Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Hemangiom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno Hemangiom

    Da li se neko susreo kod novorođene bebe da se pojavio hemangiom poslije prve sedmice života? Hemangiom je na licu, tjemenu 2, iza vrata i malom prstu desne ruke. Na početku je djelovalo kao kapilar, a sad je već ispupčenje. Da li je neko odstranjivao ili ? Hvala svima

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moj stariji ima hemangion na ruci, na cijeloj podlaktici, ali nije ispupčen. Nismo odstranjivali, pedijatar je čak mislio da će se povući, no nije, raste skupa s površinom ruke. on se dobro nosi sa svojom flekom tako da ne mislimo ni dalje ništa poduzimati u vezi s tim.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Moja oba sina imaju hemangiome na potiljku od rođenja, isto kao i mm i njegov djed. Obiteljska karakteristika. Ne vide se jer su ispod kose. Dok su bili bebe, baš se jako vidjelo. S vremenom su postali svjetliji, ali vidi se lagano ružičasto obojenje kad se ljeti kratko ošišaju.

    Mlađi je imao i na nožnim prstima, ali to je izblijedilo u potpunosti, ne znam točno do kada, do druge ili treće godine.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ja imam na lijevoj cici od rođenja prvog sina, a na desnoj od rođenja klinke.ovaj od sina je malo veći. Obadva su ispupcena
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.08.2017. at 21:30

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Nedavno je rodila kolegica i bebi se dva dana nakon poroda počeo rszvijati hemangiom . Odmah je prebačena na KBC i obrađena da se isljuči hemangiom ns unutsrnjim organima i uvedena terapija beta blokatorom. Sada se smanjuje. Više info nemam, mislim da je to novi pristup u lijecenju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima, zanima me možete li sada, nakon što je prošlo par godina, napisati svoja iskustva s hemangiomima? Da li ste davali kakvu terapiju, da li su se povukli sami od sebe ili nisu uopće?
    Bila bi vam zahvalna.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    27

    Početno

    Moja mala je sa 6 tjedana imala tockicu na lijevom obrazu, izgledalo je kao da ju je nesto upiknulo. U roku dva tjedna bilo je u promjeru 1,5cm, nakon 3 tjedna vec preko 2cm. Potkozni je, ali je bilo nabubreno, plavo i vruće na dodir. U bolnici smo bili na avim pregledima srca da bi dobila tabletice koje joj dajem svaki dan. Od tih tableta je prestao rasti i skroz je svijetlo plav.
    Doktori su nam rekli da nije opasan po zdravlje, ali buduci da tako brzo raste i na licu je,iz estetskih razloga, da preporucuju te beta blokatore. Nisam pozalila jer nema nikakve nuspojave od tableta i imat ce jednu brigu manje dok ce odrastati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •