Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Spirulina u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno Spirulina u trudnoći

    Da li netko koristi Spirulinu umjesto ovih drugih multivitaminskih pripravaka (prenatal i sl)? Razmisljam o tome pa me zanimaju iskustva drugih. Inace ne volim tablete, pogotovo kapsule pa bi ih radije izbjegavala ako mogu. Uzimam folnu (800) i zdravo se hranim. Citala sam da je folna dovoljna do 12.tjedna i da do tad nije ni potrebno uzimati nesto dodatno

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zdrava i raznovrsna prehrana je najvažnija u trudnoći i inače u životu. Kada se radi o zdravoj osobi, svi ti dodaci u kutijama i bočicama su samo marketinški trik. Posve nepotrebni.
    Druga je stvar ako postoje zdravstveni problemi zbog kojih treba uzimati "umjetne" minerale i vitamine, no tada je to propisuje liječnik.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Spirulina ima analog B12 pa može zeznuti organizam kod iskorištenja B12. Ja bih ti savjetovala da je ipak zaobiđeš, a sa hranom eksperimentiraš poslije.

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ako si pila spirulinu i prije trudnoce onda mozes nastaviti. Ako bi ju trudna htjela pocet pit, bolje ne, jer spirulina izbacuje toksine a svaki detox u tako nježnom razdoblju nije dobar. Isto vrijedi i za dojenje.
    Puno sezonskog voća i povrća, raznovrsna i zdrava prehrana bit ce sasvim dovoljni.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Svi preporucuju neke multivitaminske tablete..cak mi ih je i ginekolog preporucio..s time da on uopce ne zna sto ja jedem niti sam radila neke pretrage vezano za to..zato sam radije htjela uzeti nesto prirodnije od tableta..za sad uzimam samo folnu..nisam do sad uzimala spirulinu

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jedino što ti zaista treba je folna koja sprječava defekte i željezo ako testovi utvrde da si anemična, i B12 ako si vegetarijanac.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.07.2017. at 19:39

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Zuta, a za sto tocno koristi zeljezo bebi? Pitam jer su meni rekli jos u 12.tj da ga pijem ali mi je lose na probavu djelovalo..i onda sam negdje procitala da zeljezo koristi samo mami da se bolje osjeca..da ne utjece na bebu.. jel to istina? Ili sam ga ipak trebala piti.. sada sam u 30.tjednu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Totalno sam zakomplicirala..nadam se sa si skuzila sto pitam

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, beba će izvući svo željezo što ga ti imaš, ali ti ćeš se osjećati loše ako ti padne. Meni se to očitovalo kroz jaku slabost, zaboravljivost, teško disanje, pucanje usana i nezarastanje rana, krvarenje iz nosa, loš imunitet, čudan okus na jeziku, koža blijeda da su me svi stalno pitali je li mi dobro.

    Željezo se nalazi u samoj sredini hemoglobina, u krvnim zrncima koja prenose kisik po tijelu. Bez njega stanice u čitavom tijelu "ne mogu disati".

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    lasica, probaj Gentle iron od Solgara.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala cure! Da, zadnja dva dana su mi bas takvi simptomi, iznenadna slabost u cijelom tijelu. Kao da cu se srusiti. Izgleda da cu morati opet poceti. Jel skup taj od solgara?

  12. #12
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cini mi se da je cijena oko 130 kn za 90 kapsula od 20 mg.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •