Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Bolno dojenje

  1. #1
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno Bolno dojenje

    Pozdrav!
    Imam mjesec dana staru bebu, praktički od početka dojenje nije bilo ugodno. Mislila sam da tako treba biti dok nisam shvatila da me isključivo boli kad dojim na lijevoj dojci. Napipala sam kvrgetinu ispod areole bradavice koja se podojem smanji. Mastitis nije, kaže moja gin jer nemam drugih simptoma, našli su mi bakteriju u mlijeku, popila sam antibiotike, kvrga je i dalje tu, kad me ona sisa boli ko vrag, izdajanje mi nije bolno. Čak i nakon podoja ta me sisa užasno boli (oštra bol, pečenje, probadanje...), kad popijem brufen lakše je. Rane na bradavicama nemam otkad sam došla iz rodilišta, ali mi je ta bradavica hipersenzibilna, jedva grudnjak nosim, mijenjam položaje pri dojenju (nijedan nije olakšavajući), stavljam obloge, masiram, SOOR nije jer ona nema ništa u ustima niti ja na bradavici neke promjene vidim osim što je roza al takva je i desna....ne pomaže ništa... Zvala sam i Rodin SOS, ništa što već nisam probala mi nisu rekli.. Lagano sam očajna, nigdje na netu nisam našla da netko ima sličan problem. Moja gin kaže da moram čekati 2-3 tjedna prije nego ponovimo nalaze mlijeka da vidimo jel bakterija još prisutna, budući da bol ne prestaje sumnjam da su mi antibiotici pomogli, ako to uopće je od toga...
    Čula sam da neke žene imaju sužene kanale i da to tako boli, a pomoći nema?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vanilla, oprosti na dugom cekanju, nisam vidjela pitanje do sad.

    Imas li jos kvrgu?

    Jesi li pogledala dobro bradavicu? Postoji mogucnost da imas (vrlo uporan) blister. Procitaj ovo: http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...sto-je-to.html Blister je na vrhu zacepljenog mlijecnig kanalica pa sprjecava istjecanje mlijeka, ili ga jako usporava. Uz dojenje se javlja prilicno jaka bol koja cesto popusti prema kraju podoja.

    Prepoznajes li neke od tih simptoma?

  3. #3
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Žao mi je što se tek sad javljam radilo se o bakterijskom mastititsu. Otkriven nakon mjesec dana dojenja u gadnim bolovima. Na preporuku ginekologice odnijela sam mlijeko na analaizu gdje je otkriven stafilokok, s tom sam bakterijom izašla iz rodilišta Nakon dvije ture antibiotika riješeno, sad dojim bez ikakvih problema!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •