Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Tesko udisanje 3,5god djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno Tesko udisanje 3,5god djeteta

    Zanima me je li itko imao ovakvo ili slicno iskustvo s djetom. Curica je 3,5godine i zadnjih mjesec dana dosta cesto duboko udahne prilikom disanja. Pogotovo kada se uspavljuje,onda to bude bas ucestalo. Sve je pocelo na moru (sto mi i jest neobicno). Nos joj nije zacepljen, nije bolesna, ne udise na nacin da joj se uvlace rebra i kao da se bori za zrak, nego jednostavno kao da joj je tesko udahnut. U snu stenje. Bili smo kod dr i ona je dala uputnicu za otorinca. Cekamo pregled,ali nekako sam skepticna da je to slucaj za otorinca. :/

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me je li itko imao ovakvo ili slicno iskustvo s djetom. Curica je 3,5godine i zadnjih mjesec dana dosta cesto duboko udahne prilikom disanja. Pogotovo kada se uspavljuje,onda to bude bas ucestalo. Sve je pocelo na moru (sto mi i jest neobicno). Nos joj nije zacepljen, nije bolesna, ne udise na nacin da joj se uvlace rebra i kao da se bori za zrak, nego jednostavno kao da joj je tesko udahnut. U snu stenje. Bili smo kod dr i ona je dala uputnicu za otorinca. Cekamo pregled,ali nekako sam skepticna da je to slucaj za otorinca. :/
    Ima li kakve alergije?

    Inače, moj mlađi (astmatičar) uvijek je imao pojačane simptome prvih nekoliko dana na moru dok se nije aklimatizirao na novo okruženje, a kasnije mu je bilo super.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Kao beba je imala blazi oblik atopijskog dermatitisa, ali to se povuklo i nije imala generalno alergije (osim na kikiriki). Njoj je pocelo na moru, a zatim smo se vratili u Zg i tu smo vec 3tjedna i jos uvjek joj traje. :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kakve alergije?

    Inače, moj mlađi (astmatičar) uvijek je imao pojačane simptome prvih nekoliko dana na moru dok se nije aklimatizirao na novo okruženje, a kasnije mu je bilo super.
    Je li uopce za astmu karakteristicno da dijete tesko udise, a da je izdisaj normalan, te da su pluca ok, da ne curi nos, ne kaslje itd...?

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Je li uopce za astmu karakteristicno da dijete tesko udise, a da je izdisaj normalan, te da su pluca ok, da ne curi nos, ne kaslje itd...?
    Da.

    Ali ne postavlja se dijagnoza astme samo na temelju teškog udisanja, tako da to nemoj uzeti zdravo za gotovo. Iako ti se čini da je izdisaj normalan, pitanje je što se stvarno događa. Kod mog sina se čulo škripanje i zviždanje u prsima, ali tiho, ponekad gotovo ništa, a nalazi plinova u krvi (saturacija kisika) su bili loši.

    Za početak, makni jastuk s perjem i takve stvari, možda joj smeta prašina. Porazgovaraj s pedijatrom, ali meni se ovo ne čini razlogom za paniku. Možda dijete samo ima burne snove (pogotovo ako je promijenila okoliš) pa nemirno spava i tako diše.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    I tijekom dana tesko udise, bilo da miruje bilo da je u pokretu. I sama kaze da joj je tesko disati. Mislila sam da ce prestati, ali kao da je jos ucestalije

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni je tako kad mi padne željezo.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tako kad mi padne željezo.
    Da, točno. Ovo je korisna napomena. Nisko željezo isto tako djeluje. I svaka viroza ga zna srušiti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Mozete li mi se javit molim vas porukom? Hvala

  10. #10
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj lid81 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozete li mi se javit molim vas porukom? Hvala
    Trebaš skupiti preko 10 postova kako bi ti se postovi objavljivali automatski, bez odobrenja administratora.
    Isto tako i za slanje i primanje privatnih poruka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •