Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Vriskom do uspjesnog dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    4

    Početno Vriskom do uspjesnog dojenja

    Pozdrav Rode...
    Evo vec pomalo u ocaju odlucila sam potraziti par dobrih savjeta jer cini mi se da beba dobro napreduje a mi smo jednostano u popodnevnim satima ludi.

    Bebuska nam je stigla prije jos malo pa 2mj sa 3400 s tim da smo izgubili i otisli iz bolnice sa 3280 ali se na prvom sistematskom nakon mjesec dana ubucili na 3800. Prvo vrijeme je dojenje islo odlicno, bebuska je papala, podrigivala, prduckala vise nego inace i muku mucila jedino sa stucavicom jer je jako halapljivo jela. Mlijeko curilo na sve strane tako da je jadnica grcala.
    Sada je malo drukcija prica. Nakon budjenja ne bude kenjkava niti lose raspolozena, promjenimo pelenicu ako ima sto za mijenjati a obicno ima i viska te se bacamo na jelo. Krece halapljivo ali se onda smiri i u trenu samo pocinje lagano kao zvakati bez gutanja i tako dojenje traje obicno po 20ak min ili nekad duze. Nakon sto sama otpusti bradavicu i ponasa se kao da je napapana skroz obicno i zaspe dok bi trebala podrignut cim stigne u krevetic budi se nakon 10ak min i ponovo trazi jesti. Ako se ta prica ponovila unutar 2h nekoliko puta postaje nervozna i ne prestaje plakati stoga vise ispada kao da mlijeka ima manje ili joj nikako nije dosta jer nakon tog prvog podoja ne daje nikakve znakove da je i dalje gladna. Kako je najvise popodne na cici vise nisam sigurna je li samo manji protok jer sam joj probala dati jednom izdojeno nakon cice i pojela je preko 90ml ali se nastavila buditi i traziti jelo svako 45min do 1h.

    Obicno jede svakih 3h kada je sve normalno. A kada zaspe navecer budi se oko 2h i spava ponovo do nekih 6 ili 7.

    Promislili smo cak tako popodne probati joj dati AD cisto da provjerimo jel samo glad u pitanju ili je sto drugo.

    Pomagajte jer zbilja nemam ideja vise, a bolno je po 45min setati da zaspe kako bi se za 10ak min budila i ponovili proces dojenje uspavljivanje. S tim da je beba i vise nego zivahna, nema minute mira kada je budna samo mase rukicama i nogicama i guguce. Zbog tog je nekad moramo i zamotati za vecernje spavanje da sama sebe ne probudi mahanjem......

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Sn

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Samo da dodam kako popodne cesto zna i samo ispustiti odjednom cicu i poceti vristati pa ju jedva vratim nazad kad se smiri....

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Čini mi se da ima dojenačke grčeve. Bilo je već tema o tome....probat ću potražiti.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo jedne teme
    http://forum.roda.hr/threads/35533-G...hlight=grčevi

    Imaš i na portalu
    http://www.roda.hr/portal/djeca/doje...ene-djece.html

    Ali nazovi sos telefon za dojenje i pitaj za savj3t. Sretno!

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno je rijec o dojenackoj nervozi, ili grcevima. Problem se ne rjesava AD-om, a ni izdojenim mlijekom, vec je bitno pronaci nesto sto odgovara bebi da se smiri.

    Za bebu od niti dva mjesec obicno nije preporucljiv raspored hranjenja na svaka 3 sata ili rjedje. Probaj nuditi cesce podoje, da ne krece u obrok gladna i nervozna. Nocno spavanje joj je jako dugo za tako malu bebu.

    Kakav je prirast? Koliko ima mokrih i pokakanih pelena u 24h? Ovim sadasnjim tempom, koliko podoja imate u 24h?

    Za podoje kad je nemirna, radi kompresije cim cujes da prestaje aktivno sisanje (masiraj dojku u smjeru bradavice) i, ako imate 10-12 ili vise podoja u 24h (ili kad promijenite u takav ritam), onda izmjenjuj slobodno dojke unutar podoja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Od pocetka su mi rekli da ju ne budim za dojenje :/
    Zna biti mokrih pelena i do 3 u 2h, ima ih preko 5 -6 kroz 24h. Kaka obicno svaka 2-3 dana i to bude zuto i meko.

    A podoja isto ovisi o nervozi, kroz 24h ih bude preko 10 a kad je nervozna i cesto budi i vise od 15

    Evo mis je i sad zaspala nakon normalnog podoja, kad je sama pustila cicu bila budna i smijala se i valjala s tatom po krevetu postala kenjkava prvo ponudila podoj ako je jos gladna medjutim mlijeka bilo i viska nije htjela nego cim sam je podigla u ruke smirila se i utonula u san.....

    Nismo je od 20.7. vagali kad je imala 3800. U prvi tjedan je sa 3280 skocila na 3400.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •