Bok Rode,
Imam problema s dojenjem i ako mi mozete pomoci da nastavim s dojenjem i usput ne zavrsim na psihijatriji bila bih vam svima zahvalna.
Moja beba rodena je prije malo manje od mjesec dana (2 dana nas dijele do 1.mjeseca).
Iako je porod bio carskim rezom dojim od prvog dana. Treci dan mi je otprilike nadoslo mlijeko, i to u prevelikim kolicinama. Inace imam velike grudi, a sada su ogromne. Citajuci forum shvatila sam da imam prejako otpustanje mlijeka, dojke stalno cure i beba i ja i sve je stalno pokapano mlijekom jer im treba ravno par sekunda da naprave nered. Kada stavim bebu na dojku, a ne stignem se izdojiti i on ju pusti poprska ga mlaz po licu(tus, to nije mlaz nego mlazovi). Dok se ja izdojim on postane jako nervozan. Inace je dosta nervozna i grintava beba plus ga od 4.dana muce grcevi. U pocetku bi sisao 15ak minuta i spavao po 2, 3, 4 sata i sve je bilo ok. Kako vrijeme odmice on sisa sve manje i spava sve manje. Kada mu idem dati jest on uvuce bradavicu i pusti ju nakon sto je dva put povuce i krene urlati. Vidno je da je gladan, zivcan i da od nervoze ne moze pravilno povuc dojku. Dojima ga lezeci na boku, i u sjedecim polozajima iako mi oni ne idu od ruke jer je beba duga, ja imam kratke ruke, tezak mi je i dok ga namjesrim on se iznervira, ja se preznojim i krene urlanje. Na zalost i kad dojim lezeci na boku rezultat je isti. Od 10 podoja u danu, 6 ih je borba da on pojede nekako nesto. Nekada tako lijepo jede, a nekada produ 2, 3 takva podoja u nizu gdje urla od gladi, a nece da jede.
Mijenjam ga prije podoja jer ako ga mijenjam nakon razbijen mu san, ali ovako cesto postane zivcan pred podoj. Pelene mijenjam 6-10 x dnevno ovisno o njegovom ritmu hranjenja i spavanja. U pravilu su sve pelene popiskene i pokakane, rijetko je da nisu. Stolica mu je smede zlatna zrnata, nekad malena, nekad bude puna pelena. Ponekad ima tragove zelene u stolici ili kompletno zelenu zrnato pastastu stolicu.
Uz to sve zadnjih tjedan dana zeli spavati iskljucivo na meni i na rukama. Kada ga bilo gdje premjestim od 8 puta u danu 5 puta mi ne uspije i on krene urlati, opet ga dignem na ruke uspavam i tako visi na meni cijeli dan. Vec gotovo mjesec dana nista nisam napravila, rucak skuhala, sebi se posvetila(stignem oprati zube i umiti se i otusirati u 2min max).. Razmisljala sam o izdajanju i dojenju na bocu, mlijeko bi bilo spremno odmah i ne bi se morao nervirati. Sve cu napraviti samo da bude sit i da mi konacno zivot dode u kakvu takvu normalu. Ne spavam vise od 4 sata dnevno s prekidima, mama mi skuha pa bar pojedem nesto, ali sve skupa sam psihicki koma...
Bili smo u ped sa 3 tjedna jer ide na godisnji pa je nema do sredine 8.mjeseca. Beba je narasla 3cm i dobila 1kg u tocno 3 tjedna.
P.s. znam da cete spomenuti soor, meni se ne cini da ga ima, nisam mu u stanju gurnuti krpu u usta i doci do jezika da ga obrisem ali cini mi se da su mu naslage od mlijeka. Ja nemam simptome osim trnaca i boli u bradavicama kad mi nadode mlijeko...
Hvala svima unaprijed