Pozdrav svima, upravo sam se registrirala na ovaj forum i ovo mi je prvo pitanje, pa se unaprijed ispricavam ako cu pitati gluposti.

Imam 32 god. i do ovog mjeseca nikad nisam pokusala ostati trudna. Jos u 15oj godini sam imala operaciju u kojoj su mi odstranili jedan jajovod i dio jajnika. Malo kasnije su mi dijagnosticirali i PCOS s kojim se borim godinama. Par godina sam pila Diane35 kao terapiju, a kasnije, kad sam vidjela da mi se simptomi pogorsavaju, sam odlucila prestati sa svim uplitanjima u hormone i jednostavno se pustila onom sto bude bit ce. Fokusirala sam se na stvari na koje mogu utjecati (ritam spavanja, pregrana, gibanje, smanjio mi se stres sa poslom) i ovu godinu sam cak imala 3-4 redovna ciklusa, i par malo duzih.

Zvuci ekstra neodgovorno, ali nisam bila kod ginekologa vec godinama. Premlada sam bila pocela s terapijama koje nisu pokazale nekog rezultata na simptome i to me psihicki iscijedilo.

Uglavnom da se vratim na pitanje, ovaj mjesec je prvi da nismo koristili zastitu.
I sad taj prvi mjesec bez zastite mi se dogodilo da (po prvi put u valjda 15 godina) imam krvarenje prije ocekivane menstruacije. Ispocetka je bilo skroz blago, minimalno krvarenje, vise kao krvavi trag na papiru i po vremenu pojave sam pomislila da se radi o implatancijskom krvarenju.
Ali nakon dva dana se krvarenje pojacalo i promjenilo konzistenciju (sad je slicnije mengi, s onim "komadicima" neceg).

Sad mi je jasno da od trudnoce nista ovaj put, i to mi je ok, ali me sad muci sto se dogodilo - citala sam da postoje neuspjele trudnoce u kojima embrij "zapne" u jajovodu (i napravi komplikaciju), a kako imam samo 1 sad me uzasno strah takvog ishoda.

Razmisljam da li da odem ginekologu sto prije - a ne znam je li glupo doci usred krvarenja koje je mozda samo obicna menga?
Sto vi mislite?
Je li netko imao slicno iskustvo?

Uzasno me strah mogucnosti da se nesto dogodi tom drugom jajovodu.

Hvala vam svima koje ste imale strpljenja procitati ovu "povijest bolesti"