Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Znate ono...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno Znate ono...

    kad djeca jednostavno placu i toliko se inate i placu i deru se sto eto..mozda nemogu dobiti nesto sto upravo zele..i onda te neki ljudi gledaju kao da maltretiras dijete ili cak komentarisu na bezobrazan nacin ?!.. Dodje mi da ih sviju doslovno otjeram znate vec gdje..

    Neki od njih imaju sami djecu..vecu naravno pa su zaboravili kako je to bilo..i djetu i roditeljima...

    Moj se u zadnje vrijeme stalno dere. Maloprije je put od 10 min autom oplakao zestoko jer eto..ne zeli sjediti u as.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Uglavnom je uvijek roditelj kriv za to što se dijete dere.
    Nekad možeš prevenirati deranje, nekad ne, nekad možeš prekinuti, nekad ne.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Znamo .
    I?
    Šta očekuješ kao odgovor?
    Tj. da li te zanima zašto se deca deru i kako da se manje deru, ili te zanima šta da uradiš kad te drugi ljudi gledaju ili komentarišu, ili te zanima kojim čarobnim rečima da promeniš svoj pogled na svet tako da te ne uznemirava ni dečje urlanje ni tuđe optužujuće gledanje?
    Ili ništa od toga, samo hoćeš da čuješ da se i druge mame tako osećaju ?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam ove godine na ljetovanju zaključila da sam ostarila ali baš onak... Bila je grupa Čeha na plaži sa 2X dvoje djece u dobi od 3 do 6 godina koji su svojim arlaukanjem terorizirali sve ostale. Manje me smetalo deranje, a puno više blazirano ponašanje odraslih koji im nisu uputili ni jednosloznu riječ upute ili prijekora... Nula bodova. Da se razumijemo, to nije plač male djece kojima je teško objasniti i koji imaju nizak prag tolerancije... Ne znam...

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    kad djeca jednostavno placu i toliko se inate i placu i deru se sto eto..mozda nemogu dobiti nesto sto upravo zele..i onda te neki ljudi gledaju kao da maltretiras dijete ili cak komentarisu na bezobrazan nacin ?!.. Dodje mi da ih sviju doslovno otjeram znate vec gdje..

    Neki od njih imaju sami djecu..vecu naravno pa su zaboravili kako je to bilo..i djetu i roditeljima...

    Moj se u zadnje vrijeme stalno dere. Maloprije je put od 10 min autom oplakao zestoko jer eto..ne zeli sjediti u as.
    Djetetu. Oprosti, pika me u oči na već trećoj temi kako te čitam.

    Moja mala se plakala na tuširanje kose neki dan kao da joj netko nokte na živo čupa. Imam stresove od dječjeg plača. Kada vani čujem dječji plač odmah postanem nervozna i osjećam kako mi kortizol navire u žilama.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Opet gramatičko-pravopisna inkvizicija .

    Kako te vlastiti post nije upiknuo u oko? .

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Što točno? Slobodno me ispravite. Meni to ne smeta.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.08.2017. at 18:18

  8. #8
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Se plakala? na tusiranje?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 30.08.2017. at 18:30

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne smetaju mi tvoje pogreške, ovo je forum, a ne škola. Popravljam samo pismene radove vl.djece.

    Imamo temu na kojoj možeš p(r)ovjeriti nedoumice
    http://forum.roda.hr/threads/63547-Hrvatski-jezik
    Posljednje uređivanje od čokolada : 30.08.2017. at 18:38

  10. #10
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam znala ignorisati deranje.Isto su mi upućivali poglede tipa:"vidi ti nje,ništa ne reaguje!".U stvari sam ignorisala jer se ništa drugo nije pokazalo učinkovito.Kad se završi deranje,onda objašnjavam.A jedan stariji gospodin mi je u sred scene rekao:"gospođo,morate razgovarati sa njima".Baš je otkrio čaroban trik stoljeća!A ne zna da sam prije prodavnice i na putu prema prodavnici trubila i pričala da ne plaču i da smo se dogovorili i čvrsto su mi obećali(ha!) da neće biti scena.I da ću opet da im pričam i razgovaram kad dođemo kući.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Znamo .
    I?
    Šta očekuješ kao odgovor?
    Tj. da li te zanima zašto se deca deru i kako da se manje deru, ili te zanima šta da uradiš kad te drugi ljudi gledaju ili komentarišu, ili te zanima kojim čarobnim rečima da promeniš svoj pogled na svet tako da te ne uznemirava ni dečje urlanje ni tuđe optužujuće gledanje?
    Ili ništa od toga, samo hoćeš da čuješ da se i druge mame tako osećaju ?
    ma cisto da se ispuham..briga mene za ostale..nek gledaju..al bome kad podju komentarisat..dosad sam bila ljubazna ili ignorirala..al dodje mi da ..ma znate vec haha..nisam to prije nikad ni primjecivala..ali sad u dernjavoj fazi..majko sveta

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Djetetu. Oprosti, pika me u oči na već trećoj temi kako te čitam.

    Moja mala se plakala na tuširanje kose neki dan kao da joj netko nokte na živo čupa. Imam stresove od dječjeg plača. Kada vani čujem dječji plač odmah postanem nervozna i osjećam kako mi kortizol navire u žilama.
    Ma dzabe popravljas..inace bih popravljala cijeli dan..nemam ti ja pojma o hr gramatici..nikad je nisam ucila..dobro je da uopce znam pricati..a i tu fulam sto posto

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam znala ignorisati deranje.Isto su mi upućivali poglede tipa:"vidi ti nje,ništa ne reaguje!".U stvari sam ignorisala jer se ništa drugo nije pokazalo učinkovito.Kad se završi deranje,onda objašnjavam.A jedan stariji gospodin mi je u sred scene rekao:"gospođo,morate razgovarati sa njima".Baš je otkrio čaroban trik stoljeća!A ne zna da sam prije prodavnice i na putu prema prodavnici trubila i pričala da ne plaču i da smo se dogovorili i čvrsto su mi obećali(ha!) da neće biti scena.I da ću opet da im pričam i razgovaram kad dođemo kući.
    ma ja svome mogu pricati i obecati sta hocu ma dat mu mogu sta god pozeli ..nema sanse..kad podje plakanje i deranje to prvo traje i traje..dok vise ne moze..i onda poslusa i shvati da bas jesam u pravu nasmije se i sve pet..al dok se isplace..majko sveta :////

  14. #14
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mene bas briga. Dere se kao i svako dijete na kvartu.Barem 1x u tjedan dana mi priusti sve susjede na prozoru. Pogledas na sat i sve ti je jasno. Ili se deru iz jutarnje setnje ili iz popodnevnog igranja. Skoro svi toddleri u krvartu. I to traje sve dok se valjda sta ja znam ne ide spavati, ne zavrsi tusiranje itd... Prije 10godina jedva da si dijete mogao cuti, sve sama gerijatrija. Moja ima najjacu foru. Nosim ju na boku, tapsem po ledima, govorim kako ce sve biti ok i da ce sutra znati bolje(to nam je mantra) a ona urlice maaaamaa nemoooj, pliiiz nemooooj/tuznaaaa saaam! uz naricanje kroz more suza i smrklji. Sram ostavim kuci 2x dnevno

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    davno je to bilo. ljepojka je imala istancan visoki C
    najjadnije sam se osjetila jednom na Trgu kad je dobila jedan od svojih nervnih slomova. a neka gospodja u tom njenom ludilu mi je nasla objasnjavati sta trebam s njom napraviti. gospodja je usutila kad sam konacno smogla sange i rekla joj samo naprijed, kad vec imate znanje.

    sve to mi je sad daleko, ne nervira me kad nije u mojoj kuci. vajlda taj visoki C noje ljepojke je bio samo za mene stvoren, ostali nemaju tu snagu.

    i zuta zelis li biti lektor cula sam da se dobro placaju. na forumu ne ispravljas. vec ti je jako puno puta to receno. ako te neko pita odgovori pristojno, ali pisati kako pises a druge ispravljati je vise nego smijesno.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 30.08.2017. at 22:39

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Znate ono..

    "dok nisam imala djecu i cujem negdje koliko se dere, mislila sam da ga neko zlostavlja...sad znam da mu se samo oblaci pidzama"

    hahah

    Ziva istina

  17. #17
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Moji su se toliko izderali da sam trenutno u fazi neopisive sreće kad čujem drugu djecu da se deru.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U ljudskoj je prirodi da zaboravlja . Moja je oko pola godine, prije i oko 2. rođendana, doma urlala svako popodne po par sati (tako je protestirala oko vrtića i zato što joj je mozak radio 100 na sat, a tijelo nije sve to moglo pratiti). Otad imam ptsp pa se danas potiho zgražam kad čujem kako dijete urla sat-dva, evo, skoro cijelo ljeto imala sam koncert u susjedstvu - neki todler kojemu je dan predugo trajao pa od 18.30 do 20.30 koncert. I znam da je to tako, ali svejedno me nervira.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Mozda cu i ja nekada zaboraviti i nervirati ce me urlanje ali nikad necu gledati roditelje na onaj nacin "vaspitaj svoje dijete-ti si kriva sto je takav". Djeca nekad placu bezveze to se zna..i onda nerazumijem kad bas neko ko ima djecu osudjuje roditelje na takav nacin..ono gledanje puhanje da su iznervirani pa neke komentare..boze moj da je do roditelja i da je to u njihovoj moci da jednostavno izgase urlanje-svi bih to uradili.

    Ja trenutno urlanje dozivljavam kao muziku u pozadini hahah

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Oooo, ja sam baaaš omatorila pa razumem: ne osuđuju drugi roditelji tebe što ne znaš da vaspitaš dete, nego su im svi živci otišli od urlanja sopstvene dece pa više nemaju ni trunku strpljenja za tuđu.
    Bar ja redovno pomislim "O Bože, tako sam stoički podnela svoju vrišteću dečicu, zašto sad moram opet da slušam tu frekvenciju i tolike decibele?"
    Tj. mene prosto naprosto -nervira buka. I volela bih da prestane. Ono, znam da je to normalno i da roditelj verovatno daje sve od sebe, ne osećam ljutnju, samo snažnu želju za tišinom.
    I ne osuđujem roditelje- uglavnom. Osim kad ih osuđujem -ali u sebi .
    Nedavno je neki mladi tata sa vrištećim todlerom u prodavnici opušteno birao sebi cipele dok je dete uz njega urlalo nekih 15 minuta svom snagom, da smo se sa prodavačicom samo vičući sporazumevali i maksimalno ubrzali kupovinu samo da što pre izađemo odatle, neprijatno je bilo i nama i prodavačici, i vrištećem detetu, ali tati -ne. Čovek je bio na važnoj i neodložnoj misiji biranja svojih idealnih cipela po svaku cenu baš u tom trenutku.
    Iskreno, ja sam pomislila da je nevaspitan i bezobrazan -tata.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Oooo, ja sam baaaš omatorila pa razumem: ne osuđuju drugi roditelji tebe što ne znaš da vaspitaš dete, nego su im svi živci otišli od urlanja sopstvene dece pa više nemaju ni trunku strpljenja za tuđu.
    Bar ja redovno pomislim "O Bože, tako sam stoički podnela svoju vrišteću dečicu, zašto sad moram opet da slušam tu frekvenciju i tolike decibele?"
    Tj. mene prosto naprosto -nervira buka. I volela bih da prestane. Ono, znam da je to normalno i da roditelj verovatno daje sve od sebe, ne osećam ljutnju, samo snažnu želju za tišinom.
    I ne osuđujem roditelje- uglavnom. Osim kad ih osuđujem -ali u sebi .
    Nedavno je neki mladi tata sa vrištećim todlerom u prodavnici opušteno birao sebi cipele dok je dete uz njega urlalo nekih 15 minuta svom snagom, da smo se sa prodavačicom samo vičući sporazumevali i maksimalno ubrzali kupovinu samo da što pre izađemo odatle, neprijatno je bilo i nama i prodavačici, i vrištećem detetu, ali tati -ne. Čovek je bio na važnoj i neodložnoj misiji biranja svojih idealnih cipela po svaku cenu baš u tom trenutku.
    Iskreno, ja sam pomislila da je nevaspitan i bezobrazan -tata.
    Potpis pod svaku riječ. Mi smo na ljetovanju imali slične situacije. Obitelj je puštala djecu da se deru, a nije ih ni najmanje brinula nelagoda vlastite djece ni frustracije cijele plaže. Njima je bilo ok. A ja sam mislila kako mogu tako ravnodušno pustiti svoju djecu kojoj očito nije bilo ugodno ni zabavno. Isto, to je propust roditelja, a ne male djece.

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A mozda se djeca, iz ovog ili onog razloga, toliko deru da je roditeljima ponekad bas eto bitno da obave to sto su naumili (onaj kupuje cipele, a ovi sjede na plazi), neovisno o djetetu. Osim ako bas cijelo vrijeme, dan za danom, promatrate istu obitelj, tesko da je toliko lako ocijeniti sto je nekome uobicajeno, a sto je izoliran slucaj.

    Just sayin'.

  23. #23
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nema se tu puno što reći
    znam li kakav je osjećaj? znam.
    ugodno nije, pogotovo kad ti netko ide dobacit nešto pametno, a već si frustriran i onda sve te emocije usmjeriš na tu "prepametnu babu" koja, bar u mom slučaju, nekad nije ništa ni rekla, ali vidila sam joj ja u očima šta misli ("ne bi to meni tako")

    nije ugodno, ali je život, i idemo dalje. nekad zaista jesmo nešto mogli bolje i pametnije napraviti, nekad nismo.

    i ja sam prije mislila da ako dijete radi scenu u dućanu, to je znak lošeg odgoja. kasnije sam rekla "moguće da je to dijete 9 od 10 puta skroz super, ali taj dan nije"

    isto ne osuđujem pretjerano tatu koji bira cipele, ko što je kaae rekla, moguće da je naučio da ako ne počne radit što treba uz dječji plač, neće nikad ništa obavit. osobno ne bih izdržala tako dugo birat doduše, ali to ni bez dječjeg plača

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ma naravno, Kaae. Svi smo mi nekad morali da obavimo nešto sa vrištećom dečicom.
    Ali daj, ovog mog tatu je ostavila žena na 15 min. da bi na miru otišla u supermarket preko, a on je bio opušten, odlično obučen lik koji je birao neke totalno sportske cipele, nije delovao nimalo pritisnut nekakvom hitnjom, više kao čovek koji nikada ne ostaje sam sa svojim todlerom pa nema pojma da mala deca oko 19h više nisu naročito raspoložena za nepomično stajanje u radnji sa cipelama - a i da ima pojma ne bi ga bilo naročito briga...
    A na letovanju obično danima srećeš iste porodice, pa zaključiš da slučaj nije izolovan.

    Šta ja znam, mahom saosećam sa roditeljima, ali u nekim situacijama ne mogu.

  25. #25
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kad čujem dijete kako vriska prvo pomislim- o joj,jadni roditelji

  26. #26
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo na ljetovanju imali slične situacije. Obitelj je puštala djecu da se deru, a nije ih ni najmanje brinula nelagoda vlastite djece ni frustracije cijele plaže. Njima je bilo ok. A ja sam mislila kako mogu tako ravnodušno pustiti svoju djecu kojoj očito nije bilo ugodno ni zabavno. Isto, to je propust roditelja, a ne male djece.
    Sa zavišću gledam takve nirvane. Moja je danas plakala jer sam joj skinula zaprljanu majicu, prije toga jer nije htjela ići van, pa nek ne idem ni ja (iako znam da moram), još prije toga jer joj je vlakić ispao iz tračnica, a između toga jer sam vodom iz bočice smočila ubrus. Sve valjani razlozi za plač zbog kojih bi se trebala zabrinuti. I nije da se brinem, ali mi ide na živce i žao mi ljudi koji nas moraju trpiti pa ju odvučem s javnog mjesta kad krene. I pričam do besvijesti zašto se tako ne smije ponašati, ali mislim da je to faza koju ona treba prerasti, a ja preživjeti. I kada ta faza prođe, da će doći još i nezgodnija neka, pa bi bilo dobro da mama poradi na toj svojoj nikad dosegnutoj nirvani s početka priče, eto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •