Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Moj 4. porod, stigao je mali micek

  1. #1
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno Moj 4. porod, stigao je mali micek

    Kontrakcije su počele negdje oko 4 u noći , onako blesave i nepravilne, ne pretjerano bolne, smještene isključivo dolje oko mjehura i po lumbalnoj kralježnici. Čekala sam kojih sat vremena da probudim muža jer nisam bila baš sigurna jel jesu ili nisu. Još mi je bilo najsmješnije kako je prvo onako pospan pitao: a Kaj je? Reko a što misliš, sigurno nisam poželjela sada nakon svega što nisam prije, neku extra hranu. I tako sam ga ostavila da se probudi i dođe k sebi a ja pod tuš, baš je pasalo i kosu oprala i ostavila da se suši sama. Evo i njega stiže, ali on mora na WC što obavezno znaći barem 10-15 min, a ja sve štrikam po sobi jer dok stojim booooliiiii. Ajde obavio i to on, uz moje stalno cimanje iz sobe da izlazi više, ne želim roditi na Savskom mostu ( to mi je cijelo vrijeme bila noćna mora da neću stići u bolnicu). E sada, trebalo je do auta doći uz kontrakcije na 2-4 minute, taman krenem a ono fašarafi. Vožnja još gore, svaka rupa je bila spomenuta na cesti. Reko ja njemu, a da upališ ono lebdenje cca pola metra od tla?
    Prednost dolaska na Sv. Duh u to doba je da ima parkinga na biranje. Još on pita da li da me ostavi pred hitnim ulazom, ma kakvi, budem ja fino prošetala do tamo, tko zna kada ću opet šetati. I tako s noge na nogu kroz dvadesetak trudova smo stigli i pred ulaz, da me je tko gledao sa strane rekli bi da sam fulala bolnicu i trebala se odvesti dolje u Vrapče u ludnicu, svaki puta kada zaboli stanem i smijem se jer imam dojam da neću tako skoro ni stići do tog ulaza u bolnicu, a stali smo svakih par koraka. I onda unutra u Tisku nemaju sportske novosti ni Janu s okusom a da nije limun. Pošaljem muža preko ceste iza taksista na kiosk po traženo a ja polako prema liftu, još ga i pristojno čekam da mi se pridruži da ne vozimo dvaput. Gore pred rađaonom nikoga, zvonim i sestra izlazi, odmah me uvede a on sjeda vani. Uobičajeno čašica i zatim CTG, veli bilježimo nekakve kontrakcije, a opet nije njih pola nacrtao na papiru, nema veze. Otvorena oko 4 cm dakle definitivno se događa i ostajemo tamo. Preskini se, dobila klistir ( ne mogu vjerovati da ću ovo reći ali mi je pasao jer sam zadnjih dana imala učestalu stolicu ali u kuglicama kao koza ili zec i to me strašno živciralo, nikako odraditi sve kako spada). Malo izašla van k mužu odnijeti stvari i vidjeti kako ćemo zbog starijih cura, dogovorili se da on ode doma i odvede najmlađu u vrtić jer ako pošaljem moju mamu, nebudu oni ni vidjeli vrtića, mala kada ju uhvati trenutak inspiracije je nemoguća. Tako je i bila, jedva ju je i muž doveo u red, jer ona ne bi ljubičastu majicu nego rozu i ona bi šos a ne kratke hlače. Dogovorili su se, ostavili u vrtiću i vraća se on k meni, budemo pitali da ga puste unutra ( radila je ucjena da napokon prisustvuje porodu - ako nisi unutra nema cuge poslije svega).
    U međuvremenu su me poslali u box , prokinuli vodenjak ( joj što mi je neugodan onaj osjecaj kada to curi ) i dalje sam čekala da se trudovi uozbilje. Dali su mi i jednu infuziju vodice eto da se nađe, mislim da je dobro došla. Onda sam nažicala da ga puste i zbilja bez problema su ga poslali unutra. Još sam uspjela dobiti da se dignem sa stola da odem na wc jer me više bolio mjehur nego trudovi i usput vidim kako se on sprema u onu zelenu kutu i izgleda mi kao vanzemaljac u njoj. Vraćam se na stol, nastavljamo polako dalje i veli dokica da ce dodati malo dripa da potaknemo te trudove jer bi oni ovako mogli do mraka, a sada nakon što sam riješila mjehur da bi to moglo biti svega par pravih trudova i to je to. I zbilja je tako i bilo, odmah su počeli boljeti i to jako i jedan za drugim. reko frkala sam se tamo po stolu kao kao cigareta koliko je boljelo odjednom. Dolazi cijeli tim, veli dr da je sada sve slobodno, još mrvu ruba cerviksa ali ne smeta. I naravn daju upute kada dođe trud primi ručke, vuci k sebi i tiskaj. Ha ha ha, to je samo tako lako. OK primim ručke i kremen tiskati, ali mi umjesto ručke k sebi automatski ruke pokužavaju se odgurnuti od tih ručki da rasteretim pritisak na trticu jer mi je tako lakše. Ponavljamo, ide ipak bolje i osjećam da se spušta, vidi dr i kosicu, ajmo opet, tiskaj, trud traje i traje a meni fali zraka, i ne možeš ti nima objasniti da ne možeš udahnuti kako treba odmah te stišavaju da ne pričaš a sve mi se mantra od manjka kisika. E onda smo došli do glavice na pola puta, čak i ne boli toliko koliko me peklo to rastezanje i kostiju i kože i svega. Još jedan trud i glavica je bila vani, ostaju ramena i tijelo, ja bi pauzu ali nema, daj još i to pa si gotova. Muž pita sestru jel može dobiti malo vode, da mu na tren nije dobro ( ajde još je sve super i podnio s obzirom da sam mislila da će njega skupljati s poda, ali svesrdno je navijao i govorio još malo, možeš ti to - ha a ja ne znam da mogu, pa nije mi prvo), ajmo još jednom i to je bilo to. 3710 g / 53 cm
    nakon toga, ne vjerujte im, tek tada sam osjetila stravičnu bol na kičmi, trtici i debelom crijevu, kada je napokom protisak popustio, čak se dr šalila da što ima još koje možda unutra. Jednostavno valjda zbog mojih ionako problema sa kičmom se ovo odrazilo tu u trebu kada je sve bilo gotovo.
    Šavova nula, malac je malo zaplakao i smirio se, obrisali su ga, vagnuli i stavili k meni na trbuh, tu je strpao prst u usta i tiho gledao što se događa okolo. Uspio je u tih sat i pol naraviti i posla sestrama, pokakao se cijeli i po sebi i po meni, jedva su nas očistile sestre prije nego su ga odnijele. Kasnije ležanje do onih 2 sata na hodniku pred boksom, brzo je šrošlo, dostava u sobu, odmah sam iskoristila priliku da odem na wc, baš mi je trebalo, bila do popodne sama u sobi, malca donijeli oko 14 sati i od onda je bio samnom stalno.
    Nije bio zainteresiran za jelo, samo je spavao prvih dan i pol, a nakon toga kao profić navalio na cice i u par sati navukao mlijeko i hrpu kvrga na cice.
    Tu prvu većer me je odjednom uhvatila slabina, smetnje s vidom, utrnutost ruku i nogi, kao kod napadaja mogrene, ali opčenito cijelo tijelo a ne samo desna strana kao tada. Sestre malo napravile paniku, dobila normabel i dva paracetamola, maloga su odnijeli sa sobom da imam mir i ne brinem da li je on OK i tako sam provela noć, poprilično nemirno zbog tih tegoba. Ujutro su još ruke bile utrnute ali bolje, vid je bio uredan, čak su mi i neurologa poslali da me pogleda. Moja pretpostavka je da je do kičme problem jer me od poroda strašno boli kičma, pa da je eto lupilo tako, ponovilo se u subotu navećer doma, isto sam na brzinu zbrisala u krevet s malim u sobu gdje je klima da mogu disati i popila teblete ( rekao Stanojević da slobodno) i smirilo se. g i
    tak vremena se nismo odvajali, osim za njihove kontrole i kupanje ujutro. Cure iz sobe su obavezno tražile da bebe odnesu da odmore preko noći, ali ja nisam osjećala potrebu, mirnija sam bila da je uz mene.
    Toliko o mojem četvrtom porodu, nije baš neka priča iz snova, ali je sve u svemu bilo relativno brzo i sve je prošlo dobro. Micek puno papa i spava, nije zahtjevno dijete, malo ga muće crijeva, čini mi se da je kavalir pa mu je neugodno prdnuti u društvu, a i kada mora napuniti pelenu se obavezno poprilično uznervozi, ali vjerujem da će kroz par dana se i ta probava srediti pa će njemu u tim trenutcima biti lakše. Doslovnoosjetim pod rukom kako mu tutnji kroz crijeva, iako se ne naguta puno zraka. Jako je pristojan, jede polako kao pravi gurman, svaki obrok rastegne na barem 3-4 cicanja umjesto da odjednom sve isprazni ( a možda on to i ciljano da se čim više mazi tako, ili je tipično muško koje od prvog dana voli ženske atribute). Cesto šuca i to obavezno kada krene tonuti u san pa ga probudi. Spava lijepo tokom noći, popapa i dalje se ugasi. I ljuti se na skidanje pelene, nekako mu taj dio priče nije baš nešto. Kako je počeo, vjerujem da će do prve kontrole kod dr natuči barem kilo i pol. Prva dva dana je imao vrat onako žgoljav kao kornjačica, a sada vec imamo i jedan šlaufek ispod brade.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Čestitam od srca! Uživajte!

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čestitam

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Bravo zibba.
    ovo je treca tvja prica koju citam. i svaki put izgleda ekspresno, mada sam sigurna da je samo tako pamtis.
    uzivajte svi u periodu dok mali ne pocne haraciti po doma, pa mami kokice zezat, a sestrama ne zelim ni pomisliti sta sve

  5. #5
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ma u biti i jesu ova tri bili relativno expresni, samo mi je prvi bio beskrajan i težak, ovi svi takoreći mačju kašalj. Sa Helenom sam skoro sve odradila u predradaoni a zadnjih najviše dvadesetak minuta ( ako i toliko) u boxu jer se doktor preračunao koliko će mi trebati da se do kraja otvorim i rodim.
    Lex je bila doslovno kao metak i tajde posjet radaoni jedva da brojim. A sada ovo je opet bilo nekako brzo. Čitam kako žene rađaju satima i danima, meni je dr Blagajic sada komentirao u prolazu da se za to malo što budem tamo i ne isplati doći.
    Ono što mene iznenađuje je koliko žena traži epiduralnu, u biti imaš doj da vise bez toga nitko ne rađa.

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zibba cestitam
    A ja bas htjela pitati za epiduralnu, buduci da idem na SD. Znaci ti ju nisi htjela?

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Cestitam, draga Zibba! Mjehur ti je ok, nadam se?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Cestitaaam!!!

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Cestitkeeeee!!!

  10. #10
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Vrci ni na jednom porodu ju nisam uzela i mislim da mi nije ni trebala. E sada, ja imam problema s lokalnim anesteticima pa je i to jedan od razloga, drugi je da ne bude meni nitko po mojoj kičmi prckao iglama. Napadaji glavobolje su česti nakon epiduralnu, ja ga eto imala i bez toga. U biti i bez svega toga, za mene nikada i nije bila opcija. Radije malo pregrizem i istupima nego imati posljedice. U svakom slučaju, tko želi neka izvoli.
    Laurie - da je mjehur super i nije, malo propusta na momente, pogotovo kada moram na wc pa krene curkati prije nego se stignem spustiti do kraja, ali se nadam da će to s vremenom ipak se srediti. Još mi je rano za kegelove jer slabo osjećam sve te dolje mišiće još od pritiska na porodu. Ako se ne sredi skoro morati ću malo u posjete urologu ili kako se već zovu.

  11. #11
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Čestitke!

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Sada sam tek procitala, pa cestitam sa zakasnjenjem na brzom porodu i lijepoj prici

  13. #13
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    ... sve najbolje u Novoj godini (kad već debelo kasnim za čestitke na porodu)
    ...privukla me ova brojka u naslovu (4) !....davno sam bila ovdje na forumu aktivna - sad se tek nešto mutno sjećam tvojih situacija oko broja 3...pa eto...razveselilo me vidjeti " da ima i 4. nastavak". Baš mi je drago!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •