Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 238

Tema: Osnovne škole na Volovčici (Zagreb) i okolici

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    7-10 min pješke ne bi trebao biti nikakav problem. Mislila sam da se radi o velikim udaljenostima.
    X
    Mi imamo oko 1,5km do škole peške, što je ništa za odraslog, ali za dete sa torbom na leđima je to oko 15-20 minuta pešačenja. A ima dece koja žive puno dalje od škole nego mi. Tako da meni 7-10 min. peške dečjim korakom ne zvuči udaljeno.

  2. #52
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ima li u tih 7-10 min hoda velikih prometnica? To bi me brinulo.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Mi imamo oko 1,5km do škole peške, što je ništa za odraslog, ali za dete sa torbom na leđima je to oko 15-20 minuta pešačenja. A ima dece koja žive puno dalje od škole nego mi. Tako da meni 7-10 min. peške dečjim korakom ne zvuči udaljeno.
    i ja sam imala tu udaljenost do osnovne, samo kaj sam stanovala na brdu, pa sam imala brdski trening do doma
    tada na jednom dijelu nije bilo nogostupa, sad ima, ali većina klinaca ide s busom pa se mora ili vraćati ili opet ići napred još pol km.
    ja većinom još uvijek prođem tu udaljenost i još pol pješke kad sam u kvartu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.04.2018. at 12:46

  4. #54
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A STEM program?
    Je li to baš tolika mana ako ga škola nema?

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam imala tu udaljenost do osnovne, samo kaj sam stanovala na brdu, pa sam imala brdski trening do doma
    tada na jednom dijelu nije bilo nogostupa, sad ima, ali većina klinaca ide s busom pa se mora ili vraćati ili opet ići napred još pol km.
    ja većinom još uvijek prođem tu udaljenost i još pol pješke kad sam u kvartu
    Nas kvart je zbilja ok što se toga tiče.
    Urbaniziran 50-tih, tako da je sve na svom mjestu.

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A STEM program?
    Je li to baš tolika mana ako ga škola nema?
    kaj da ti velim na veliko se pričalo kak budu svi klinci u 6. imali pa i naši, i naravno nisu još ni počeli, tj. ne zna se hoće li biti.

    a priča se i o uvode obaveznu informatiku od 5. razreda, a dotle vi imate puno žganci za pojesti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.04.2018. at 12:57

  7. #57
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj ima do škole 16-20 min pješke. Vodi ga tata uvijek, nekad idu pjesice, nekad autom.
    Dvije curice iz naše ulice idu uvijek same.
    Jedan dečkić iz njegovog razreda (prvi) ide 5-6 minuta do stanice, pa busom 2 stanice. S nekoliko djece poznanika, koji idu u drugi razred. Ja sam bila u šoku, al eto. Izgleda da mogu oni to nišani kad im nije škola pod nosom.

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Blago nama u malim mjestima nemamo nikakvih dvojbi, jedna škola. Svi se znaju od malena, jer je jedan vrtić.
    I opet su djeca uspješna. Itekako.
    Osnovna škola treba biti zabavna i zanimljiva, iako puno uče već od prvog dana. Izleti, kazališta, kino, škola u prirodi, sve je to dio školovanja.
    Meni bi za odluku najvažnija bila blizina škole, jer sve se druge varijable mijenjaju s vremenom, samo pozicija zgrade ostaje

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ima do škole 16-20 min pješke. Vodi ga tata uvijek, nekad idu pjesice, nekad autom.
    Dvije curice iz naše ulice idu uvijek same.
    Jedan dečkić iz njegovog razreda (prvi) ide 5-6 minuta do stanice, pa busom 2 stanice. S nekoliko djece poznanika, koji idu u drugi razred. Ja sam bila u šoku, al eto. Izgleda da mogu oni to nišani kad im nije škola pod nosom.
    ak idu s autom zakaj ne poveze i još koje dete

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima...




    Ovo za aktivnosti mi je odavno jasno, ali ovo za uzde... priznajem da nisam bila svjesna.






    Bili smo na testiranju u FKK. Čekam da se smirim pa ću nazvati i PP.




    Nisam znala za ovo.. ali fakat ima smisla...
    Insajderske informacije tražim





    Slažem se... i ima jedno dijete koje bi zbilja rado izbjegla.


    E sad...
    Prednost FKK: blizina. 100 m od kuće.
    Prednost PP: jedna smjena, mladi i nabrijani ravnatelj.

    Mana FKK: dvosmjenska nastava od 4 razreda, nemaju e-imenik, nisu u STEM revoluciji... što mi je tragično.
    Mana PP: udaljenost.


    Iz ovog ispada da je jedino udaljenost problem... koliki je to stvarni problem? Nekih 7-10 min pješke. Mislim na više razrede kad prestane boravak.
    Logistiku nemamo. Nikakvu.
    Za mene tu nema dvojbe.
    Birala bih jednosmjensku nastavu.
    7 minuta pjeske do skole je nista.
    Nama je skola udaljena 3 satanice busom i prelazak Ilice, tako da udaljenost koje dijete prode pjesice niti ne racunam.
    Posljednje uređivanje od sirius : 24.04.2018. at 13:10

  11. #61
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ak idu s autom zakaj ne poveze i još koje dete
    Imamo 3 sjedalice u autu, a ta djeca ne bi stala u te sjedalice, npr. u jaje . Nemaju gdje sjesti.

  12. #62
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam na kraju izabrala blizinu.
    Iako:
    - naša škola nije jednosmjenska (a druga jest)
    - naša škola ne provodi kurikularnu reformu a druga da
    - naša škola ima prenatrpane razrede a druga ne, ima skoro upola manje djece
    Sad tek kad sam ovo napisala vidim koliko smo zapravo žrtvovali da dobijemo "blizinu", ali jednostavno prelazak preko najdulje prometnice u Zg i vrijeme koje bi izgubili od odlaska i dolaska kući bila je presudna.
    Posljednje uređivanje od andream : 24.04.2018. at 14:09

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    7-10 minuta nije ništa. Ja bih odmah izabrala mladog ravnatelja , još ako je entuzijast, sposoban i ne boji se...to ti je najvažniji faktor kojeg treba gledati.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.04.2018. at 14:23

  14. #64
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Najkraće rečeno, zato što ih vrtićka poznanstva dugoročno koče u razvijanju složenijih međusobnih odnosa.
    to sam i ja mislila. i razdvojila ga od najboljeg vrtićkog prijatelja. i totalno pogriješila. što dalje vrijeme prolazi to sve više vidim da je to bila pogreška

  15. #65
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Iz ovog ispada da je jedino udaljenost problem... koliki je to stvarni problem? Nekih 7-10 min pješke. Mislim na više razrede kad prestane boravak.
    Logistiku nemamo. Nikakvu
    Stvarno nikakav problem. Ako je to jedino, ja uopće ne bi dvoumila.
    I moji od tri škole u širem kvartu idu (išli su) u najdalju. (tri stanice busom pa još preko Ilice na semaforu pa još malo pješke - a zapravo je to sve skupa pješke nekih 15-20 minuta, idu često i pješke skroz)
    Meni je tada bilo bitno da imaju boravak tri godine i po tome sam birala. A i čula sam sve dobro za tu školu. Nisam imala koga pitati niti bilo kakvih insajderskih informacija, grah nam je pao da je učiteljica bila super i da je sve u školi više manje ok. Ima tu uvijek prostora za poboljšanja razna, ali kad uspoređujem sa drugim školama gdje idu djeca prijatelja vidim da je naša na visokom stupnju zaista. Nisam požalila odluku nikad.

    Upravo zato što ni ja nisam imala nikakvu logistiku ovo s boravkom mi je bio logičan izbor. Kad krene u četvrti razred dijete je već puuuuno samostalnije.

    I da, igrom slučaja nema u razredu vrtićke ekipe jer je vrtić bio u drugom dijelu grada. Nisam ni znala da je to dobro.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 24.04.2018. at 14:31

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni se boravak činio strašno važnim faktorom. Na koncu je oboje djece jedva čekalo da se u 2.r. izvade iz boravka (jedna ne bi ništa napravila i došla doma umorna ko pseto, druga bi napravila sve još u jutarnjoj smjeni i krepavala od dosade do 16h.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    7-10 minuta nije ništa. Ja bih odmah izabrala mladog ravnatelja , još ako je entuzijast, sposoban i ne boji se...to ti je najvažniji faktor kojeg treba gledati.
    X

    To nije zbilja nikakva velika udaljenost. Mojima je do skole 5-7 minuta, i mislim si kak nam je pod nosom. Nakon 2 mjeseca isli su oboje sami.

  18. #68
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    S boravkom ima zaista raznolikih iskustava. Meni je bio super jer su bili pod nadzorom dok sam smatrala da su premali da idu i budu sami doma, sve zadaće bi napravili, ručali i još se poigrali vani na igralištu. Taj boravak im je kompletirao dan a školske torbe nisu ni nosili doma preko tjedna. Sve što sam od boravka želela to sam i imala.

  19. #69
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li u tih 7-10 min hoda velikih prometnica? To bi me brinulo.
    Nema.

  20. #70
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Za mene tu nema dvojbe.
    Birala bih jednosmjensku nastavu.
    7 minuta pjeske do skole je nista.
    Nama je skola udaljena 3 satanice busom i prelazak Ilice, tako da udaljenost koje dijete prode pjesice niti ne racunam.
    Je...
    Ali trebao mi je ovaj brainstorming... jer fakat mi je bio kaos u glavi..
    Sad sam mirnija.

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    7-10 minuta nije ništa. Ja bih odmah izabrala mladog ravnatelja , još ako je entuzijast, sposoban i ne boji se...to ti je najvažniji faktor kojeg treba gledati.
    Da. Više puta je biran za najučitelja. Puno je napravio i puno ima u planu...

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Boravak mi je jako važan, jer nemamo baš nikakvu logistiku... dvije godine je ziher, a treću ako ima interesa... u konačnici... uvijek će se naći neka susjeda ili susjed koji će voditi računa o njoj tih par sati...

  23. #73
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da... još nešto... ja nisam imala ključić oko vrata kad sam bila mala (kako sam samo zavidjela prijateljima koji su ga imali!), ali sigurno netko od vas je... nekad nije bilo boravka? Od koje godine ste bili sami doma kad ste došli iz škole? Od prvog razreda?

  24. #74
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja od prvog razreda. U mom gradiću nije bilo boravka, ne znam ima li ga i sada.
    Ali roditelji su puno kraće radili nego što je to sad.
    Mama bi bila doma već u 13 ili najkasnije 14h.
    Ja bi bila sama možda sat vremena, najviše dva.
    A ja ne mogu doći doma prije 17h.

  25. #75
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    ja sam bila sama od 1 razreda. I od 1 smo imali dvosmjensku nastavu. Baka bi dosla skuhati rucak oko 11 i otisla oko 13. Znaci, dio bih bila sama (s mladjim bratom), dio s bakom. I od 1 razreda sam isla sama u skolu. Opet, ne bih svoje ostavila same u kuci niti im dala da idu sami u skolu i 1 razredu...

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne bih ni ja...

    Samo pretumbavam po glavi raze scenarije (da nema boravka u trećem razredu). Kako rekoh, naći će se neka susjeda u mirovini... ili će MD možda do tada preseliti ured doma.

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Eto ja nisam imala ključ do udaje,moja mama je bila doma,ali smo išli sami u školu i predškolski uz niz brdo
    Recimo moj veliki nije htio biti doma sam do drugog razreda ,klinka i klinac hoćeju biti pol sata sat i prije škole

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam bila u boravku prva tri razreda, a ključić sam imala jer prije nisu roditelji dolazi po nas, nego bi oko 15:30 isli sami doma i bili sami dok roditelji ne dodju s posla. Od 1. Razreda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Opet, ne bih svoje ostavila same u kuci niti im dala da idu sami u skolu i 1 razredu...

    Tak sam i ja mislila, pa su vec 1.11. isli sami u skolu, jer su htjeli. Kad izraze zelju, treba ih pustiti.

  30. #80
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Više puta je biran za najučitelja. Puno je napravio i puno ima u planu...
    Zašto se meni čini da ti nisi za vjeronauk u školi, a biraš školu sa vjeroučiteljem kao ravnateljem...

  31. #81
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nije vjeroucitelj nego NAJucitelj.

  32. #82
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Istina.
    Bio je vjeroučitelj
    To ne znači da je to vjerska škola.

  33. #83
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.
    Bio je vjeroučitelj
    To ne znači da je to vjerska škola.
    Nije. Ali stavovi vjeroučitelja jesu. Ne vjerujem da je odbacio vjeru postavši ravnateljem
    No, naravno da je dobar stručnjak, dobar stručnjak, bez obzira na vjeru, spol, rasu. Meni svejedno, ali mislim da nije svima.

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vjerojatno niti jedan nastavnik koji je vjernik ne odbaci vjeru zato što postane ravnatelj ?!

  35. #85
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne poznajem ga, ali po onome što čujem je ok.

  36. #86
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja se ne slažem da je uvijek bolje da dijete ide u razred u kojem nikoga ne poznaje.

    Blizina bi mi bila bitna al i dobro vodstvo škole znači puno.

    Prosječno dijete u 3.razredu može.ostati samo par sati, napisat zadaću, poigrat se s djecom iz kvarta. Nemoj se bojati unaprijed.
    Kod nas u kvartu dosta rano i sama krenu u školu, velika većina u 2.razredu.

    Meni bi bilo bitno da dijete ide u školu u kvartu radi društva koje bi onda imalo i za poslije/prije škole i sl.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.04.2018. at 23:53

  37. #87
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto ne kuzim sto bi bio problem s vrtickom ekipom. Bitno je samo da nije bas cijela grupa preslikana u skolu u isti razred. Sa starijom je 6-oro iz razreda bilo iz njene vrticke grupe i bila je sretna da u početku ima prijatelje koje poznaje a i meni je dobro došlo za saznati nešto u početku dok još nije pohvatala da treba zapisati što je zadaća i sl. Na kraju ionako se najviše skompala s curama s kojima uopće nije išla u vrtić.

    Sin ima jednog dobrog prijatelja u vrtiću i mislim da bi bilo sasvim ok da budu zajedno jer je taj prijatelj po meni isto ok, pristojno odgojeno pametno dijete i nemam ništa protiv da idu zajedno i u školu. Iako, moj je toliko prilagodljiv da bi mu bilo apsolutno svejedno i da krene u razred gdje ne zna nikog, no to je primarno do djeteta, kako se snalazi s nepoznatom djecom, kako brzo nalazi društvo i sklapa poznanstva itd...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.04.2018. at 08:10

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je klinci se brzo skompaju i nađu društvo

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Mislim da niko nije generalizovao da je "uvek" bolje da dete baš nikog ne poznaje.

    I naravno da puno zavisi od toga koliko dece iz iste vrtićke grupe će staviti u isti razred, kakvi su odnosi bili u vrtiću između te dece, i od ličnosti samog deteta. I naravno da se ličnosti dece i odnosi među njima razvijaju nekad nepredvidljivo, pa neka kombinacija može da ispadne puno bolje ili gore od očekivane.

    Moja sestra je sticajem okolnosti ekstremni primer "društva iz kvarta". Od njenih desetak najbližih prijateljica, sa nekih 5-6 je išla u isti vrtić, zatim istu osnovnu školu, pa istu srednju školu i još na kraju isti fakultet (OK, neke su bile paralelne grupe, razredi ili smer na fakultetu).
    Njoj to odgovara i zadovoljna je, dok se ja baš osećam obogaćeno svim novim poznanstvima koje sam stekla tokom školovanja upadajući uvek u novo i 90% nepoznato društvo.

    Pomalo se gubim oko argumenata "u kvartu/nije u kvartu", verovatno zato što ne znam topografiju. Meni se čini da će Mojcino dete, koju god školu da odabere, imati određen broj drugara koji žive geografski dovoljno blizu nje da budu "u kvartu" i da se može poigrati sa njima i doći bar deo puta iz škole sa njima. 7-10 minuta bez velikih saobraćajnica, meni se to sve čini jako zgodno i dostupno (moji su u selu pa prelaze baš veliku, prometnu međunarodnu saobraćajnicu).
    Moj tata često priča kako je mrzeo što mu je OŠ bila bukvalno iza ugla a mama paničar pa ga čekala na prozoru čim čuje školsko zvono za kraj nastave. Nikad za 8 godina nije imao onaj element druženja tokom puta iz škole .

  40. #90
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tako je pulinka, obje škole su u kvartu, samo je prva u ulici, druga malo dalje. Jučer smo prošetale do tamo i mjerile vrijeme... laganini 12 min uz zaustavljanje od strane jedne susjede.
    U tu školu će ići i djeca iz njene grupe ili susjedne grupe. I njena najbolja prijateljica s kojom se upoznala na parku kad su imale 2 godine.

    Odluku sam donijela, čekam samo da još MD-u sjedne da je to to, pa ću zvati školu i pitati što točno trebamo napraviti.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da niko nije generalizovao da je "uvek" bolje da dete baš nikog ne poznaje.

    I naravno da puno zavisi od toga koliko dece iz iste vrtićke grupe će staviti u isti razred, kakvi su odnosi bili u vrtiću između te dece, i od ličnosti samog deteta. I naravno da se ličnosti dece i odnosi među njima razvijaju nekad nepredvidljivo, pa neka kombinacija može da ispadne puno bolje ili gore od očekivane.

    Moja sestra je sticajem okolnosti ekstremni primer "društva iz kvarta". Od njenih desetak najbližih prijateljica, sa nekih 5-6 je išla u isti vrtić, zatim istu osnovnu školu, pa istu srednju školu i još na kraju isti fakultet (OK, neke su bile paralelne grupe, razredi ili smer na fakultetu).
    Njoj to odgovara i zadovoljna je, dok se ja baš osećam obogaćeno svim novim poznanstvima koje sam stekla tokom školovanja upadajući uvek u novo i 90% nepoznato društvo.

    Pomalo se gubim oko argumenata "u kvartu/nije u kvartu", verovatno zato što ne znam topografiju. Meni se čini da će Mojcino dete, koju god školu da odabere, imati određen broj drugara koji žive geografski dovoljno blizu nje da budu "u kvartu" i da se može poigrati sa njima i doći bar deo puta iz škole sa njima. 7-10 minuta bez velikih saobraćajnica, meni se to sve čini jako zgodno i dostupno (moji su u selu pa prelaze baš veliku, prometnu međunarodnu saobraćajnicu).
    Moj tata često priča kako je mrzeo što mu je OŠ bila bukvalno iza ugla a mama paničar pa ga čekala na prozoru čim čuje školsko zvono za kraj nastave. Nikad za 8 godina nije imao onaj element druženja tokom puta iz škole .
    Eto, pulinka napiše skoro isto što bih i ja. Uz napomenu da ja poznajem dotičnu topografiju (ne znam gdje Mojca živi, ali znam točno gdje je svaka od tih škola koje su joj u izboru), i da, te škole zaista nisu osobito udaljene jedna od druge i sve pripadaju u manje-više isti kvart. Vjerojatno ima finesa od ulice do ulice, ali tako uski lokal-patrioti ipak nismo

    A što se osobnog iskustva tiče - i moje dijete je takvo da bih, da opet kreće u školu, s 90% vjerojatnosti tvrdila da je bolje da ide u 1. razred s nekim koga poznaje iz vrtića. Uostalom, to nam je bio argument da ni ne razmišljamo o upisu u neku drugu školu, prije 7 godina. Tek sad, s ovim iskustvom koje imam, a imajući u vidu i činjenicu da on nije baš tako socijalno zakočen kako se meni činilo nekad, mislim da bi mu bilo bolje da ne ide u razred s pola svojeg vrtića. I da vidim da je i kod neke druge djece bilo slično iskustvo. Što ne znači da to vrijedi uvijek i za svako dijete.

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nismo uopće lokal patrioti bar ja nisam... MD domorodac je... ali u onoj kategoriji koja je odrasla u doba dok se govorilo "preko pruge se ne ide".... a ova škola nije "preko pruge"


    Što više vrijeme prolazi to sam sigurnija u ispravnost odluke. Bude li sreće, ići će u razred s najboljom prijateljicom i dva super dečka iz njene grupe. A ako ne bude... snaći će se. Mislim da je to manji problem nego dvosmjenska nastava i svi potencijalni problemi koje ona nosi.

  43. #93
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas ima nekoliko škola u okruženju al definitivno pripaadaju drugim kvartovima, svaki kvart je za sebe. Takva nam je topografija

    Mojca super za odluku, mislim da si dobro odlučila.

  44. #94
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih ni ja...

    Samo pretumbavam po glavi raze scenarije (da nema boravka u trećem razredu). Kako rekoh, naći će se neka susjeda u mirovini... ili će MD možda do tada preseliti ured doma.
    dijete u trećem razredu nije isto što dijete u prvom
    moj (drugaš) uglavnom nije sam jer su nam takve okolnosti, ali da se promijene, mislim da bi to već sad bez problema mogao (morali bi unaprijed dogovoriti i organizirati neke stvari, ali vjerujem da bi on to mogao odradit)

    inače moj je počeo sam ići u školu (10ak minuta hoda udaljenu) možda 5. dan 1. razreda, on je htio već drugi dan, ali bila je stvar u meni
    ustvari nije išao sam sam, nego u društvu djece iz ulice iz njegovog i drugih razreda

  45. #95
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slažem se... ali ja sam preveliki control freak da ne bih na to mislila.

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a u koju spadate školu točno? Odgovori

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Fran Krsto Frankopan, piše u prvom postu.
    Zašto?

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jer trebaš se javiti kod njih na prvo testiranje, a eventualno za željenu neku drugu školu pisati molbu

    kod nas na divljem zapadu, se termin za testiranje za školu se dobije kod doktora

    vidi koji je uopće postupak kod vas i kaj ide prvo, kod nekih ide paralelno i nema vezivanja termina

  49. #99
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sve smo to već obavili.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja bih ipak izabrala bližu školu, kad već postoji izbor.
    Padaju mi na pamet zaboravljene papuče, pribor za likovni, bilježnice iz lektire ... pa trk kući...
    Pa odlazak udrugu smjenu na strani jezik, informatiku,,vjeronauk, kakve druge školske aktivnosti, priredbe, radionice i sl. Pa kiša, snijeg, vrućina...Sve je lakše kad je škola na 100m.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •