Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kvarenje tjedan dana prije menge

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    3

    Početno Kvarenje tjedan dana prije menge

    Pozdrav svima, upravo sam se registrirala na ovaj forum i ovo mi je prvo pitanje, pa se unaprijed ispricavam ako cu pitati gluposti.

    Imam 32 god. i do ovog mjeseca nikad nisam pokusala ostati trudna. Jos u 15oj godini sam imala operaciju u kojoj su mi odstranili jedan jajovod i dio jajnika. Malo kasnije su mi dijagnosticirali i PCOS s kojim se borim godinama. Par godina sam pila Diane35 kao terapiju, a kasnije, kad sam vidjela da mi se simptomi pogorsavaju, sam odlucila prestati sa svim uplitanjima u hormone i jednostavno se pustila onom sto bude bit ce. Fokusirala sam se na stvari na koje mogu utjecati (ritam spavanja, pregrana, gibanje, smanjio mi se stres sa poslom) i ovu godinu sam cak imala 3-4 redovna ciklusa, i par malo duzih.

    Zvuci ekstra neodgovorno, ali nisam bila kod ginekologa vec godinama. Premlada sam bila pocela s terapijama koje nisu pokazale nekog rezultata na simptome i to me psihicki iscijedilo.

    Uglavnom da se vratim na pitanje, ovaj mjesec je prvi da nismo koristili zastitu.
    I sad taj prvi mjesec bez zastite mi se dogodilo da (po prvi put u valjda 15 godina) imam krvarenje prije ocekivane menstruacije. Ispocetka je bilo skroz blago, minimalno krvarenje, vise kao krvavi trag na papiru i po vremenu pojave sam pomislila da se radi o implatancijskom krvarenju.
    Ali nakon dva dana se krvarenje pojacalo i promjenilo konzistenciju (sad je slicnije mengi, s onim "komadicima" neceg).

    Sad mi je jasno da od trudnoce nista ovaj put, i to mi je ok, ali me sad muci sto se dogodilo - citala sam da postoje neuspjele trudnoce u kojima embrij "zapne" u jajovodu (i napravi komplikaciju), a kako imam samo 1 sad me uzasno strah takvog ishoda.

    Razmisljam da li da odem ginekologu sto prije - a ne znam je li glupo doci usred krvarenja koje je mozda samo obicna menga?
    Sto vi mislite?
    Je li netko imao slicno iskustvo?

    Uzasno me strah mogucnosti da se nesto dogodi tom drugom jajovodu.

    Hvala vam svima koje ste imale strpljenja procitati ovu "povijest bolesti"

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja sam PCOS-ovka sa šetajućim ciklusima.
    Što u tvom slučaju znači tjedan dana prije menstruacije? Koji bi to dan ciklusa bio? ( 1 dan ciklusa je 1 dan menstruacije)

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 08.08.2017. at 14:05

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam PCOS-ovka sa šetajućim ciklusima.
    Što u tvom slučaju znači tjedan dana prije menstruacije? Koji bi to dan ciklusa bio? ( 1 dan ciklusa je 1 dan menstruacije)
    To se pojavilo 22.dan (brojeci od prvog dana menge, 1. dan menge = 1.dan ciklusa). Znaci u idealnom ciklusu (28 dana) to je tjedan dana prije nego sto bi trebala stici iduca menga. Iako se meni preuranjena menga nije pojavila valjda od 16. godine. Moji ciklusi variraju od 32,33 dana pa sve do 60,70 dana, nikad nisu kraci. Tim me vise zbunjuje to sad krvarenje 22.dan.
    I to tako nekako neobicno, prvo rijetka, prozirna sukrvica, pa je tri jutra izaslo nesto cvrsce (slicno kao kod menge oni komadici, ali samo po jedan), ostatak dana gotovo da i nema krvarenja, nemam bolova tipicnih za mengu, jedino se osjecam jako napuhnuto.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    93

    Početno

    Ja sam u posljednjoj godini dvaput imala isti slucaj.
    Dr.je sumnjala na poremecaj hormona tj progesterona ali su nalazi pokazali da je sve ok.
    Također imam jajnike nalik na policisticne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Suncokret1983 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u posljednjoj godini dvaput imala isti slucaj.
    Dr.je sumnjala na poremecaj hormona tj progesterona ali su nalazi pokazali da je sve ok.
    Također imam jajnike nalik na policisticne.

    Hvala ti, ovo me malo umirilo Narucit cu se svejedno kod doktorice iducih dana, jer itako je bilo skroz neodgovorno od mene uopce krenuti s pokusajima nakon sto toliko dugo nisam bila kod ginekologa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    93

    Početno

    Svakako treba napraviti kompletan pregled. Nakon toga praćenjem upoznati svoj ciklus (ovulacija) i nadam se da ćeš ubrzo uspjeti

  8. #8
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    I ja sam proslog mjeseca imala krvarenje van ciklusa, tacnije, pocelo je 10. dana ciklusa i prva cetiri dana bilo oskudno, smedje, pa se nastavilo kao prava menstruacija jos pet dana. Tokom krvarenja otisla sam na pregled, klinicki i ultrazvucni nalaz bio je uredan. Nakon krvarenja obavila sam jos jedan pregled i sve je bilo OK. Naredna menstruacija je kasnila oko 7 dana u odnosu na ocekivanu, a ovaj ciklus je uredan. Prepala sam se jer su mi od prve menstruacije sve bile uredne, nikada nisam imala ni ovulacijska ni implantacijska krvarenja, ali dr me umirila rekavsi da nije strasno da zena jednom godisnje iskusi vanredno krvarenje ili kasnjenje menge. Ako se bude cesce ponavljalo razmislicu o oralnim kontraceptivima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    93

    Početno

    Da, i moja je ginekologinja, a i dvoje privatnih kojima zaista vjerujem, rekla da je to čest slučaj. Valjda povremeno dođe do dizbalansa hormona koji nije trajan i nije potrebno nikakvo liječenje.
    A u vezi oralnih kontraceptiva...ja sam ih koristila zbog policističnih jajnika i akni. Nisam sigurna da mi je to bila dobra odluka. Kad pogledam iz ove perspektive, dijagnoza nije bila tako strašna da bih se trovala i unosila u sebe tolike hormone.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, nova sam ovdje pa se jos snalazim. Muz i ja krenuli smo raditi na bebi. Imam uredne menstruacije 27/28 dan ciklusa. Ovaj mjesec na 22 dan ciklusa krenulo mi je lagano krvarenje, i to tamno smedje boje i to je trajalo lagano oko 4 dana. Malo ga je bilo kroz dan pa bi nestalo i opet stiglo kroz tih par dana. Ja sam bila uvjerena da je to implantancijsko krvarenje. No, jucer na 27 dan stigla mi je kao lagana menga. Bila je svjetlije boje nego inace i nije bila obilna kao inace. Danas se ona nastavlja i dalje. No sad me zazbrinjava sto je onda bilo ono krvarenje tjedan prije poso je stigla menga i ocito nista od trudnoce. inace me prva 2 dana menge trbuh uzasno boli, a evo sada uopce ne osjetim da imam mengu. Je li netko imao slicnu situaciju ?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako se menstruacija ne pojaca, napravi test za dan-dva.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Nazalost se pojacala. Samo mi nije jasno sto je onda znacilo ono tjedan prije

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    svakak se naruči kod doktora

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Barbara0093 prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost se pojacala. Samo mi nije jasno sto je onda znacilo ono tjedan prije
    Moguce da je to bilo implantancijsko. Veliki postotak trudnoca zavrsava prije nego je vrijeme za napraviti test. Sretno u iducim pokusajima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •