Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: zaposlenje preko agencije

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno zaposlenje preko agencije

    iskustva i prijedlozi

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam radila preko Manpowera i ne bih preporučila.. Naravno, ako si u poziciji da biraš...

  3. #3
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ja radim preko Adecca više od godinu dana u jednoj firmi i zadovoljna sam....imamo skoro ista prava i tretman kao i stalni. Mislim da je to do firme u kojoj radiš. Takvo je moje iskustvo, ne znam za druge. I kredit sam dobila u svojoj banci bez obzira na to....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    E i ono što sam ja radila su radili neki preko Adecca i oni su bili zaštićeniji... tako da sigurno ovisi o agenciji, odnosno o pojedincu iz agencije koji je zadužen za određenu suradnju... Ja recimo mislim da nije do firme u kojoj se radi već većinom do agencije....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Sto dalje se drzat od: Manpower & Powersurf

    Adecco je TOP

  6. #6
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Iskreno, nemam ni puno doticaja sa agencijom. Ugovor dobijem na poslu - samo potpišem, bolovanje i godišnji, bonusi - sve im voditelj proslijedi malom, jedino kaj sam išla po potvrdu o plaći kod njih, kad mi je trebalo. Znači, bila sam tamo svega dva puta od kada radim - kad sam počinjala raditi i kad sam išla po taj papir...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    E tako je otprilike bilo i ovim mojim s adeccom, jer je sve funkcioniralo... A meni je bilo tako da Talijani kao nisu znali da nama radno vrijeme nije 9 nego 8 sati dnevno, da nisu znali da mi imamo pravo na pauzu od pola sata, da mi ne moramo radit iza deset po zakonu ako imamo dijete do godine dana... uglavnom, onda imaš posla s agencijom koja onda mora sve te zakonske norme komunicirati toj firmi za koju radiš... Ako je tvoj voditelj profesionalan i sve to unaprijed objasni i dogovori s firmom za koju radiš, onda ga nemaš zašto zvati. Ako nije, onda se nalaziš u krugu ti zoveš svog u agenciju, on ti govori da će zvat svog u toj firmi, istodobno ti nadređeni u firmi govori da njemu to nitko nije rekao i da ne može on tako na rekla kazala mijenjati raspored, pa tako ukrug... isti krug za godišnji, pa za obračun plaće, pa za sve... Pa te iscrpi ta komunikacija je...lud zbunjenog...
    A ono što je meni najviše smetalo je da ti tvoj voditelj u agenciji objasni da on ne može ništa jer pazi sad ovo iako vodi ljude koji rade za Talijane ne govori talijanski pa onda tu komunikaciju on-Talijani netko treći iz agencije treba prevest... Al su bar pare bile meni skroz ok...iako nikad nisam dobila poštenu platnu listu iz koje bih mogla jasno vidjeti na što sam ostvarila proviziju...

  8. #8
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    A vjerovatno puno ovisi da li je posao ovdje ili u inozemstvu. Uglavnom, za Adecco sam čula dobre povratne informacije..

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    radi se o poslu u RH
    nećak radi trenutno preko Manpower , bar mislim da je ta, ali možda prelazi u neku drugu firmu koja je možda pod drugom agencijom

    nego kako s godišnjem ? kolko vam je ok kad morate svaki mjesec potpisati ugovor za još mjesec dana?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam imala ugovor na tri mjesece, pa na godinu dana. Godišnji sam imala normalan, samo je zbog ranije objašnjene komunikacije, traaajalo da se dogovori termin u kojem ga želim koristiti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    A vjerovatno puno ovisi da li je posao ovdje ili u inozemstvu. Uglavnom, za Adecco sam čula dobre povratne informacije..
    Mene su na razgovoru pitali dali zelim posao preko njih ili dali zelim posao gdje sam zaposlena direkt u firmi. Ja sam rekla direkt. Bez ikakvog problema, oni su mi dali ponudu za dvije firme gdje imam mogucnosti da sam direkt kod njih prijavljena. Otisla na razgovor kod njih i pocela raditi kod jedne. Cak su mi rekli, ako dam otkaz ili bilo sta da bude da sam bez posla, da im se javim i mozda imaju opet nesto.

    Kad sam prvi put bila kod Adecco mislila sam si wtf?!?! pa uopce nezelim preko agencije ali reko ajd kad sam vec tu da vidim sta imaju za rec. Prvo Psychotest na kompu i onda licni razgovor. I eto..ugodno sam se iznenadila i svakako bih im se uvijek javila!

    Kod njih imas i mogucnost, da ako je firma bas zainteresirans za tebe, da te prijave direkt. Adecco dopusta to, dok naprimjer Manpower to bas neda (ima nekad klausula u ugovoru koliko vremena nemozes prec).

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kaj me još zanima, kak se obračunavaju državni praznici koji padaju u radni dio tjedna prek agencije, ili nema toga?

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kaj me još zanima, kak se obračunavaju državni praznici koji padaju u radni dio tjedna prek agencije, ili nema toga?
    Mislim da trebaš čitati sitna slova u ugovoru. Možda nije kod svih isto, kao što nisu ni svi kolektivni ugovori isti.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    pitam u kojoj agenciji postoji tak nekaj?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pitam u kojoj agenciji postoji tak nekaj?
    Mislim da je u svakoj agenciji ili drzavi drugacije, nazalost na to nemogu odgovoriti.

    U AUT preko addeco naprimjer (i preko drugih)..placani su prekoradni sati (ako firma plca ako ne onda ti mora dati te sate slobodno sto si naradila),bolovanje,godisnji i drzavni praznici ako spadaju u radni tjedan, tako je kako vrijedi za sve radnike, nebitno jel preko agencije ili direktno u firmi. Takav je zakon.Ja neznam dali je to tako u HR zakonski inace a iako je ista agencija, ali sam sigurna da bih ti to svaka objasnila.

    Najbolje bih bilo da razmislis sta tocno trazis od posla/firme,sta ti je bitno,sta za tebe moze proc i sta nezelis nikako. Zapisi si sve lijepo i nazovi agencije i napravi sebi termin da popricas snjima, cisto informativno.

    Mozda se mozes odma prijaviti a ako ne onda
    bar znas, kad gledas oglase, na koje ces odgovoriti a na koje ne.

  16. #16
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Meni je sve isto kao i stalnima. Ne radim praznike, vikende, idem na sva događanja, išla sam na bolovanje, godišnji imam 20 dana nakon šest mjeseci...prvo sam imala po dan i pol po mjesecu, dok nije prošlo šest mjeseci. I tak...zadovoljna sam. Jedino je fiksni dio plaće manji nego stalnima ali bonusi su isti.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne radiš praznike, ali dobiš naknadu ko da si radila praznike, jel tako? dobivaš li regres, božičnicu, za klince poklon?

    do sad je radio prek manpower, ova druga firma ima ugovor s dve agencije neka LB ( ili obnuta kombinacija) i neko ime koje nisam zapamtila
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.08.2017. at 19:37

  18. #18
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Da, dobijem sve to...i plaćene praznike

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Hvala

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Kad se može realizirati go?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    tu nema otkaznog roka, kaj ne?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam imala otkazni rok, placen rad nedjeljom i blagdanom, godisnji nakon sest mjeseci.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    pretpostavljam da su svi uvjeti bili napisani prije potpisivanja ugovora, može li se ugovoriti i nešto što recimo nije uobičajeno, nešo samo za jednu osobu koja bi radila?

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    radi se o LB montaža i o VIVAK

  25. #25
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Kod mene je sve napisano u ugovoru što se tiče godišnjeg, plaćenih prekovremenih i sl. Za ostalo,mislim da je do poslodavca, ne znam. Ja idem na GO kad trebam, išla sam i nakon prva tri mjeseca, za otkazni rok ne znam...kod mene ti može reći od sada više ne radiš a može ti reci i unaprijed ...ovisi jesi li ok radnik.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a ja sam mislila da kad potpišeš ugovor da on vrijedi do određenog datuma, videt ćemo kaj će mu reći

  27. #27
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Pa je, ali može ti reći da više ne radiš i zvati njih da raskinu ugovor. Kod nas je tako ako ne zadovolje...

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a kaj ak hoćeš sam otić nakon x mjeseci?

  29. #29
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Nije bilo problema, voditelj bi im javio u agenciju s kojim datumom odlaziš i to je to

  30. #30
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mene zanima druga stvar. Dakle kako dodes do agencije koja nudi zaposlenja pa da se zaposlis preko nje.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Raspišu neke i natječaj. U ovom slučaju bi išlo drugačije, jedna firma traži ljude, ali mora ih zaposliti prek agencije s kojom radi. Mali bezveze da se mora dat sa strane lova, ali pravila su da nema zapošljavanja direktno u firmu

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima druga stvar. Dakle kako dodes do agencije koja nudi zaposlenja pa da se zaposlis preko nje.
    Progooglas broj-nazoves i pitas
    progooglas poslovne oglase xy agencija

  33. #33
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Moze info nekih agencija...

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Možda je bolje na internetu stisnuti zanimanje koje te zanima, pa oglasi sami s agencijama istrče van

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    za sad je dobio usmeni odgovor da otkaz slijedi ako ga obznani 15 dana ranije ( nije pitao jel ga treba pismeno tražiti) ili ako ne potpiše ugovor, sve u svemu to mu ispadne sim tam koji dan.

    ali su mu rekli da nema pravo na godišnji, (pa kaj nije da svatko ima pravo na jedan dan u mjesecu na godišnji to sam čitala negdje), nego nakon tek 6 mjeseci rada, po tome bi ispalo da zbog nemogućnosi prenašanja godišnjeg, on bi opet trebao u novoj firmi raditi opet najmanje 6 mjeseci da bi nekaj dobio.

  36. #36
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ja sam imala godisnji dan i pol po mjesecu a kad je prošlo 6 mjeseci onda sam imala 20 dana

  37. #37
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    za sad je dobio usmeni odgovor da otkaz slijedi ako ga obznani 15 dana ranije ( nije pitao jel ga treba pismeno tražiti) ili ako ne potpiše ugovor, sve u svemu to mu ispadne sim tam koji dan.

    ali su mu rekli da nema pravo na godišnji, (pa kaj nije da svatko ima pravo na jedan dan u mjesecu na godišnji to sam čitala negdje), nego nakon tek 6 mjeseci rada, po tome bi ispalo da zbog nemogućnosi prenašanja godišnjeg, on bi opet trebao u novoj firmi raditi opet najmanje 6 mjeseci da bi nekaj dobio.
    ovo o čemu ti pričaš je razmjerni dio GO i da, svatko ima pravo na njega
    ALI, poslodavac ti daje pravo kada ga možeš koristiti

    znači ako je mali prešao s 1.8.2017. imati će pravo na dio GO za 2017, ali ga može koristiti tek kada mu ga poslodavac dozvoli
    neke tvrtke to dozvoljavaju nakon 3 mjeseca, a neke tek nakon 6 mjeseci

    agencija uvijek radi prema naputku krajnjeg korisnika tj. klijenta tako da u svi radnici koji rade preko iste agencije imaju različite uvjete jer rade kod
    različitih klijenata

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mali bi prešo s 1.9. jer ga kači tak i tak ili prestanak ugovora ili 15 dana otkaznog roka, ima 4 mjeseca u toj agenciji, prije je radio u nekoj drugoj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •