Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Mijenjanje dokumenata nakon promjene prezimena

  1. #1
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno Mijenjanje dokumenata nakon promjene prezimena

    Zna li netko koji se sve dokumenti moraju mjenjati nakon udaje, tj. promjene prezimena? One ocigledne sam promijenila - osobna, zdravstvena itd. - ali se pitam sto je sa stvarima tipa domovnica, rodni list? I sto je s prijavom na mirovinsko, poreznom upravom, obveznim mirovinskim fondom...? Jel moram njih posebno obavjestavat o promjeni prezimena ili to ide po nekom automatizmu? Hvala unaprijed!

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    248

    Početno

    Prijavu promjene prezimena na mirovinsko i zdravstveno ti mora napraviti poslodavac nakon što mu daš novu osobnu. Za sve ti treba vjenčani list ili izvod iz matice vjenčanih. Vezano za poreznu karicu moraš sama otići u poreznu upravu i tražiti novu poreznu karticu (opet trebaš vjenačani list) i novu poreznu karticu predati poslodavcu. U mirovinski fond (II. stup) sama moraš prijaviti promjenu. Nakon vjenčanja u matičnom uredu koji vodi i tvoj vjenčani list možeš zatražiti novi rodni list i novu domovnicu, to ne moraš posebno prijavljivati, samo izvadiš ako ti treba. I trebaš javiti svim bankama ako imaš bankarske kartice. Sretno

  3. #3
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    hvala, andi

    uf, da sam znala da to sa sobom povlaci toliko komplikacija, nikad se ne bi udala!

  4. #4
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    samo da nadovežem da od poslodavca moraš uzeti staru radnu i staru poreznu, i promjeniti prezime da ti mogu promjenit zdrastveno i mirovinsko. ja sam nosila i novu osobnu i vjenčani list. a staru poreznu karticu sam im vratila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •