Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Adapteri i/ili punjaci za sve i svasta

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Adapteri i/ili punjaci za sve i svasta

    Zanima me da li je istina da oni trose struju radili ne radili.

    Zanci ja stavim punit mobitel, kad je gotov uzmem mob., ali punjac ostavim u zidu... sad meni tvrde da punjac i dalje zdere struju makar nis ne "radi"

    jel to stvarno istina???

  2. #2

    Početno

    Ako ima transformator....da.

  3. #3
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    pa kako ti može "žderat stuju" ako "sklopka" nije spojena????
    izvor struje je UTIČNICA
    primatelj struje je npr.MOBITEL
    "prenositelj stuje" je kabel tj. adapter...ako nema ko primit struju kako će se onda trošiti :?

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    kaj ja znam

    na mom punjacu recimo, kad nije ukljucen u struju lampica ne gori
    al kad ga ukljucim u struju (stavim u uticnicu), bez obzira na to jessam li ustekala i mob ili ne, ta mala zelena/crvena ili vec ko****je lampica se UPALI i svjetli

  5. #5

    Početno

    Punjači s transformatorima su uvijek ugrijani, bio ili ne bio na njima potrošač. To znači da troši struju.
    A punjači koji u sebi imaju neku elektroniku umjesto transformatora, ne znam...

    Ali smtram da se ne treba pribojavati velikih računa jer su to ipak potrošnje ispod 1 watt-sata..

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma znam da ak su i ukljuceni ne trose puno, al nije to ono kaj me zanima

    samo me zanima TROSE li kad su ukljuceni u struju a ne obavlaju svoju "duznost"

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja čak mislim da se i kvare na taj način. Al možda se javi kakav strujić!!

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    evo malo i o sitnici o kojoj ne vodimo računa. članak je napisao jedan kolega, i dozvolio mi je da ga stavim u "javnost" .

    članak sam skratila, a kompanija se spominje u kontekstu istraživanja - dakle tko je i kada radio istraživanja.

    ekološke prednosti usluge govorna pošta:

    Ne zahtijeva posebni terminal kod korisnika osim običnog telefona s tonskim biranjem koji se napaja iz mreže, dakle za razliku od "kućne sekretarice", ne troši korisniku struju niti zaboravlja pozdravnu poruku kad struje iz nekog razloga nestane.

    Kakve to ima veze sa zaštitom klime? Nećete vjerovati, ali - ima! Treba samo povezati nekoliko očiglednih činjenica da bi se došlo do tog zaključka: jedan od glavnih "krivaca" za klimatske promjene je globalno zatopljenje koje je posljedica "efekta staklenika", za koji je, pak, jedan od glavnih krivaca ugljični dioksid (CO2) što nastaje u mnogim ljudskim aktivnostima, pa i u proizvodnji električne struje. Kućni terminali ("telefonske sekretarice") troše struju, pa, prema tome, utječu na proizvodnju CO2. Dakle…….

    Istraživanja su pokazala (na primjeru T- Net Box usluge DT-a) da usluga govorne pošte troši samo oko 270 Wh struje godišnje po korisniku, dok je godišnja potrošnja prosječne kućne "telefonske sekretarice" oko 44 kWh. Dakle, korištenjem mrežne umjesto kućne "telefonske sekretarice", može se ostvariti ušteda od oko 43,5 kWh/korisniku godišnje. Time se automatski omogućuje i smanjenje emisije CO2 po korisniku između 17 i 33 kg godišnje (ovisno o tome koji se konverzijski faktori koriste).

    Sada netko može reći: Pa što, to je zanemarivo u usporedbi s ukupnom količinom u svijetu proizvedenog CO2 tijekom godine. No, ako navedene cifre pomnožimo s brojem telefonskih pretplatnika u nepokretnoj mreži (a ne zaboravimo da su svi oni potencijalni korisnici ove usluge), taj iznos i nije više tako zanemariv. Opet na primjeru DT-a 4,5 milijuna korisnika T-Net Box usluge (2003. g.) ostvarilo je uštedu između 75.000 i 150.000 tona CO2 (opet ovisno o primijenjenom konverzijskom faktoru), samo zato što su umjesto kućne koristili mrežnu "sekretaricu". A to je samo jedna od mogućih usluga zasnovanih na informacijsko – komunikacijskim tehnologijama koja kroz svoj de-materijalizacijski učinak (zamjena fizičkog proizvoda uslugom) može utjecati (i utječe) na smanjenje emisije stakleničkih plinova i time na ostvarenje kako globalnih, tako i ciljeva propisanih pojedinim državama potpisnicama Kyoto protokola.

    Ako nam je svima u interesu zaustaviti ili barem usporiti klimatske promjene koje su uzrokovane ljudskim aktivnostima i tako sačuvati Zemlju za naše potomke, onda je i ovako mali pojedinačni doprinos tome cilju vrlo značajan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •