Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 196 od 196

Tema: Broj treninga tjedno na slobodnoj aktivnkdti

  1. #151
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Razlika je da je njemu to najvažnije na svijetu, njoj je važniji klavir, crtanje, šivanje...i u jednom trenu će trebat nešto prevagnut jer rekreativnog treninga kasnije s 13 nema.
    Evo, nisam mislila da ce se to tako brzo dogoditi, ali ona bi i na povijesnu grupu i na likovnu. I informatika i njemački...
    I otpao trening. Danas. Petog dana petog razreda.
    Al da... Vec neko vrijeme nije joj to najvažnije na svijetu.
    Ostao mi samo fudbaler

  2. #152
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Moje najmanje dijete je danas bilo na prvom treningu. Odusevljen je. Ali, trazio je I da ga prijavimo na plivanje s vrticem ( u vrijeme vrtica). Vidjet cemo sto ce prevladati.
    Srednji je u drami jer nogometni treninzi se kose sa suludim turnusima u skoli.
    Veliki danas nema trening, trener ih je postedio nakon sto su sva 4 dana imali treninge do 23.
    Danas je s drustvom vani.

  3. #153
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ono sto mene najvise muci u tom sportu , oni sad igraju povremeno sa seniorima. U seniorskim ekipama igraju I neki nasi svima poznati igraci , moji vrsnjaci, svoje zadnje,predzadnje sezone. U grubom sportu kakav ovo je, odrasli muslarac I mulac od 16-17 godina nikako nisu za usporediti, kamoli suprotstaviti. Ne svidja mi se to, a nemam izbora bas.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja b napisala sam da dolazi doma u 17h . Znaci u popodnevnoj smjeni kad dodas predsat pocinje u 12:10 I traje joj do 16:35h no kako su im ormarici na drugom kraju hodnika dok se preobuku I dosetuckaju do stana bude 17h.
    Ma svejedno mi je to nekako puno sati. Naši su u toj famoznoj međusmjeni imali nastavu od 12.20 do 15.30, i tako skoro svaki dan. Ne razumijem, možda se nešto promijenilo u međuvremenu pa su još nadodali satnice? Ili imaju dodatnu? (kod nas je dodatna u nižim razredima bila vrlo skromnog opsega)
    Ajde neka korisna stvar od ne-imanja ormarića u školi, obuku se pred razredom i odmah mogu doma

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Tanja b na ormarice. Ma to ti je 5h normalnih predmeta bez ikakvih dodatnih/dopunskih.

    Vid ove cvjete otkri mi I godine I sve zezam.se.
    Moja ti cak za maraton se trenira 4x tjedno I jako je intenzivno I zahtjevno pa mi je jos teze pojmit kako bi to bilo svakodnevno I visesatno.

    Koliko god je sport odlicna stvar I treba bit prisutan u zivotu djece al I.nas odraslih misljenja sam da treba imat mjeru.

    Zasto to govorim? Jer oko sebe puno primjera pretreniranosti a pretreniranost vodi ka depresiji, iscrpljenosti I apatiji.

    Zalosno mi je da ti silni treneri ne upozore I na tu stranu sporta nego se samo gleda sto vise natjecanja osvojenih medalja ...

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Sorry na tipfelerima...

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma svejedno mi je to nekako puno sati. Naši su u toj famoznoj međusmjeni imali nastavu od 12.20 do 15.30, i tako skoro svaki dan. Ne razumijem, možda se nešto promijenilo u međuvremenu pa su još nadodali satnice? Ili imaju dodatnu? (kod nas je dodatna u nižim razredima bila vrlo skromnog opsega)
    Ispravljam samu sebe malo sam zaboravila, pa sam pitala dijete. Dakle, u međusmjeni su imali nastavu od 11.30 do 15.30, znači, nastava im je počinjala ranije nego kod Lili, a broj sati bio je isti
    Ali što se popodnevnih aktivnosti tiče, čini mi se da je tako čak i bolje - ranije su gotovi.

  8. #158
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo prebrojala sam, dijete u 2. razredu osnovne ima 19 sati tjedno + 2 ako ide na vjeronauk, to je 4 sata dnevno + jedan dan pet sati.
    Znači ako škola počinje u 12:20 najčešće završi u 15:35. Osim ako još ide na dodatnu i izvannastavnu aktivnost.

    Sve u svemu, to nije puno, i jasno (i normalno) da u nižim razredima djeca imaju više slobodnog vremena (+ ne moraju puno učiti)

    U sedmom razredu je satnica bez izbornih predmeta 27 sati, ako se još doda da skoro svi idu na te izborne predmete to se onda penje na 33 sata tjedno a to je 3 dana u tjednu sedam sati a dva dana šest sati!

    Pa ako onda još tu dodaš dodatnu nastavu (koja se sad pak održava i većeg broja predmeta) - u školi se odrađuje puno radno vrijeme!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Da, stvar je u tome da u nižim razredima imaju vremena za sve - manje je sati nastave, a i gradivo je lakše pa nema toliko posla kod kuće. U višim razredima se satnica naglo povećava, kao i opseg gradiva, a paralelno se i treninzi zahuktavaju i postaju češći, a zahtjevi su veći. Pa tko izdrži, izdrži.
    Moj nije u sportu, ali ima vrlo sličnu situaciju u glazbenoj, dođe mu na isto. I također vidim kako su mu 5., a pogotovo sad 7. razred u školi još više proširili krug interesa, pa bi išao na nekoliko dodatnih, satnica je ionako velika, i stvarno se to pretvara, kako je Mima izračunala, u puno radno vrijeme. A poslije škole onda još ima posla na drugoj strani...
    Mislim da je tu na svakom roditelju da procijeni koliko je previše za njegovo dijete, ja na svojem vidim da ima puno energije (puno više nego što sam je ja imala u toj dobi), pa ga zasad ne sprečavam, samo ga povremeno upozorim na nemoguće sklopove. Kao kad su mu neki dan stavili jednu dodatnu u dan kad je u školi po rasporedu ionako 8 sati

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo moja recimo ima sedam sati, onda bi trebala imati sat pauze, pa dva sata dodatne matematike (svaki drugi tjedan), to znači da bi bila u školi od 8:00 do 16:20 uz kratku pauzu, jasno da joj to ne pada na pamet (a šteta za dodatnu).

    A inače normalno, svako dijete je priča za sebe, ako dijete hoće trenirati svaki dan - neka, meni osobno se to čini jako puno, i ne čini mi se baš da imaju vremena na bacanje. I ono što je najvažnije na ovoj temi - jasno mi je se to velikom broju djece ne bi dalo, pa je zato baš jako loše što ima malo izbora za rekreativni sport za djecu - i to očito posebno za stariju djecu, baš onu koja imaju još više obaveza u školi.

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Slazem se Mima.

  12. #162
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ma ima opcija za rekreaciju. Plivanje, trčanje, tenis, jazz, boks i judo u teretanama...ima i amaterskih momcadskih sportskih ekipa. Ali ne moze dijete amaterski igrati kosarku u Ciboni, valjda je jasno da si tamo dio tima.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Bas mi je ova tema postala aktualna! Mrkva ide na penjanje koje je sluzbeno 2x tjedno po 1h, ali ona uglavnom ode vise puta iz cistog gusta pa to bude 4x tjedno, s tim da nekad ostane i na sljedecoj grupi.
    Sad bi probala i judo (2xtjedno po 1h) pa cemo morati smanjiti penjanje. Meni se to cini puno ali uvijek moze odustati ako bude i njoj.
    Mene osobno brine boravak u kojem su skupa s drugasicima (ona je trecas) i imaju strasno neefektivnu uciteljicu pa se cesto dogada da doma dode sa zadacom ili da ju doma moramo ispravljati jer uciteljica nije stigla pregledati
    Posljednje uređivanje od Mrvna : 11.09.2017. at 09:31

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Tako opet mora i doma odradivati skolske obaveze.... nije nam opcija da ove godine ne ide na boravak. Vidjet cemo kako ce to klimati.

  15. #165
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ima opcija za rekreaciju. Plivanje, trčanje, tenis, jazz, boks i judo u teretanama...ima i amaterskih momcadskih sportskih ekipa. Ali ne moze dijete amaterski igrati kosarku u Ciboni, valjda je jasno da si tamo dio tima.
    Pa ima nešto, ali vjerojatno nije baš bogat izbor. Plus, a to uključuje i moje iskustvo, rekreativni treninzi po klubovima nisu uvijek baš najbolji.

    Ali zapravo želim pitati za plivanje - gdje ima rekreativnog plivanja za djecu?!

  16. #166
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

  17. #167
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hvala ti, čini mi se da je ovo prije bilo samo 3x tjedno. Premda, sad nam je i ovo neizvedivo radi popodnevne smjene . A to je baš ono što bi nam trebalo.

  18. #168
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Svojedobno je ministarstvo prosvjete imalo plan da sve škole prijeđu u jednosmjensku nastavu do 2011., a onda su to odgodili za koju godinu, a sad više ni ne spominju.
    A u Šibeniku, primjerice, otprilike pola škola radi samo ujutro pa je sve teže postalo organizirati aktivnosti. I u glazbenoj se muče s tim i čini se da je to jedan od motiva odustajanja.
    Jedina gimnazija u gradu radi u dvije smjene i onda se djeca koja se do te dobi već ozbiljno bave nečim nađu u neprilici. Jedan mladi poznanik je upisao Tehničku školu iako mu je gimnazija bila prvi izbor (ponajbolji učenik u školi) zbog ljubavi prema košarci i želje da ide na sve treninge.

  19. #169
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znam da je zgodnije radi organizacije slobodnih aktivnosti, mi recimo uopće ne znamo kako ćemo ove godine kombinirati badminton - premda je zgodno što gotovo svaki dan ima termina, pa dijete može nadoknaditi ako ne može doći u svom uobičajenom terminu. S druge strane, moja kći ne bi dala popodnevnu smjenu za ništa, obožava ju!

  20. #170
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno je ministarstvo prosvjete imalo plan da sve škole prijeđu u jednosmjensku nastavu do 2011., a onda su to odgodili za koju godinu, a sad više ni ne spominju.
    A u Šibeniku, primjerice, otprilike pola škola radi samo ujutro pa je sve teže postalo organizirati aktivnosti. I u glazbenoj se muče s tim i čini se da je to jedan od motiva odustajanja.
    Jedina gimnazija u gradu radi u dvije smjene i onda se djeca koja se do te dobi već ozbiljno bave nečim nađu u neprilici. Jedan mladi poznanik je upisao Tehničku školu iako mu je gimnazija bila prvi izbor (ponajbolji učenik u školi) zbog ljubavi prema košarci i želje da ide na sve treninge.
    Pa kod nas su (wp) u svim kategorijama koje se obrazuju treninzi dva puta dnevno (za svaku smjenu jednom).
    edit. zato su najsretniji kad ulove večernje termine i zato se mora na trening subotama kad su zajedno
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 11.09.2017. at 11:07

  21. #171
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    wp?
    edit: vaterpolo? tek pijem prvu kavu
    Posljednje uređivanje od ninochka : 11.09.2017. at 11:13

  22. #172

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Zasto pocinju trenirati tako rano?
    -Nogomet je svima spustio granicu. Klub koji ceka 5,6,7 razed da upise klince nece upisati nikoga.
    -Dok su mali, najjace se razvijaju sposobnosti( koordinacijske sposobnosti,brzina..)
    -Cak i motoricki vrlo sposobna djeca ako se upisu 2-3 godine kasnije tesko podnose frustraciju jer odmah ne pobjeduju.
    -Trenere mladih dobnih skupina uprave maltretitaju jer zele rezultate. Uprave maltretiraju gradski oci jer ce klub dobiti neka sredstva od grada ako klub ima rezultate. Gradski oci nemaju predodzbu da su rani ' rezultati' dvosjekli mac koji cesto psiholoski pretjerano opterecuju djecu( i pobjedei porazi ako se oko njih dize velika pompa)
    -Roditelji upisu djecu s pozitivnim namjerama da se djeca razvijaju i druze. S obzirom da tako mali ne mogu ici sami oni voze 2-3-4-5 godina. Za to vrijeme vecinom postanu toliki eksperti da samo trener koji pobjeduje ima sanse opstati.
    -Neki treneri vezu svoj identitet sa pobjedom. Moja ekipa je pobjedila-ja sam dobar trener, klinac je pogodio stativu- ja sam los trener
    Sigurno ima jos..
    Moje je misljenje da djeci nije puno treninga ako to vole i ako je emotivno okruzenje oko njih normalno( umjereno). Stignu i uciti i druziti se sa prijateljima iz skole. Steknu i nove prijatelje i niz prekrasnih iskustava...
    Sto je kod nas problem?
    Niti klubove niti roditelje precesto ne zanima koji je plan B.
    Sto ako nisam prvak Hrvatske? Sto ako nisam u prvoj postavi? Jesam li spreman trenirati da bi trenirao i bio dio ekipe? Mogu li biti zadovoljan ako razvijam svoje sposobnosti iako su drugi bolji od mene? Ako netko brze trci od mene trebam li se osjecati lose? Isplati li se uopce placati clanarinu ako se s tim ne namjeravam ' ozbiljno' baviti?
    Trebalo bi imati neke odgovore, za dobrobit vlastitog djeteta.
    Losa infrastruktura ponekad tjera roditelje da dijete voze na drugi dio grada. Ako klub nije u kvartu to je stvarno zahtjevno.
    To moje misljenje iznutra..

  23. #173
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Sto ako nisam prvak Hrvatske? Sto ako nisam u prvoj postavi?
    Jesam li spreman trenirati da bi trenirao i bio dio ekipe? M
    ogu li biti zadovoljan ako razvijam svoje sposobnosti iako su drugi bolji od mene?
    Ako netko brze trci od mene trebam li se osjecati lose?
    Isplati li se uopce placati clanarinu ako se s tim ne namjeravam ' ozbiljno' baviti?
    Trebalo bi imati neke odgovore, za dobrobit vlastitog djeteta.
    Jako dobar set pitanja cipelice.

  24. #174
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Dobar set pitanja i relativno je lako na njih odgovoriti, medjutim razliciti ce roditelji i treneri imati potpuno razlicite odgovore.
    Ako poslozimo u glavi i mi i djeca da je sport dobar i vazan sam zbog sebe, da se dobro oznojis i osjecas bolje u svom tijelu, vecina pitanja o smislu zivota i sporta su viska. Problem nastaje ako su apetiti veci od realne situacije.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako poslozimo u glavi i mi i djeca da je sport dobar i vazan sam zbog sebe, da se dobro oznojis i osjecas bolje u svom tijelu, vecina pitanja o smislu zivota i sporta su viska. Problem nastaje ako su apetiti veci od realne situacije.
    Na zalost dosta ljudi ne poslozi. Sjetimo se samo koliko su sati dnevno prijasne generacije " trenirale" nogomet iza zgrade. U pauzama su se penjali na drvo, ucili stoj i zvijezdu, igrali lovice, skakali gumi gumi, dodavali loptom, kolutali i kotrljali po travi...
    Sve nabrojeno su idealni sadrzaji za trening djece u nizim razredima. Za vecinu sportova. Djeca bi to trebala raditi svaki dan. Bez pritiska sa strane. Na tjelesnom se radi vrlo malo. Samo se neka djeca svakodnevno igraju vani. Zimi vrlo rijetko vidim djecu skolske dobi na igralistu.
    U klubovima se radi ali cesto je rezultat najvazniji pa se sukladno tome preskace gimnastika, skola trcanja, veselje u igrama u korist ranog ucenja tehnike i taktike pojedinog sporta sto moze dovesti do brzog sagorijevanja.
    A to je steta jer sport je prekrasan i vecina ljudi u sportu uziva.

  26. #176
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto pocinju trenirati tako rano?
    -Nogomet je svima spustio granicu. Klub koji ceka 5,6,7 razed da upise klince nece upisati nikoga.
    -Dok su mali, najjace se razvijaju sposobnosti( koordinacijske sposobnosti,brzina..)

    I tada je najlakse I najbrze nauciti osnive, pogotovo momcadskih sportova. Da ne pricamo o tome da se ekipa gradi, a ne moze se graditi ako nece biti nekog kontinuiteta u dolasku na treninge. I nije samo point u rezultatu. Neka od najcvrscih I najljepsih prijateljstava mog djeteta poticu bas iz dvorane, od kad su kao sedmogodisnjaci poceli trenirati.
    -Cak i motoricki vrlo sposobna djeca ako se upisu 2-3 godine kasnije tesko podnose frustraciju jer odmah ne pobjeduju.
    -Trenere mladih dobnih skupina uprave maltretitaju jer zele rezultate. Uprave maltretiraju gradski oci jer ce klub dobiti neka sredstva od grada ako klub ima rezultate. Gradski oci nemaju predodzbu da su rani ' rezultati' dvosjekli mac koji cesto psiholoski pretjerano opterecuju djecu( i pobjedei porazi ako se oko njih dize velika pompa)
    za djecu u sportu, nazalost, uglavnom nema novaca. Uglavnom sve financiraju roditelji ili rijetki sponzori koje opet pronadju I dogovore roditelji. Problem je sve, od logistike, do dvorana I terena za odrzavanje treninga, jer svi, bas svi imaju prednost pred djecom kad je iznajmljivanje terena I termina u pitanju. Treneri mladjih dobnih skupina su nerijetko studenti koji rade honorarno ili preko sca I pocesto svoju placu, koju im uvjetuju rezultatima, ne vide par mjesrci, pa se naplate, recimo ,skupljanjem clanarina od roditelja. Vise puta vidjeno iz prve ruke
    -Roditelji upisu djecu s pozitivnim namjerama da se djeca razvijaju i druze. S obzirom da tako mali ne mogu ici sami oni voze 2-3-4-5 godina. Za to vrijeme vecinom postanu toliki eksperti da samo trener koji pobjeduje ima sanse opstati.
    -Neki treneri vezu svoj identitet sa pobjedom. Moja ekipa je pobjedila-ja sam dobar trener, klinac je pogodio stativu- ja sam los trener

    svi , u svim spotrovima, na svim razinama, trenera poistovjecuju s uspjehom momcadi. Evo ti aktuelnog primjera sa nogometnom repkom
    Sigurno ima jos..
    Moje je misljenje da djeci nije puno treninga ako to vole i ako je emotivno okruzenje oko njih normalno( umjereno). Stignu i uciti i druziti se sa prijateljima iz skole. Steknu i nove prijatelje i niz prekrasnih iskustava...
    Sto je kod nas problem?
    Niti klubove niti roditelje precesto ne zanima koji je plan B.
    Sto ako nisam prvak Hrvatske? Sto ako nisam u prvoj postavi? Jesam li spreman trenirati da bi trenirao i bio dio ekipe? Mogu li biti zadovoljan ako razvijam svoje sposobnosti iako su drugi bolji od mene? Ako netko brze trci od mene trebam li se osjecati lose? Isplati li se uopce placati clanarinu ako se s tim ne namjeravam ' ozbiljno' baviti?
    Trebalo bi imati neke odgovore, za dobrobit vlastitog djeteta.

    ovo su pitanja na koja ce svaki riditelj koji ima dijete u sportu morati odgovoriti I sebi I djetetu u nekom trenu. Ako ne prije, kad dodje vrijeme za srednju skolu, svasta se tada prelama...
    Losa infrastruktura ponekad tjera roditelje da dijete voze na drugi dio grada. Ako klub nije u kvartu to je stvarno zahtjevno.
    To moje misljenje iznutra..
    Hm...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Da malo oživim temu...

    Imam neke dvojbe pa bi neki objektivni pogled na stvario bio dobrodošao.

    Klinac 8 godina, treći osnovno, dvije i pol godine u treninzima rukometa.
    Krenuli kroz školu rukometa, pa COVID, pa nema dvorana, pa mi samo inicijativno na igralaštu jer smo i supruga i ja "propali" rukometaši.
    Pa se počelo sa treninzima na otvorenom i konačno prošle godine dočekali otvaranje dvorana.
    Sam je tražio da ga se prebaci u selekciju 12/13 (on je 2014 godište) i trener je probao 2 tjedna i oduševio se i ostavio ga u selekciji.
    Protutnjali su kroz sezonu osvojili 7 turnira ma pjesma.
    Ove godine dio njegove ekipe spojili u selekciju 11/12 a dio ostao u 13/14 s time da je 11/12 prešla sa mini rukometa na pravi rukomet.
    Ovih 13/14 ima svega 4 zasada što znači ni da ih za ekipu nema pa su spojili obje selekcije i sada svi treniraju veliki rukomet.
    Treninzi su 4 puta tjedno (srijeda je slobodni dan) i trenira se ozbiljno.
    Kako se još svi "traže" ubacili su im prijateljske srijedom pa čak i vikendom (vikend postaje normalna stvar 15.10. kada kreće liga.

    E eto imamo bazu.

    Pomalo se vraćaju frustracije što ne dobiva loptu često kao prošle godine jer jbg opet se treba dokazati i pokazati sada opet starijim klincima.
    Zadnje vrijeme se žali na bolove (ništa strašno) u potkoljenicama, gležnju, petama...meni se čini da se radi o upali mišića i činjenici da se mora naučiti pravilno trčati na čemu radimo. Kad dođe doma žalio se ili ne na bilo šta dok se tušira to se pjesma ori na veliko. Rukomet obožava i zagrizao je totalno.

    Objektivno da li je ritam prejak? Ja osobno mislim da ne jer ima zaista vrhunske trenre, kineziologe kojima je prva stvar da klinci na trening i sa treninga idu sa somjehom.

    Eto komentare molim...

  28. #178

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Mozda ce ovdje netko znati informaciju, iako nije tema: zna netko kolika je sada cijena osnovnog sportskog pregleda (bez vađenja krvi) za djecu u sportskoj ambulanti (Borovje, Gajnice...)?

  29. #179
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nemam pojma koliko je pregled.
    Samo da prijavim 6 treninga tjedno: 3 jedan sport, 2 drugi sport i 1 treći sport. Srećom sve u krugu 1 km od kuće, ali još uvijek ne ide sam na sve jer je mrak i vraća se iza 20h doma.

  30. #180
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda ce ovdje netko znati informaciju, iako nije tema: zna netko kolika je sada cijena osnovnog sportskog pregleda (bez vađenja krvi) za djecu u sportskoj ambulanti (Borovje, Gajnice...)?
    Prošli tjedan obavili pregled u Pliklinici Ribnjak, 15 eura. Dok su bile kune sjećam se da je bilo 40kn, dobro su poskupili....

    Kod nas su treninzi svaki radni dan 3 sata (uključujući zagrijavanje), vikendom ne, samo natjecanja 5-6x kroz sezonu. Radi se o razrednoj nastavi pa se još da organizirati.
    Stariji trenira 2 sporta i treninzi svaki dan, vikendom utakmice.

  31. #181
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kod Profazića - blizina NSK ja sam radila nedavno i šokirala se kad su mi rekli 8 eura. Inače sam čula da su 15-20 eura.

    Donijela sam svoje krvne pretrage, ne znam jel to utjecalo. Imala sam svježe nalaze,a nisam imala vremena čekat.

    Bila je to sportska lijecnicka potvrda za mene za prijavu za državno prvenstvo RH, al to je ista potvrda kao i za djecu za klubove.

    U Vaš pregled možete bez narudžbe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2024. at 18:18

  32. #182
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Curke, ja sam sva u sportu, nemojte me pogresno shvatit,al ne mislite li da je za djecu previse da im je svaki dan natrpan obvezama i treninzima? Da nemaju nimalo vremena za sebe, za odmor, za ne radit ništa, za dosadjivat se.

    Naravno vi zasigurno znate najbolje za svoju djecu, samo sam htjela skrenut paznju da se djeci zna dogodit da sagore prerano,a to je baš šteta.

    Uvijek bolje da se bave sportom nego da se ne bave u svakom slučaju.

  33. #183
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, ja sam sva u sportu, nemojte me pogresno shvatit,al ne mislite li da je za djecu previse da im je svaki dan natrpan obvezama i treninzima? Da nemaju nimalo vremena za sebe, za odmor, za ne radit ništa, za dosadjivat se.

    Naravno vi zasigurno znate najbolje za svoju djecu, samo sam htjela skrenut paznju da se djeci zna dogodit da sagore prerano,a to je baš šteta.

    Uvijek bolje da se bave sportom nego da se ne bave u svakom slučaju.
    To mene sad muči trenutno. T. ide na ples tri puta tjedno i na francuski dva puta tjedno. To je već pet puta tjedno za obaveze izvan standardnih školskih i ona bi sad i na jahanje. Stigne sve, zadaće piše redovno, ne zaboravlja ništa, francuski joj super ide, ples također, ide i na natjecanja. Ali sad na to sve ubaciti i jahanje, ajmeee. Čini mi se puno za dijete od 8 godina iako zapravo znam s obzirom na to kakva je ona, da bi i to stigla. Ali upravo to, nema se vremena ni dosađivati i ne raditi ništa.

  34. #184
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Eh prosudi, ti ces znat najbolje.

    Mislim da je jako važno u toj dobi da imaju vrijeme koje nije u strukturiranom rasporedu, da se nauče organizaciji, posvetit sebi kad su sami, a ne si zatrpavat raspored da slučajno ne ostanu sami sa sobom. Što pak smatram jako bitnim za svakoga i djecu i odrasle-slobodno vrijeme.

    I ne samo sa sobom nego treba imat vrijeme i za druzenje s vrsnjacima koje je onemoguceno ako dijete stalno ima pun raspored.

    Meni se 3x tjedno čini sasvim zadovoljavajućim.

    Al kazem svatko zna svoje dijete najbolje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2024. at 20:25

  35. #185
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Da se nadopunim

    Nije stvar u tome sto dijete stigne sve skol.obveze uz ove dodatne nego upravo u toj navici da je ok imat i "rupe" i sam smislit sto tada radit.

    A tu je i obitalj, braca,sestre...vrijeme za druzenje..
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2024. at 20:28

  36. #186
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da se nadopunim

    Nije stvar u tome sto dijete stigne sve skol.obveze uz ove dodatne nego upravo u toj navici da je ok imat i "rupe" i sam smislit sto tada radit.

    A tu je i obitalj, braca,sestre...vrijeme za druzenje..
    Ova tema je i meni sad aktualna tema. Prvasic vec tri godine trenirao tkd. I dobro mu ide, zadovoljan je. Klub je dobar, trener je izvrsan, sve super. Al prvi razred, i nogomet! Nova strast i ljubav. Ovaj tjedan je krenio na treninge. Na tkd mu se vise ne ide. Prvo smo mu objasnili da mora ic i na tkd do ljeta i polozit pojas pa nek na jesen odustane. Zao mi da ovako prekine na 2 mjeseca do pojasa. Al milo mi ga je, morao bi svaki dan na trening. A milo mi i mene i muza, da ga svaki dan moramo negdi vodit. I ja volim da ima dana kad nitko doma nema nikakve aktivnosti...

  37. #187
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Jučer obavljen sportski pregled - 20 eura, negdje na Vrbiku. Kći ima treninge pet puta tjedno, vikendima je često na natjecanjima, na praznicima je na pripremama uglavnom na moru, tada su treninzi po dvaput dnevno, tu su još izborni predmeti, dodatna nastava koju nije mogla odbiti i još na to doda poneko natjecanje iz znanja. Osmi razred. Čini se kao gust raspored, ali ona sve stiže, sve želi i kaže da se ne osjeća zakinuto za slobodno vrijeme. S prijateljicama je svaki dan u školi, kad god stigne imamo sleep over kod nas ili kod njih, a na putovanjima se susreće i sad već redovito druži s vršnjacima iz svojeg sporta pa ni tu nije socijalno zakinuta. Vrijeme za samoću i introspekciju ostvari kroz čitanje. I to stiže. Od rane dobi voli čitati i puno čita. Nekad se i ja pitam kako uspije sve izbalansirati, ali mislim da je nitko ne bi natjerao na taj tempo da ga sama ne želi i da joj ne odgovara.

    Druga blizanka je sasvim drugačijeg karaktera i temperamenta, njoj je nasušno potrebno vrijeme za sebe u ozbiljnim količinama i daleko joj je veći izazov organizacija vremena. Završava glazbenu školu, to također podrazumijeva svakodnevne obaveze. U dobi je kad su joj vršnjački odnosi i prijateljstva centar svemira. I kad gledam tu njezinu umjetničku, ekspresivnu, neukrotivu, hipersenzibilnu osobnost znam da joj je dobro odmjerena doza strukturiranog vremena i više nego potrebna za zdravu ravnotežu, da ga je manje, ne bi bilo dobro. Imala je u mlađoj dobi i više dodatnih aktivnosti nego sada, no tada je škola bila manje zahtjevna. Kad joj je postalo previše, reducirali smo. Sama je odlučila što ostaje, a što otpada.

    Ukratko, optimalna količina obaveza nije jednaka za svaku osobu i za svaku dob.

  38. #188
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, ja sam sva u sportu, nemojte me pogresno shvatit,al ne mislite li da je za djecu previse da im je svaki dan natrpan obvezama i treninzima? Da nemaju nimalo vremena za sebe, za odmor, za ne radit ništa, za dosadjivat se.

    Naravno vi zasigurno znate najbolje za svoju djecu, samo sam htjela skrenut paznju da se djeci zna dogodit da sagore prerano,a to je baš šteta.

    Uvijek bolje da se bave sportom nego da se ne bave u svakom slučaju.
    Slažem se s tobom. Naš dječak je izvorno upisao dvaput tjedno navečer u 19h treninge, nedaleko od kuće i jednom tjedno u školi, odmah poslije boravka. To mi je bilo taman. I onda je otkrio novu ljubav koja je triput tjedno, mrvu dalje, sve traje po 1 sat. Sad smo suprug i ja odlučili da ćemo odbaciti ovo u školi poslije boravka, jer nam se čini da nema učinka (ja ga još uvijek pobjeđujem nakon 1,5 godine, a nisam neki talent, tako je bilo i kad je počeo, pri čemu je on talent, samo se loše radi s njima). On je rekao da mu je to dosadno i složio se.
    E sad, je li previše 5x tjedno po jedan sat, vjerojatno je, ali on nema neku kvartovsku ekipu s kojom se standardno druži, a ovi treninzi su prilika da se druži s djecom izvan razreda. Meni se okruženje na novom sportu svidjelo, jako su pristojni, različiti su uzrasti, stariji su jako pažljivi prema manjima. Na prvoj ljubavi su malo fakini, ali mi se sport kao sport sviđa. Neka sam odluči što će. Sportaš sigurno neće biti.
    Ono što se meni sviđa je da ga većinom ja vodim pa em prošećem ja (ili odemo biciklima), em se lijepo razgovaramo putem. Vjerojatno će sam odlučiti što će. Ja bih radije da ide na strani jezik, ali nema interesa za to.

  39. #189
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ako sudim po sebi, ja sam u njegovoj dobi išla 6 sati tjedno uz obavezno vježbanje klavira doma i zadaće iz solfeggia, ali nisam išla u boravak pa mi je bilo lakše. Vjerojatno sam išla i na engleski jedan sat, nisam više sigurna, ali većinom sam išla dodatno na eng.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 15.03.2024. at 12:27

  40. #190
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sudim po sebi, ja sam u njegovoj dobi išla 6 sati tjedno uz obavezno vježbanje klavira doma i zadaće iz solfeggia, ali nisam išla u boravak pa mi je bilo lakše. Vjerojatno sam išla i na engleski jedan sat, nisam više sigurna, ali većinom sam išla dodatno na eng.
    Baš sam htjela napisati - moji su išli na gimnastiku i kasnije atletiku u školi, uz to od 2. odnosno 3. razreda u glazbenu školu, bili su u boravku, išli i na druge aktivnosti po svom izboru (stariji na keramičarsku radionicu, mlađi na robotiku). Teško mi je sve i pobrojiti jer se nije sve događalo iste godine. To je dob u kojoj se probiru slobodne aktivnosti i normalno je da bude tako veliko opterećenje, jer do četvrtog osnovne relativno lako savladavaju školske aktivnosti ako nemaju nekih teškoća učenja.

    Mi smo uvijek uvjetovali da se aktivnost mora odraditi do kraja školske ili kalendarske godine, a nakon toga se može revidirati odluka hoće li se nastaviti ili ne...

    Što se tiče servisiranja od strane roditelja, nekako smo gledali da aktivnosti budu u blizini koliko se dalo, više radi djece nego radi nas. Samostalno su krenuli pukim slučajem - negdje pred kraj prvog razreda njihove glazbene škole mm je bio na službenom putu, a ja završila na hitnoj kiretaži na SD, pa su dečki silom prilika ostali sami 2 dana. Bili su tada u 2. odnosno 3. razredu osnovne škole i taman su bili spremni. U školu su već ionako išli sami, a skupljali smo ih mi nakon boravka, ne zato što bi trebali, nego nam je bilo usput. Dok sam ja završila u bolnici, nisu bili potpuno sami. Bila im je susjeda iz zgrade pri ruci, ali nisam od žene htjela tražiti da ih još i vodi okolo po slobodnim aktivnostima. Ja bih se možda još predomišljala jesu li spremni za samostalan odlazak u GŠ, ali ovaj neplanirani događaj potaknuo me da ih probam pustiti. Nije bilo daleko, ali je trebalo prijeći dvije ceste i bili su dvojica. Uredno su sve odradili i mislim da im je poraslo samopouzdanje. Nakon toga sve su češće išli sami na svoje slobodne aktivnosti, a od iduće škg redovito.

  41. #191
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Iako to izgleda puno obaveza kad se sve napise zapravo ostane sasvim dovoljno vremena za druzenje i odmaranje. Ono što je danas glavni problem slobodnog nestrukturiranog vremena kod djece je sto to u praksi znaci ekran, mobitel, tablet, PS, sta god…Ali i treninzi su njima oblik druženja i zabave, ako vole naravno i ako je to njihov izbor.

  42. #192
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeme za samoću i introspekciju ostvari kroz čitanje.
    Eh to je pravi odabir riječi, to sam htjela reći.

    Bez obzira na dob, vrijeme za sebe ili biti sam sa sobom smatram jako bitnim u gradnji osobnosti.

  43. #193
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što je danas glavni problem slobodnog nestrukturiranog vremena kod djece je sto to u praksi znaci ekran, mobitel, tablet, PS, sta god
    Nažalost i ovo je istina za dosta djece.

    No nekad roditelji upravo kao alat za borbu protiv ekrana koriste upravo veliki broj aktivnosti tako da djeca nemaju ni slučajno rupe u rasporedu. Pričam općenito naravno.

  44. #194
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Iako to izgleda puno obaveza kad se sve napise zapravo ostane sasvim dovoljno vremena za druzenje i odmaranje. Ono što je danas glavni problem slobodnog nestrukturiranog vremena kod djece je sto to u praksi znaci ekran, mobitel, tablet, PS, sta god…Ali i treninzi su njima oblik druženja i zabave, ako vole naravno i ako je to njihov izbor.
    Ne znam. Meni je to nekako previše da se svaki dan mora negdje dodatni otići. A još, ako je riječ o dvi aktivnosti u istom danu. Uf! Nije mi to isto kao izać ispred kuće ili otići svaki dan na more kad je vrime za kupanje pa bit na plaži cijelo popodne posli škole (što uglavnom radimo od svibnja nadalje) što je isključivo zabava.

  45. #195
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj SuckerPunch prvotno napisa Vidi poruku
    Kad dođe doma žalio se ili ne na bilo šta dok se tušira to se pjesma ori na veliko. Rukomet obožava i zagrizao je totalno.

    Objektivno da li je ritam prejak? Ja osobno mislim da ne jer ima zaista vrhunske trenre, kineziologe kojima je prva stvar da klinci na trening i sa treninga idu sa somjehom.

    Eto komentare molim...

    Ja ne znam odgovarati "objektivno", mogu samo iskustveno. Moj je stav da, dok je dijete hepi, nema brige. Ako počne boli me, ne da mi se sve češće i češće, onda bi to bio neki alarm. Nisu svi isti - nekima paše, nekima ne paše ful ispunjeno vrijeme. Neki x obveza rješavaju s lakoćom, a nekima treba chill.

    Moje dijete nije da može i da je veseli x toga, ali def ima takve djece koji to sve s lakoćom i pjesmom. Na tvom mjestu se ne bih brinula nekako - po tvom opisu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.03.2024. at 13:36

  46. #196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ina33, pa i ja se slazem da smo razliciti.

    Ali ovaj dio opisa u vezi bolova i mogućih ozljeda bi meni bio zabrinjavajući:

    "Pomalo se vraćaju frustracije što ne dobiva loptu često kao prošle godine jer jbg opet se treba dokazati i pokazati sada opet starijim klincima.

    Zadnje vrijeme se žali na bolove (ništa strašno) u potkoljenicama, gležnju, petama...meni se čini da se radi o upali mišića i činjenici da se mora naučiti pravilno trčati na čemu radimo".

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •