Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 151

Tema: Nismo jedno za drugo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    16

    Početno Nismo jedno za drugo

    Pozdrav! Nakon 5 godina braka, dvoje djece, 2-3 godine kroničnog nezadovoljstva "probudila" sam se beskrajno tužna i razočarana. Naime, čini mi se da suprug i ja jednostavno nismo jedno za drugo, odnosno on nije muškarac sa kojim želim ostariti. On nije nikakav nasilinik, bilo fizički ili psihički, ne pije niti troši novce na kladionice, ne švrlja okolo ali tu nije riječ o bilo kakvim krajnostima. Nije ni prisutan. Teški je hedonista, prvo misli na svoje zadovoljstvo pa onda na bilo čije, sve mu je teško i nakon ne znam koliko prigovaranja će promijeniti žarulju, sam se ništa ne sjeti napraviti, sve obaveze su na meni, od odgoja djece, plaćanja računa do organiziranja ljetovanja. Sam ne potiče inicijativu za skoro ništa. Ode na posao, vrati se, malo bi odspavao, pogledao emisiju, popio kavicu i na moje poticanje se podružio sa djecom ( ako i tada) "jer se nitko ni sa njim nije igrao" . Aktivan je u sportu i to ga zanima te mu to nije teško naravno. Ali stvari koje ga ne zanimaju i ne tiču se njegovog zadovoljstva zanemaruje i ide za onim : bude to već netko drugi riješio. Naravno da je usput i mamin sin kojeg je mama držala kao kap vode na dlanu no ne želim jadnu ženu kriviti za bilo šta. Ne želim brak bez ljubavi i da djeca stalno slušaju naša prepucavanja ili još gore međusobnu šutnju. On je takav od početka ali sam mislila da će se sa vremenom promijeniti, UOZBILJITI i SAZRIJETI ali prekasno sam shvatila da je to dio njega i njegove osobnosti i to se ne mijenja. Razočarana sam, tužna i ljuta zbog svega toga i žao mi je šta je sve tako kako je. Nisam u cvijetu mladosti, 39 mi je godina, ovo mi je drugi brak i mislim da ako se rastanem san o mojoj obitelji sa 4 djece i brak sa mužem kojeg volim je samo san a to mi je jako teško prihvatiti. Pa čak i da ostanu ovo dvoje djece, bitno mi je uz sebe imati partnera sa kojem imam nešto zajedničko, sa kojim mogu razgovarati i koji će mi prije svega biti prijatelj jer to sada nemam. Puno vam hvala na strpljenju i čitanju

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bitno je samo jedno pitanje: "Voliš li ga?"
    Sama pišeš da si sve što ti smeta znala i prije braka.
    Ne možeš promijeniti druge. Možeš samo mijenjati sebe.

    Ako ga voliš, tolerirati ćeš i pokušati naći kompromis s njim.
    Ili, nemoj napraviti nešto što ne želiš. Npr, nemoj organizirati ljetovanje, nemoj platiti račune, izađi van i ostavi mu djecu na brizi...Možda shvati. Možda sam napravi. A možda ćeš imati i dalje dvoje male djece i jedno veliko dijete (svoga muža), i morat ćeš sve raditi oko njih. Ako možeš. I želiš. I ako ih voliš dovoljno, više nego svoje zamišljanje braka

  3. #3
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ... A možda ćeš imati i dalje dvoje male djece i jedno veliko dijete (svoga muža), i morat ćeš sve raditi oko njih. Ako možeš. I želiš. I ako ih voliš dovoljno, više nego svoje zamišljanje braka
    A možda dovoljno poštuje i voli sebe da ostaje vjerna sebi i dovoljno voli i poštuje svoju djecu da i njih nauči kako se dovoljno voli, cijeni i poštuje samog sebe...

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    potpis na sillyme.

  5. #5
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A možda dovoljno poštuje i voli sebe da ostaje vjerna sebi i dovoljno voli i poštuje svoju djecu da i njih nauči kako se dovoljno voli, cijeni i poštuje samog sebe...
    veeeeliki potpis!
    imam primjer ovakvog braka u obitelji...zapravo, jos je i gori
    i mogu samo reci - tuzno, srce mi se slama
    nikome to nece donijeti nista dobroga
    biti nesretan do kraja zivota samo zato da "sacuvas brak" nema ama bas nikakvog smisla
    i sto je najgore - djeca imaju jako los primjer ispred sebe
    a mislim da se svi slazemo da nitko svojoj djeci ne zeli tako nesto

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A dva propala braka je, inače, jako dobar primjer djeci!

    Prihvaćam da je nekome razvod i odgajanje djece bez drugog roditelja, bolja opcija, ali meni nije. Brak je kompromis. Zašto se ne prilagoditi međusobno? Naravno da mi ne možemo točno znati situaciju na temelju jednog posta, ali jedan ovakav post i nije razlog predlaganja rastave, pogotovo što se radi o jako maloj djeci, ako su iz ovog braka
    Čovjek radi, tu je za nju, prisutan. Težak problem plaćati račune, promijeniti žarulju...
    Neka čovjek uživa u sportu, zašto se i ona ne bavi sportom? Najlakše je cendrati i prigovarati. Treba djelovati.

    Ili, je jednostavnije rastati se po drugi put i ponovo tražiti nekog idealnog?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Rastala sam se, ponovo udala ... Brak tvori dvoje ljudi, i oboje su odgovorni za svaki dan...ništa nije zadano...
    Jesi li razgovarala s mužem, ozbiljno, otvoreno i u dobroj vjeri? To je toliko teško, teže nego išta drugo.
    Ako jesi, rastavi se, odgoji vašu djecu najbolje što umiješ i živi neki život koji nije ono što si zamišljala već ono što si trebala...
    Ako nisi, pokušaj.... Oprosti sve do sada, baš sve, pa započni razgovor prijateljski čak i ako niste prijatelji. Zbog sebe, ne zbog djece. Već da sama znaš da si iskreno pokušala mijenjati odnos, ne njegov karakter.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je genijalno kako nas zene jos uvijek odgajaju sa idejom da postoji idealan partner i da su nakon vjencanja zivjeli dugo i sretno.
    Odnos dvoje ljudi je odluka i posao. Odluka da ce se svaki dan raditi na odnosu.Nije dogadaj pa su onda nakon toga zivjeli dugo i sretno.
    Zivot je vecinom (srecom ) dug pa u partnerskom stazu bude monotonije, bude trenutaka kad partneri pogube jedno drugo, bude bolesti, gubitaka poslova, gubitaka trudnoca...
    Bude svega. Ali kako se kaze " treba drzati oci na lopti" , a ne odustajati i dizati ruke prije nego se pokusalo uloziti u odnos.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Meni se cini da si ti vec odlucila da zelis rastavu, samo zelis jos sto potvrde od poznatih i nepoznatih ljudi.

    Nije to tako lako sve, naravno da svi mi zelimo lagodan zivot. Brak gdje sve puca od ljubavi, veliku kucu bez kredita,zdravu dijecu,puno novca,kucne ljubimce, vikendicu na moru itd..

    Ali takav zivot nije..brak i veza se sastoji od kompromisa kao i cijeli zivot.

    Najlakse je otic i pobjec od problema. Da ti mi savjetujemo da odes? Dali bih to bilo fair prema tvome muzu? Otic bez da mu das sansu da porazgovarate da se dokaze da bude drugacije?! Ma da mu das i stotu sansu....razgovaraj snjime i probajte to rijesiti..toliko dugo u braku i dvoje djece..tu je moralo biti ljubavi..dijeca zblize jedno drugo na drugaciji ljubavni nacin..svi mi upadnemo u krizu..sve smo se mi rastavljali sto puta..mozda je kod vas samo doslo do svakodnevnice,kad se svaki dan vrti u istom filmu i tesko je onda izaci ali je moguce! Mozda da se probate opet zbliziti? Mozda imate mogucnosti ostaviti dijecu na vikend kod nekoga i da vas dvoje odete na vikend nekud? Samo vas dvoje! Tesko je razgovarati, ali ako si ga ikad voljela gram onda probaj...kad dodje kuci izgasite tv maknite telefone i uz kavicu popricajte! Reci mu sta ti smeta i kako se osjecas..da ti fali ljubavi i sta jos vec osjecas.

    Kad si
    momak i cura..ljubav se izrazava naprimjer stime da ti kupi cvjece da te odvede na veceru da pripremi iznenadjene itd...znate vec sta mislim..kad se udas...kd zivite skupa neke stvari nestanu ali se izrazavaju na drugi nacin...sitnice su to...kad sam nocima premorena ustajuci za malenim i on kaze lezi ja cu a znam da mora ustat za sat i ici na posao meni to puno znaci jer to radi radi mene...samo primjer

    Svi smo mi razliciti..ti kazes nece se sa djecom igrati tek kad ja kazem..a on mozda misli..da je tek doso sa posla i umjesto da popijete kavu i popricate malo kako vam je dan prosao, ti mu odma na vratima kazes sta sve mora uraditi.

    Svi
    mi koji smo kod kuce znamo kako je tesko biti mama i kucanica ali nije ni muskarcima lako. On ide raditi ZA VAS..neko mora ici raditi da bih ti mogla uplatiti godisnji..

    A ste se tice price sa zaruljom..nekom
    vise smeta nekom ne..ja svome tjednima govorila da kupi nove jer samo jedna radi a on samo "sad cu" ..kad smo neki dan u
    mraku sjedili ja sam se samo smijala i rekla da ako ubuduce bude slusao zenu nece nikad sjedit u
    mraku hahaha

    A sta se tice placanja racuna itd...svaka veza je drugacija..ja se NIKAD ne brinem o tome dali su racuni uplaceni dali imam goriva u autu dali auto mora na servis..dali je godisnji uplacen.. dogovorimo se gdje bih isli sta hocemo i sve ostalo on sredi...to sve on radi..ali zato se on nikad nemora brinut o tome dali ima cist popeglan ves, dali mali ima garderobe..dali je skuhano...rodjendanske poklone.pripreme za uskrs ili bozic itd..

    Vi ste Team i svako ima svoj posao..a ako nekome nesto smeta ili misli da je sve na njegovoj grbaci onda je na toj osobi to svome muzu ili zeni reci..a ne reci ee odoh..AKO TI JE STALO!

    Ja bih sve u svojoj moci uradila da spasim brak da opstane ako ima trunke ljubavi. Zamisli kako bih mu bilo..on mora se spakovati i ici a nikakav razgovor nista?! To su i njegova djeca. Zamisli ti moras ici na takav nacin?!

    Opet kazem..ako mislis da bas nema nimalo ljubavi..uradi to..ali bas
    mislim ako cijenis sebe i svoju obitelj i imas imalo postovanja pred njom, probaj spasiti...ne da kasnije mozda mislis "sta bih bilo ako..."

    a prepucavanja..to uvijek ima..svi smo mi ljudi..bracni partner svakome ide nekad toliko na zivce i zivot kakav je dosadi da bih odma pretisnula reset i
    pocela iznova..ali to tako ne ide..i tako je i ok..malo se voli malo se prepucava nekad bih se covijek i potuko..ali nebih bilo ni upola lijepo da je sve uvijek perfekt!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je genijalno kako nas zene jos uvijek odgajaju sa idejom da postoji idealan partner i da su nakon vjencanja zivjeli dugo i sretno.
    Odnos dvoje ljudi je odluka i posao. Odluka da ce se svaki dan raditi na odnosu.Nije dogadaj pa su onda nakon toga zivjeli dugo i sretno.
    Zivot je vecinom (srecom ) dug pa u partnerskom stazu bude monotonije, bude trenutaka kad partneri pogube jedno drugo, bude bolesti, gubitaka poslova, gubitaka trudnoca...
    Bude svega. Ali kako se kaze " treba drzati oci na lopti" , a ne odustajati i dizati ruke prije nego se pokusalo uloziti u odnos.
    X

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A dva propala braka je, inače, jako dobar primjer djeci!

    Prihvaćam da je nekome razvod i odgajanje djece bez drugog roditelja, bolja opcija, ali meni nije. Brak je kompromis. Zašto se ne prilagoditi međusobno? Naravno da mi ne možemo točno znati situaciju na temelju jednog posta, ali jedan ovakav post i nije razlog predlaganja rastave, pogotovo što se radi o jako maloj djeci, ako su iz ovog braka
    Čovjek radi, tu je za nju, prisutan. Težak problem plaćati račune, promijeniti žarulju...
    Neka čovjek uživa u sportu, zašto se i ona ne bavi sportom? Najlakše je cendrati i prigovarati. Treba djelovati.

    Ili, je jednostavnije rastati se po drugi put i ponovo tražiti nekog idealnog?
    X

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nitko njoj nije savjetovao da se odmah rastane ali banalizirati necije svakodnevno nezadovoljstvo zivotom jer ima "viziju braka" u kojoj brak cini dvoje ravnopravnih patnera koji dijele zivot i brigu i poslove i da prihvati "veliko dijete" ako ih "dovoljno" voli (koliko je to "dovoljno" bi svakako bilo zanimljivo objasnjenje kako se mjeri osim ovakvim samo-ucjenama) je po meni bezobrazno.

    Zivot je jedan jedini a dva propala braka (ako do toga dodje) i sto selo misli su puno manji problem od svakodneve nesrece, gorcine i nezadovoljstva zivotom. Ako "veliko dijete" ne zeli odrasti onda joj je sigurno lakse i bolje s dvoje male djece a bez "treceg" ako to ne zeli.

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i ja opet potpisujem sillyme
    mozda jer imam onaj primjer pred sobom
    i vjerujte mi, grozno je gledati nekoga tako bliskog, a tako nesretnog
    i tako svaki dan
    moze se jedna osoba truditi koliko hoce, ali ako nema feedbacka, uzalud
    i ne, nije svaki brak vrijedan spasavanja
    i da, slazem se, na svakom se braku, tj. odnosu treba poraditi
    ali nema to uvijek rezultate
    jbg, nema
    it takes two to tango

  14. #14
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da ne mislite da sam zagovornik rastava - nisam
    sirius, evo, ja sam nasla svog idealnog partnera
    njemu je bitno da sam ja sretna, a i meni je bitno da je on sretan
    i to znaci kompromis, ulaganje u odnos, al nije mi to problem, jer imam feedback
    da svaki put naidjem na zid, i tako iz dana u dan, iz godine u godinu...paaaa, ne bih bila bas sretna
    nije uvijek sve idilicno, zivciramo se ponekad i tako to, al to je samo ponekad, nije trajno stanje - u tome je razlika

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko njoj nije savjetovao da se odmah rastane ali banalizirati necije svakodnevno nezadovoljstvo zivotom jer ima "viziju braka" u kojoj brak cini dvoje ravnopravnih patnera koji dijele zivot i brigu i poslove i da prihvati "veliko dijete" ako ih "dovoljno" voli (koliko je to "dovoljno" bi svakako bilo zanimljivo objasnjenje kako se mjeri osim ovakvim samo-ucjenama) je po meni bezobrazno.

    Zivot je jedan jedini a dva propala braka (ako do toga dodje) i sto selo misli su puno manji problem od svakodneve nesrece, gorcine i nezadovoljstva zivotom. Ako "veliko dijete" ne zeli odrasti onda joj je sigurno lakse i bolje s dvoje male djece a bez "treceg" ako to ne zeli.
    Sve to sto kazes je istina! Ali ona nije napisala da su razgovarali da mu je to sve rekla kako se osjeca..i u tome je stvar..mozda on drugacije vidi sve to..sve uvijek ima dvije strane..treba se svakome dat sansa da se obrani da se popravi da kaze nesto za tu situaciju..bio to muz,dijete,mama,prijateljica...skime se kod ima problem

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    i ja opet potpisujem sillyme
    mozda jer imam onaj primjer pred sobom
    i vjerujte mi, grozno je gledati nekoga tako bliskog, a tako nesretnog
    i tako svaki dan
    moze se jedna osoba truditi koliko hoce, ali ako nema feedbacka, uzalud
    i ne, nije svaki brak vrijedan spasavanja
    i da, slazem se, na svakom se braku, tj. odnosu treba poraditi
    ali nema to uvijek rezultate
    jbg, nema
    it takes two to tango
    i to sve stoji...u vezi se obe osobe trebaju svaki dan boriti i truda uloziti..ali drugo je svakodnevno prepucavanja oko naprimj. zarulje ili dijece i drugo je ako neko nekome
    kaze : imam osjecaj sa nema
    ljubavi u braku..nisam sretna..razmisljam o razvodu..

    ako vidi da u toku razgovora njega te rijeci ne diraju ili nema promjene..e onda svaka cast..pakuj kofere i trazi srecu dalje.. a to sta selo govori..to mislim nikoga vise nije briga

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je upravo nevjerojatni da netko sa 30 + godina ude u vezu i misli da partnera moze ( i treba ) oblikovati po svoji idejama jer nije idealan . On je nezreo. Mozda jest , mozda nije. Mozda su ocekivanja nerealna.
    Jer onako iskreno po onom sto pise nista mi nije jasno. Ne mjenja zarulje, ne organizira ljetovanje i prisutan je fizicki , ali nije duhom. Jedina mu je strast sport. Sto to znaci? Igra nogometu maloj ligi 6 x tjedno, ide svaki vikend na ribolov, boća svako veće u lokalnom parkicu?
    Ja nisam procitala nista o tome da li on voli ili ne voli svoju zenu? Da li ju postuje? Da li ima povjerenja u odnosu? Kako on zamislja svoj obiteljski zivot i buducnost?
    Valjda su nekad razgovarali o tome? Ako ne nedavno, onda barem prije djece.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    bome ja sam pročitala da ju definitivno ne poštuje, a teško da ju i voli ako se tako ponaša.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ozbiljno, Mima?
    A ja da je covjek lijeni gotovan oduvijek i sa svima. I da mu je to zapravo jedina mana. Razumijem vrlo dobro kako ta jedna mana moze zagrnuti cijeli suzivot ali ako ima ljubavi mislim da to nije nerjesivo. Iz iskustva i ljencuge vole, samo to pokazuju lijeno, u skladu s karakterom.

  20. #20
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    iz prvog posta se po meni ne može zaključit ni tko koliko koga voli ni je li to treba spašavati ili prekidati, svi učitavamo neke svoje situacije i sebi poznate ljude

    slažem se da nije vrijedno živjeti cijeli život u nesreći i većem trpljenju
    ali ovakva vrsta problema sasvim sigurno prije razvoda traži da se sjedne s drugom stranom i kaže "slušaj, ja sam jako nesretna i ovako ne mogu živjeti, moramo neke stvari promijeniti", što ne znamo je li se već dogodilo pa nije imalo puno uspjeha ili se nije niti dogodilo

    slažem se sa sirius i ovdje i čini mi se na drugoj temi, da imamo prevelik naglasak na happy end, ili je sve savršeno ili je krivo, a u stvarnosti je odnos sinusoidalan, postoje bolji i teži periodi
    i "ne možeš promijeniti druge" nije baš potpuno istina, ne možeš ih čarobnim štapićem začarati da se promijene, ali možeš iskomunicirati s njima stvari koje su ti važne, i ako imate zajednički cilj, ta osoba može uložit trud da se neke stvari promijene (ako želi, ako ne želi.. i to je informacija)

  21. #21
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    da, i ja razmišljam kao tang. ja sam uvijek za to da se stvari pokušaju popraviti

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako u nekoj zajednici/braku jedna osoba vuče i radi, a druga sjedi na kauču i pije kavicu, ja tu onda ne vidim nikakvog poštovanja, a bome niti ljubavi.

    Kako možeš gledati svoju ljubljenu ženu da drži sve uzde u svojim rukama, a ne osjetiti se potrebu uključiti, ako zbog ničega drugoga onda zbog toga da olakšaš osobi koju voliš?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa jer ovi lijeni to ne vide...oni ne vide da je drugom tesko jer gledajuci iz svojih cipela ono sto je tesko se ne radi. Pa mora da mojoj zeni to usisavanje i placanje i nije takva tlaka...

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Svakako

  25. #25
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj perfosona prvotno napisa Vidi poruku
    bitno mi je uz sebe imati partnera sa kojem imam nešto zajedničko, sa kojim mogu razgovarati i koji će mi prije svega biti prijatelj jer to sada nemam.
    po meni je ovo puno važniji dio, kao i onaj gdje se spominje brak bez ljubavi, ako nema nekog temelja na koji bi se hvatale promjene, onda je već stvar dosta teža

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Drago mi je vidjeti i drugačiju perspektivu od moje. Ne želim rastavu ali također ne želim ni brak bez ljubavi. A ja trenutno svoga muža ne volim dovoljno i jako mi je žao zbog toga. Htjela sam brak sa njim i bilo je iz ljubavi a šta se putem dogodilo, samo naslućujem. Ja doista sama vodim kućanstvo, odgajam djecu, brinem o autu, grijanju, okućnici.. ma sve radim sama. To znači da se on niti jedanput u ovih 5 godina zajedničkog života nije sjetio SAM pokositi travu ispred kuće, okrečiti, odvesti auto na servis, itd. Probala sam sa njim razgovarati ne samo jednom; par dana je sve ok a poslije toga opet po starome. Meni to zaista smeta i biti sa nekim kome ne smeta da takva odgovornost i zajednički život padne samo na moja leđa je u biti uzrokovala da se polako udaljujem od njega. Moj muž nema nema problema sa tim da ja to sve sama odrađujem, ne bi upitao da li mi treba ikakva pomoć, da mi pruži podršku u mojoj želji za daljnim obrazovanjem, da kada su djeca bolesna ostane kod kuće i pomogne a ne juri za svojim treningom i sl. Ono što je najžalosnje u svemu je to da on uopće nije svjestan da je tu ikakav problem jer je po prirodi hedonista i konformista koji je u svojo kući živio kao mali princ koji nije doslovno ni žlicu morao spremiti za sobom. Ne želim davati svojoj djeci takav primjer niti želim ja tako živjeti. Želim PARTNERA! Ne, nisam za rastavu i probati ću još učiniti što se može, ali iskreno, samo zbog djece. Jer neke stvari su i za mene previše.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Nisam do sada uspjela shvatiti, on doista ne zna da se neke stvari ne rješavaju same od sebe ili jednostavno iskorištava situaciju u kojoj ja ne mogu gledati travu do koljena i još xy takvih sličnih primjera. a druge strane mislim da ako nekoga voliš, onda ćeš se potruditi i olakšati i uljepšati mu život ako već vidiš da mu je teško. Ono šta sam dosita odlučila je pustiti travu neka naraste do koljena, ne platiti račune, ostaviti auto bez registracije pa se možda trgne. Ili ne. I u tom slučaju znam što mi je činiti.

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    perfosona, a jeste li ikada razgovarali o tome što te muči? ne svađali se oko toga treba li pokositi travu ili ne, nego u relativno mirnodopskim uvjetima razgovarali o tome da si ti ovako zaista ozbiljno nesretna, da ga ne doživljavaš kao partnera nego kao treće dijete i da si vrlo blizu odluke da želiš van? ako jeste, kakav si dojam imala nakon toga?

    kad kažeš "probat ću još učiniti što se može" na šta točno pod time misliš?

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Je, stvari postanu nezgodne kad ono sto nas je privuklo kod parnera postane ono sto nas najvise smeta kod partnera.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj perfosona prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Nakon 5 godina braka, dvoje djece, 2-3 godine kroničnog nezadovoljstva "probudila" sam se beskrajno tužna i razočarana. Naime, čini mi se da suprug i ja jednostavno nismo jedno za drugo, odnosno on nije muškarac sa kojim želim ostariti. On nije nikakav nasilinik, bilo fizički ili psihički, ne pije niti troši novce na kladionice, ne švrlja okolo ali tu nije riječ o bilo kakvim krajnostima. Nije ni prisutan. Teški je hedonista, prvo misli na svoje zadovoljstvo pa onda na bilo čije, sve mu je teško i nakon ne znam koliko prigovaranja će promijeniti žarulju, sam se ništa ne sjeti napraviti, sve obaveze su na meni, od odgoja djece, plaćanja računa do organiziranja ljetovanja. Sam ne potiče inicijativu za skoro ništa. Ode na posao, vrati se, malo bi odspavao, pogledao emisiju, popio kavicu i na moje poticanje se podružio sa djecom ( ako i tada) "jer se nitko ni sa njim nije igrao" . Aktivan je u sportu i to ga zanima te mu to nije teško naravno. Ali stvari koje ga ne zanimaju i ne tiču se njegovog zadovoljstva zanemaruje i ide za onim : bude to već netko drugi riješio. Naravno da je usput i mamin sin kojeg je mama držala kao kap vode na dlanu no ne želim jadnu ženu kriviti za bilo šta. Ne želim brak bez ljubavi i da djeca stalno slušaju naša prepucavanja ili još gore međusobnu šutnju. On je takav od početka ali sam mislila da će se sa vremenom promijeniti, UOZBILJITI i SAZRIJETI ali prekasno sam shvatila da je to dio njega i njegove osobnosti i to se ne mijenja. Razočarana sam, tužna i ljuta zbog svega toga i žao mi je šta je sve tako kako je. Nisam u cvijetu mladosti, 39 mi je godina, ovo mi je drugi brak i mislim da ako se rastanem san o mojoj obitelji sa 4 djece i brak sa mužem kojeg volim je samo san a to mi je jako teško prihvatiti. Pa čak i da ostanu ovo dvoje djece, bitno mi je uz sebe imati partnera sa kojem imam nešto zajedničko, sa kojim mogu razgovarati i koji će mi prije svega biti prijatelj jer to sada nemam. Puno vam hvala na strpljenju i čitanju
    Pogriješila si u očekivanjima. Nema šanse da nekoga promijeniš ili uozbiljiš.... Kad biraš partnera, to treba biti po principu viđeno-kupljeno, ništa drugo ne daje rezultate.

    Meni se čini da nikad nisi voljela muža onakvog kakav jest (i to je jednako nezrelo kao i njegov odnos prema obvezama) negobsi u glavi zamislila idealiziranu sliku osobe kakav bi on trebao biti. Užas... Da li je on kriv za to? Ne mislim da je. On nije glumio da je nešto što nije.

    Da se nađem na tvom mjestu, napravila bih popis stvari koje treba napraviti, pitala bih ga samo da li se slaže da je sve to potrebno, a kad bi se usuglasili, krenula bi dioba: ili ćeš raditi što dogovorimo ili ćeš platiti pomoć u kući. Djeca su njegova briga 2 popodneva radnim danom i 1 popodne vikendom. I kraj priče. Ako pristane, super. Ako ne, nema veze. Ionko mi se čini da si već odlučila ....možda imam krivo. Nakon 2 djece, mislim da ipak trebate dobro razmisliti svak za sebe i zajedno što i kako dalje. Sretno!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    16

    Početno

    [QUOTE=sirius;2997836]Je, stvari postanu nezgodne kad ono sto nas je privuklo kod parnera postane ono sto nas najvise smeta kod partnera.[/QUOT

    Tako je, sviđao mi se njegov ležeran pristup životu..Prvih 1-2 braka je bilo ok ali kasnije mi je strašno počelo smetati.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Ne, nisam odlučila, ja sam za spas braka i ne znam po čemu se zaključuje drugačije. Da nisam, ne bi sada ni bila ovdje!! Jednostavno dijelim svoja iskrena razmišljanja i ono kako se osjećam, nisam Superžena kao možda neke druge žene. Iako mnogi misle da se to njima ne može desiti, vjerujte mi da se svatko može naći u nekoj sličnoj situaciji. Da, nakon početnog zanosa sam vidjela da ono šta mi nije smetalo u svakodnevnoj situaciji sve više počinje smetati i ometa funkcioniranje. Doista se slažem sa nekim komentarima i sugestijama napisanim ovdje i kao šta sam rekla, drukčija perspektiva uvelike može pomoći. Ali molim vas, znam da sam si sama kriva, to me i podsjeća svaki 5. post ali krećem od ovdje i sada i gledam prema naprijed.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    16

    Početno

    [QUOTE=tangerina;2997834]perfosona, a jeste li ikada razgovarali o tome što te muči? ne svađali se oko toga treba li pokositi travu ili ne, nego u relativno mirnodopskim uvjetima razgovarali o tome da si ti ovako zaista ozbiljno nesretna, da ga ne doživljavaš kao partnera nego kao treće dijete i da si vrlo blizu odluke da želiš van? ako jeste, kakav si dojam imala nakon toga?

    kad kažeš "probat ću još učiniti što se može" na šta točno pod time misliš?[/QU

    a razgovor, razgovor, razgovor

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ne znam zašto bi se u braku trebali zadovoljiti s nečim što nije happy end?
    Dvoje djece sa sobom nose i puno obaveza, a ako mm od perfosone ne radi apsolutno ništa, osim što ganja svoje hobije i posao...a čuj, mene bi to smetalo. Poprilično. Isto kao što me smeta kad netko u 2017-toj napiše "on ide raditi za vas"..ma nemoj. Svi mi idemo raditi zbog sebe, a ako jedan od roditelja ostane doma i bavi se s djecom, onda to sigurno nije "zbog sebe", nego zbog svih u obitelji. I da se razumijemo, oni koji taj dio odrađuju kako spada, provode kvalitetno vrijeme s djecom i odrađuju sve kućanske i ine poslove sami- treba im se skinuti kapa do poda. To nije lak posao.

    Ja bi na tvom mjestu porazgovarala s mužem, rekla mu smireno da me smeta, da ne mogu, ne želim biti magarac koji vuče na sve strane.
    Ako nema ljubavi i razumijevanja i nakon xy pokušavanja, onda bolje svatko svojim putem.
    Najmanje što bi me na kraju života smetalo su dva razvoda. Puno više bi me smetalo to da sam 40 godina bila nesretna. Ma ne treba biti ni 40, sve da su i tri.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Da i ovo s očekivanjima mene iznenađuje... ono drugi brak. Ja sam u drugi brak definitivno ušla očekujući malo gore od onog kakav je bio u vezi jer mi se čini prirodnim da na početku veze svi nekako želimo postati ono što mislimo da naš partner očekuje...
    Al to je sad gotovo, proliveno mlijeko.
    Sad je tu dom, dvoje djece, brak sklopljen iz ljubavi... meni to ne zvuči nerješivo... S tim da se meni čini prirodnim da ako jedan partner nije zaposlen, tad taj partner poteže više svih ovih kuća-djeca obaveza. Nije mi to muško-žensko obojano. Mm je trenutno na porodiljnom i deifinitivno on vuče više, jednako ako što sam i ja dok sam bila kući.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Casa, tu se slažem. Da više vuče onaj koji je doma trenutno, ali to mi djeluje logično.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    i perfosona, recimo mm uopće ne razmišlja o novcima... Ono uopće... Ja imam punomoć na njegovu karticu i s novcima koje one zaradi ilitiga trenutno dobije dok je na porodiljnom, raspolažem ja. To mi smeta, ono nije mi uvijek ugodna sama donosit sve odluke jer nažalost nismo multimilijarderi pa da biram u koje ćemo dionice ulagati... Ali to sam znala otpočetka da čovjek smatra da ne zna s parama, da ne želi naučit nove trikove i da će taj dio biti na meni. Nisam gajila velike nade u to da će postati ravnopravan partner u financijskom smislu, ali jesam neke slabe da će nakon osam godina znati koliko potrošimo na struju... Ne zna, potpuno je clueless. No nisam nezadovoljna time, iako mi to nije idealno. Vidim da sam ovako grande capo para u našoj zajednici, imam slobodu kakvu sam imala dok sam bila sama, s tim da mi je budžet veći... Ne mora svaki kompromis biti ni samo zlo, čovjek može i u kompromisu biti zadovoljan jer se otvaraju neki prozori za koje nisi znao da postoje.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj perfosona prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, nisam odlučila, ja sam za spas braka i ne znam po čemu se zaključuje drugačije. Da nisam, ne bi sada ni bila ovdje!! Jednostavno dijelim svoja iskrena razmišljanja i ono kako se osjećam, nisam Superžena kao možda neke druge žene. Iako mnogi misle da se to njima ne može desiti, vjerujte mi da se svatko može naći u nekoj sličnoj situaciji. Da, nakon početnog zanosa sam vidjela da ono šta mi nije smetalo u svakodnevnoj situaciji sve više počinje smetati i ometa funkcioniranje. Doista se slažem sa nekim komentarima i sugestijama napisanim ovdje i kao šta sam rekla, drukčija perspektiva uvelike može pomoći. Ali molim vas, znam da sam si sama kriva, to me i podsjeća svaki 5. post ali krećem od ovdje i sada i gledam prema naprijed.
    Oprosti, pogledaj naslov topica pa ponovno reci da nas ne navodiš na zaključak da si već odlučila.

    Ako tako i muža navodiš na krivi zaključqk da si superžena, mene ne čudi da ti on vjeruje.
    Ako želite ostati zajedno, morat ćete:
    1) oboje to htjeti
    2) puno puno raditi svatko na sebi
    3) tek tada imate nekakav temelj za nastavak priče

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Po uvodnom tekstu ne mora biti ona super žena nego žena i majka koja jedina brine o svemu, njegovo zadovoljstvo su njegovi hobija i njegov mir, i sad bi i ona malo svoga mira, ali njega nikako da se pokrene

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    [QUOTE=perfosona;2997850]
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, stvari postanu nezgodne kad ono sto nas je privuklo kod parnera postane ono sto nas najvise smeta kod partnera.[/QUOT

    Tako je, sviđao mi se njegov ležeran pristup životu..Prvih 1-2 braka je bilo ok ali kasnije mi je strašno počelo smetati.
    A kaj da ti kazem?
    ono sto te privuklo kod partnera sad ti je odbojno.
    Covjek je ostao isti i to ti vise ne odgovara.

    Razgovarajte, potrazite strucnu pomoc. Ako nista drugo barem mozete reci da ste pokusali.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Obožavam "first world problems". Tako divno nestvarne, egzotične, osvežavajuće i ...usuđujem li se napisati...neverovatno razmažene...

    Ono, imam muža koji nije ni nasilnik, ni švaler, niti poročni pijanica, ni ima ikakav ozbiljan porok, naprotiv, on je zaposlen čovek i sportista. Takođe, situirani smo, imamo i kuću, i posao, i auto, i novca za letovanje, i treninge, dvoje zdrave dece, i mi smo zdravi i još sasvim dovoljno mladi, i generalno život bi nam mogao biti taaaako dooobar -ali...nema više ljubavi....
    Oh pobogu.

    Moj savet: ako ćeš i nakon razvoda ostati podjednako dobro situirana i ako si 100% spremna da podižeš godinama decu kao nezavisna samohrana majka, onda naravno da je razvod puno bolja opcija za tebe, jer nemaš šta da izgubiš, osim tereta lenjog čoveka.

    Ali ako želiš razvod zato da bi pronašla u sledećem muškarcu baš onoga uz koga ćeš u ljubavi ostariti (a iz tvojih postova verovatnija mi je takva želja nego ona o nezavisnosti), molim te odustani od toga.
    Dva puta si već pogrešno procenila, zašto misliš da ćeš treći put bolje rasuđivati?
    Tvoj trenutni muž je verovatno lep za pokazati se u društvu, nema drastičnih mana, a uz malo tvoje bolje preraspodele budžeta, sigurna sam da možeš sebi priuštiti dovoljno plaćene pomoći (za košenje trave, popravku auta, provođenja vremena sa decom itd...) tako da nećeš ni primetiti nedostatak muža u svome životu.
    Uostalom, kao samohrana majka bi svakako imala isti raspon obaveza kao i sada, i jednako bi ti koristila nečija plaćena pomoć, pa zašto ne isprobati tu opciju dok si još u braku? Bićete srećniji i ti i muž ako deo svojih obaveza prebacite na nekog pogodnog trećeg.
    Minimalne su šanse da će bogati zgodni uspešni sebični četrdesetogodišnjak sa sindromom Petra Pana drastično i trajno da se promeni samo zato što se njegova žena oseća preopterećena obavezama.
    Takođe mislim da su minimalne šanse da ti nađeš trećeg partnera koji će po svemu ispunjavati tvoje zamišljene ideale.
    A u centru svega bi trebalo da budu to dvoje dečice koji zaslužuju da se osećaju voljeno i sigurno.

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pulinka, niti tvoja ideja nije losa.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Ma ako stvarno nema ljubavi i zena nezeli ,kao sto kaze, ostariti snjime..ili gledat ga, pricat snjime,lec pokraj njega..onda ni to ne valja..osjeti se to..nemaju dijeca onda ni od toga nista..narastu i oni i shvacaju stvari..cak vise i prije nego sto mislimo..

    ...ali zbog "kucnih poslova".. ako se neko osjeca preoptereceno mora rec..nemoze niko od nas namirisat da nesto nije u redu kad neko mozda i ne pokaze bas da nesto nije u redu

    prepucavanja uvijek ima

    Ako je on tip koji se ne sijeti ili nezna..sijedite i napravite plan ..ko sta kako kad i objesite ga eto na frizider.

    Ako kaze "nezna"..pokazi mu.

    A to.."razgovor,razgovor,razgovor"... u zivoti bez toga ne moze.

    Ili uradi kako si rekla..nemoj neke stvari uraditi i kad udje u auto i nema goriva..ili racuni nisu poplaceni..mozda shvati.

    Ja sam svakako za jedan final razgovor. Jer rijec razvod je teska..ako onda ne shvati onda bas nece nikad.

  44. #44
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mislim da tebi nedostaje ljubav,pažnja i posvećenost i zapravo te ove stvari zbog toga smetaju..nestalo je romantike, zaljubljenosti a došla su djeca i ostale obaveze. MI žene često znamo zbog nedostatka pažnje zabrijati na neke detalje koji uopće nisu temeljni problem (ali su postali). probaj razmisliti što te zapravo smeta npr. njegovo ne pranje suđa ILI to što on ne vidi da si ti mrtva umorna i ne nudi se da to obavi umjesto tebe ( tu bi pokazao empatiju i nježnost).

    Ja sam ljuta, ma rakurita na svaku sitnicu na muža ako npr. ne vodimo ljubav jako dugo, a to se s djecom zna dogoditi- ne zato jer sam nimfo, ili ne znam kak trebam sex, nego trebam nježnost,pažnju, zagrljaje i poljupce, intimu,posvećenost....kužiš?

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Zaljubljenost i ljubav nisu isti pojmovi.
    Tko ocekuje da bude zaljubljen godinama moze se gadno razocarati.
    Nisam sigurna da li uopce poznajem nekoga tko je u svog parnera bio zaljubljen stalno i jednakim intenzitetom do duboke sretne starosti.
    osim iz romana , jasno.

  46. #46
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Normalno, samo nekad nedostaju baš ti elementi zaljubljenosti a to se najčešće očituje upravo tom pažnjom,posvećenosti itd. Nekim ženama treba više,nekima manje, nekima uopće ne treba.
    Čini mi se da autorici treba i nedostaje s obzirom na to da je ljuta i razočarana a nije da baš ima neke čvrste temelje za to ( kućanski poslovi su izgleda česta problematična točka svakog bračnog odnosa).

    Zato i pišem, nek razmisli što joj točno treba.

  47. #47
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zaljubljenost traje tri godine.
    Nakon toga odnos prerasta u ljubav.
    Ili ne.
    Slažem se s Nanimirom.
    Pogodila je bit.

  48. #48
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    A mozda joj jednostavno smeta to sto sve mora raditi sama, kome ne bi.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Baš to jenifer

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš tako, ne znam čemu istraživanje što joj smeta, kad se to jasno vidi - i čak se ne radi o kućanskim poslovima, nego o partnerstvu, zajedništvu, tome da možeš na nekoga računati, što valjda i jest smisao života udvoje.

    Ima muškaraca koji se ne primaju "ženskih" poslova, ali to ne znači da nisu partneri u zajednici.

    Isto tako mislim da karakter nije nikakvo opravdanje, i da se ljudi itekako mogu mijenjati, pa i mijenjamo se - svi smo mi u mladosti bili ležerniji, mnogi su vjerojatno bili i lijeni (recimo ja), ali kad se odlučiš imati djecu normalno je da se počneš odgovorno ponašati kad netko ovisi o tebi - hoću reći, nema ništa neobično u tome što je perfosona očekivala da će njen muž preuzeti odgovornost za djecu i obitelj.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •