Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Krvarenje iz nosa

  1. #1
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno Krvarenje iz nosa

    Eriku već oko 2 tjedna otprilike svaki drugi dan procuri krv iz nosa (uvijek samo jedna nosnica, ali se mijenjaju) i to traje jako kratko (ali obilno) i stane. Znam da klincima zna bezazleno curiti krv iz nosa, ali ovo već dugo traje pa se počinjem brinuti.

  2. #2
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    meni je kad sam bila mala curila krv iz nosa par godina (od 5. do 8 godine) i to u kasno proljeće i ljeto. iz čistog mira i bez ikakvih podražaja. curila bi 10-15 minuta i prestala.
    vodili su me moji u doktora i reko je da to nije ništa strašno. kako dođe tako i ode. i bi tako!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Ne bih voljela širiti paniku, ali ne bih ja to tako olako shvatila. I mene (odn.) moje roditelje su tako otkantavali doktori, jer krvarenje iz nosa kod djece je kao "normalno", dok se prilikom jedne operacije s 9 godina stvar nije iskomplicirala baš zbog dugotrajnog krvarenja. Tek tada su napravljeni testovi i dijagnosticirana mi je bolest poremećaja zgrušavanja krvi. Nije to toliko strašna bolest, ali potrebno je znati.
    Ne bi bilo loše ipak inzistirati kod liječnika na uputnici za hematologa.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja znam da su mojoj susjedi kad je imala 5 godina spaljivali nešto u nosu, jer je isto tako svaki čas krvarila iz čistog mira. :/ Nakon toga je bilo OK.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Mi smo spaljivali neku zilicu na ulazu u nos kod ORL i nakon toga je sve bilo u redu. Ipak odi negdje na pregled

  6. #6
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    ja sam bila deblja ko djete pa bi doktor uvik rekao da je to višak krvi!

    ipak, ostala mi je trauma iz djetinjstva kad bi se vraćali doma iz vikendice, al po magistrali ogromne gužve od turista.... počela bih krvarit iz nosa, mama bi dodala malu prozirnu vrečicu i onda bi krv kapala i kapala unutra, a onaj smrad uskuhane krvi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa fuj!!

  7. #7
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno Re: Krvarenje iz nosa

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Eriku već oko 2 tjedna otprilike svaki drugi dan procuri krv iz nosa (uvijek samo jedna nosnica, ali se mijenjaju) i to traje jako kratko (ali obilno) i stane. Znam da klincima zna bezazleno curiti krv iz nosa, ali ovo već dugo traje pa se počinjem brinuti.
    Nama se to isto događalo nedavno, kad su bile velike vručine, pogotovo ako bi bila malo duže na suncu, a malo prije toga je bila lagano prehlađena. Isto je trajalo negdje cca 2 tj. i nije joj krvario nos svaki dan.
    S obzirom da smo i ja i MM kao mali dosta krvarili na nos (MM i dandanas kad jače čihne), nisam se previše zabrinjavala.

    Ako uskoro ne prestane, bolje da se obratiš doktoru.

  8. #8
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Otići ćemo u ponedjeljak doktoru ako ne prestane, jučer po noči i danas po noći mu je išla, i još jednom danas tijekom dana.
    Ne vjerujem da je zbog zgrušavanja jer njemu curi vrlo kratko. Možda to jedna te ista žilica stalno krvari, ne znam.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jel možda kopa nos?

  10. #10
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    krvarenje iz nosa u dječjoj dobi:
    najčešće REKAS ( recurrent epistaxis from Kiesselbach's area syndrome)- nasljedna slabost endotela krvnih žilica , često u razgovoru saznajemo da je netko od bližnjih rođaka imao varikozitete, cerebrovaskularni inzult,hemoroide.
    upala sluznice nosnog predvorja - 95 % Staphylococcus aureus
    deformacije prednjeg dijela nosnog septuma

    od oslalih uzroka, javljaju se rijetko: poremećaj koagulacije, hematološke bolesti, anemija,juvenilni angiofibrom.

    Pretrage:

    - kompletna krvna slika
    - vrijeme krvarenja
    - vrijeme zgrušavanja
    - broj trombocita
    - željezo
    - TIBC, UIBC
    - bakteriološki obrisak nosa
    - pregled otorinolaringologa

    kada se utvrdi uzrok, tada se vrlo lako liječi .
    kauterizacija ( spaljivanje) je predzadnja metoda liječenja, zadnja je operativno liječenje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    e Kinder, pametnice naša.
    Ako nije ti nije problem odgovoriti, da li postoji neka granica do koje se ne bi trebala raditi panika (jer da bi dobili bilo kakvu reakciju od naše pedijatrice moramo napraviti paniku ili se posvađati).
    Kod nas je za sada otprilike 1 tjedno, uvijek u snu, curi 5-10 min. Činjenice koje eventualno kao laik mogu povezati - zadnjih godinu dana izrazito slabo jede, ujak je imao vene i na kraju umro od posljedica pada u kući uzrokovanog nečim (niski tlak, moždani udar ... nije na kraju bilo definirano), njegovoj kćeri je curila krv iz nosa godinama, valjda svaki drugi dan, izrazito visoka mršava, prozirna curica, moj djed umro od moždanog udara.

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mom F. isto često curi krv iz nosa. Jedno vrijeme mu nije curilo i to nakon što smo radili obrisak i ustanovljeno je da ima neku bakteriju(zaboravih više koju). nakon terapije mu se smirilo. Sad opet zna nekada curiti, cuno rjeđe, nekad doduše zna kopati nos pa zagrebe. Mislim da ćemo opet na bris.

    Možda je to i kod vas slučaj, mada kad čitam ovo od kinder nađem da i kod nas ima u obitelji ljudi sa navedenim simptomima. Može biti da je malo i nasljedno. Kinder, stižemo na pregled.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Kao što kaže Andora mojoj M. često teče krv kada smo na putu u autu i često po noći. Vodili smo je otorinolaringologu prije par godina i poslije pregleda je rekao da nije ništa opasno ali nismo radili nikakve nalaze. Inače smo porodično anemični .

  14. #14
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Nama je savjetovano vitamin C za djecu i kalcij, to kao jača krvne žile.

  15. #15
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    i mi smo muku mucili s krvarenjem iz nosa,po danu po noci nikada nismo znali kad ce krenuti iako bi se zaustavljalo u roku pet minuta.
    cura je tad imala neke tri godine,a mene lovila panika da ne bi pocela krvariti u snu pa se nedajboze ugusila :/
    pitali njenog redovnog pedijatra i dobili totalno glup odgovor "zdravo je to,ima jaku krv!"
    jednom joj je cetiri-pet puta procurila krv iz nosa u istom danu i mi pravac pedijatar.
    bogu hvala nije radio ovaj "nas" nego neka nova mlada pedijatrica koja ju je pregledala i ustanovila "upaljen nosic,tocnije upala gornjih disnih puteva"i dala joj tjedan dana antibiotik i Operil kapi za nos da joj stegne malo zilice u nosu koje su bile prosirene i lako pucale.
    nakon te terapije do danas (a sad je curi 14,5 god.)nikad joj se vise nije ponovilo krvarenje iz nosa.

  16. #16
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Zvjezdici krv teče svakodnevno od 6. mjeseca života. Ali pedica se zbog toga nije nešto zabrinjavala, pa nisam ni ja. Od pretraga nismo bili niti na jednoj. A krvarenju smo doskočili tako da joj svaku večer namažemo nosić kremom NISITA koji povećava vlažnost sluznice. Otkad to radimo, krvarenje je skroz prestalo.

  17. #17
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivi u zadnje vrijeme često ide krv iz nosa. Uvijek je to u snu, najčešće ujutro, tj to je probudi. Nije obilno i traje kratko, ali me zabrinjava što se pojavi svako malo :/ Od ljeta svaki mjesec par puta. Sad ne znam da li da odem do pedijatrice da ne skupi koji virus tamo, a nije tako strašno. Evo jutros je probudila MM-a ( ja radim), kaže on da se prepao, budi ga krvava i ona i krevet

  18. #18
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ajme, ne mogu vjerovati da sam ovu temu otvorila 2006.
    I dalje imamo isti problem, samo sam skužila da se to dešava zimi, u vrijeme grijanja pa mislim da je zbog suhog zraka.
    Ima li netko još neku ideju osim zdjelica sa vodom na radijatorima?
    Potražiti ću i tu kremu u apoteci.

  19. #19
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nika ima virozu!
    prekjucer joj je isla krv iz nosa!
    jucer 3 x!
    danas vec 2x!
    ne bude to puno, ali bude iz cistog mira i vec se malo brinem!

  20. #20
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mojem isto cesto curila krv iz nosa, pogotovo u snu, jastuk sav krvav a tek kad se usiri krv uzass

    radili sve pretrage i sve bilo ok

    i nama je spas mast NISITA.
    Fizioloskom isperemo nos prije spavanja i malo masti u nosnicu.

  21. #21
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    radili sve pretrage i sve bilo ok
    Evo, da se i ja malo požalim... nakon dva mjeseca trčkaranja do Klaićeve i natrag, ispada da njoj nije ništa i da se "trebam naviknuti živjeti s tim". Mislim, halo, pa živim s tim skoro cijeli njen život (4,5 godine), ali zar to znači da je to normalno?

  22. #22
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    nika ima virozu!
    prekjucer joj je isla krv iz nosa!
    jucer 3 x!
    danas vec 2x!
    ne bude to puno, ali bude iz cistog mira i vec se malo brinem!
    evo samo da "prijavim" da se nakon par dana sve smirilo i nos prestao krvariti!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •