Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Prijenos zamrznutih embrija u drugu kliniku

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno Prijenos zamrznutih embrija u drugu kliniku

    Zanimame da li je neka tražila da se zamrznuti embriji prebace iz jedne klinike u drugu unutar RH i kakav je protokol i koliko se plaća? Moze li se prebaciti iz privatne u državnu kliniku i obrnuto? Dali se placa FET u tom slučaju?

  2. #2
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    I mene zanimaju iskustva s prijenosom materijala u drugu kliniku. Mi razmisljamo o promjeni iz drzavne klinike u privatnu i selili bi uzorak od muza. Da li netko ima s tim iskustva i koliko dugo traje ta procedura?

  3. #3
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj mala-bebica prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimame da li je neka tražila da se zamrznuti embriji prebace iz jedne klinike u drugu unutar RH i kakav je protokol i koliko se plaća? Moze li se prebaciti iz privatne u državnu kliniku i obrnuto? Dali se placa FET u tom slučaju?

    FET se sigurno plaća ako ga radiš u državnoj bolnici.... tu uopće nema dileme i diskusije, vjerujem da se i plaća ako ga prebaciš iz privatne klinike, obrnuto i ne znam.... znam samo da se čeka odobrenje Nacionalnog povjerenstva za MPO, nego što tebe konkretno zanima, išla bi prebacivati iz državne u privatnu ili iz privatne u državnu? ja iskreno ne znam kako bi bilo da prebacuješ iz privatne u državnu, postoji li varijanta da ti to onda ide preko HZZO-a iako iskreno sumnjam, to je postupak koji si privatno započela, na vlastiti trošak i vjerujem da ga trebaš takvog i završiti.

    Čekanje na prebacivanje zametaka ili gameta? to može trajati od mjesec dana do par mjeseci, jer je mnogo administracije... nažalost - involvirani su klinika koja šalje uzorak, klinika koja prima uzorak, Ministarstvo zdravlja (Nacionalno povjerenstvo za MPO).......

  4. #4
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Forumasica iva777 je cini mi se sa sv.duha prebacila u privatnu kliniku zamrznute embrij/e pa bi trebalo ivu kontaktirati....ili ako ovo cita iva777 ce se sigurno javiti i dati sve valjane informacije.

  5. #5
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Postoji postupnik izdan od Nacionalnog povjerenstva za MPO (NPMPO) u kojem je objašnjen svaki korak, kako je meni curka koja je to napravila objasnila.
    Ukratko, nakon što se odlučiš iz koje ćete u koju kliniku prebaciti biološki uzorak, trebaš to i najaviti u tim klinikama. Kontaktiraj Min zdravstva i traži tajnika za NPMPO, koji će ti dati potrebnu dokumentaciju, tj. taj postupnik. Taj postupnik šalješ u obje zdravstvene ustanove na potpis odgovornih osoba (iz koje uzimaš i u koju šalješ). Tim potpisom su suglasne za prijenos bioloških uzoraka. Kad dobiješ potpise sastaviš kratki dopis i tražiš odobrenje zaprijenos. Dopis/zamolbu šalješ na NPMPO, Ksaverska 4, Zagreb. I čekaš ... mjesec, dva, tri, četiri, pet ...
    (al nazoveš tajnika koji ti je poslao postupnik i objasniš da ti je to jaaaaaaako hitno i bitno i vjerujem da će ti njegova dobrota pomoći - ubrzati će dobivanje odobrenja).

    Ako imaš zametke za FET iz IVF-a koji je išao preko HZZO-a, raspitaj se u poliklinici Škvorc da li bi on priznao i napravio FET preko HZZO-a (nosiš mu D1 uputnicu). Naime, on ne naplaćuje FET iz IVF-a kad si kod njega, al možda je to općenito ... ne znam ... pitaj.

    Sretno!

  6. #6
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Frixie hvala evo uspjela ih dobiti bez puno muke i na mail mi stigo obrazac i upute tako da krećem odmah to rjesavati.
    Nadam se da sao u 3 mjesecu u postupku
    Posljednje uređivanje od jelena30 : 11.01.2018. at 13:29

  7. #7
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    jelena sretno!
    Javi posle na temu kako je tekao proces ako bude što drugačije da cure imaju friški info!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Jel to vrijedi i ako želiš iz naše klinike u stranu prenijeti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •