Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Pomoć

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno Pomoć

    Pozdrav. Curka 5 mjeseci. Prije tjedan i pol izbila su joj prva dva zubića. Izbijanje je prošlo relativno ok , uz par noćnih buđenja , plača i razdražljivosti. Muči me sljedeće. Prekjučer navečer zakurila je na 38.8 skidala sam joj temp čepićima. Sljedeće jutro sve ok , temp normalna. Jučer navečer opet ista stvar samo što je temp bila 38. Kako smo na moru , odvela sam ju na dežurnu pedijatriju u Zadar , sumnjala sam da nije možda upala uha pošto se povlači za uho dok plače. Oni su ju pregledali , dva puta vadili krv i sve ok. Doktor kaže da je zdrava ko dren. Tako da ne znam što bi ju moglo mučiti , inače je dobrica , nikad ne plače , a ovih dana ne prestaje. Da li bi sve to moglo biti od zubića ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Sunce, rekla bih ja...

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ili rozeola ili neka druga viroza, proći će - vidiš da je temperatura već u padu. ako joj izbije čudnjikavi osip nakon trećeg dana, onda je to rozeola.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Kad su mome poceli izbijat zube ja sam slucajno pitala pedijatra dali da se pripremim na temperaturu..on mi je reko da su to "babske price" da djeca dobivaju temperaturu od zubica. Kaze da je uvijek nesto drugo....sad neznam..pedijatar od moje sestre kaze da je moguce..svako govori nesto drugo,.

    Moj nikad nije imao radi zubica.

    I ja bih rekla da ju je mozda malo sunce uhvatilo.

  5. #5
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Ja isto ne vjerujem u te bapske priče o temperaturi zbog zubića , možda se može nešto malo povisiti ali baš 38.8 nikako. @mima baš se jutros pojavio neki čudan osip , nije kao oni sitni prištići koji se stvore od vrućine , nego kao neke crvene točkice , baš kako ti kažeš , čudne. To je imala jutros , sad su skoro pa nestale. Znači to je najvjerojatnije rozeola.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    https://www.google.hr/search?q=rozeo...w=1920&bih=974

    je li temperatura pala? Ako nije, osip i temperatura su uvijek razlog za ići doktoru, posebno kad je dijete tako malo.

  7. #7
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nisam niti ja vjerovala u te "bapske" price sve dok po 4x nije islo prema istom redosljedu. 1x put je i pedica rekla da nije od zuba...4x je i sama rekla da ipak je. Sve zube je dobivala u paru. 3dana prije osip po guzi, noc prije izbijanja temp po 2-3 dana. Skoro sve zubice je imala do drugog rodendana i svaki put je bilo isto. Jedina sreca je bila ta da su dolazili u paru.

  8. #8
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja je imala 2 dana 37,5 do 38 i to bez drugih simptoma. Ja sam uvjerena da je od zuba. Moja majka kaze da se ja za skoro svaki zub imala temp i povracala dok su izbijali. Ako ti se cini da bebac dobro jede i pije, spava uobicajno, da se igra i sve ostale aktivnosti obavlja kao inace, prati stanje, snizavaj kad prede 38,5 i pobrini se da dovoljno pije. Ako je temp dugo tako visoka mozda da odes po drugo misljenje.

  9. #9
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Danas evo uopće nije imala temperaturu , samo je prisutan taj osip. kao da nestane pa se opet pojavi. Ali mene najviše brine to njeno plakanje , znači ona plače cijelo vrijeme dok ju ne primim. Što se tiče dojenja , ( isključivo dojenje , na zahtjev ) isto zadnjih tri dana imamo problema. Možda dva puta dnevno pocica kako spada ( po 15 min ) , kad joj hoću uvaliti cicu - neće , okreće glavu , plače bez prestanka. I muči me to konstantno povlačenje uha. Sve sam to jučer rekla na pedijatriji , oni su rekli da je to najvjerojatnije od zubića , ako ne da je nekakva viroza. Ok da je viroza - ali da je konstantno u plaču to mi nije jasno.

  10. #10
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Još jedna stvar koju me pedijatar pitao. Da li se smiri u vožnji. To mi je fascinantno , kad uđemo u auto zaspi ko klada i spavala bi dva sata , a doma plače i plače i jedva zaspi. A i kad je budna u autu , mirna je.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Ako ti prestaje plakati na rukama,ne brini,onda je sigurno do zubica.Da ju boli uho,plakala bi ti i na rukama.Moja isto trlja uho i nos kad ide zubic.A dojenje,mozda ju pritisce na bolno mjesto?Da probas promjeniti polozaj? Mozda ima i trodnevnu groznicu,ona se isto ocituje temperaturom ,osipom kakav opisujes i razdrazlivoscu.Osip moze potrajati i do tjedan dana.

  12. #12
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jel joj nosic prohodan? Pelene mokre? Da li se osip smiruje kada je u hladnijem? Dobro su cure rekle, ako se smiri na rukama/auto moze biti cista razdrazljivost. Nasa je bila luda od uboda komarca po ljeti.

  13. #13
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pelene su ok , nosić ne curi , ne kašlje. Vjerojatno je onda kombinacija trodnevne i zubića. Jer temperatura je trajala 2 noći i jedan dan. A otkako se pojavio osip , temp nema. Mene samo užasno zanima jedna stvar. Ako su dva zubića izašla , da li oni i dalje mogu stvarati takvu nelagodu dok rastu ili boli samo dok izbijaju na površinu ? Imam sto pitanja jer nemam iskustva s tim pošto moje dvije starije curke nisu imale s tim problema , znala sam da su dobile zubiće tek kad sam ih sljedeće jutro vidjela

  14. #14
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zubici rade probleme kod izbijanja dok ne probiju. Moja pedica kaze da im onda pada imunitet pa im svasta nesto jos dode. Ako su pelene ok, nosic prohodan(ne mora curiti) moze biti zastopan, to isto provjeri. Ako osip nestaje pod pritiskom, koji btw moze biti od same temperature i cesto se ljeti dogada kod male djece, ne vjerujem da je ista ozbiljnog. Vise je mazi, pokusaj vise distrakcije i prati kako se ponasa. Ozbiljna stanja se pokazu u vidu pretjerane pospanosti, naglog skoka temp, klonulosti bebe itd...razumijem potpuno da nemas iskustva jer je i moja treca potpuna suprotnost ovo dvoje. Znali smo zavrsiti na hitnoj kao teski pocetnici da mi je sve bilo neugodno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •