Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Briga o autu kao bitan doprinos u kucanstvu?!

  1. #1
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno Briga o autu kao bitan doprinos u kucanstvu?!

    Evo jedna trivijalna tema ali nekako se svako toliko nadje kao detalj u drugim temama. Naime svako toliko procitam negdje nesto tipa "ok moj suprug ne pere/pegla/sprema ves, ne kuha, ne pere sudje, ne usisava, pere podove/prozore/kupaonu/kuhinju ....(nastavi niz "zenskih" poslova) ali ja (supruga/majka) ne moram brinuti o autu"

    Ja svaki put ostanem totalno u cudu kako se briga o autu moze usporedjivati s ovim ostalim? Mi doma oboje brinemo o autima ali najiskrenije to nikad nije bila tema neke prepirke oko "tezine" zadatka jer je to meni poprilicna trivija. Ukupno gledajuci za auto
    - 2x mjesecno natocim benzin/dizel, dok idem na posao a vec treci dan mi gori lampica pa me hvata panika, ukupno utroseno vrijeme max 10 minuta po dogadjaju (ukljucivo potpis na slip)
    - 1x mjesecno dok idem na posao ostavim auto na pranju, nakon posla pokupim auto (primaju samo gotovinu ) i odem doma u cistom mirisnom autu (utrosak vremena 5min koliko mi ukupno treba pjeske od autopraone do firme i nazad)
    - 2x godisnje odvezem auto kod vulkanizera na promjenu guma, ostavim kljuc, cekam pola sata u kaficu, platim, odvezem auto
    - 1x godisnje ujutro prije posla ostavim auto na servisu i odem na posao, eventualno potvrdim ponudu za neke popravke telefonom, nakon posla potpisem slip i pokupim auto (potrosenih max sat vremena)
    - 1x godisnje dodje mi doma teta iz osiguranja, potpisem se na slip (10 min uz kurtoazije u razgovoru)
    - 1x godisnje odem na tehnicki (platim, malo palim zmigavce i svjetla, malo ga voze oni, po obicaju na kraju potpisem sveprisutni slip) - cca 30-45min ukljucivo voznju do teh stanice i nazad

    Ukupno gledajuci glavna "fizikalija" brige oko auta mi se svodi na potpisivanje slipa od amexa. I ne ide mi nikako u glavu kako se nesto sto godisnje uzme mozda 3h posla ikad moze usporedjivati s npr kuhanjem rucka koji u tjedan dana uzme vise vremena od cjelogodisnje brige o autu? I zasto toliko zena uopce vidi to kao neki bitni doprinos ukupnom volumenu nasih domacinskih poslova? I zasto se predstavlja kao nesto komplicirano ili da zahtijeva neko posebno znanje i vjestinu? Meni se cini da bi 8-godisnje dijete sve to moglo odraditi da zakonski smije.

    Kulturoloska uvjetovanost da su auto i voznja "muski" poslovi? Utjeha i stvaranje privida ravnoteze zbog nezadovoljstva ostalim? Stvarna uvjerenost u vlastitu nekompetentnost za ovo gore? ...?

    Znam da je trivijalno, i vjerojatno manje zanimljivo od frekvencije i metoda peglanja odjece, ali eto mene svaki put iznenadi kad procitam....

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da li se razvazanje djece u tom autu ( ili nekom drugom) ubraja u satnicu?
    Ili je to neka druga kategorija ( meni osobno spada u kategoriju -prijevoz, ciji je jedan manji dio -odrzavanje vozila)?
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.08.2017. at 23:27

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Eto..to si od mene procitala maloprije na drugoj temi..ALI to nista nema veze sa time sto si ti ovdje navela..barem ne kod mene..naravno da se ne moze usporediti..nimalo..i svi mi znamo da je lakse otici na posao nego biti majka i kucanica..kod mene je barem ovako..svako ima neki posao koji ne voli..nema veze koliko je banalan..ali evo ja naprimjer MRZIM se baviti oko auta i MRZIM isprazniti sudjericu ( slozit prljavo sudje unutra-no problem ali slozit cisto sudje natrag..omg upucajte me...neznam zasto ali tako je haha)

    Kad nisam bila udata imala sam ja svoje auto a on svoje..i dobro znam sve odraditi oko toga ali mi je uvijek bilo uff koliko god je to banalna stvar... kad smo se vjencali rekli smo da cemo ostat kod jednog auta..sasvim nam je dosta a i zasto trosit novac na dva...i tako sam njemu to "uvalila"...kao i praznjenje sudjerice :D

    Kad smo bili bez dijeta smo uglavnom kuhali skupa jer smo u isto vrijeme dolazili kuci sa posla..sada pretezno ja kuham jer on radi dokasno a ja sam kuci..a i dijete mi svakako mora rucati..a nekada uspijem samo dijetu napraviti nesto..tada on skuha ili skupa ili narucimo nesto kako god.

    trudimo se oboje oko svega stignuti koliko mozemo

    Nikad nismo rekli "ti radis to i to a ja ovo i ovo"..dugo smo skupa i tako je se ispostavilo. Kao sto sam rekla na drugoj temi..ja se ne brinem o uplacanjem racunima o autu itd a on nemora oko rucka i peglanja naprimjer...ali ovdije naravno postoji jedan veliki ALI..i to je...da ga pitam da on popegla skuha ili on mene da odvedem auto na servis nebih bio problem..

    Ne osjecam se ne kompetentno uopce..i ne mislim da zene to ne mogu... da bih mi neko rekao kao sto si navela gore "ja radim sve a muz samo oko auta" ni meni to nebih bilo ok..jet se to sve. enoze usporediti sa "odrzavanjem auta", ali opet svaka veza je drugacija..nekome je top nekome flop.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nije pitanje mrziš li, nego što to znači baviti se oko auta. Jer, realno, to ne znači ništa, nego tankati benzin i jednom godišnje odvesti auto na servis. To nije nikakva obaveza, i ne može se usporediti sa svakodnevnim kuhanjem npr.

  5. #5
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    .i svi mi znamo da je lakse otici na posao nego biti majka i kucanica...
    Jesi li zaista ovo napisala? I pri tome mislila tako kako si napisala?

    Nes' ti brige oko auta. Sillyme, dobro si to sazela. Nit briga, nit utroseno vrijeme. A s druge strane skuhano, cisto, pospremljeno....svaki dan.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije pitanje mrziš li, nego što to znači baviti se oko auta. Jer, realno, to ne znači ništa, nego tankati benzin i jednom godišnje odvesti auto na servis. To nije nikakva obaveza, i ne može se usporediti sa svakodnevnim kuhanjem npr.
    pa ne znaci nista - rekla sam..banalna stvar..ne volim i njemu predala a da mogu-mogu, ali ako ne moram - super.
    I rekla sam- ne moze se usporediti i da je uvijek lakse otici na posao nego biti
    majka i kucanica.

    U biti to je kao ona Tema "peglanje". Neko pegla neko ne. Nekome to ne znaci nista,nekome puno. Nekome nije nikakva obaveza i od sale uradi nekome strasno. Nekad radu zene a kod nekoga muski...mislim da je to tako i kod ove teme.

    Sad govorit o tome zenske poslovi i muske. Ja vjerujem da to vise nije tako. Barem moja generacija. Svako radi sve sta zna/moze/mora..negovori se o muskom
    zenskom poslu. Na kraju je vazno da se neke stvari urade kako ko moze u kojem vremenu da se sto vise vremena moze provest u igri.

    U biti bih mogli polemisat o svakom poslu..zasto ja jer sam zensko/musko?! Zasto ovako ili onako.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li zaista ovo napisala? I pri tome mislila tako kako si napisala?

    Nes' ti brige oko auta. Sillyme, dobro si to sazela. Nit briga, nit utroseno vrijeme. A s druge strane skuhano, cisto, pospremljeno....svaki dan.
    Zavisi kako si ti shvatila.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Točno, ne postoje muški i ženski poslovi, i nije bitno tko što radi, nego da su poslovi podjednako podijeljeni. No ako jedno brine o autu, što nije nikakav posao, a drugo kuha, to onda nije ravnopravna podjela poslova.

    To da je teže biti majka i kućanica nego ići na posao nikako nije točno, naime i žene koje idu na posao su i dalje, uz posao, majke i kućanice.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Točno, ne postoje muški i ženski poslovi, i nije bitno tko što radi, nego da su poslovi podjednako podijeljeni. No ako jedno brine o autu, što nije nikakav posao, a drugo kuha, to onda nije ravnopravna podjela poslova.

    To da je teže biti majka i kućanica nego ići na posao nikako nije točno, naime i žene koje idu na posao su i dalje, uz posao, majke i kućanice.
    Pa to svakako, stime se slazem potpuno! Ali opet to je od veze do veze razlicito. Za mene to nebih bilo ok..ali poznajem osobe koje tako zive cijeli zivot. Ali mislim da je i to sve stvar odgoja. Ja imam sina, i naucit cu ga sto posto i kucanske poslove, jer zelim da on u zivotu bude svojoj zeni curi potpora..a i ako se ne ozeni ili nema cure, doc ce dan kad ce se htjet odseliti pa ce i njemu dobro doc. Mislim da je postalo normalna stvar to svome dijetu pokazati ne bitno musko ili zensko ali nazalost nije uvijek bilo tako.naprimjer poznajem osobu koja ima i curi i decka i pazite sada ovo.....subotom se kod njih u stanu prave generalka i cisti se stan..mama i cerka..sin ne..jer on je musko..on spava do podne..mhmmmm clear..za mene no go.


    mislim da ste pogresno shvatili ili ja se mozda pogresno izrazila..ja mislim lakse ic na posao i imat samo posao (bez obaveza bez dijece itd), ali kad imas posao dijecu kucanstvo, tek onda shvatis kako prije mozda kad si kuko "kako je tesko" vidis da i nije bilo.
    Da je lakse bilo odraditi i vratit se doma nego onda posao dijeca kuca veza, pa imas osjecaj da dan ima premalo sati!

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne znam za auto, ali mrzila sam nositi bicikl na popravak. Osjećala sam kao da je moj mezimac ranjen. Jednom ga je ukrao šonjo, vozio i hitio u jarak. Bicikl je bio cijeli izvitoperen. Majstor je mijenjao sve, kotač, pedala, dinamo, sic. Osjećala sam kao da to više nije moj bicikl. Radije bih kuhala 10000 sati nego vidjela bicikl opet u tom stanju!

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bas mrzim, ono iz dna duse, tociti benzin. Da mogu nekoga platiti da to radi umjesto mene, ucinila bih to bez razmisljanja. Zapravo, toliko to mrzim da cu jedan dan sigurno doci do pumpe - guranjem.

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Moj auto moj problem. Njegov auto njegov problem.
    Stim da smo prije puta klinci i ja oprali njegov auto jer je on bio na putu, prije ovog obiteljskog. Oprali smo ga sami i rucno jer imamo mogucnost. A meni je to bila prilika da im pokazem da stapice nije lako usisati

    Jednom mi je MM spomenuo da je ON napunio benzin u moj auto kao neko veliko djelo. Samo jednom i nikad vise

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se razvazanje djece u tom autu ( ili nekom drugom) ubraja u satnicu?
    Ili je to neka druga kategorija ( meni osobno spada u kategoriju -prijevoz, ciji je jedan manji dio -odrzavanje vozila)?
    Razvazanje djece mi je druga kategorija - sudjelovanje u brizi i obavezama oko djeteta. I to uzme puno vise vremena od brige o autu. Isto kao i npr otpratiti do skole/vrtica, podici od tamo, voditi dijete u park ili na igranje, ...

    Briga o autu je jedan od mnogih poslova koje dolaze s cinjenicom da se nesto ima i treba to odrzavati - i mislim da je jedna od manje zahtjevnih nego npr. redovito kositi travu ako netko ima travnjak (i opet ovisi da li imas 100m2 ili 5.000m2 ) Ili cistiti oluke 1x godisnje. Za razliku od npr ocistiti i spremiti cijeli stan sto se obicno radi bar 1x tjedno i ukupno traje i za neki manji stan bar 2-3h, a za neku vecu kucu ili u slucaju nekog malo vise opsjednutog cistocom moze biti i puno vise.

    Znaci poanta je u usporedjivanju po meni stvari totalno razlicitog ranga potrosnje vremena i potrebnog truda - jedno odradis usput lijevom nogom a drugo se ozbiljno naradis i potrosis puno vise vremena pogotovo na npr godisnjoj razini. U to ubrajam tu briga o autu ili npr placanje racuna (30 sekundi po racunu slikanja QR koda dok lezis na kaucu), mijenjanje zarulja (nama pregori cca 1-2 godisnje, utrosak vremena pet minuta po zarulji od cega cetiri na potragu za njom) i sl.

    Znaci, razumijem da netko te poslove ne voli ili mu se ne daju raditi ali da se svi stave na kup po meni ne "vrijede" utroska energije i vremena za tjedan dana brige o kuhanju, spremanju i pranju kakvih ima 52 u godini. A cesto bas pisu kako eto ne sudjeluju im muski u tome (da ne kazem cuveno "pomazu" ) ali rade ovo drugo. Kako netko to uopce moze usporedjivati u smislu ravnopravne podjele posla?!

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam baš neki dan doslovno razmišljala o brizi o autu kao jednoj od tih kućnih briga
    nije drama, ali nije ni nezanemariva, a količina brige dosta ovisi o tome kakvo auto imaš, mi smo do prije nekoliko godina imali vrlo star auto i briga je bila po frekvenciji i intenzitetu bitno različita od ove iz prvog posta (a i sad sa nešto novijim je veća nego iz prvog posta, ima i onih malih nevidljivih stvari tipa trebaju li novi brisači, ima li tekućine za stakla, trebaju li novi oni tepihići na podu i ne znam ustvari šta sve)
    uglavnom, eto, razmišljala sam, tj pomislila na trenutak, kako sve o autu brine mm i kako super što je to nešto što je potpuno preuzeo pa ja ne moram apsolutno niti sekunde mislit o tome

    naravno da briga o autu ne može parirat brizi o hrani niti o odjeći (pranje peglanje), a kamoli SVIM OSTALIM kućanskim poslovima, ali da je faktor u bazenu obiteljskih briga, sasvim sigurno je

  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ima na netu jedan strip koji priča o tome kako oko kućanskih poslova jedna je priča izvršavanje, a druga briga, tj manageriranje
    (priča o tome što je problem s muškarcima koji "pomažu" oko kućanskih poslova, i koji bi sve napravili "da je ona samo pitala")
    uglavnom, naglašava kako je sama briga o nečemu, držanje u glavi šta treba napravit, ogroman komad posla, i ako netko (muškarac) preuzme samo izvršni dio, kao stavit će suđe u mašinu ako mu ona samo kaže da stavi suđe u mašinu, to uopće nije dovoljno, jer treba preuzet dio mentalnog tereta

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Možda njen čovjek to sve sam radi. Ima ljudi sa znanjem i alatom i svaki dan nešto raduckaju i naštelavaju po mezimcu.

  17. #17
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj auto moj problem. Njegov auto njegov problem.
    Isto i kod nas. Mislim da je MM jednom odvezao moj auto na servis i to samo zato jer sam ja radila ( i to nakon što sam ja dogovorila servis) . Tankam sama, perem sama, registriram sama, vozim na servise sama ... i ne vidim ništa wow u tome. Ista stvar sa njegovim autom, možda sam ga provozala par puta i to je to.
    Ni kod nas nema podjele na muško ženske poslove, radi tko što stigne i po dogovoru. Niti je njemu čudno ispeći kolač i skuhati ručak, niti meni probušit rupu bušilicom u zidu za sliku, sklopiti komad namještaja ili sl.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ima na netu jedan strip koji priča o tome kako oko kućanskih poslova jedna je priča izvršavanje, a druga briga, tj manageriranje
    (priča o tome što je problem s muškarcima koji "pomažu" oko kućanskih poslova, i koji bi sve napravili "da je ona samo pitala")
    uglavnom, naglašava kako je sama briga o nečemu, držanje u glavi šta treba napravit, ogroman komad posla, i ako netko (muškarac) preuzme samo izvršni dio, kao stavit će suđe u mašinu ako mu ona samo kaže da stavi suđe u mašinu, to uopće nije dovoljno, jer treba preuzet dio mentalnog tereta
    Bas si pogodila bit.
    organizacija oduzima ogromnu kolicinu energije.

  19. #19
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kako netko to uopce moze usporedjivati u smislu ravnopravne podjele posla?!
    Tješe se .

    Meni se ova tema, a i ona novootvorena, pa i niz slicnih prije otvorenih o "lošem braku" mogu svesti na uvijek istu rečenicu: "ja sve radim, on ništa". Spojite sve te teme.

    Ovdje na forumu je raspon iskustava u podjeli poslova širi nego u populaciji, gdje, istrazivanja pokazuju, žene daleko više rade. A to zbrajanje koliko vremena ide na odrzavanje auta i mijenjanje žarulja je pusti pokušaj da izvučeš da "eto i on nešto radi, nije da ti radiš BAŠ sve" .

    I baš sam htjela napisati ovo sto je Tang spomenula, taj strip/tekst. Gdje je istaknuto da je poanta sto zene misle na sve, a muskarci naprave sto im kazes. Npr. kazem ja mojem sinoc da ne spusti roletu od balkona da cu ici rasiriti ves kad uspavam djecu. Naravno, zaspem s njima. A on nije raširio. Pa nisam mu rekla.

    Iskreno, ja mislim da u nasim generacijama nema puno pomaka. Ja to sudim po sebi i svojim frendicama, ne po forumu . Mos se ti svadjat, razgovarat, raspravljat, rastajat... Mislim da nece doci taj trenutak kad ce neke žene moći zadovoljno zakljuciti "on radi POLA", ako je uvijek bilo da ona radi sve. Nego da u ovom životu nadješ neku mjeru, kompromis gdje naučiš ti ne raditi "sve" i ne nositi to breme "mislim na sve".

    A nadam se da ce se u buducem zivotu (svoje djece) to znatno promijeniti. Kaže meni neki dan frendica "blago tebi, imas decka i dvije cure, one ce ti pomagati, jadna ja s mojim muskima doma".
    A ne, ne... Kazem ja njoj, nema sanse, necu njih uciti da rade po doma, a njega ne. Ne zelim da on odraste u "gotovana-tuljana", a one u nekoga kome je ok poceti zivjeti s takvim s idejom da ga promjene. Ne znam jos kako ce mi to uspjeti, al svako čitanje Snjeguljice, Pepeljuge i Trnoružice nakon onog "živjeli su dugo i sretno" nadopunim s "on je svaku subotu prao wc dok je ona usisalavala"... Ili tako nešto. Onda mali viče "maaaamaa, to ne piše!". Ne piše, ali kako su to živjeli dugo i sretno? Tko je prao wc i usisavao...?

    Ljeto je, muškarci su "morali" biti cijeli dan s djecom pa im je bilo teško. Zato ove teme .

  20. #20
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ... uglavnom, naglašava kako je sama briga o nečemu, držanje u glavi šta treba napravit, ogroman komad posla, i ako netko (muškarac) preuzme samo izvršni dio, kao stavit će suđe u mašinu ako mu ona samo kaže da stavi suđe u mašinu, to uopće nije dovoljno, jer treba preuzet dio mentalnog tereta
    Slažem se da je dio tereta i razmišljanje da nešto treba napraiti - ali baš kod auta je mentalni napor minimalan. Nema dovoljno benzina/ulja/tekućine za pranje stakla/...? Auto sam javi čega fali, na vozaču je da se odveze do prve pumpe i kupi i natoči štogod mu ja auto signalizirao da treba. Servisni interval? Naša zadnja četiri auta (znači starost proizvodnje pred 20-i-više godina) javljaju sami. Tehnički pregled i registracija? Svake godine mi bar 3 osiguravajuće kuće jave mjesec dana unaprijed da mi ističe osiguranje i registracija. Ostaje sjetit se sam 2x godišnje da se promijene gume...

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je li problem možda u tome što su većini muškaraca oduzeti "muški" poslovi ?!

    Ja znam čuti/pročitati u ovakvim raspravama - žene ne znaju postaviti knauf, nacijepati drva, promijeniti ulje u autu, popravljati aparate po kući. No realno - tko takve stvari u današnje vrijeme radi sam?

    Ja od svog muža svakako ne očekujem da popravi veš mašinu a grijanje nam je plinsko etažno pa nema potrebe za cijepanjem drva.

    Opet - znam obitelji u kojima muškarac stvarno ode u šumu i siječe i cijepa drva i onda se obitelj grije cijelu zimu - i onda mi je prihvatljivo čuti: ja kuham, a moj muž nam osigura drva za zimu.

    Inače mi se čini da žene mlađe generacije imaju sve manje tolerancije na ovakva ponašanja, i da ne žele brinuti o 2.4 djeteta, tako da recimo u svojoj okolini vidim već nekoliko razvedenih brakova koji po kriterijima već moje generacije vjerojatno nikad ne bi bili razvedeni (barem prema onim razlozima koje žene javno iznose).

  22. #22
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Opet - znam obitelji u kojima muškarac stvarno ode u šumu i siječe i cijepa drva i onda se obitelj grije cijelu zimu - i onda mi je prihvatljivo čuti: ja kuham, a moj muž nam osigura drva za zimu.
    MM je jučer i prekjučer bio u šumi, radio drva za nas i svekrvu. Naravno da sam ja skuhala, ali to ne znači da on neće možda idući tjedan ako ja zaglavim na poslu ili negdje.
    Uglavnom, radi tko što stigne i može s time da on stvarno ne pegla niti ja idem u šumu, no nije mu problem rasprostrti veš niti meni nacijepati drva.
    Kuha tko stigne, mada ja sam bolji organizator u kuhinji, on je ipak bolji organizator oko popravka auta i nabavke dijelova i sl.
    Moram priznati da u zadnje vrijeme je oko mene sve više obitelji koji ne dijele poslove na muško/ženske, jedino škola, nekako mame više idu na roditeljske.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jos kako ce mi to uspjeti, al svako čitanje Snjeguljice, Pepeljuge i Trnoružice nakon onog "živjeli su dugo i sretno" nadopunim s "on je svaku subotu prao wc dok je ona usisalavala"... Ili tako nešto. Onda mali viče "maaaamaa, to ne piše!". Ne piše, ali kako su to živjeli dugo i sretno? Tko je prao wc i usisavao...?

    Ljeto je, muškarci su "morali" biti cijeli dan s djecom pa im je bilo teško. Zato ove teme .
    hahahaha ovo je suuperr!!

  24. #24
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja od svog muža svakako ne očekujem da popravi veš mašinu
    LOL ja sam čak i počela, kad nam se nešto pokvari moj muž ode na youtube i traži kako se to popravlja, tek ako to ne upali zovemo majstora

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Hm, mozda tu i je problem(kad kazemo "radi ko sta stigne" a kad se covijek zamisli onda zena vise radi)..ako muskarac radi punoradno vrijeme. zena je na porodiljnom, naravno da nece cekat dok on dodje u 6,7 na vecer kuci da bih skuhala rucak,oprala ves,popeglala,otisla u setnju sa djecom...a kad se zena vrati na posao nakon toga mozda polaradno vrijeme..onda smo opet mi u banani jer mi dolazimo prije sa posla pa odemo u vrtic ili kod bake deke tetke po dijete,pa kuci,pa skuhaj pa pospremi...

    mislim da onfa napocetku izbije chaos dok se covijek organizira opet

    moja mama da zna da moj covijek popegla nekad skuha ili oriba wc..pala bih u nesvijest haha..jer on je musko to nije muski posao...hah tuzno ali istinito

  26. #26
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moj doprinos temi: moja svekrva sa svojih 70+ godina i 50+ godina vozačkog staža NIKAD u životu nije natočila gorivo u auto.

    Super mi je ovo što je tangerina napisala i to je živa istina, mene to držanje u glavi što sve treba napraviti uvijek iscrpi više nego da se uhvatim i napravim.

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Naš auto- naš problem.
    Ja nazovem servis i dogovorim termin, a suprug otpelja i dopelja auto sa servisa.
    Nekad ga operem ja, nekad on.
    I sve drugo u životu tako.

  28. #28
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Općenito mi je glupa podjela na muške i ženske poslove.
    Ok, postoje poslovi koje ne mogu fizički odraditi. Tipa nedavno mi je Bogu iza nogu pukla guma. Da ga ubiješ, nema šanse da uspijem odvrnuti matice. Morala zvati MM koji je skakao po ključu i jedva uspio.
    Ali moram priznati da volim raditi "muške" poslove jednako kao što on radi "ženske". Ne mogu podnijeti da nešto ne funkcionira. Sama sam doma i crkne perilica za suđe u subotu popodne. Otvorila sam ju, malo youtube, malo logike i voila - popravljeno. Oko kuće makiju krčimo zajedno - ja motikom, on krampom. Suhozide radimo zajedno - ne mogu dignuti stijenu, ali mogu staviti manje kamenje u tačke i voziti.
    I u obrnutom slučaju, mrzim peglati pa to radi on. Oboje smo lijeni prazniti perilicu za suđe, ali nekad to napravim ja, nekad on. On mrzi prati suđe ručno, ali će to napraviti i ostaviti mene da čitam knjigu, gledam tv, čačkam nos. Polomim se dok usisam stepenice, to radi on. On mrzi usisati kauč, usišem ja.

    Tako da stvarno ne razumijem zašto je kulturološki (?) "određeno" da neke poslove mogu raditi samo muškarci.. Neću se ni dotaknuti teme roštilja koji ulazi u istu kategoriju s autom i gdje samo oni imaju pravo pristupa i to mogu jedino kvalitetno odraditi dok s druge strane ni jaje ne mogu ispeći u tavici...

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa kao što si i sama primijetila, uglavnom radi fizičke snage. No, većina takvih poslova je danas nestala, posebno u gradskom životu.

    Što se tiče roštilja, baš u seriji 2.4 djeteta ima jedna genijalna scena kad muški idu raditi roštilj, pa kao oni će to sve, a onda svako malo viču ženama: joj mogla bi napraviti salatu! Pa daj nasjeckaj ovoga! Pa daj onaj umak! Pa daj složi malo garlic bread-a!

  30. #30
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče roštilja, baš u seriji 2.4 djeteta ima jedna genijalna scena kad muški idu raditi roštilj, pa kao oni će to sve, a onda svako malo viču ženama: joj mogla bi napraviti salatu! Pa daj nasjeckaj ovoga! Pa daj onaj umak! Pa daj složi malo garlic bread-a!
    Hahaha!

    U knjizi Kako ubiti supruga bez suvišnih zašto ima slično poglavlje - Draga, dok ja nasjeckam ovaj luk ti oguli 3 kg krumpira. Dok operem salatu, ti skuhaj juhu. Dok narežem kolač, ti ispeci meso I na kraju kaže: Cijeli dan sam kuhao, a sad ti kao dobra ženica postavi stol i posluži goste.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mi smo imali tako star auto i tako mal budzet da je vriga o autu bila meni napornija od brige o djetetu. Kamenujte me, al ono iskreno kazem...
    Sad s ovim novim ( kupljen star 7 godina prije 7 godina) ipak ima nesto posla. Gorivo ne tocim nikad ja, osim iznimno.
    Mijenjam zarulje, gletam, fugiram, samouki sam arhitekt, placam racune, peglam, perem, kuham, ono zivim. Tako i mm.
    I meni je ovo da su poslovi podjednako podijeljeni bezveze. I nije mi to nikakav ideal. Ideal je da par podijeli poslove kako to njima odgovara. Ako ljudi vole da jedan brine o autu a drugi o djetetu, sto mi tu imamo suditi...nit znamo auto nit dijete...
    I za kraj, nikad ne kupuj fiat bravu staru 14 godina...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    E da, mi i drva zajedno nosimo, on doduse pila a ka drzim...

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Normalno da je idealno da par podijeli poslove kako njima odgovara. Samo je teško povjerovati da ikome može odgovarati da su poslovi neravnopravno podijeljeni, tako je i nastala ova tema.

  34. #34
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo imali tako star auto i tako mal budzet da je vriga o autu bila meni napornija od brige o djetetu. Kamenujte me, al ono iskreno kazem...
    Sad s ovim novim ( kupljen star 7 godina prije 7 godina) ipak ima nesto posla. Gorivo ne tocim nikad ja, osim iznimno.
    Mijenjam zarulje, gletam, fugiram, samouki sam arhitekt, placam racune, peglam, perem, kuham, ono zivim. Tako i mm.
    I meni je ovo da su poslovi podjednako podijeljeni bezveze. I nije mi to nikakav ideal. Ideal je da par podijeli poslove kako to njima odgovara. Ako ljudi vole da jedan brine o autu a drugi o djetetu, sto mi tu imamo suditi...nit znamo auto nit dijete...
    I za kraj, nikad ne kupuj fiat bravu staru 14 godina...
    X
    Imali smo par popravaka na autu starom 10 godina, ja bi otišla u servis i potpisala, a on zna majstora koji zna lika, koji ima...i uštedi 500kn
    Ono što je po meni najbitinije u cijeloj priči da ako je jedno odsutno zbog nečega da se drugo snađe. Ja sam dva puta iznenada završila u bolnici na duži period, djeca i on su bili siti, čisti, veš opran, kuća usisana..ok nije bilo baš za ogled ali funkcionirali su.

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Moj doprinos temi: moja svekrva sa svojih 70+ godina i 50+ godina vozačkog staža NIKAD u životu nije natočila gorivo u auto.

    Super mi je ovo što je tangerina napisala i to je živa istina, mene to držanje u glavi što sve treba napraviti uvijek iscrpi više nego da se uhvatim i napravim.
    Ja sam u svojih 40 godina ( i 17 vozackog staza i skoro svakodnevne voznje ) natocila toliko puta da ih mogu nabrojati na prste jedne ruke.
    Vodu za šajbe nisam nikad . Da li se to broji?
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.08.2017. at 15:15

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja bih poslove podijelila na stalne i povremene, a ne na muške i ženske. Održavanje auta je povremeni posao. Tu bih ubrojila još i krečenje zidova (obično ja), stolarije i ograde na vikendici (češće mm, ali obično timski), tko sprema drva, to je isto povremeni posao, a kuhanje, pranje veša i slično treba raditi stalno. Evo, mm i mlađi sin su danas oprali prozore, ja zavjese (neš ti posla, hehehe) i brzinski skuhala ručak, a sad se timski odmaramo.

    Kad smo kod brige oko auta, tko ih vozi, taj o njima i brine. Sad ćemo imati jednog polaznika autoškole u ovoj škg pa će i on polako preuzeti brigu o autu. Naravno, dok nema svoje prihode, nećemo ga tlačiti da ga registrira, ali može ga točiti. Pranje auuta rade oba sina s tatom odaaavno, jer moj zbog krovnih nosača ne ide u automatsku praonicu, nego u ručnu. Pa auto peru oni za čije bicikle trebaju nosači. I tako... Vulkanizeru se ide 2x godišnje, što nije veliki gubitak vremena, snijeg ispred garaža čiste nam sinovi ili i to odvalimo zajeenički i na brzinu. Kod nas je prednost to što volimo raditi, nitko se ne buni kad treba potegnuti, pa radne akcije traju kratko i učinkovito. A na to što pisaći stolovi kod sinova nisu uvijek pospremlj2ni i što u predsoblju zna biti 8 pari cipela izvan ormarića, ma bašmebriga....Dođe subota pa se pospremi.

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    U to ubrajam tu briga o autu ili npr placanje racuna (30 sekundi po racunu slikanja QR koda dok lezis na kaucu), mijenjanje zarulja (nama pregori cca 1-2 godisnje, utrosak vremena pet minuta po zarulji od cega cetiri na potragu za njom) i sl.
    Opet, to o žarulji zavisi kakve lustere imaš
    Npr, ja to sama ne mogu napraviti. Većina je previsoko, pa treba prvo odvidati ukrasni dio, stojeći na stubama ili stolici, balansirajući sa odvijačem u jednoj ruci, drugom držiš taj stakleni dio koji odvijaš, trećom držiš ravnotežu da ne odletiš i ti i stube, sklopive . Da ne duljim, trebaju dvoje. Srećom, pa ne pregore prečesto. No, treba netko i razmišljati o tome da u kući bude svih vrsta žarulja, neke su led, neke halogene, neke štedne, neke malo grlo, neke duguljaste...ili netko treba ići kupiti baš određenu žarulju kad zatreba. Sve to traje i traje, zahtijeva gubitak vremena.

    Plaćanje računa. Ne mogu to izvesti sa kauča skeniranjem. Mnoge moje uplatnice nemaju kod, te treba tipkati. Ne vidim dovoljno dobro da budem sigurna da sam utipkala prave brojeve u mob ili tablet, ma nemam ni aplikaciju u mobu ili tabletu Trebam sjesti za PC i tipkati, tipkati, bez obzira na predloške. A računi dolaze na naplatu jako često Ako trebam gotovinu, moram u Rijeku, jer u mom mjestu nema bankomata koji mi treba, ili mi ne daju novaca koliko mi treba, nismo svi u velikom gradu

    Treba uzeti u obzir razne faktore, a ne samo sebe. Doduše, koliko sam vremena izgubila tipkajući, mogla sam bar dvije žarulje promijeniti, i bar dva računa platiti...

    A auto? Briga moga muža kad je doma, iako, neš' ti brige, natočiti gorivo. Servis ionako uglavnom padne na moju brigu kad je na brodu, kao i sve, ali baš sve u kući. Šest mjeseci godišnje njegov doprinos u kućanstvu se svodi samo na uplate na račun, a sve ostalo je moja briga. Pa da i dijelimo ostalih 6 mjeseci, ne bi bilo pravedno. Ili baš bi?
    No, ja sam zadovoljna, baš ovako kako je.

  38. #38
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Evo, moj sin od 3.5 godine igra se sa vodom u lavoru, ubacio kuhinjsku krpu pa ju namače i viče: " Perem veš"!
    Bravo sine, od malih se nogu uči....

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Neka svatko radi kako zeli i sto zeli, ali ja bi radije svaki dan skuhala rucak od 5 slijedova, nego odvela jednom godisnje auto na servis :D
    Mislim da je sve ok dok se poslovi dijele prema zajednickom dogovoru i osobnim preferencijama, a ne na patrijarhalnim nacelima.

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Neka svatko radi kako zeli i sto zeli, ali ja bi radije svaki dan skuhala rucak od 5 slijedova, nego odvela jednom godisnje auto na servis :D
    Mislim da je sve ok dok se poslovi dijele prema zajednickom dogovoru i osobnim preferencijama, a ne na patrijarhalnim nacelima.
    Potpisujem zadnju reč3nicu. A što se tiče prve, meni nije problem servis i registracija, ali popravak je druga priča i to često mm odradi za oba auta jer se bolje snalazi i pozna majstore, pa to često i manje košta nego da to ja idem raditi. Ali uglavnom idemo zajedno, pogotovo ako jedan auto treba ostati na popravku ili servisu, pa se vraćamo s drugim.

    Što se tiče afiniteta, nemam kćeri pa ne znam kako bi izgledalo da ih imam, aliii jedan moj sin je spretniji s vešom, drugi s kuhačom. Jedan je prirodno uredan, drugi čeka subotu da raskrči nered od cijelog tjedna. Jedan voli čistiti snijeg, drugi prati prozore. Jedan usisava, drugi pere podove. Ali ako nema doma osobe koja bi rado usisavala, obavi to netko drugi. Moj L.obično baki uređuje špajzu, a E.je zadužen za frižider, ali oba imaju pojma o svemu. Ima dana kad ja podmetnem leđa i ne pitam ih za pomoć (recimo, pred kraj školske godine) a opet, generalku odradimo svi zajedno. Moj mlađi voli kuhati, ali ne bi to radio svakodnevno. Stariji opere kupaonicu bolje nego ja, jer ja se žurim, a on je temeljit. Ali najvažnije je da nauče da nije cilj pomaganje nekome nego sudjelovanje. Dok su bili mali, klasična rečenica bila je "niste u hotelu". Ako sam ja zaposlena kao i mm, nema govora da on meni pomaže, nego dijelimo posao kako mislimo da je najefikasnije. Već dugo nam ne tr3ba plaćena pomoć, ali da postoji posao koji je baš svima mrzak, ne bih se ustručavala to si priuštiti.

  41. #41
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Briga o autu kroz godinu je pretezno muzeva, al ja sam nekoliko puta vozila na servis. Tocenje goriva ne dozivljavam, to mi je kao vezanje cipela, lakse nego otic po kruh - ne moram misliti koji kruh i tko ce sto doma komentirat kakav sam to kupila. Ja sam preko oglasnika dva auta prodala. Mi smo dva nova kupili otkad smo vjencani i oba sam ja odabrala, prosla auto salone, odradila probne voznje itd. MM-a to uopce ne zanima. On je uletio kad sam suzila izbor na tri modela. Pretprosle nove gume sam ja birala, zadnje je on, bez interesa i truda (ja procitam testove, popricam s ljudima...), sad ni sam nije zadovoljan, ja manje vozim pa me ni ne brine puno. Da sve oko auta padne na moja pleca, ne bi me to posebno opteretilo. Mijenjala bih to za brigu oko nabave mlijecnih proizvoda ili redovitu dostavu voca ili pranje tus kabine jednom tjedno.

    Kod kuhanja je meni kuhanje najmanji problem. Problem mi je nabavka, planiranje i nosenje, pa se stalno kuhinja zaprlja pa cisti, peri, ribaj, glancaj. Trenutno sam bas u krizi vezano uz to pa sam u strajku. Al to nije tema o autu

  42. #42
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ovo s tocenjem goriva stvarno ne kuzim, da se to ubraja u posao vjerojatno zato jer ga natocim uvijek kad postoji opasnost da negdje stanem onaj tko ga vozi, taj i toci, da vozimo zajeno, jedan auto, onda bi vjerojatno mm jer sto se mene tice uvijek jos ima goriva do doma, pa sutra cu do pumpe. A on ni ne doceka da se upali lampica. Mislim, registracija, servis ajd, al tocenje definitivno nije posao. Jos sad na ininim pumpama, barem u ri, toce ovi na pumpi.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 14.08.2017. at 00:06

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, kako tocenje nije posao. Uzasna tortura od nekoliko minuta.

    Servise, rotaciju guma, izmjenu ulja... za to obicno svekrvu. Taman zanimacija za penzice.

  44. #44
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ovisi..kod nas to obavlja muž, ne zato jer je to muški posao nego jer mene to ne zanima niti mi se da. vodim brigu al ne obavljam taj posao

    znam kog nazvat ak auto stane il se pokvari i sl.
    znam natočit bengo,provjerit ulje, dodat tekućinu za staklo.
    počistim ga,operem,usisam.
    znam montirat sjedalicu.

    na starom autu sam znala promijeniti žarulje.

    sasvim dovoljno za moju rekreativnu vožnju u krugu od max 50-100km od doma.

    on mijenja gume, servisira, osigurava,registrira itd. njemu se da čekat u redu, na red ima strpljenja za to.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam opcenito pocela u zadnje vrijeme osjecati da me zamara ova ravnopravna podjela snaga :D Imam osjecaj da je ovakav nacin zivota gdje oboje radimo i oboje odrzavamo kucanstvo jako stresan za oboje i da na kraju nista ne uspijevamo odraditi kako spada. Mm radi sezonski posao i zadnjih tjedan dana ga doslovno nikako nije bilo doma a ja sam bila na godisnjem odmoru. Kuca blista, rucak skuhan svaki dan, ja blistam, a novac uredno tece u novcanik :D Pocela sam intezivno razmisljati kako bi nam bilo da tako i ostane :D

  46. #46
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Postoje zajednicki poslovi i muski poslovi. Tako ja to vidim a vjerovatno i mm. Muski su oni koji zbog svoje grade ne mogu obaviti ili ne zelim Vecinu stvari u kuci znam sama popraviti(tako sam odgajana) a i imam filing za to. Volim i aute pa sam do sada mjenjala zarulje, osigurace, spajala radio, mjenjala ulje itd...po kuci gletala, farbala, ljepila tapete, mjenjala pipe, stekere.Kasnije je i on samnom pa smo svasta nesto naucili jedno o drugome
    Mm vodi brigu o veshu, ponekada usisava. Od nedavno i kuha, jednostavna jela(bolognese, varivo) ali me spasi kada nemam energije.Cesto bude sa najmladjom i srednju razvozi na aktivnosti. On dolazi iz kuce gdje zena muzu u 60tim govori sto da obuce, stavlja mu jelo u tanjur, drzi svih 580 kuteva kuce. Ja sam jasno postavila prije udaje, ma sto prije udaje prije zajednickog zivota da trazim partnera a ne jos jedno dijete a on da ne zeli brak kao sto imaju njegovi roditelji i lijepo tako funkcioniramo i ucimo zajedno. Sa postovanjem i komunikacijom.
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 14.08.2017. at 10:26

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje zajednicki poslovi i muski poslovi. Tako ja to vidim :
    Hahaha, odlicno, bas tako !

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Je li problem možda u tome što su većini muškaraca oduzeti "muški" poslovi ?!

    Ja znam čuti/pročitati u ovakvim raspravama - žene ne znaju postaviti knauf, nacijepati drva, promijeniti ulje u autu, popravljati aparate po kući. No realno - tko takve stvari u današnje vrijeme radi sam?


    .

    hehe...sve ove stvari radi moj muž, a znam ih i ja napraviti jer sam od sveg nabrojanog bar jednom to radila.
    Stoga očekujem i da MM ravnopravno sudjeluje u svim kućanskim poslovima.

    Jedino mu ne dam da stavlja veš na pranje jer iz dobre namjere je već par puta zeznuo stvar.

    A glede auta...ja svoj tankam, a o svemu ostalom brine on jer se meni ne da

  49. #49
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Rehab, i samoj mi se to cinilo u jednom trenutku, ali sam skoro prolupala nakon 3 mjeseca i intenzivno pocela trazit posao. Pronasla srecom za mjesec dana, najbolji posao svih vremena. Preporodila sam se.

    Al ima jedan posao kojeg ja bas ne volim - promjena zracnica na biciklu. A nekad bas zareda. Nije auto, al je briga o vozilu s kojom me muz vecinom pocasti. Cak sam jednom kolegu s posla molila, toliko mi je mrsko.

  50. #50
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    E da, mi i drva zajedno nosimo, on doduse pila a ka drzim...
    Takoder. I slagali ih zajedno. I poplocali stazu u vrtu zajedno. On kopa zemlju, ja sadim pamidore. On zalije vrt, ja pometem terasu. On usise, ja stavim rucak kuhat. On postavi stol, ja sa skupim. On stavi sude u masinu, ja ga izvadim. Ja stavim robu prat, on prostre. Ja ribam sudoper, on sporet (istodobno). Ja mjenjam pelenu, on ju nosi isprat (platnene). Ja guram kolica, on vodi psa i kupi kakicu. On gura kolica, ja kupim kakicu. Jedino sto je moje je dojenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •