Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Prvi godisnji na moru - HELP

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno Prvi godisnji na moru - HELP

    bok ljudi!

    za mjesec dana prvi put idem sa dijetom na godisnji i to na more - tocno na krk.

    On ce tada imati 15 mjeseci.

    Prvi put idem preko dvije granice i malo me strah nepoznatog.

    Nadam se da mi mozete mozda pomoc u nekim pitanjima ili dati koji savjet bila bih jako zahvalna. dakle..

    Ako se razboli ili nedaj boze se nesto desi, dali mogu tek tako u bolnicu ili mi treba uputnica?
    Postoje li dezurne apoteke?
    Dali ima bolnica na krku ili moram u rijeku?
    Koji je broj hitne?
    Koje ljekove nesmiju faliti u kucnoj apoteci?

    U apartmanu ima bazen isto gdje se moze kupati..mi cemo naravno pitati kad kako se cisti i ph broj vode ali sta ako se mali mozda naguta malo vode, dali moze nesto biti??

    Dali ste koristili ista protiv komaraca?
    Jos ga nikad nije ujeo i neznam kako reagira, kod menr naprimjer odma natekne uzasno.

    Dali znate neki fin restoran gdje ima dosta mjesta za dva kolica posto idemo sa prijateljima sa malom istoj dobi?

    neka super plaza za dijecu??

    Neki savjet za prvi godisnji? sta ponjeti sta bolje ostaviti kuci?

    Ja sam streber :haha i hocu da budem spremna na neke stvari i situacije i sigurnija, tako mi je lakse a i ja se mogu opustiti bolje.

    hvala vam unaprijed

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ima turističkih ambulanti u svakom većem mjestu, treba uzeti onu plavu karticu koja je europska zdravstvena.
    Od lijekova obavezno nešto protiv temperature za velike i male, kod mene obavezno nešto i za alergije kaj se i obično troši, toplomjer, koju sterilnu gazi i flastere, nešto za dezinfekciju rana+eventualno antibiotikska krema, sredstvo za sunčanje za malca kojeg si prethodno Isprobala, neku kremu prilagođenu njemu za mazanje doma.
    ako imaš aparatic protiv komaraca uzmi bi i koju tabletu, mada ja zadnje dve godine ne nosim to na otok.
    I kod mene obavezno o neka inačica Hot gela ili deep reliefa, jer se muž zna pokociti.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Uzeti koju kanticu i loptice za igranje, možda i kamion, obavezno narukvice i možda mali bazen.
    Ostaviti Doma hranilicu, uzeti neku hranu koju obično jede, možda i koju staklenke hrane, dovoljno mlijeka ako nije na cici, koju flašu vode.
    Obavezno neku deku ili prostoru za plažu, ak imate i šator za plažu to isto, neki luftic, koji može poslužiti ko i brod za vožnju po moru, ili za spavanje, naravno to može glumiti i bazeni s sredine priče.
    Koju knjižicu koju voli prelistavati

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kopiju povijesti bolesti ako ima nešto i popis hrane koje jede

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Za komarce Natura kids je dobar. Može na bebe stare par tjedana. Mješavina ulja. Nije garancija da dijete neće piknuti ni jedan, ali razlika je ogromna koliko uboda dobije kad ne stavim.

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    tocno na krk.
    On ce tada imati 15 mjeseci.
    Krk je skoro pa kao kopno, jer je ne ovisite o trajektu. A i dijete je vec veliko.

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put idem preko dvije granice i malo me strah nepoznatog.
    vise se gelda duljina puta nego broj granica. nema tu nepoznanice. pokusajte, ako je moguce put napraviti u radne dane, kada na istim nije velika guzva

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se razboli ili nedaj boze se nesto desi, dali mogu tek tako u bolnicu ili mi treba uputnica?
    Postoje li dezurne apoteke?
    kao sto je JelenaO napisala postoje turisticke ambulante. Za njih ti ne treba uputnica, ako ste iz EU izvadite EU zdravstevnu, ako niste napravite putno zdravstveno osiguranje. Apoteka postoji, ali iskreno nisam sigurna da li je i dezurna. Ona u gradu KRku.
    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Dali ima bolnica na krku ili moram u rijeku?
    Koji je broj hitne?
    NE nema bolnice na otoku krku, kao sto je nema ni u Šmriki (mjesto na kopnu s kojeg se ide na otok Krk)
    Ukoliko je nesto opasno ide se u RIjeku, koja realno i nije daleko.

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Koje ljekove nesmiju faliti u kucnoj apoteci?
    ja imam uvijek antipiretike. jer to jedino realno i mozes kupiti bez recepta.
    ostalo ne smatram lijekovima

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    U apartmanu ima bazen isto gdje se moze kupati..mi cemo naravno pitati kad kako se cisti i ph broj vode ali sta ako se mali mozda naguta malo vode, dali moze nesto biti??
    Bebe se smiju kupati u bazenima kao i svi drugi, ali bas da ce ti neko mjeriti pH i reci koja je konc. klora ne vjerujem. jer to se sve podesava i sve strojevi odradjuju. Ako se naguta vode djetetu ne bi trebalo biti nista posebno. naravno ako se ne odlucis zamjeniti sve obroke bazenskom vodom

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Dali ste koristili ista protiv komaraca?
    Jos ga nikad nije ujeo i neznam kako reagira, kod menr naprimjer odma natekne uzasno.
    Imam niz dostupnih sredstava protiv komaraca i sl. Izaberi jedan koji je tebi najprihvatljivji. Imas onih s kemijom, a imas i onih s etericnim uljima. Zuta ti je predlozila neko sredstvo. Jelena je vec napisala ponesi aparatic za noc.

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Neki savjet za prvi godisnji? sta ponjeti sta bolje ostaviti kuci?

    Ja sam streber :haha i hocu da budem spremna na neke stvari i situacije i sigurnija, tako mi je lakse a i ja se mogu opustiti bolje.
    Ne pretjeruj s kolicinom stvari koje nosis. I sama znas sto tocno koristiti redovito, a sto povremeno, bez cega mozes mirno zivjeti. Meni je grozno kad imam hrpu stvari pa za njih zapinjem. Idete na otok koji ima jako dobru komunikaciju s kopnom i ima sve na njemu. Tako da sve mozete i kupiti. Dakle od hrane samo ono za prvi tren se snaci. Kozmetika osnovna. koju i inace koristite.
    Koja igracikica za more, ne pretjerujte jer sve to zauzima puno mjesta.
    Sesiric, kupaci, kremu za suncanje, rucnike i to je to. Vase dijete ne treba nista posebno vise od vas.
    Uzivajte u prvom godisnjem na moru sa svojim djetetom.

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Idete u grad Krk ili u neko drugo mjesto.?

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče ugriza komarca, najbolje ti se posavjetovati sa djetetovom liječnicom/liječnikom, ne bi bilo loše imati kod sebe neki lijek za alergiju, ali to ti naravno treba dati liječnik.

  9. #9
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Googlaj ima li dm ili bipa tamo. Jer kod njih imas sve te sitnice kozmetike i hrane koja ti mogu zatrebati da ne teglis. Ima i osnove tipa flasteri, rucnici, pelene, vatice, za komarce....

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    U gradu Krku ima DM.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Uzeti koju kanticu i loptice za igranje, možda i kamion, obavezno narukvice i možda mali bazen.
    Ostaviti Doma hranilicu, uzeti neku hranu koju obično jede, možda i koju staklenke hrane, dovoljno mlijeka ako nije na cici, koju flašu vode.
    Obavezno neku deku ili prostoru za plažu, ak imate i šator za plažu to isto, neki luftic, koji može poslužiti ko i brod za vožnju po moru, ili za spavanje, naravno to može glumiti i bazeni s sredine priče.
    Koju knjižicu koju voli prelistavati
    hvala

  12. #12
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    U gradu Krku ima DM.
    Sada je super što se dućana tice, ali bilo bi lakše objasniti da znam tocno kam ide.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Za komarce Natura kids je dobar. Može na bebe stare par tjedana. Mješavina ulja. Nije garancija da dijete neće piknuti ni jedan, ali razlika je ogromna koliko uboda dobije kad ne stavim.
    i jel
    moze i preko suncane kreme?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Sada je super što se dućana tice, ali bilo bi lakše objasniti da znam tocno kam ide.
    Cathy idem tocno u grad krk

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Krk je skoro pa kao kopno, jer je ne ovisite o trajektu. A i dijete je vec veliko.


    vise se gelda duljina puta nego broj granica. nema tu nepoznanice. pokusajte, ako je moguce put napraviti u radne dane, kada na istim nije velika guzva


    kao sto je JelenaO napisala postoje turisticke ambulante. Za njih ti ne treba uputnica, ako ste iz EU izvadite EU zdravstevnu, ako niste napravite putno zdravstveno osiguranje. Apoteka postoji, ali iskreno nisam sigurna da li je i dezurna. Ona u gradu KRku.

    NE nema bolnice na otoku krku, kao sto je nema ni u Šmriki (mjesto na kopnu s kojeg se ide na otok Krk)
    Ukoliko je nesto opasno ide se u RIjeku, koja realno i nije daleko.


    ja imam uvijek antipiretike. jer to jedino realno i mozes kupiti bez recepta.
    ostalo ne smatram lijekovima


    Bebe se smiju kupati u bazenima kao i svi drugi, ali bas da ce ti neko mjeriti pH i reci koja je konc. klora ne vjerujem. jer to se sve podesava i sve strojevi odradjuju. Ako se naguta vode djetetu ne bi trebalo biti nista posebno. naravno ako se ne odlucis zamjeniti sve obroke bazenskom vodom


    Imam niz dostupnih sredstava protiv komaraca i sl. Izaberi jedan koji je tebi najprihvatljivji. Imas onih s kemijom, a imas i onih s etericnim uljima. Zuta ti je predlozila neko sredstvo. Jelena je vec napisala ponesi aparatic za noc.


    Ne pretjeruj s kolicinom stvari koje nosis. I sama znas sto tocno koristiti redovito, a sto povremeno, bez cega mozes mirno zivjeti. Meni je grozno kad imam hrpu stvari pa za njih zapinjem. Idete na otok koji ima jako dobru komunikaciju s kopnom i ima sve na njemu. Tako da sve mozete i kupiti. Dakle od hrane samo ono za prvi tren se snaci. Kozmetika osnovna. koju i inace koristite.
    Koja igracikica za more, ne pretjerujte jer sve to zauzima puno mjesta.
    Sesiric, kupaci, kremu za suncanje, rucnike i to je to. Vase dijete ne treba nista posebno vise od vas.
    Uzivajte u prvom godisnjem na moru sa svojim djetetom.
    hvala

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Googlaj ima li dm ili bipa tamo. Jer kod njih imas sve te sitnice kozmetike i hrane koja ti mogu zatrebati da ne teglis. Ima i osnove tipa flasteri, rucnici, pelene, vatice, za komarce....
    DM ima to sam nasla ali nisam nasla dali ima Bipa..a naprimjer pampers koji koristim
    nema u Dm-u jer je to Bipamarka..a bas to sam mislila kupit dole jer znate kolike su pakovanja a meni mal autic

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    newmom, pitaj svog pedijatra za savjet što ponijeti sa sobom i što učiniti u slučaju temperature / proljeva / ostalog....

    I mi smo ljetovali na Krku više puta i cure su dobro rekle - sve ima, samo u turističkoj ambulanti zna biti gužva i onda pola dana čekaš, a mogla si sama pomoći svom djetetu...

    Ja sam nosila slično što su i druge forumašice već napisale:
    - sirup za snižavanje temperature
    - probiotike i ors (rehidratacijsku sol) za slučaj proljeva
    - claritine za slučaj alergije (imala sam razloga, to nije nužno za svako dijete)
    - hansaplast i slično...
    - kamagel ili fenistil protiv ugriza komaraca i buba + aparatić protiv komaraca za u sobu, jer najradije izbodu malo dijete

    Najbolja varijanta je da ti ništa od toga ne treba. Uživajte!

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo na Bipinim stranicama piše da imaju dućan u Omišlju na Krku http://www.shopping-krk.com/bipa.html

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy idem tocno u grad krk
    To ti je super. U Krku imaš Superkonzum, a na katu Superkonzuma Kik ako češ trebati kaj od gluposti za klinca. U sklopu je bila još i dobra ljekarna. Blizu su još i velike Plodine i Lidl. U centru Krka imaš konzum i Dm. Turistička ambulanta je bila prošle godine u domu zdravlja. U centru isto ima ljekarna. Za plaže, imaš od centra u smjeru hotela uz obalu zgodnu plažicu sa dječjim igralištem ali nema baš hlada. Restorana ima puno pa možda da pitate vlasnika apartmana za preporuku.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo na Bipinim stranicama piše da imaju dućan u Omišlju na Krku http://www.shopping-krk.com/bipa.html
    To je u sklopu Superkonzuma na rotoru na glavnoj cesti, ne u samom Omišlju.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je super. U Krku imaš Superkonzum, a na katu Superkonzuma Kik ako češ trebati kaj od gluposti za klinca. U sklopu je bila još i dobra ljekarna. Blizu su još i velike Plodine i Lidl. U centru Krka imaš konzum i Dm. Turistička ambulanta je bila prošle godine u domu zdravlja. U centru isto ima ljekarna. Za plaže, imaš od centra u smjeru hotela uz obalu zgodnu plažicu sa dječjim igralištem ali nema baš hlada. Restorana ima puno pa možda da pitate vlasnika apartmana za preporuku.
    a odkud znam gdje je turisticka ambulantna..znam da ja tamo mogu pitat pogledati..ali ja sam ono..treba mi adresa..ako sta bude..no panik u auto ili u taxi i ajmo :D

    i jel postoji broj hitne naprimjer ?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    hvala svima..sad mi je malo lakse..moj pedijatar je koma sta se tice takvoh stvari..on samo govori da se ne brinem da nw mislim tako daleko ako nesto bude ima i ovde ambulantna itd... sve to stoji ali ko sto je cath rekla..cekas citav dan a mogla sam sama pomoc dijetu....kad sam bila sama i ljetovala bilo mi je svejedno nisam ni razmisljala ali sad sa malim dijetom :/... znam da sto posto nemam razloga da se bojim ali znate kako je to kad nesto se radi prvi put...

    imace mi je baby miran i sve mu pase i voli se kupat..nadam se eto samo da se ne razboli ili sta ja znam..promjena klime itd...drzite fige :D

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    U EU je isti broj za sve hitne sluzbe: 112

    a sto se tice turisticke ambulante google is your friend also: http://www.kvarner.hr/turizam/planir...nte_i_ljekarne

  24. #24
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    a odkud znam gdje je turisticka ambulantna..znam da ja tamo mogu pitat pogledati..ali ja sam ono..treba mi adresa..ako sta bude..no panik u auto ili u taxi i ajmo :D

    i jel postoji broj hitne naprimjer ?
    Pa rekla sam ti, u domu zdravlja. Kada dođeš zamolis gazda da ti objasniti kako do tamo. Adresa ti neće puno pomoći. Ili proguglaj Dom zdravlja Krk pa pogledaj na Google maps.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa rekla sam ti, u domu zdravlja. Kada dođeš zamolis gazda da ti objasniti kako do tamo. Adresa ti neće puno pomoći. Ili proguglaj Dom zdravlja Krk pa pogledaj na Google maps.
    oprosti nisam se izrazila kako treba ..rekla si "ove godine je bila u dom zdravlja"

    mislim jel se to mjenja sto si rekla "ove godine" zato sam pitala "odkud znam gdje je"

    gledam ja po internetu ali me ipak zbunjuju neke stvari pa pitam ovdije..kal naprimjer gore je neko reko ima bipa u omisalju..al to nije krk krk..to je valjda drugo "mijesto" znaci morala bih sa autom tamo a ne ono deset min do grada..hmmm

    proguglala sam ja to sve i linkove gore imam ali sam mislila mozda neko domaci najbolje zna..jer nekad je bas drugacije nego sto pise u internetu ili se neke sitnice niti ne kazu...

    hvala vam ipak svima!

  26. #26
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Od omislja do baske si za 40 -ak minuta, to je s jednpg na drugi kraj otoka. Iz krka si u rojeci za sat vremena. U toj bipi na ulazu u omisalj stanes u dolasku, to je centar uz glavnu vestu, nemos fulat

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    većinom su turističke ambulnte u sklopu doma zdravlja, većinom je i hitna tamo

    u Crikvenici je recimo turistička u nekoj kući

  28. #28

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ah pa ne možeš baš na otoku očekivati da sve možeš nabaviti u jednom mjestu, to su sve relativno mala mjesta, svakako se bolje pol sata odvesti do bipe u omišlju (ako već ne obaviš shopping na putu) nego vući pelene od tko zna kuda.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    prvo mjesto nakon mosta je Omišalj (kako ti je napisala babyboys, taj centar gdje je Bipa - u sklopu Konzuma, je na samoj glavnoj cesti).
    nakon toga idu Njivice (i tu imaš turističku ambulantu, ako je u Krku gužva, uvijek možeš otići i tu), pa Malinska i sljedeće veliko mjesto je sam grad Krk.
    na samom ulazu u grad Krk imaš veliki Konzum, Plodine i Lidl - Cathy ti je napisala što je još u sklopu tog Konzuma - Kik, Planet Obuća i Mana. u centru je DM i robna kuća.
    ambulanta je u sklopu Doma zdravlja, nalazi se već skoro na izlazu/ulazu u Krk, nije teško za nać, uvijek možeš pitati.

    za restorane u Krku ne znam, mi ljetujemo pokraj Malinske, pa sam samo upoznata s restoranima tamo.
    ali na samoj rivi imaš par restorana i pizzeria i kad se spustiš u Krk (na samom rotoru) je jedan veliki restoran - e sad kakvi su, nemam pojma.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    newmom,
    nemoj se ljutit, bit ću iskrena: Al ga kompliciraš!

    Cure su ti sve lijepo objasnile, pa ne ideš s bebom od 3 mj na neki pusti otok. Opusti se i uživaj! Eh da i budi praktična, kupi pelene kad prolaziš kraj Omišlja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.07.2017. at 15:39

  32. #32
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Dodjoh napisati ovo sto je Lili napisala.
    Ljudi zive s djecom i na Krku, jezicnih barijera nemas, sto ne budes nasla/znala... pitaj na licu mjesta.
    I opusti se, to je godisnji, ne lansiranje rakete.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Dodjoh napisati ovo sto je Lili napisala.
    Ljudi zive s djecom i na Krku, jezicnih barijera nemas, sto ne budes nasla/znala... pitaj na licu mjesta.
    I opusti se, to je godisnji, ne lansiranje rakete.
    x


  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Lili75 & Cubana

    mislim da su pitanja ok, jer nikad nisam bila tamo i eto hvata me nervoza jel eto neznam ni sama, volim biti pripremljena na sve i nismo svi isti..sigurno je i vama bilo tako prvi put kad ste isli sa dijetom samo se mozda ne sjecate... pa radje se prije informiram nego da lutam tamo okolo i raspitivam se.

    Izvinjavam se ako sam nekoga iznervirala ali koga nervira nemora odgovoriti.

  35. #35
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ma da. Ljudi i po otocima zive cijelu godinu i imaju bebe, djecu, teenegere, starce... Ima na otoku kao sto je krk svega, cak s mostom ne bi trebalo biti skuplje nego na kopnu. Sto bi da ides na Mljet ili Silbu ili tako....

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    I znam da i tamo dijeca zive i da ima sve, ja sam samo pitala gdje sta .. that's it

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da. Ljudi i po otocima zive cijelu godinu i imaju bebe, djecu, teenegere, starce... Ima na otoku kao sto je krk svega, cak s mostom ne bi trebalo biti skuplje nego na kopnu. Sto bi da ides na Mljet ili Silbu ili tako....

    pitala bih isto kao i sada i ko zeli nek odgovori

  38. #38
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ne Krku uistinu imaš sve što trebaš, doktora, bipu, dm, tisuće restorana. Uvijek sa sobom nosiš osnovnu apoteku,
    barem tako ja radim, to i inače imam kod kuće.
    Cure su gore već sve napisale .
    Veliki broj naše djece je odrastao ljetujući na Krku, vjeruj mi, bez ikakvih problema.
    Opusti se, sve će ti se posložiti kada dođeš na odmor.
    Posljednje uređivanje od kinder : 20.07.2017. at 16:17

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da. Ljudi i po otocima zive cijelu godinu i imaju bebe, djecu, teenegere, starce... Ima na otoku kao sto je krk svega, cak s mostom ne bi trebalo biti skuplje nego na kopnu. Sto bi da ides na Mljet ili Silbu ili tako....
    Evo jedne koja mah mah sa Silbe i btw ovdje je prepuno mladih mama s bebicama. Nema ni DM ni BIPE ni auta.

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Lili75 & Cubana

    mislim da su pitanja ok, jer nikad nisam bila tamo i eto hvata me nervoza jel eto neznam ni sama, volim biti pripremljena na sve i nismo svi isti..sigurno je i vama bilo tako prvi put kad ste isli sa dijetom samo se mozda ne sjecate... pa radje se prije informiram nego da lutam tamo okolo i raspitivam se.

    Izvinjavam se ako sam nekoga iznervirala ali koga nervira nemora odgovoriti.
    poštujem da smo različiti , nisi nas iznervirala draga, samo komentiramo al daj se malo probaj opustit, ja fakat nisam tako komplicirala kad sam išla s prvim a ni i s drugim na more. Prvo je išlo s 3 mj i to na otok, a drugo s 3 tjedna starosti (21 dan po izlasku iz rodilišta).
    Prvo mi je spavalo u jajetu po stijenama jer muž i ja volimo divlje plaže tako da fakat nisam se pitala ni blizu slična pitanja

    Želim vam lijepo i ugodno ljetovanje s malcem!

    Mislim da si dobila pregršt infromacija, koej sad možeš fino popisat i krenut radit planer

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku

    proguglala sam ja to sve i linkove gore imam ali sam mislila mozda neko domaci najbolje zna..jer nekad je bas drugacije nego sto pise u internetu ili se neke sitnice niti ne kazu...
    Znaš, ima djece i ljudi čak, koji CIJELE godine žive na otoku Krku.

    Uglavnom, ništa ni malo ne brini.

    Posve smo civilizirani.

    Sve je blizu, sve ima. Čak i helikopterska prva pomoć. Čak i aerodrom
    U najgorem slučaju, autom ćeš stići do dječje bolnice u Rijeci za malo više od pola sata, nema ni 50 km, od čega pola autocesta.

    Uzmi sirup na koji ste navikli, ali ako zaboraviš, sve ćeš moći nabaviti. Ne trebaju ti nikakve uputnice.

    U Domu zdravlja KRK ima i pedijatrijska ambulanta.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš, ima djece i ljudi čak, koji CIJELE godine žive na otoku Krku.

    Uglavnom, ništa ni malo ne brini.

    Posve smo civilizirani.

    Sve je blizu, sve ima. Čak i helikopterska prva pomoć. Čak i aerodrom
    U najgorem slučaju, autom ćeš stići do dječje bolnice u Rijeci za malo više od pola sata, nema ni 50 km, od čega pola autocesta.

    Uzmi sirup na koji ste navikli, ali ako zaboraviš, sve ćeš moći nabaviti. Ne trebaju ti nikakve uputnice.

    U Domu zdravlja KRK ima i pedijatrijska ambulanta.
    nepotrebno je to govoriti mi stalno, nisam nikoga vrijedjala niti omalozavala sto neko zivi na otoku krk ili bilo gdje, samo sam pitala jer me je zanimalo i zato je forum tu.

    Ako je moje pitanje ikoga izzivciralo ili misli da je glupo nemora ni odgovoriti.

  42. #42
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene niti jedne godine od kad idem s malim nije zanimalo jel ima i gdje ljekarna, doktor, dm il slicno samo pekara i osnovni ducan. I gledala sam da je plaza za dijete i da nismo daleko smjesteni

    Sad se stvarno pitam kako mi promaklo o tome razmisljati,a inace opsesivni googlam miljun stvari

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    newmom nije tvoje pitanje nikoga iživciralo, nego se osjeti da si malo nervozna oko putovanja, pa te kolegice forumašice žele umiriti i reći ti da će sve biti OK

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    bassss jesam nervozna...mojr dijete se uvijek razboli bas tada kad ne treba..jos uz to nikad se ne osjeti prije (malo smrce naprimjer ili nesto) ..vec jedan dan sve ok i noc super a ujutru..koma..bas da mi ne pomaze nista osim doktora..odma jaka temperatura..sa sirupom cepicem ne silazi..ma svasta :/// dva puta sam vec odgodila putovanje jer je se razbolio i vodala sam ga doktorima i stvarno nebih imalo smisla da ga bolesnog nekuda vodim.

    ovaj put sam rekla idem! nemogu vise izdrzat u gradu u stanu....lakse mi je jednostavno ako znam svaki detalj i idemo i schluss ..ja se nadam da ce sve proc kako treba.

    jednostavno nisam htjela da neko ima dojam da mislim da neko nije civiliziran jer zivi na otoku ili da nekoga omalozavam..bas naprotiv..blago vama koji imate more ispred kuce..nista ljepse od toga!

    ovde je jednostvno drugacije..nikakva turisticka ambulantna ili dom zdravlja..ako nesto bude u bolnicu i gotovo.

    I to sa dom zdravlja sam slucajno procitala na forumu pa da pitam..nikad mi to nebih palo na pamet..ja bih otisla odma u rijeku u bolnicu ..kad sam sama ljetovala nije mi bilo ni na kraj pameti takva pitanja

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mene zbunjuje ono s ciscenjem vode u bazenu. Najvise.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    bassss jesam nervozna...mojr dijete se uvijek razboli bas tada kad ne treba..jos uz to nikad se ne osjeti prije (malo smrce naprimjer ili nesto) ..vec jedan dan sve ok i noc super a ujutru..koma..bas da mi ne pomaze nista osim doktora..odma jaka temperatura..sa sirupom cepicem ne silazi..ma svasta :/// dva puta sam vec odgodila putovanje jer je se razbolio i vodala sam ga doktorima i stvarno nebih imalo smisla da ga bolesnog nekuda vodim.

    ovaj put sam rekla idem! nemogu vise izdrzat u gradu u stanu....lakse mi je jednostavno ako znam svaki detalj i idemo i schluss ..ja se nadam da ce sve proc kako treba.

    jednostavno nisam htjela da neko ima dojam da mislim da neko nije civiliziran jer zivi na otoku ili da nekoga omalozavam..bas naprotiv..blago vama koji imate more ispred kuce..nista ljepse od toga!

    ovde je jednostvno drugacije..nikakva turisticka ambulantna ili dom zdravlja..ako nesto bude u bolnicu i gotovo.

    I to sa dom zdravlja sam slucajno procitala na forumu pa da pitam..nikad mi to nebih palo na pamet..ja bih otisla odma u rijeku u bolnicu ..kad sam sama ljetovala nije mi bilo ni na kraj pameti takva pitanja
    U bolnici ti se moze dogoditi da putujes do tamo dugo i jos cekas na red 100 godina. Ako se nesto dogodi, ides u NAJBLIZU ambulantu. A svatko tko zivi tamo gdje ljetujes moze te uputiti gdje je to.

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ajde sta ste skocile na newmom. nagodinu ce vec biti opustenije.

    newmom zbilja se nemas cega bojati, djeca rastu, djeca se razbole, ali najgore je sve staviti na cekanje zbog "sto ako". pa sta ako i kupis neke druge pelene, taj jedan paket cete prezivjeti..... nije neophodno sve kao da je doma. cim se ti prije opustis prije cete poceti uzivati i u putovanju i u odmoru.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde sta ste skocile na newmom. nagodinu ce vec biti opustenije.
    ovako i ja mislim..bolje da nisam ni pitala.

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    newmom zbilja se nemas cega bojati, djeca rastu, djeca se razbole, ali najgore je sve staviti na cekanje zbog "sto ako". pa sta ako i kupis neke druge pelene, taj jedan paket cete prezivjeti..... nije neophodno sve kao da je doma. cim se ti prije opustis prije cete poceti uzivati i u putovanju i u odmoru.

    hvala spajalice. tako ca i biti.
    Posljednje uređivanje od newmom : 21.07.2017. at 11:49

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Uzmi koju tamniju majcu i hlače, ili nešto što se lakše pere na ruke, djete će vjerovatno biti cijelu dan u kupaćem trendu, ali opet se zmaze
    Tvoja pitanja nisu nimalo glupa, dapače bolje da pitaš napose ako nisi išla nikad tamo.
    Sretno i javi se s otoka

  50. #50
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam prije koristila Fenistil za ubode i Jekoderm za opekline, a onda sam otkrila Balea mast od nevena (calendula, velika posuda, u dm-u oko 11 Kn).
    Odlicna je za sve: od uboda, preko opeklina (sunce, meduze), pa za najobicniju redovitu njegu koze. Toplo preporucujem.

    Ponesi sesiric, svijetlu laganu majicu za igranje na plazi (dodatno stiti od sunca povrh kreme), i tako.
    Ne treba ti hrpa igracaka, na kraju se igraju sa kamencicima, sisarkama i slicnim.

    Za dugi put u autu meni je bilo bitno imati par podloga za presvlacenje, vlazne maramice, vodu i presvlaku za slucaj da povrati.

    Ono sto osjecas da ti je neophodno ponesi, ostalo u slucaju potrebe mozes nabaviti.

    I zelim ti miran i ugodan godisnji!
    Posljednje uređivanje od Elly : 23.07.2017. at 14:56

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •