Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Proteini u urinu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Proteini u urinu

    Drage moje, sad sam 20.tt i prije neki dan sam citavu noc mokrila krv. Kad sam uradila urin pokazalo se da osim dosta bakterija i krvi imam proteine pozitivne:jedan plus. Urolog nije nista za to rekao. Inace od pocetka trzdnoce imam proteine i los urin ( vec 3x imam krv u urinu). Dr.internista mi je spomenula u 1.tromjesecu da su proteini zbog nejedenja. Iskreno, jos uvijek nista ne jedem. Tlak mi je nizak, bas nizak hB i truncicu mi ruke oticu.Sta znace ovi proteini?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, sad sam 20.tt i prije neki dan sam citavu noc mokrila krv. Kad sam uradila urin pokazalo se da osim dosta bakterija i krvi imam proteine pozitivne:jedan plus. Urolog nije nista za to rekao. Inace od pocetka trzdnoce imam proteine i los urin ( vec 3x imam krv u urinu). Dr.internista mi je spomenula u 1.tromjesecu da su proteini zbog nejedenja. Iskreno, jos uvijek nista ne jedem. Tlak mi je nizak, bas nizak hB i truncicu mi ruke oticu.Sta znace ovi proteini?
    Zašto?
    Znam samo da se stanje zove proteinurija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moze ukazivati na svasta. U kombinaciji s oticanjem moze ukazivati na preeklampsiju (bez obzira na uredan tlak). U kombinaciji s krvi u mokraci zvuci kao bolest bubrega.

    Dal te lijece s necim/protiv necega? Da li su ti radili proteine u 24h urinu?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Meni je ona trakica (koja se umoci u nokracu) pokazala proteine u mokraci i dr mi je samo rekao sa pijem vise vode da se vise ispire urinarni trakt.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Meni je isto preklampsija prva pala na pamet..pa bi po meni to trebalo pratiti iako je mozda skroz bezazleno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    ABd u ponedjeljak idem kod interniste pa cu vidjeti. Jetra mi radi ok hB, vidjet cu sa dr.sta da radim. Proteine nisam imala prije trudnoce. Doduse, kad sam prvi put radila u 1.tromjesecu bili su opal proteini i tad je dr.rekla za glad i proteine

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Samo da javim sta kaze dr.ako nedaj Boze jos nekom zatreba.Dr.je rekla da kod mene nije stanje proteinurije( tako nesto sam skontala) jer jedan plus nije nista strasno. To je od moje neuhranjenosti i bubrega. Ginekolog mi je savjetovao da popijem slobodno solju uvinog caja jer ne moze se nista desiti od male kolicine.eto mile moje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •