Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: retrogradna ejakulacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    5

    Početno retrogradna ejakulacija

    Molim da se javite sa iskustvima potpomognute oplodnje kao posljedicom retrogradne ejakulacije.Zanima me da li postoji nešto za poboljšanje spermiograma s obzirom na to da MM izoliraju spermije iz urina(mali broj i slaba pokretljivost).Inače o ovom problemu nisam mogla nešto pronaći,pa ako netko nešto zna neka javi.Na prvom ICSI uzimali su spermije iz urina(3 zametka) a sada dr. spominje punkciju kao jednu od mogučnosti.Ja baš ne bih voljela(a ni MM) da se podvrgava tom zahvatu zbog same činjenice da je i ovako prošao puno operacija(karcinom testisa).Hvala na svakoj obavijesti

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno zdravo

    Cao draga ja sam Vanja,mislim da imamo slican slucaj.mm operisao karcinom testisa 2001 god,cijeli testis mu je odstranjen,onda linfni cvorovi u stomaku,pa metastaza na pluca,primao je hemoterapiju.Ima retrogradnu ejakulaciju ali jako lose,prosli smo 3 ICSI ,2 na VV a jedan na IVF klinici u Zg, sada se spremamo za maribor u 12. mjesecu.I jos da ti kazem sto se tice punkcije to nije nista strasno...Pitaj sve sto te zanima....

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Dobro došla Keta!
    MM je radio punkciju testisa i htjela bih te utješiti
    da to ipak nije baš toliko strašno.
    Nažalos nema nikakve anastezije ali sam
    postupak traje oko 2 sekunde.
    Možda bi u vašem slučaju isto dobro
    došli razni vitaminski pripravci koji se
    koriste za poboljšanje spermiograma.
    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Bosanski Brod
    Postovi
    83

    Početno

    Kod mog muža je bila slična dijagnoza, možda malo optimističnija. Preporuka dr je - vitamin E 3 puta dnevno, vitamin A, sjemenke bundave, orašasto voće. Sad mu se spremiogram popravio.

  5. #5
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Malo bih podigla ovu temu i molila za pomoć! Moj dragi prijetelj ima retrogradnu ejakulaciju i mogućnosti za prirodnu trudnoću njega i njegove supruge ne postoje! Jedina opcija je da punkcijom izoliraju spermiće i na taj način izvrše IVF.
    Da li netko zna koja bolnica, klinika- privatna ili ne, vrši punkciju i smrzava ostatak spermića osim VV.
    Da li u Mariboru postoji ta mogućnost i da li netko zna kako se kreće cijena!
    Hvala Vam svima od srca!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    RS-Banja Luka
    Postovi
    178

    Početno

    Imas pp

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    RS-Banja Luka
    Postovi
    178

    Početno

    Imas pp

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno ...

    Tu sam za sva pitanja i savjete pa samo kazite

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno Re: ...

    Migulino, tako mi je drago da si sada kod svoje kuće puno te i

  10. #10
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Moram podici ovu temu, jer je mm-u ustanovljena ova dijagnoza.Nedavno je radio spermogram i zbog jako malog volumena 0.5ml urolog je posumnjao na slucaj retrogradne ejakulacije, tj. kad sperma odlazi u mjehur a samo mali dio tamo gdje treba, i u nalazu urina je ustanovljeno da ima dosta spermatozoida.
    Urolog je preporucio neke tablete, nisam sigurna u naziv ali je antidepresiv (?), i pomazu kod funkcionisanja tog misica koji zatvara put prema mjehuru i usmjerava ih na pravo mjesto. Znate li nesto o tome, kakve su nam sanse prirodno,i koje su opcije? Imate li iskustva sa ovim problemom ?
    Godinama smo idiopati, pa eto sad bar znamo gdje je problem...

  11. #11
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Ipak nije antidepresiv vec se koristi za alergije i sl. i zovu se ORNADE, a ne mogu ih naci nigdje,cak nisu ni culi za njih , zna li koja od vas nesto o tome i gdje ih mogu naci?

  12. #12
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    O ovom problemu se na netu ne moze naci bas puno detaljnih tekstova ,obicno se par istih nalazi na puno sajtova, stavicu link na ovaj tekst koji nudi najvise objasnjenja o problemu, tretmanu, uspjesnosti itd...pa mozda nekom pomogne-

    ANEJAKULACIJA I RETROGRADNA EJAKULACIJA

  13. #13

  14. #14
    bezboje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Molim za što hitnije informacije! Moj suprug je operirao rak debelog crijeva i sad ima retrogradnu ejakulaciju kao posljedicu operacije.
    3.3. kreče sa jakom kemoterapijom i htjeli bi zamrznutu spermu prije kemo.
    Urolog nam je rekao da ne zna gjde je u Zagrebu opće to moguće s obzirom na problem s ejakulacijom i da misli da nema šanse da stignemo to obaviti prije 3.3.
    Molim vas za informaciju, koliko se čeka za postupak, gdje se može najbrže obaviti (punkcijom ili iz urina), da li je dovoljno samo se javiti u nekoj klinici kao VV, treba li nam uputnica od dr. opće prkase itd, postoji li neka privatna klinika...
    Pomagajte, molim vas!

  15. #15
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    imaš biopsiju i krioterapiju ( zamrzavanje) u poliklinici vili

    http://www.vili.hr/pregledi.asp

    mislim da i u drugim privatnim klinikama koje se bave mpo-om imaš te usluge, nazovi pa se raspitaj gdje ti je najpovoljnije. mislim da nemaš vremena čekati redove u državnim klinikama.
    sretno!

    Poliklinika Vili
    Telefon: 01 48 46 060, 01 4846 061
    Fax: 01 4846 057

    Ilica 191 - folikulometrije i preglede,
    Prilaz Gjure Deželića 32 - punkcije i transfere.

    Radno vrijeme: pon-pet od 9-18

    Poliklinika IVF
    Poliklinika za ginekologiju, porodništvo i reprodukcijsku medicinu
    Voćarska cesta 14
    10000 Zagreb

    Tel: 01 46 78 600
    Fax: 01 46 78 601

    Poliklinika Škvorc
    Malinska 1
    10430 Samobor
    Tel: 01 3385 222, 01 3385 220
    Fax: 01 3385 217
    Tel/fax:01 3360 702


    IVF CENTAR za ginekologiju, opstetriciju i reprodukcijsku medicinu d.o.o.
    Metalčeva 5/IV
    Zagreb
    tel. 095/ 561 6132

  16. #16
    bezboje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru.
    Naručit ću nas odmah za petak u polikliniku Vili.
    Jel znate možda kako se otprilike kreču cijene za taj tip zamrzavanja.

  17. #17
    bezboje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno zapetljanac

    Uspjeli smo danas prek reda doć u Vuk Vrhovec na postupak zamrzavanja.
    Da bi nam nakon dugog čekanja rekli da kod retrogene ejakulacije mogu izvaditi spermu iz mokrače ali ne i zalediti ju, jer to nitko u Hrv. ne radi jer nemaju potrebnu centrifugu.
    Punkciju ne mogu napraviti bez mojih detaljnih nalaza i to sve skupa traje mj. dana, a za biopsiju je potrebna anestezija koja se u njegovom slučaju prije kemoterapije ne preporučuje.
    Eto, nemamo sreče ;-(
    MM je ljut na sve doktore da nas niko nije mogao upozorit prije operacije za mogućnost r.e.
    I da nam nisu sve to da je nemoguće u VV mogli reč kad su vidjeli nalaze a ne da tako izgubi cijeli dan u bolnici izcrpljen.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam imao tesku povredu na poslu tako da mi je na stomak ugradjena STUMA nesto slicno kao kod pacijenata sa oboljenjem debelog crijeva..sad moram znaci veliku nuzdu vrsiti preko vestackog otvora na stomaku ali u mom slucaju je povoljnije sto se mogu nadati u junu povratku creva na staro mesto...
    Najgora stvar u tome je sto je nakon OP sperma 100% prestala da izlazi a razlog pravi ne znam jedino pretpostavljam da je to ova tema...Posto imam 45 godina i imam dijete mozda i nije neka drama kod mene kao kod drugih..Ipak zeleo bih da znam kakve su sanse da se sve normalizira...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno Retrogradna ejakulacija

    pozdrav svima...

    za sve koji imaju probleme ili koji nešto znaju o ovoj temi.....pomognimo jedni drugima.
    Bilo da imate RE od dijebetesa ili postoperativna posljedica.

    hvala svima

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Keta dali ste uspjeli ostvariti trudnoću?i mi imamo takav slučaj...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Tat-Tom prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima...

    za sve koji imaju probleme ili koji nešto znaju o ovoj temi.....pomognimo jedni drugima.
    Bilo da imate RE od dijebetesa ili postoperativna posljedica.

    hvala svima
    Evo da se pridružim,nova sam na forumu opčenito.. Moj m ima RE zbog upale epididimsa,i naravno u mpo vodama smo već 4 god.neuspješno za sad..

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Pozz!
    Mi imamo retrogradnu,u mpo smo 4god. trudnoću još nismo uspjeli ostvariti ali nedamo se još.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •