Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Spavanje bebe, utjecaj na oblik glave

  1. #1
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno Spavanje bebe, utjecaj na oblik glave

    Eto, zanima me kako vase bebe spavaju, kako su vasi veci klinci spavali kao bebe. Moja malena uvijek, ali uvijek zeli spavati glavom okrenutom na lijevu stranu i vec primjecujem da joj se glava ravna na tom dijelu. Sve sam pokusala osim kacige za bebu. Rotirala sam je lakse dok je bila manja. Sada ima skoro 4 mj i bez problema se okrene kako njoj pase sada, a to je uvijek na tu istu stranu. Probala sam i s podmetanjem dekice iza ledja i sve, ali ne pomaze. Cak sam je probala staviti da spava na trbuhu preko dana s tim da je naravno ja onda gledam, ali ona i na trbuhu okrene glavu na lijevu stranu i nema sanse da bi spavala okrenuta u suprotnom smjeru. Naravno da se brinem jer je rodjena sa savrsenom glavom i ne bih voljela da kasnije ima ravnu glavu. Mozda se ovo nekome cini kao bespotrebno zamaranje, nije da me ovo strasno opterecuje, ali me lagano brine... Jeste li imali slicnu situaciju? Kako ste ju rijesili?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Rhiannon prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, zanima me kako vase bebe spavaju, kako su vasi veci klinci spavali kao bebe. Moja malena uvijek, ali uvijek zeli spavati glavom okrenutom na lijevu stranu i vec primjecujem da joj se glava ravna na tom dijelu. Sve sam pokusala osim kacige za bebu. Rotirala sam je lakse dok je bila manja. Sada ima skoro 4 mj i bez problema se okrene kako njoj pase sada, a to je uvijek na tu istu stranu. Probala sam i s podmetanjem dekice iza ledja i sve, ali ne pomaze. Cak sam je probala staviti da spava na trbuhu preko dana s tim da je naravno ja onda gledam, ali ona i na trbuhu okrene glavu na lijevu stranu i nema sanse da bi spavala okrenuta u suprotnom smjeru. Naravno da se brinem jer je rodjena sa savrsenom glavom i ne bih voljela da kasnije ima ravnu glavu. Mozda se ovo nekome cini kao bespotrebno zamaranje, nije da me ovo strasno opterecuje, ali me lagano brine... Jeste li imali slicnu situaciju? Kako ste ju rijesili?
    jesam, uvijek na desnu stranu i dan danas tako spava (14mj.).
    Kad je bio mali kao tvoja mala cak mu je glava isla malo na desnu stranu, kao na spic..isto sam se zabrinula kao ti i sve probala, ali ne ide pa ne ide. Tako mali a bec tvrdoglavi. Ostavila sam ga na miru, kako je on rasto tako i glavica i sve je se popravilo.

    Nemoj se uopce brinuti radi toga, pusti je nek spava kako hoce

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    jesam, uvijek na desnu stranu i dan danas tako spava (14mj.).
    Kad je bio mali kao tvoja mala cak mu je glava isla malo na desnu stranu, kao na spic..isto sam se zabrinula kao ti i sve probala, ali ne ide pa ne ide. Tako mali a bec tvrdoglavi. Ostavila sam ga na miru, kako je on rasto tako i glavica i sve je se popravilo.

    Nemoj se uopce brinuti radi toga, pusti je nek spava kako hoce
    Ne bih se baš složila... Uležane glave je teško poslije ispraviti. Moj stariji se nije zaležao u krevetiću nego još u mom trbuhu (bio je velika beba, znatno preko 4 kg i nekako se uspio nasloniti na moje kosti - to se ispravljalo do škole... Roštiljala sam ga noću redovito (po savjetu fizijatra), okretala na drugu stranu. Izgledalo je strašno. Ne usudim se ni zamisliti kako bi bilo da ga nismo.

    Evo malo tuđe pameti: https://klokanica.24sata.hr/beba/raz...-kod-beba-8331

    Inače, uležana glava nije bezazlena stvar, nekad može utjecati i na razvoj motorike i neuroloških funkcija (ne pitajte me kako znam, nakon dugogodišnjeg hodočašća u Suvag - znam, jer moj sin je imao suženje zvukovoda na toj strani gdje je bio uležan, a ima i lijeno oko na istoj strani (ambliopija, strabizam). Doslovce godinama sam pazila kako spava, podmetala zarolanu pelenu ili dekicu i okretala ga na stranu. Tek se s nekih desetak godina prestala primjećivati vidljiva asimetrija glave, ali ako dooobro pogledam, vidi se to i danas.

    Imaš tu i stari Rodin topic: http://forum.roda.hr/threads/61881-Z...plagiocefalia)

    Inače, za teže slučajeve postoje posebne kacige pomoću kojih se ispravlja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih se baš složila... Uležane glave je teško poslije ispraviti. Moj stariji se nije zaležao u krevetiću nego još u mom trbuhu (bio je velika beba, znatno preko 4 kg i nekako se uspio nasloniti na moje kosti - to se ispravljalo do škole... Roštiljala sam ga noću redovito (po savjetu fizijatra), okretala na drugu stranu. Izgledalo je strašno. Ne usudim se ni zamisliti kako bi bilo da ga nismo.

    Evo malo tuđe pameti: https://klokanica.24sata.hr/beba/raz...-kod-beba-8331

    Inače, uležana glava nije bezazlena stvar, nekad može utjecati i na razvoj motorike i neuroloških funkcija (ne pitajte me kako znam, nakon dugogodišnjeg hodočašća u Suvag - znam, jer moj sin je imao suženje zvukovoda na toj strani gdje je bio uležan, a ima i lijeno oko na istoj strani (ambliopija, strabizam). Doslovce godinama sam pazila kako spava, podmetala zarolanu pelenu ili dekicu i okretala ga na stranu. Tek se s nekih desetak godina prestala primjećivati vidljiva asimetrija glave, ali ako dooobro pogledam, vidi se to i danas.

    Imaš tu i stari Rodin topic: http://forum.roda.hr/threads/61881-Z...plagiocefalia)

    Inače, za teže slučajeve postoje posebne kacige pomoću kojih se ispravlja.
    To sve stoji ..ali ti si imala tezak slucaj jer je se u stomaku zalezao.

    Mislim ipak da ako se dijete rodi sa "normalnom glavicom"(ne mislim da je tvoje nenormalno nego da glava nije zalezana-da ne ispadne nesporazum) da se more pustit da spava kako hoce, sve se to ispravi rastom.

    Tako je bar kod mene bilo. Nista se ne vidi (kad je poceo da se u krevetu zna sam kretat) Tako mi je i pedijatar reko.

    A za kacigu..nikad to nebih stavljala sama od sebe bez da dr ne kaze.

    U svakom slucaju mozes naravno ako se bas bojis, pitat pedijatra svog.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    I koliko ja znam, se ta kaciga koristi samo kod djece kod koje je ustanovljen KISS Syndrom.. ispravite me ako sam u krivi

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    I koliko ja znam, se ta kaciga koristi samo kod djece kod koje je ustanovljen KISS Syndrom.. ispravite me ako sam u krivi
    Nemam pojma. Ali da sam znala za tu kacigu dok je moj L. bio mali, bome bih se savjetovala s fizijatricom o tome.

    Informacije o kacigi možeš naći ovdje: http://www.zalezanaglavica.com/

    Za "kućnu" upotrebu ne treba ti ništa od toga ALIIII treba povremeno dijete okrenuti, da ne spava uvijek na istoj strani. U 99% slučajeva to je sasvim dovoljno. Samo sam htjela reći da NIJE pametno pustiti dijete da spava kako želi, jer ako uvijek zauzme isti položaj, velika je vjerojatnost da će si nakon poroda zaležati glavu u prvih nekoliko mjeseci. Ne treba paničariti, ali ni zanemariti situaciju ako vidiš da uvijek liježe na istu stranu.

  7. #7
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala vam. Ma evo, vec dvije noci spava na drugoj strani kako sam ju postavila, nemam pojma kako to. Tako da se manje brinem. Ali svakako je mislim rotirati i dalje i paziti kako spava.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ti si negdje vani, ako se ne varam? Tu kod mene se to vrlo cesto rjesava kod kiroprakticara.

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mojem se s cca 3 mjeseca pocelo vidjeti da mu glava stalno naginje na jednu stranu - za sto sam bila ja kriva jer je spavao s nama i nije mi bilo spretno po noci prebacivati ga lijevo-desno s obzirom da je desno bio on a lijevo starija koja je grozno nemirno spavala. No kad je to postalo vidljivo pocela sam paziti da za svaki podoj bude na drugoj strani i kako je zelja da mu glava bude okrenuta prema cici bila jaca od bilo koje druge brzo se ispravilo.

    Tako da ja ne bi ignorirala, nije samo problem u zalezanoj glavi (sto nije imao) nego se i misici vrata pocnu razlicito razvijati ako se bar malo ne pazi (kod njega se sve ispravilo za dva-tri tjedna paznje i rotiranja po nici)

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    12

    Početno

    Moja beba isto spava na lijevoj strani i u zadnje vrijeme sam primjetila da ima kvrgu na desnoj strani kraj male fontanele, a na lijevoj nema i ne znam dali je to od toga. Inace nisam primjetila da mu je lijeva strana zalezana...ja svakako planiram ici pedijatrici zbog toga.
    Sada stalno ispravljam ali uzalud mi uvijek zavrsimo na lijevoj strani....

  12. #12
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si negdje vani, ako se ne varam? Tu kod mene se to vrlo cesto rjesava kod kiroprakticara.
    Da, u Kanadi. Kako kod kiroprakticara? Mislim da za tim nece biti potrebe jer uspjevam ju u zadnje vrijeme i na drugoj strani drzati, istina, slabije spava onda, tj. brze s eprobudi ali nema veze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •