle moja bojazan da nema! Ovo pricam samo u slucaju kada je uspijem privoliti da uzme siku! Uh, ne mogu biti pametna,...

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ponavljam, dijete ne mora gutati da čuješ. Ono može lagano sisati i to prolazi kroz jednjak. Ja se ne sjećam kad sam zadnji put osjetila baš gutanje. A to ti ide ovako otprilike - gutanje se čuje i osjeti kada ide najjači mlaz, a on doista traje samo minutu - dvije. Nakon toga dijete vuče i ide lakše sisanje. Najbitnije je u svemu praćenje pelena. Ne koliko kaplji izađe kada stisneš sisu, ni koliko dugo dijete guta. Neka me isprave savjetnice ako griješim.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Shvacam zuta sto kazes,... ali evo opet jedno glupo pitanje,... kako se u noci cuje da guta,... (ove dvije noci zadnje koje sam ju budila), kako sam do prije dva dana uvijek tokom podoja cula gutanje,.... zadnja dva dana ne!!!! Naravno da pratim pelene,.... to me jos koliko toliko drzi

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Nije glupo pitanje. Preko noći, dakle opet kažem samo ono što mi se čini, neka me netko ispravi ako nije tako, duži su intervali između podoja. Rekla si jedan do dva podoja. Moja pretpostavka je da je refleks otpuštanja jači. To sam primijetila kod svoje djece. Popiju ukratko, i nastave spavati. Preko dana u budnom stanju, češće doje i mlijeko ide više kontinuirano nego u mlazovima. Kada ide mlaz dijete mora gutati brže jer mlijeko ide brže. Pa se zbog toga čuje.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.09.2017. at 11:54

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Hvala zuta,... nadam se da je to slucaj kod nas,.... da smo dosli u taj neki nivo kada se ne cuje,... budem pratila pelene, oa cu onda i vise znati da li je to definitivno to! Sve i jednoj hvala na odvojenom vremenu za jednu ludu mamu!!!

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nocu si vjerojatno opustenija nego danju. Pusti grc, ako mozes, opusti se nekako. Ako piski i kaka - jede. A ti, ako si stalno pod stresom, refleks ti je sporiji pa je i njoj gutanje sporije.

    Za lose psihicko stanje, potrazi pomoc, ako vec nisi. I ti si bitna, cak i bitnija od djece, u takvom slucaju.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Hvala Kaae na svakom savjetu,....

    Nazalost prijavljujem i dalje borbu, vrisku, plac, kocenje, crvenjenje, nemirnost,..... prilikom svakog pokusaja hranjenja,.... juce je jela 5 puta od toga jednom u noci i ostala 4 puta na prevaru kada sam je uspavljivala!!!!

    Pokusala sam joj dati na flasicu izdojeno, ona jednostavno ne zna vuci flasicu,... i pritom naravno postane nervozna i place

    Strah me ako se ovo nastavi u nedogled a ona ne zna flasicu koristiti,...

    Ovdje gdje zivim kazu da je to strajk i da je prolazan,.... sve nade jos polazem u to i da sto prije prodje

  37. #37
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj stariji je bar mjesec dana jeo samo u snu i polusnu. Al svejedno bi skupio bar 15-ak podoja dnevno. I ok je napredovao. Mozes je pokusat vise puta nahranit dok spava. Al dugorocno, to i nije neko rjesenje. Al ajde, bar jede

    Mozda je strajk, a mozda joj ipak nesto smeta. Mozes joj probat dat na zlicicu ili na spricu ili probat neku drugu flasicu...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Uh 15 nije bilo niti kad se tek rodila, pokusavam ja tokom spavanja, ne uspijem svaki put,.... a i bog dao spava jako malo,....

    Ne znam sta bi joj smetalo, ok ja jesam isprepadana i rastresena (naravno ne konstantno) i sad ne znam je li to razlog, do neki dan i ako je to razlog funkcioniralo je dojenje.

    Pokusavam se ja sabrati radi sebe i prvenstveno radi nje,.... pomoc trazim, pa cemo vidjeti ako je to to.

    Jedna zena savjetnica za dojenje la leche udeuge ovdje u svicarskoj mi je rekla da je to dobro poznati "strajk" i da ga je i ona sa 3 djece dozivjela i da kako dodje, tako i prodje,...... a ja se sad za to ko davljenik drzim

    Jadranka hvala

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno ti je LLL dobro rekla, ali nije najbitnije znati kako se sto zove, vec pregurati taj period, naravno ako iskljucis bolest i neke druge stvari koje mozes otkloniti. Strajk se moze dogoditi bilo kada, ne mora s tri mjeseca.

    Probaj procitati ovo, o alternativnim metodama hranjenja: http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...hranjenja.html Bocicu izbjegavaj koliko god mozes.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    Javlja se jedna nesigurna mama, naime svoje prvo dijete sam dobila prije 10 dana, i na putu sam da izludim.
    Bebac se rodio s 3880gr i sve je izgledalo idealno do nismo krenuli s dojenjem s kojim se se srusili moji snovi o bezbriznom dojenju koje me okruzuje s reklama.
    U bolnici mlijeko nikako nije dolazilo pa su sestre davale dohranu, a kada smo stigli doma mlijeko je konacno doslo.
    Bebac je jako zivahan i rijetki su trenuci da je budan a da ne place ( patronazna me malo umirila jer kaze da je to normalno)
    Vjerujem da nikako ne uspjevam da ga pravilno namjestim na dojku, i sada vec u strahu da nesto krivo radim, zapadam u zacarani krug a on se ili nakon par minuta na prsima unervozi ili zaspi.
    Iskreno ne osjetim da je nesto podojio pa se izdajem i dajem mu na bocicu, pa maleni ima pokakanih pelena i isto tako popiskenih.

    Bilo kakav savjet prijedlog ili rijec utjehe je dobrodosla.
    Hvala mame

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    29

    Početno

    Postovani,
    Beba iskljucivo dojena, prirodni porod sve bilo u redu.
    Prvi mjesec je dobio 1200 grama, drugi mjesec je dobio 850 grama. Danas isli kod ped samo vidjeti jel sve u redu zbog prehlade, da bi vaga pokazala kako je od zadnjeg pregleda, koji je bio prije 25 dana, dobio SAMO 5O grama. Za par dana ce 4 mjeseca. Jako sam tuzna. Dojimo na zahtjev, on je vesela i lijepa beba, veliki je i sada. Rodio se sa 4200 a sada ima 6900. Ima svaki dan barem jednu do dvije ukakane pelene i svaka ima dosta mokrace. Na njemu se nista ne vidi da ne dobiva na kilazi. Jedino sto sam jucer i jutros primijetila zelenu stolicu, ali sam to pripisala prehladi. Jel moguce da nesto krivo radimo...... Kako povecati kolicinu mlijeka? Ako ga dojim prvo jedna dojka, pa spava 3 sata, onda ide druga dojka pa opet otprilike 3 sata, prva cica bude puna ko bomba. Nemoguce da nemam mlijeka.
    Pomoc!

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Drage mame Tonka21 i ivana&karolina, drž'te se! Evo broj telefona na kojem ćete dobiti brzu pomoć: http://www.roda.hr/udruga/programi/d...a-dojenje.html

    tel je 091 22 77 220 i 01 61 77 520. Radnim danom od 17-20.

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Tonka21 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Javlja se jedna nesigurna mama, naime svoje prvo dijete sam dobila prije 10 dana, i na putu sam da izludim.
    Bebac se rodio s 3880gr i sve je izgledalo idealno do nismo krenuli s dojenjem s kojim se se srusili moji snovi o bezbriznom dojenju koje me okruzuje s reklama.
    U bolnici mlijeko nikako nije dolazilo pa su sestre davale dohranu, a kada smo stigli doma mlijeko je konacno doslo.
    Bebac je jako zivahan i rijetki su trenuci da je budan a da ne place ( patronazna me malo umirila jer kaze da je to normalno)
    Vjerujem da nikako ne uspjevam da ga pravilno namjestim na dojku, i sada vec u strahu da nesto krivo radim, zapadam u zacarani krug a on se ili nakon par minuta na prsima unervozi ili zaspi.
    Iskreno ne osjetim da je nesto podojio pa se izdajem i dajem mu na bocicu, pa maleni ima pokakanih pelena i isto tako popiskenih.

    Bilo kakav savjet prijedlog ili rijec utjehe je dobrodosla.
    Hvala mame
    Tonka, prilicno je normalno da si u dvojbi, ali vise nego vjerojatno je sve ok.

    Najbolje bi bilo da sto prije prestanes izdajati i da krenete s dojenjem jer, sto duze nudis bocicu, to ce biti veca sansa da beba nece vise htjeti sisati.

    Jesi pogledala film Mlijecna staza? Toplo preporucam: https://www.youtube.com/results?sear...A1nog+dojenja+ (pazi da pogledas sve dijelove).

    Novorodjence treba imati 10-12 ili vise podoja u 24h; nudi podoj na svaki mig. Pokakanih pelena treba biti 3-4 ili vise, a mokrih 5-6 ili vise u 24h.

    U kojem polozaju pokusavas dojiti? Kako beba prihvaca bradavicu? Koliko cesto izdajas? Koliko puta izdajas u danu, koliko mlijeka dajes po obroku?


    Ako ti je zgodno, probaj nazvati SOS telefon.

  44. #44
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivana&karolina prvotno napisa Vidi poruku
    Postovani,
    Beba iskljucivo dojena, prirodni porod sve bilo u redu.
    Prvi mjesec je dobio 1200 grama, drugi mjesec je dobio 850 grama. Danas isli kod ped samo vidjeti jel sve u redu zbog prehlade, da bi vaga pokazala kako je od zadnjeg pregleda, koji je bio prije 25 dana, dobio SAMO 5O grama. Za par dana ce 4 mjeseca. Jako sam tuzna. Dojimo na zahtjev, on je vesela i lijepa beba, veliki je i sada. Rodio se sa 4200 a sada ima 6900. Ima svaki dan barem jednu do dvije ukakane pelene i svaka ima dosta mokrace. Na njemu se nista ne vidi da ne dobiva na kilazi. Jedino sto sam jucer i jutros primijetila zelenu stolicu, ali sam to pripisala prehladi. Jel moguce da nesto krivo radimo...... Kako povecati kolicinu mlijeka? Ako ga dojim prvo jedna dojka, pa spava 3 sata, onda ide druga dojka pa opet otprilike 3 sata, prva cica bude puna ko bomba. Nemoguce da nemam mlijeka.
    Pomoc!
    Zelena stolica nije stolica gladi. U vasem slucaju, vjerojatno je zelena zbog prehlade. Je li dijete vagano na istoj vagi? Tesko je za vjerovati da bi prirast bio ovako malen, a da nista nisi primijetila (bolest, odbijanje dojke, manji broj mokrih i pokakanih pelena, itd.).

    Koliko podoja ima u 24h? Koliko najduze spava nocu? Je li se nesto promijenilo u ovom zadnjem mjesecu (duze spavanje, na primjer)? Uzimas li kontracepciju? Sisa li manje, pogotovo uz prehladu?

    Dajes li jednu ili obje dojke po podoju? Ima li dijete dudu? Dajes vodu, caj, AD?

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    29

    Početno

    Postovani,
    On bi normalno jeo i spavao i imao vremena za igranje i sve u redu.
    Nijada nije odbijao dojku, samo je krace cicao ali cesto. Zato bi ga uvijek stavila na istu dojku da sve izvuce. Racunala sam nekako 3 sata za jednu cicu pa druga. Jer bi ponekad cicao svako malo. Nikada mi nisu tvrde dojke nego bas mekane.
    U 24 sata jede sigurno svakih dva do tri sata a ponekad i cesce nema bas pravila.
    Prvi san mu bude dobar od nekih 21 pa i do otprilike 02:00. Kako kada. Ali nakon toga sna bude non stop na cici. Do jutra. A onda se samo okrecem po noci sa jedne na drugu stranu da ne cica samo jednu dojku, ko na rostilju.
    Nista ne pijem, osim nekih vitamina za mame.
    Dudu vise ne zeli nego sto zeli. Samo ako je jako umoran pa ako se probudi duda ga uspava.
    Prehladjen je zadnja dva, tri dana, nista strasno. Do tada sve odlicno.
    Dajem jednu dojku po podoju rijetko kada i drugu, uvijek mislim da ne pocica do kraja pa ga nakon pola sata sat vratim na istu.
    Nikad ni voda ni caj ni nista.
    Kakao je normalno i piskio i spavao. Ali je velika beba sa tri mjeseca je imao 6800 i 64.
    Kcer sam dojila godinu i pol i super je bilo.

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Je li vagana beba na istoj vagi?

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    29

    Početno

    Ista vaga, sve isto.
    On je stvarno zivahna i dobra beba. Nije tuzan, malaksao ili nezainteresiran.
    Izletio bi iz kosare da moze. Uvijek lupa nogicama i nije plackav.
    Jel moguce da ne osjetim otpustanje mlijeka? Sto ako ponekad vidim bijeli vrh bradavice koja brzo promijeni boju. Sad sam to vidjela i kod izdajanja.

  48. #48
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Da, moguće je ne osjetiti. Ja ništa ne osjećam cijelo vrijeme.
    Bradavica mijenja boju nakon dojenja ili nakon što je stisneš?

  49. #49
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako dijete hvata bradavicu? Moze biti od pogresnog hvata. Kakvog je oblika kad prestane podoj?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •