Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Ruganje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno Ruganje

    Pozdrav!
    Kao prvo se ispricavam zbog otvaranja nove teme. Dakle, kao sto naslov kaze problem je u ruganju. Moja kcer je jucer cula vrlo ruzne rijeci na svoj racun. Kako smo na moru, svi su u badicu pa se sve vidi, a neka djeca imaju malo duze jezike pa govore ruzne stvari. Jucer je dosla i rekla da je jedna cura rekla da je debela prasica i da ce ju ona pretuc pa ce smrsavit. Strasno! Sto je najgore ona je skroz normalna (150/39) i sada razmislja je li ona u pravu iako smo joj svi rekli da je to samo glupost na koju se ne treba obazirati. Sad je u toj osjetljivoj dobi da joj sve pada tesko (12) a pogotovo ovakvi ruzni komentari. Pa vas molim da predlozite nekakav nacin da ju uvjerimo da ce ovakvih ruznih komentara biti uvijek, a da je ovo sada cista laz. Hvala svima!

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Postoje ljudi koji će za Angelinu Jolie, Juliu Roberts, reći da su ružne. To su realno lijepe žene. Na domaćim portalima trol napiše da Lidija Bačić ima rahitične noge.
    Možda iskopati joj takve primjere i pokazati da se kompleksaši vole rugati tuđem izgledu.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moja s pola godine manje, 3cm više i5kg više ne izgleda debelo
    Djeca ko djeca uvijek će naći nešto ili nekog na kog će se okomiti.
    Moji sad imaju vidjeti puno ljudi invalida, napose malom za oko zapeo stricek s umjetnom nogom, mada puno ispituju i o djeci u okolici, većinom invalidima,ali u pozitivnom ozracju

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nisam dala doprinos, kupila sam maloj 2 nova badica, i nakon tjedan dana mora, veli mi da ju malo stišću, ali da ne kupujem sad nove, jer to na godinu ne bu mogla obuci. I usto veli kak je ona u razvoju, i da normalno da raste
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.07.2017. at 07:39

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kokopon prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Kao prvo se ispricavam zbog otvaranja nove teme. Dakle, kao sto naslov kaze problem je u ruganju. Moja kcer je jucer cula vrlo ruzne rijeci na svoj racun. Kako smo na moru, svi su u badicu pa se sve vidi, a neka djeca imaju malo duze jezike pa govore ruzne stvari. Jucer je dosla i rekla da je jedna cura rekla da je debela prasica i da ce ju ona pretuc pa ce smrsavit. Strasno! Sto je najgore ona je skroz normalna (150/39) i sada razmislja je li ona u pravu iako smo joj svi rekli da je to samo glupost na koju se ne treba obazirati. Sad je u toj osjetljivoj dobi da joj sve pada tesko (12) a pogotovo ovakvi ruzni komentari. Pa vas molim da predlozite nekakav nacin da ju uvjerimo da ce ovakvih ruznih komentara biti uvijek, a da je ovo sada cista laz. Hvala svima!
    Ja sam imala s tim iskustvo (moja djeca nose naocale, jedan je imao smetnje citanja, drugi je nespretan - uvijek nesto...)

    Kod nas je uobicajena recenica koju govorim svojoj djeci ova: To sto ti netko drugi kaze, govori puno vise o NJEMU / NJOJ nego o tebi. Taj koji ti je to rekao nije vrijedan tvojeg drustva i tvoje paznje, pa te ne treba smetati ako je rekao nesto ruzno. To samo pokazuje kakva je to osoba.

    Moji su to culi 1000 puta i naucili su pomalo birati drustvo na temelju ponasanja drugih prema njima. Istina, trajalo je dosta dok nisu naucili birati drustvo koje ih nece vrijedjati i/ili iskoristavati.

    I jos nesto - NE MOZES zastititi svoje dijete od svijeta i od takvih stvari. Mozes ju samo uputiti kako da izadje na kraj s tim, kako da prosudi tko joj je pravi i iskren prijatelj, a s kim se ne treba druziti. To je dugotrajan proces, a sve sto mozes uciniti je davati podrsku svom djetetu, da joj ne pada tesko kad drugi govore kojestarije. Kroz jedno uho unutra, kroz drugo van...

    Meni je najbolje bilo kad je moj mladji sin drugima (recimo, mojoj mami ili svekrvi) poceo govoriti da se ne treba uzrujavati ako je tamo neka susjeda rekla da je ispred njezinih vrata prasina...Tada sam shvatila da je nesto naucio. Ponekad se i danas posklizne (kao i ja i svi mi, uostalom) ali onda se podsjeti na ovu pocetnu recenicu i bude mu lakse.

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moja je pretila, zamisli s čime se ona mora nositi...
    nemam plan i program, zagrlim ju kad je povrijeđena, razgovaramo ...

  7. #7
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Potpis na Peterlin!

    Mojoj su curice govorile da je premršava, pa sam isto trubila tu rečenicu, ali ne znam je li ju ona shvatila i usvojila.
    Vrijeme će valjda pokazati.

    Sada smo u fazi dlačica na nogama, jer joj je neka djevojčica, čak ne zlonamjerno već je više onako primijetila pa komentirala na glas,rekla kako ima duge dlačice na nogama.
    Na to je moja proučila ostale curice i meni rekla da one nemaju dlačice, a ona ima i da je to ružno.
    Neće nositi haljinu i stalno si gleda u noge. Kako se vi borite sa kompleksima svoje djece?

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Onda neka primijeti da i svaka od tih curica ima neki nedostatak. Nitko nije savršen.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nema drugog načina za borbu protiv kompleksa nego da im gradimo solidno samopouzdanje.

    A to je puno lakše ako smo i sami takve osobe koje su svjesne vlastititih prednosti (pa i nedostataka) i imamo zadovoljavajuće samopouzdanje. Ne mora biti savršeno, jer korisno je da dijete vidi kako se i sami nosimo s tim stvarima. To je životna škola.

    Konkretno, što se tiče dlačica na nogama - netko mora biti prvi u generaciji koji će se depilirati. Možda je to tvoje dijete, a možda i nije... teško mi je procijeniti. Moj stariji je (čini se) među prvima u razredu koji je počeo brijati bradu. Brkove još ne dira. Išlo mu je na živce da ima rijetke duge dlake sa strane obraza, nabavili smo mu za rođendan električni brijaći aparat s kojim to poskida 1x tjedno i to je to. Vidi s djetetom što je najbolje, nađite neki kompromis.

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Vjerojatno ne postoji čarobna formula koja će učinit da taj problem nestane, kada ti netko kaže nešto ružno, to je grozno, a pogotovo djevojčici u toj dobi vezano za izgled
    s obzirom na dodatak te curice "da će je ona pretuć pa će smršavit", još je lakše ukazat da rečeno nema veze s tvojom kćeri nego s tom djevojčicom, koja je možda bila ljuta zbog tko zna čega na tko zna koga pa se iskalilo tu, ili je pokušavala pokazat svoju moć pa je izmislila prvo čega se sjetila
    to je jedan od pristupa, pričati o mogućim uzrocima zašto je ona to rekla, koji dolaze iz nje, a ne tvoje kćeri.

    ja sam mome sinu u situacijama tipa "Marko mi je rekao da sam glup" znala reći

    "ti si avion" i onda ga pitat "ako ja mislim da si ti avion, jesi li se ti sad pretvorio u avion, ili sam ja malo šašava što ne vidim da si ti dječak a ne avion"
    čisto da vidi kako je lako bilo što reći za bilo koga

    i tako, to malo komentiramo, a onda malo smanjimo važnost, tipa "ma pusti budalu"

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Sada smo u fazi dlačica na nogama, jer joj je neka djevojčica, čak ne zlonamjerno već je više onako primijetila pa komentirala na glas,rekla kako ima duge dlačice na nogama.
    Na to je moja proučila ostale curice i meni rekla da one nemaju dlačice, a ona ima i da je to ružno.
    Neće nositi haljinu i stalno si gleda u noge. Kako se vi borite sa kompleksima svoje djece?
    imam jednu anegdotu vezanu za dlačice
    ja sam recimo uvijek imala dosta dlakave ruke
    u određenoj dobi, vjerojatno kao curica od kokopon sam bila, kad mi je počelo to jako smetat (a počelo je kad mi je jedna djevojčica iz razreda rekla da ona ima takve ruke, da nikad ne bi nosila majicu kratkih rukava) i jedno vrijeme me mučilo, kasnije sam se navikla

    puno godina kasnije priča mi jedna prijateljica iz djetinjstva kako je ona plakala svojoj mami u toj dobi da zašto ona nema takve dlake na rukama kao Tangerina (majke mi mile to mi je i danas nevjerojatno, ali eto kune se žena)

  12. #12
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Izgraditi djetetu samopouzdanje je moj najveći strah od neuspjeha.
    Možda zato što moje samopouzdanje nije nešto, tako da moram raditi na 2 fronte istovremeno, na sebi i na njoj.

    Za depilaciju je prerano, raspitivala sam se već. Sad će navršiti 9 godina, a i to su navodno one dlačice koje "otpadnu" prije nego izrastu one tvrdokornije.
    Barem su meni tako rekle mame starijih djevojčica i moj frend google

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Izgraditi djetetu samopouzdanje je moj najveći strah od neuspjeha.
    Možda zato što moje samopouzdanje nije nešto, tako da moram raditi na 2 fronte istovremeno, na sebi i na njoj.

    Za depilaciju je prerano, raspitivala sam se već. Sad će navršiti 9 godina, a i to su navodno one dlačice koje "otpadnu" prije nego izrastu one tvrdokornije.
    Barem su meni tako rekle mame starijih djevojčica i moj frend google
    Što se depilacije tiče - slažem se da je 9 godina prerano, to bi bilo više štete nego koristi.

    A što se samopouzdanja tiče - nema ti bolje motivacije da poboljšaš vlastito samopouzdanje nego izgradnja djetetovog. Usput ćete izgraditi lijep odnos povjerenja. Iskreno joj reci koje su tvoje dileme (na način koji može razumjeti) i zašto misliš da se ne bi trebala depilirati niti skrivati noge. Možda će joj trebati vrijeme prilagodbe...

    Moj mlađi sin ove godine odbija nositi kratke hlače, možda zato jer su mu narasle prave muške dlake po nogama (starijeg sina to uopće ne dira niti brine). Valjda se treba naviknuti na svoje novo muško tijelo. Pustila sam ga na miru, nek bira odjeću kako mu odgovara. To znači da cijeli mjesec nosi tanke ljetne hlače, ali duge. Ali drugi tjedan ide na more s bratom i bermude su na njegovom popisu.

  14. #14
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Tnx Peterlin,
    volim čitati tvoje postove, baš si zrno mudrosti

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam zašto bi bilo prerano, ako to djevojčicu smeta. Ne mora se brijati niti čupati dlake voskom, kupi joj trimer pa neka njime ošiša dlačice.

    Jest da je glupo popuštati pod takvim pritiscima okoline, ali ako dijete od toga ima komplekse, ne vidim zašto ne bi ošišala dlaćice.

  16. #16
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, meni je to baš teško, ta dječja okrutnost. to uglavnom i i nije s okrutnim namjerama, al uf kako znaju biti okrutna.

    inače, ja ne vidim nikakve štete od skidanja dlaka, pa ni ovako rano, ako joj smetaju. ionako kažeš da će otpast pa ako otpadnu prije, ništa se neće desiti. inače, na svekoliko zgražanje mnogih, ja cijeli život brijem dlačice, svugdje, ne čupam ih i na svom primjeru vam mogu kazati da nisu postale ništa ni čvršće ni jače. :D

    u toj dobi ionako se moraš nositi s sto i jednim kompleksom, pa bar eliminiraš one koji se mogu eliminirati.

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    OT: i ja sam na žiletu sigurno već 15 godina i imam isto iskustvo ko cvijeta. odustala sam od bilo kakve vrste čupanja, a nedavno sam investirala pozamašnu sumu u IPL epilator nakon što me prijateljica upoznala s činjenicom da to postoji, još nisam došla do kraja tretmana, pa tek naknadno javim da li to djeluje

  18. #18
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ma da, meni je isto teško kad na djeci vidim da ih je sram,
    ali dvije kozmetičarke su mi rekle da nikako ne diram dlačice još, pa nisam pametna
    Posljednje uređivanje od saf : 21.07.2017. at 12:11

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, meni je isto teško kad na djeci vidim da ih je sram,
    ali dvije kozmetičarke su mi rekle da nikako ne diram dlačice još, pa nisam pametna
    Možda da odvedeš dijete kozmetičarki. Prethodno dogovori s kozmetičarkom što će joj ONA reći o skidanju (odnosno neskidanju) dlačica. To djeca prihvaćaju drugačije dok čuju iz usta stručne osobe, a ne mame...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.07.2017. at 12:42

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno ne znam koji bi to bio razlog da se ne maknu dlačice, pri čemu ne mislim niti na brijanje niti na čupanje voskom, jer mi se obje metode čine preagresivne za dijete.

    Što se tiče ruganja, ne znam kako ga drugačije riješiti nego jačanjem djetetovog samopouzdanja, ruganja je uvijek bilo i bit će, to je nažalost tako.

    Posebno je debljina na meti, čisto sumnjam da je ijedno dijete imuno na to da mu se rugaju da je debelo.

  21. #21
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam svojoj (11 god) obrijala ovo ljeto noge jer nije htjela iz tajica, a vani 30 stupnjeva.
    Bilo je to početkom lipnja. Dijete se preporodilo, odmah je obukla kratke hlačice.
    Od tada do dana današnjeg nije takla britvicu. Dlake su krenule, al su brzo posvjetlile i sad ju ne brinu.
    A ona je tamna i dlakava. Na oca

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala s tim iskustvo (moja djeca nose naocale, jedan je imao smetnje citanja, drugi je nespretan - uvijek nesto...)

    Kod nas je uobicajena recenica koju govorim svojoj djeci ova: To sto ti netko drugi kaze, govori puno vise o NJEMU / NJOJ nego o tebi. Taj koji ti je to rekao nije vrijedan tvojeg drustva i tvoje paznje, pa te ne treba smetati ako je rekao nesto ruzno. To samo pokazuje kakva je to osoba.

    Moji su to culi 1000 puta i naucili su pomalo birati drustvo na temelju ponasanja drugih prema njima. Istina, trajalo je dosta dok nisu naucili birati drustvo koje ih nece vrijedjati i/ili iskoristavati.

    I jos nesto - NE MOZES zastititi svoje dijete od svijeta i od takvih stvari. Mozes ju samo uputiti kako da izadje na kraj s tim, kako da prosudi tko joj je pravi i iskren prijatelj, a s kim se ne treba druziti. To je dugotrajan proces, a sve sto mozes uciniti je davati podrsku svom djetetu, da joj ne pada tesko kad drugi govore kojestarije. Kroz jedno uho unutra, kroz drugo van...

    Meni je najbolje bilo kad je moj mladji sin drugima (recimo, mojoj mami ili svekrvi) poceo govoriti da se ne treba uzrujavati ako je tamo neka susjeda rekla da je ispred njezinih vrata prasina...Tada sam shvatila da je nesto naucio. Ponekad se i danas posklizne (kao i ja i svi mi, uostalom) ali onda se podsjeti na ovu pocetnu recenicu i bude mu lakse.
    Bravo! +1
    Samo graditi samopouzdanje kod djece i s vremenom će na takve komentare reagirati bolje nego što bi se nadao čovjek.
    To su osjetljive godine, ali i s time se moramo nositi...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala svima na odgovorima!
    Malo smo porazgovarale i cini mi se da je s uzdignutom glavom danas otisla na plazu. To mi jako drago jer mi to govori da je zavolila svoje tijelo kakvo god bilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •