Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 142

Tema: koju kremu za bebinu guzu???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno koju kremu za bebinu guzu???

    drage moje koje kremice za najslađe guze koristite ,a koje treba izbjegavati??

  2. #2
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja sam koristila original pavlovićevu (sad ih ima u dm-u)

  3. #3
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Običan lanolin, ima ga za kupiti u ljekarni.

  4. #4
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Osim pavlovićeve (meni smrdi), dobra je i jgl (ima u dm-u), a dobra mi je i belobaza (kupim u ljekarni za par kuna).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Koristim Pavlovićevu, izbjegavam Sudocrem

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi stalno koristimo Sudocrem, u vrlo tankom sloju, i guza nam je super. Prije smo imali dosta problema s pelenskim osipom (u kratkom stažu jednokratnih pelena) pa s crvenilom (u platnenima).

  7. #7
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Nije mi jasno zašto se otvara nova tema,uz istu Otvorenu prije 3 dana?
    mi guzu ničim ne mažemo,u slučaju da se zacrveni,tu je uvijek pavlovičeva

  8. #8
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    imamo Pavlovićevu i onu JGL-a......obje su nam super, ova od J_GL-a mi je nekako lakša za razmazivanje....

  9. #9
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi smo od rođenja na Originalnoj Pavlovićevoj masti i prijavljujemo da nikad nismo imali pelenski osip ni crvenu guzu!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Mi isto nikad nismo imali osim ni crvenilo :D Preko dana koristimo Pavlovćevu a za noć Penaten-dosta je masna i ne skida se mokrenjem pa guza i nakon 12h bude suha dok mi s Pavlovićevom bude vlažna.

  11. #11
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Ne mažemo guzu ni jednom krenom.

  12. #12
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uvijek JGL - kupujmo hrvatsko!!!

  13. #13
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ja sam koristila tu original Pavlovićevu ali nakon što sam tu na forumu pročitala kako u nju stavljaju bornu kiselinu od koje se davno odustalo prešli smo na JGL ali mi je ona bila premazljiva (preporuča se da kreme za guzu budu što sličnije puderima, ne lako mazljive zbog toga što se tako bakterije lakše prenose, a mi s preboljenom urinarnom infekcijom nismo htjeli riskirati). Nakon toga prešla sam na babylove od nevena i odlična mi je, ali kako ja stalno moram isprobavati danas sam kupila Bubchen od nevena da vidim kakva je.
    Inače, ja ne mažem guzu stalno, ujutro ga operem čistom vodom ili dječjim sapunom (ako se pokaki), namažem guzu i više ne mažem do poslije kupanja navečer (osim ako se opet pokaki, onda opet operem i namažem guzu). Dosad mu još nije bila guza crvena.

  14. #14
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Morala sam gibati jer se mališa pokakio pa sam obavila gorespomenutu proceduru. Isprobala novu kremu - mislim da se vraćam na dm-ovu. Htjela sam dodati da nije stvar ni u vrsti kreme ni pelena već u tome da se pelene redovito mijenjaju i ne dozvoli djetetu da bude upišano/ukakano.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mast za guzu od JGL-a od prvog dana i nikad nismo imali osip.

  16. #16
    jozefina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    68

    Početno

    ...Ja sam koristila tu original Pavlovićevu ali nakon što sam tu na forumu pročitala kako u nju stavljaju bornu kiselinu od koje se davno odustalo...

    Nego, ta borna kiselina, to je opasno??? Vidim na kutji od Pavlovicke da ju jos uvijek stavljaju.

  17. #17
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Meni je odlična Weledina s nevenom. Nije jeftina ali dosta dugo traje jer je ne treba puno, a sastojci su prirodni.

  18. #18
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    JGL ili Niveu. Od njih je guza super. Pokušala sam s kremom iz Mullera (u žutoj kutijici), ali je dobila osip. No ta mi je kremica pomogla kod tjemenice - vrlo brzo je rješava.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Koristim Pavlovićevu, izbjegavam Sudocrem
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Mi stalno koristimo Sudocrem, u vrlo tankom sloju, i guza nam je super
    ovo ti je sigurno pomoglo

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Koristim Pavlovićevu, izbjegavam Sudocrem
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Mi stalno koristimo Sudocrem, u vrlo tankom sloju, i guza nam je super
    ovo ti je sigurno pomoglo
    nikako na zelenu granu

  21. #21
    milamit

    Početno

    Upočetku smo koristili original Pavlovićevu kremu, ali smo onda prešli na Baby kremu od Biofarma ( ima je za kupit u Dm-u a i u Konzumu) i jako nam je dobra. Inače nikad nismo imali nikakav osip do sad.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    104

    Početno

    mi koristili na pocetku penaten,kada smo otisli u hr.probali pavlovic i otad samo pavlovic ponesem si za njemacku po 5-6 kutija i super!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    194

    Početno

    Mi koristimo JGL, Ali kada smo imali rota virus da nije bilo sudocram-a ne znam mozda bi nam guza bila jos purpurno crvena!

    Dobar je i bepanten cula od mama koje ga koriste!

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ne koristimo kremu i nikad do sad nismo imali nikakav osip.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ne koristimo kremu i nikad do sad nismo imali nikakav osip.
    a zašto mi mame onda uopče koristimo te kreme ako nisu potrebne stvarno mi nije jasno :?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    a zašto mi mame onda uopče koristimo te kreme ako nisu potrebne stvarno mi nije jasno :?
    Različite bebe, različite guze - različite potrebe (različiti pogledi mama na (ne)potrebno)

    Prijavljujem da smo mi do sada koristili Sudocrem kad nam se osula guza i pomogao je, inače smo s JGL bili jako zadovoljni, no mama je morala malo eksperimentirati - posebno s nečim tako razvikanim kao Pavlovićeva. Netko je rekao da smrdi, a ja bih dodala - kao ono ljepilo karbofix Nakon što je potrošimo, mislim da ćemo preći na nešto drugo ili se vratiti na JGL (kupujmo Hrvatsko)

  27. #27
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    evo sto sam nasla na farmakologija.com o bornoj kiselini (koju stavljaju u Pavlovicku):

    Otopina borne kiseline se koristi za obloge kod ulceracija, erizipela i opeklina. Smatra se da djeluje na gljivična oboljenja kože i sluznice. Inhibira rast Candide albicans na sluznici, ali se ne smije koristiti kod beba! Upotrebljava se u obliku 3% otopine kao blagi antiseptik i keratoplastik. Može se koristiti i kao posip koji je zapravo 10%-tna smjesa sa talkom. Takvi posipi se ne smiju koristiti kod beba. Na tržištu se nalazi se i masti i kreme sa bornom kiselinom (borvazelin). Kod upotrebe borne kiseline mora se imati naumu da je moguća njezina resorpcija i toksično djelovanje osobito kod male djece. Prije se borna kiselina daleko češće koristila, međutim, danas je njezina upotreba sve rijeđa. Naime, prema nekim stručnjacima, ona uopće ne djeluje i sav učinak kojega ona ostvaruje jest tek placebo i privremeni osjećaj hlađenja na koži.
    Ne zvuci bas naj.
    Mi smo do sad koristili djecju mast iz apoteke (koja je radjena prema recepturi original pavlovicke), pa me zanima zna li netko dali u apotekama jos uvijek stavljaju tu bornu kis. ili su nju izbacili iz recepture?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    Mi smo do sad koristili djecju mast iz apoteke (koja je radjena prema recepturi original pavlovicke), pa me zanima zna li netko dali u apotekama jos uvijek stavljaju tu bornu kis. ili su nju izbacili iz recepture?
    Preporuka Farmaceutskog društva je da se u svim receptima gdje ima borne kiseline, ona preskoči. Tu se misli da dječje kremice za guzu i sl. Stavlja se samo u one recepture koje daje liječnik za točno određenog pacijenta.

    Znači u ono što je predviđeno za širu primjenu ne bi se smjela stavljati.

    Ali ne škodi pitati, jer to je (samo) preporuka, nije zabranjeno.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    ja sam isto krenula sa pavlovičevom i sa onom iz ljekarne koju rade po pavlovičevom receptu ali sam odustala taj tren kad sam pročitala to o bor.kiselini i sada smo ni vrit ni mimo sa kremama malo JGL malo **** i (kršitelj koda)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno

    JGL-najčešće, sad (kršitelj koda)ovu- nije loša, lipo se razmazuje (ali ovo gore da je bolje što gušća dovodi me u sumnje ), ao se ne daj Bože pojavi samo malo crvenila (dosad jednom) sudocrem rješava stvar! Ujutro crvenilo oko an. otovra, navečer sve super...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Velika Ludina
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav mame.
    Ja sam rodila curicu 22.04.2007. i od prvog dana koristim kremu DESITIN, proizvodi ju američka tvrtka PFIZER i čak su me u rodilištu pitali da odakle sam čula za nju. Ima vrlo veliki postotak cinka i koristi je se jako malo a ne skida se sa skože i koža je i nakon cijele noći suha. Preporuča je i svjetska udruga pedijatara, pa valjda nešto vrijedi. Mi za sada nemamo nikakvih problema s kožom. Naročito ju preporučuju kod pelenskog osipa pa ako netko ima s time problema neka isproba, trebalo bi biti za kupiti u svakoj ljekarni.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    odkad koristimo platnene pelene, kremice za guzu skupljaju prašinu u ladici... a guza savršena!

  33. #33
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    da ne otvaram novi topic...evo mi V. prvi put dobio pelenski osip, neznam cim da ga mazem a sad nemam vremena za pretrazivat topice...znam da moze bit od svega i svacega i da je najbolje da to pedica pregleda ako potraje, ali sto sad za prvu ruku? Jel smiju male bebe kantarionovo ulje??? (moja mama, strucnjak za prirodne recepte, kaze da mu to stavljam, ali eto zelim provjerit da slucajno ne bi bilo...)
    molim jedan instant odgovor jer sam bas u nekoj guzvi i zurbi, stigli taman na more :D
    thanks

  34. #34
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Luftati guzu što više i prati u vodi nakon svakog presvlačenja-trebalo bi biti što češće. možda tanki sloj bepanthen masti da drži mokraću dalje od osipa?

  35. #35
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    da ne otvaram novi topic...evo mi V. prvi put dobio pelenski osip, neznam cim da ga mazem a sad nemam vremena za pretrazivat topice...znam da moze bit od svega i svacega i da je najbolje da to pedica pregleda ako potraje, ali sto sad za prvu ruku? Jel smiju male bebe kantarionovo ulje??? (moja mama, strucnjak za prirodne recepte, kaze da mu to stavljam, ali eto zelim provjerit da slucajno ne bi bilo...)
    molim jedan instant odgovor jer sam bas u nekoj guzvi i zurbi, stigli taman na more :D
    thanks
    Dugo smo imali problema sa pelenskim osipom, dok nismo počeli koristiti kremice koje u sebi sadrže cink.
    Veli MM(radi u ljekarni) da su sve one iste i imaju isto djelovanje.
    Mi smo prvo koristili Lander-ovu, sad koristimo nivea.
    Od kad ih koristimo, guza je super i nema više problema sa osipom. :D

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mi koristimo Weleda krema za guzu (i njihovu kremu za lice, lotion za kupanje i ulje za nakon kupanje) i jako smo zadovoljni- malo nam je u pocetku bio cudan miris nevena ali sad smo se privikli a najbitnija da je principessina njezna koza dobro zbrinuta.

  37. #37
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    I mi imamo sve od Welede. S tim da jos uvijek nije nuzno svako kupanje sa samponom, a guzu mazemo svake prestupne godine, vise preventivno ili da mirise ili kad ocekujemo ukakanac pa znam da cu namazanu guzu moci lakse ocistiti. Kupila sam sve kad sam rodila, a jos nismo ni blizu polovice niti jednog od proizvoda koje koristimo.

  38. #38
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ja svoju Emi kod svakoga prematnja obrišem velikim blaznicama koje natopim u toplu vodu,pod slavinom,ili običnim papirnatim ručnicima ili maramicama za nos,apsolutno ju još niti jednom do sada nisam obrisala vlažnom maramicom,ovom kupovnom.
    8)
    Koristim Pavlovićevu kremu iz ljekarne-u Grižanskoj se ona zove Bademova krema i žuta je ,a u ljekarni u Sesvetama je masnija i smeđa i na njoj piše dječija mast.Iskreno ja sam prezadovoljna.
    Emi može ostati i cijelu noć ne premotana i ništa joj ne izbije.
    Obilato ju mažem,nije do sada imala apsolutno niti jedan prištić.i mene je mama mazala tom kremom i ovo mi je prvi glas da se u nju stavlja borna kiselina???!!!
    pa da je to štetno,ne bi je valjda stavljali :? :/

    AKO NEŠTO NE VALJA ONDA SU TO OVE KUPOVNE JEDNOKRATNE PELENE,ŠTO IM STAVLJAMO,MENI SU PAMPERSICE NAJBOLJE,ALI ISKRENO SMRDE PO NEKOJ KEMIKALIJI,GUMI,KATRANU ZA POLUDITI-FUJ-UŽAS,ŽAO MI JE ŠTO NEMAM UVJETA ZA PRIRODNE PELENE VALJDA ĆEMO PREŽIVJETI!!!

  39. #39
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    E,da Emanuela će uskoro napuniti 3 mjeseca a ja ju još uvijek kupam samo u čistoj vodi,nikakvi šamponi ni ulja,jednom sam stavila kap domaćeg maslinovog ali se malo osula.
    Poslije ju samo po pregibima prebrišem parafinskim uljem,jer vidim da se i od toga zna osuti,pa i to g stavim jako malo.

    Zašto bi ju ribala tim kemija,pa ne radi u rudniku,gdje bi se ona mogla još ovako mala tako zaprljat da ju moram šamponima i kupkama ribat i isušivati kožu-da je to OK ne bi poslije takvog kupanja bebu morali mazati uljem ili kremom-koža im se isuši,i više nemaju onaj svoj prirodan bebi miris već miriše na šampon!!!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno

    Najobiičniju dječju kremu ista ko i Pavlovičeva i super zadovoljni

  41. #41
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Uh uh, kako nju da zaboravim? Odrasla sam u BiH i kod nas se koristila tzv. Ivina krema. Pretpostavljam da je to nesto slicno ili isto kao Pavloviceva mast (?).

    Imam par kutijica iz cisto sentimentalnih razloga i svaki put kad pomirisem tu kremu sjetime se vremena kad je mama prematala moju mladju sesstru

  42. #42
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    dali znate kolko se dugo smiju koristiti kreme namjenjene za pelenski osip/nadrazenu kozu i to. Recimo JGL ima obicnu kremu za guzu i posebnu za tretiranje pelenskog osipa (kao i mnoge druge firme).
    Na ovoj za osip ne pisu nikakva ogranicenja, ali nekako logika mi nalaze da s tim ne bi trebalo pretjerivati...pa ako je ko pitao pedijatra/dermatologa ili ima odnekud saznanje o tome (kolko dana, kolko puta na dan...) molila bih da to podjelite sa mnom

  43. #43
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    JGL ili Pavlovicevu made in lokalna ljekarna

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Zanimljivo je ovo: negdje Ivina, negdje Pavlovićeva, a bome u Opatiji smo to zvali Najmanova. Mislim da su po recepturi sve iste. Nepotrebne ili minimalno potrebne.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    8

    Početno

    prije par godina baš na ovom forumu jedna je cura preporućila Deflamol kremu, ja je od tada koristim i nemože se usporedit sa nijednom drugom

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Na jugu
    Postovi
    109

    Početno

    Da li su Pavlovićeva i Ivina krema ISTE kreme,mislim jedna te ista krema??

  47. #47
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nažalost, u dječjim kremicama i ostaloj kozmetici ima svakakve kemije, i stalno se javljaju autori novih istraživanja što se sve štetno koristi u toj grani industrije.

    dovoljno je malo maslinovog ulja, pa čak ni to, ako se guza održava čistom i suhom. Za dodatne informacije vidi -> bespelenaši (opet ja )

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    ponekad ako je malo crvena guza onda calendula (neven) od weleda samo prirodni sastojci a samo malo je treba inace svi proizvodi od welede uvik dobiju na testu super ocjene je da je skuplja ali ne triba je puno a ni svaki dan

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    mi smo prvo koristili bademovu kremu iz apoteke,nismo bili zadovoljni iako se dobro razmazuje.sad koristimo samo niveinu iz tube i super nam je! :D

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    jedina koja je sprečavala (i još uvijek) i liječila crvenu guzu mojem malci je jgl dječja mast. NE jgl dječja krema, nego dječja mast u onoj maloj kutijici, ona je potpuno bijela. od sudokrema (i svega ostalog) je dobivao čak ranice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •