Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 238

Tema: Osnovne škole na Volovčici (Zagreb) i okolici

  1. #151
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja se zezam.

  2. #152
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    haha... al ona je to bas uvjerljivo napisala knjiga je "Cutime te"

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    ja inače uvijek biram blizinu, ali obzirom da je PP moja škola onda apsolutnu prednost dajem laganoj šetnjici kroz parkiće do udaljenije škole
    i jednosmjenske nastave

    Što se tiče ravnatelja, kod nas je promjena ravnatelja školu dovela (u par mjeseci) od totalnog rasula iz kojeg su odlazili i profesori i učenici do apsolutno fantastične proaktivne škole sa zainteresiranim profesorima i hrpom zbivanja za klince
    tako da po mom iskustvu vrijedi ona: Škola je slika ravnatelja!

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I ja se slažem da je bolja škola koja ima boljeg ravnatelja,mada veći dio potegnu dobri profači

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To isto misljenje o tim djevojcicama sam procitala u knjizi od Mani Gotovac. Dojmilo me se.

    Lili, di se kupuje torba sad? (kad vec dosad nije)
    Hehe Jadro, ja sam fan Muellera i 3 marke za koje znam da su top kvaliteta: Mc Neal, Scout i Step by Step. Obično lovam neka sniženja u veljači/ožujku, odaberem 2-3 modela koja mi odgovaraju cijenom i tad dam djetetu da bira.

    Kćeri sam uspjela naći full sniženje, a sinu bome nije išlo ispod 800kn al uzmem na rate. I računa da će je nosit do 4.razreda.

  6. #156
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hehe Jadro, ja sam fan Muellera i 3 marke za koje znam da su top kvaliteta: Mc Neal, Scout i Step by Step. Obično lovam neka sniženja u veljači/ožujku, odaberem 2-3 modela koja mi odgovaraju cijenom i tad dam djetetu da bira.

    Kćeri sam uspjela naći full sniženje, a sinu bome nije išlo ispod 800kn al uzmem na rate. I računa da će je nosit do 4.razreda.
    Ovo bome ovisi i o brzini rasta djeteta.
    I ja sam tako računala pa je u 2. razredu "prerastao" torbu koju je trebao imati do 4. Izgledala je na njemu kod predškolski ruksak.

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jel bila neka od ovih marki? Čisto sumnjam jer su one tako dizajnirane da su na poč.školovanja velike a poslije budu ok.ja računam na razdoblje 1.-3.razredaa u 4.razredu ruksak anatomski. I još uvijek ih se može dobro prodati kao polovne.

    Uvijek uzimam veće modele. A oni ni nemaju one male modele kao npr Herlitz.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 12:30

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kćerka mi je visoka i može je komotno nosit i u 4.razr.al šla.irala sam joj tad ruksak anatomski.i pn već kupljen za jesen.

    Cal me #ekspert u kupovanju škol.torbi#

  9. #159
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Planirala

  10. #160
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ideš...
    gledam na brzinu... čini mi se da jedino Herlitz ima ergonomski suvisle ruksake... npr
    https://schoolbags.herlitz.eu/herlit...on#Unicorn-Day

    Moja nema ni 19 kg... čula sam da torbe imaju po 6 kg... pa ta torba će imati trećinu njene težine...
    Užas.

  11. #161
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nama je Herlitz prva ljubav... i nakon dvije godine je kao nov

  12. #162
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mojca hebi ga trebaš prvo dobro proučit temu školskih torbi naći ćeš svega i svačega. korisnih info i inoga

    Torbe moje djece su po 800gr, a preko tjedna im torbe stoje u boravku, ti ćeš malenu vozit, dakle torba na njenim leđima će bit nepunih par minuta dok uđe u razred u pon i dok izađe iz njega u petak. Pretpostavljam da im torba stoji preko tjedna u školi.

    Anatomskih ruksaka divnih imaš u Muelleru, ja sam tamo svojoj uzela. Izbor je ogroman.

    Andream,vjerujem da vam je super, očito ste dobar model izabrali. Al puno ljudi se zezne pa uzme onaj manji model i dosta tu ima detalja vezanih uz praktičnost i nepraktičnost.

    Mojca,
    To se najlakše da provjerit na licu mjesta gdje drže razne torbe i razne marke npr. ja sam u Muelleru (u NN kod džamije mi je izbor bio preskučen i nema ovih torbi koje je želim kupiti) uzela nekoliko torbi, poredala ih i pitala trgovkinju za detalje/razlike pa s djetetom isprobavala te "sitnice" (ok uzmi u obzir da sam freak/obožavateljica škol.pribora, opreme i sl.). To su tako velike razlike kad isprobaš, nebo / zemlja, i taj sami prostor unutar torbe, da je djetetu pregledno...

    a od 3. razreda krenu s nosanjem knjiga, al tad su veći i jači, nose knjige samo od tog dana. Ovo je već tema za onaj topic o prvašićima 2018/2019

  13. #163
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma MD je planinar koji napravi filozofiju oko svakog ruksaka.... tako da očekujem cjepidlačenje na n-tu.
    A da to koliko toliko izbjegnem, moram suziti izbor na tri provjerena brenda.

    NN u Remetincu ima veći izbor?
    Koji Muller je najveći?


    da... torba preko tjedna ostaje u školi.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 27.04.2018. at 16:52

  14. #164
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo uzeli Herlitz torbu u NNu u Remetincu. tamo ima stvarno veliki izbor. Tada su torbe bile na snizenju cca 50% jer se cekala nova kolekcija. Nisam previse birala, da je lagana (900gr mislim da je), da nije na cif nego na klik. Dijete je izabralo prema tome koja je slika gore. The end. Vozimo ga u skolu. Ako mu se sljedece godine svidi neka druga, nije mi problem kupiti jer je ova bila cca 200 kn.

  15. #165
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ha ha tvoj dragi i ja smo na istoj fronti

    Za Mueller ja idem di sam navikla ili CC1 zapad Jankomir ili Gardenmall , ali znam ih obići i par jer nemaju baš svi iste modele, negdje se prodaju i tako.

    Jako mali izbor mi je bio u Muelleru u Buzinu, tamo nemoj. Jako su im stručne trgovkinje sve detalje znaju te s odjela, pa me taj profesion.dio uvijek “kupi“ u Muelleru. Moj savjet ići u neko neuobičajeno doba za shopping da imaš mjesta i trgovkinja vremena sve ti fino objasnit. Savjet: Ne ići prvi put s djetetom jer su cijene glava boli da napraviš uži izbor torbi prihvatljive cijene i izgleda a onda nek bira smjehuljica.

    Za NN mislim.da je najveći Remetinec al niaam sigurna.

  16. #166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bella uletila . Eto ja baš to nisam htjela svake godine mijenjat torbe jer na kraju ispadne cca isto novaca.a onda kud ću šta ću s torbom.ionako se stalno rješavam robe i stvari iz stana.

    Nismo svi isti i to je ok.

  17. #167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Još jedan detalj, cifove ni slučajno nisam htjela zbog praktičnosti i dostupnosti ptetinca a i češće se kvare.

    Djeca 100x dnevno vade iz tih prednjih pretinaca nešto od pribora.tako da kof mene: no no cifovima

    sad fakat gibam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 17:26

  18. #168
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma MD je planinar koji napravi filozofiju oko svakog ruksaka.... tako da očekujem cjepidlačenje na n-tu.
    A da to koliko toliko izbjegnem, moram suziti izbor na tri provjerena brenda.

    NN u Remetincu ima veći izbor?
    Koji Muller je najveći?


    da... torba preko tjedna ostaje u školi.
    Ako neku torbu upikiraš u NN na netu, provjeri koja ju poslovnica ima.
    Mi smo tako pred x godina išli po torbu izvan Zagreba jer je nigdje drugdje nije bilo.

  19. #169
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Thx cure

  20. #170
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Lili, radilo se o velikom modelu torbe. Kod nas nema boravka pa ni ne stane u manji.

  21. #171
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mojca, samo sam ti htjela dodati nešto za ovo “torba ostaje u boravku”. Prije nego je mali krenuo u školu, shvaćala sam to zdravo za gotovo - boravak je, torba ostaje u školi.

    Onda sam shvatila da to nije baš uvijek tako... neki roditelji žele svaki dan vidjeti što dijete radi, i svaki dan nose torbu doma (iako druge torbe u razredu ostaju)... nekoj djeci sporije ide i ne naprave sve ni u boravku, nose torbu doma...
    nekad u ponedjeljak dobiju za naučiti pjesmicu do petka - nose tu knjigu svaki dan doma jer u boravku neće naučiti pjesmicu, ili naučiti citati tekst koji ih pita za 3 dana...
    U drugom polugodištu kad počnu testovi, možda ćeš prije testa u četvrtak htjeti proći u srijedu to doma, pa ćeš uzeti torbu ili te knjige... nekad imaju 2 testa u 2 dana, pa vježbaš sve... uzmeš cijelu torbu jer je jednostavnije.

    Mi imamo viber grupu... kad krene neka viroza pa se zaredaju bolesni, svi traže fotke bilježnica. I tek tad vidim tko je ponio torbu doma, inače bi ovi koji su bili bolesni tek u petak dobili 50 stranica za prepisivati... uvijek je netko u grupi (iz nekog razloga) ponio torbu doma. A ima i onih koji ju nose svaki dan.

    Tako da ovo “torba ostaje u školi” je tehnička stvar koju učiteljica kaže na početku godine... i ne amenuje te od toga da ti ne smiješ ponijeti torbu ako sama poželiš ili ako djetetu treba ako ne uspijeva svladavati sve na nastavi, da nauci pjesmicu napamet i sl.

  22. #172
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se nisam bas detaljno raspitivala pred početak škole pa sam se iznenadila da kod nas, iako su u boravku, nikad ne ostaju torbe u školi.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naše ostaju ali možeš uzet ako hoćeš
    Moj redovno nosi njemački i još ak mu nešto velim da uzme za vježbati
    Veliki je sam nosio torbu smo tamo jer torba je sama preko noći ,to mu nije išlo nikad u glavu
    Inače mi imamo wh grupu i uredno se dijeli zadaća,mada navodno i učiteljica šalje mejl ak ko nije bio u školi
    U doba nemobilne komunikacije išla sam u školu i pokupila informacije ili uzela od klinaca koji su nosili doma ili u najgorem slučaju zadala nešto i to je isto hodalo

  24. #174
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, samo sam ti htjela dodati nešto za ovo “torba ostaje u boravku”. Prije nego je mali krenuo u školu, shvaćala sam to zdravo za gotovo - boravak je, torba ostaje u školi.

    Onda sam shvatila da to nije baš uvijek tako... neki roditelji žele svaki dan vidjeti što dijete radi, i svaki dan nose torbu doma (iako druge torbe u razredu ostaju)... nekoj djeci sporije ide i ne naprave sve ni u boravku, nose torbu doma...
    nekad u ponedjeljak dobiju za naučiti pjesmicu do petka - nose tu knjigu svaki dan doma jer u boravku neće naučiti pjesmicu, ili naučiti citati tekst koji ih pita za 3 dana...
    U drugom polugodištu kad počnu testovi, možda ćeš prije testa u četvrtak htjeti proći u srijedu to doma, pa ćeš uzeti torbu ili te knjige... nekad imaju 2 testa u 2 dana, pa vježbaš sve... uzmeš cijelu torbu jer je jednostavnije.

    Mi imamo viber grupu... kad krene neka viroza pa se zaredaju bolesni, svi traže fotke bilježnica. I tek tad vidim tko je ponio torbu doma, inače bi ovi koji su bili bolesni tek u petak dobili 50 stranica za prepisivati... uvijek je netko u grupi (iz nekog razloga) ponio torbu doma. A ima i onih koji ju nose svaki dan.

    Tako da ovo “torba ostaje u školi” je tehnička stvar koju učiteljica kaže na početku godine... i ne amenuje te od toga da ti ne smiješ ponijeti torbu ako sama poželiš ili ako djetetu treba ako ne uspijeva svladavati sve na nastavi, da nauci pjesmicu napamet i sl.

    I ja sam ovo shvatila doslovno.
    Hvala ti.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam nakon nekog vremena zaključila da bi bilo najbolje da nosi knjige u najlon vrećici .
    Moja je bila jako sitna i lagana tako da su joj sve torbe bile preteške. Prve dvije godine je bila u boravku ( torbe nisu ostajale ) tako da smo ju mi vozili iz škole i u školu. A u trećem smo joj za tu istu torbu kupili ona klica s kotačićima u Mulleru i nama su se ful isplatila jer je do škole imala 10 minuta, a i izdržala su vuču po stepenicama na treći kat.
    Posljednje uređivanje od larmama : 29.04.2018. at 16:56

  26. #176
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bome kod nas je doslovno.od pon do pet u školi. Ne znam da je ijedno dijete išta nosilo doma. Naše učit.nisu bile za nošenje doma.

    Vikendom pogledaš što su radili i što ih čeka i to je to. S dobrom učiteljicom u boravku po mom mušljenju u prva 2 razreda nemaju potrebu dodatno radit nešto special. Ono u po ure proći s djetetom što su prošli i to je to. Jedino trebaju čitat preko tjedna.

    Govorim o prosj.djetetu bez poteškoća.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.04.2018. at 17:04

  27. #177
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Naglasak je s dobrom uciteljicom u boravku.. i pedantnim djetetom.
    Mi pak imamo suprotno iskustvo i cesto djetetu kao i drugi, nosimo torbu ili pojedine predmete doma u u tjednu. Pogotovo jer su upravo u 1.r imali opaske cesto da nemaju dz. Znaci nije bilo adekvatne provjere ili pomoci u boravku a dijete jos nije bilo uhodano da nosi zadacu doma kad nije stizalo.I dalje je tako.
    Ovo sto pise lili je u idealnoj formi.ili sam ja mozda u nekom drugom svemiru☺

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kod nas se najviše nosi njemački
    Ma i Lili ti je u trećem svemiru
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.04.2018. at 06:30

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam kao lili u trećem svemiru, onom u kojem mi sinovi hodaju do škole 25 minuta i nazad, s normalnim školskim torbama bez drame. Pa ne nose sve knjige u njima... Imala prvasa od 18 kg, 23 i 25.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Imam ja jedno prakticno pitanje vezano uz torbe. Vi koji ste kupili kotacice odvojeno od torbe, kako ste onda zavezali torbu za te kotacice? Mislim, torba ima naramenice, kud s n jima i kako pricvrstit torbu na te kotacice, dali nekako improvizirati za spagom ili ima neki trik

    ja bi naime htjela torbu na kotacice, ali da su kotacici odvojivi od torbe a to nigdje nemogu naci za decke, jos za cure nadjem roze ali za decke ne. svugdje su kotacici sastavni dio torbe

  31. #181

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    nevena, mi sm kupili klasičnu Herlitz torbu te posebno kolica na kotačiće

    ovakva http://goeasy.com.hr/ (kupili preko njuškala)

    remeni od torbe se zakače u utore od tih kolica, nije problem skužiti

  32. #182
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovaj post je samo za frikove

    Našla sam savršenu torbu.
    http://www.ergobag.com/ergonomics/

  33. #183
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj post je samo za frikove

    Našla sam savršenu torbu.
    http://www.ergobag.com/ergonomics/
    U Ljubljani, nama njabliže 140 eura.

  34. #184
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj post je samo za frikove

    Našla sam savršenu torbu.
    http://www.ergobag.com/ergonomics/
    onda uzmes planinarski ruksak

  35. #185
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, znam da nema kod nas.

    Ali.... koliko godina klinci žele nositi istu torbu?
    Koliko se sjećam, menije moja brzo dosadila i htjela sam drugu.

  36. #186
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    onda uzmes planinarski ruksak
    Nemaju čvrsto dno.

  37. #187
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kupi joj frozen/violeta/bezusnecure ruksak. ionako ces ga ti nosit

  38. #188
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš o tome razmišljam...
    Ovo će zapravo biti tema kad završi boravak, pa bude sama išla doma.

    Sad neka si izabere što god... jedino ću postaviti uvjet da ruksak mora imati ravno dno, da joj se ne prevrne u razredu.

  39. #189
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mi smo baš uvjetovali da na torbi ne smije biti nikakav brend koji je jedan čas kul, pa sljedeći je "za bebe", da ne govorim da su torbe često zbog njih i skuplje
    stavili smo veto na ninjago, star wars i slično, i dali da bira između auta, nogometne lopte i rakete, tako nešto

  40. #190
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pametno.

  41. #191
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj post je samo za frikove

    Našla sam savršenu torbu.
    http://www.ergobag.com/ergonomics/
    Kažeš freakove, here I am

    Nego nisam na prvu skužila koliko je torba teška, ne izgleda mi prelagana.

  42. #192
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se najviše nosi njemački
    Ma i Lili ti je u trećem svemiru
    Bome nije Lili ni u kakvom trećem svemiru nego u svom realnom svijetu

    Pitala sam i dijete, potvrdila mi je da nitko ne nosi ni torbe, ni knjige doma tijekom tjedna. Tako su naviknuli od 1. razreda, ponavljanja gradiva rade vikendom, a učiteljica ima praksu da vikendom nikad nemaju zadaću nego upravo za vikend imaju vrijeme za ponavljanje. Radnim danima (sad otkad više nemaju boravka od 3. razreda nadalje) imaju dosta zadaće. Meni je taj pristup od učiteljice skroz ok.

    a učiteljica u boravku je bila izvrsna, djeca su je obožavala, stroga i zahtjevna a opet topla i puno ih je naučila. Zadaće uvijek besprijekorno pregledane u školi.

  43. #193
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Model koji sam gledala je 1100 gr.
    No, ne bih rekla da je tih 200-300 grama, koliko je teži od najlakših koje sam srela, nešto značajno... jer dobar ruksak pametno rasporedi težinu, pa je na koncu opterećenje manje nego s lošim ruksakom iste ukupne težine.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Sw nikad pa ni tad nisu out.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    nevena, mi sm kupili klasičnu Herlitz torbu te posebno kolica na kotačiće

    ovakva http://goeasy.com.hr/ (kupili preko njuškala)

    remeni od torbe se zakače u utore od tih kolica, nije problem skužiti
    i mismo ta kolica kupili, odlična su

  46. #196

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, znam da nema kod nas.

    Ali.... koliko godina klinci žele nositi istu torbu?
    Koliko se sjećam, menije moja brzo dosadila i htjela sam drugu.
    moja je nosila istu prva četiri razreda. Počela je u četvrtom spominjati novu no nije voljela ići u dućane i godina prošla

  47. #197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, znam da nema kod nas.

    Ali.... koliko godina klinci žele nositi istu torbu?
    Koliko se sjećam, menije moja brzo dosadila i htjela sam drugu.
    Moj stariji je nosio ovako: jednu u prvom razredu, ali imala je loše kopče (nismo imali iskustva) pa smo je zamijenili. Drugu je nosio negdje do petog razreda, treću (Explorerov ruksak) od valjda šestog do kraja prvog srednje. Nosio bi ju i dalje, ali su se tregeri raspali, pa smo kupili drugu, koja sad traje drugu sezonu i izdržat će do kraja srednje škole.

    Mlađi je bio ubojica torbi - njemu je rijetko koja izdurala cijelu godinu, nego smo u sezoni kupili po dvije. Njegov razred je igrao nogomet s tim torbama, pa su se raspadale i drugima, ne samo njemu. Uglavnom, poderao je cijelu hrpu torbi i ruksaka, uključujući i onu na kotače (nije bila loša, ta se nije raspala, dali smo je u dobre ruke, ali mu je u 5.r postala premala). Njemu se nije raspao samo Explorerov ruksak, ali ga ne želi nositi u srednju školu jer nije u skladu s sadašnjim imidžem. Koristi ga za izlete.

  48. #198
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    Našla sam savršenu torbu.
    http://www.ergobag.com/ergonomics/
    Meni ova torba izgleda jako slicna McNeill Ergo modelima. Isto se prilagođava pozadina leđima i prilagođava se visina naramenica djetetovoj visin.I cijena je slicna ali bar je ima kod nas.

    A vezano za nosenje, kod nas je u prvom razredu preko tjedna torba u skoli, nosimo je vikendom kad pregledamo sto se radilo prosli tjedan. Vidim da ima u istom razredu djece koja nose svaki dan doma. Izgleda da nema pravila, kako tko hoce ili mora.

  49. #199
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    a učiteljica u boravku je bila izvrsna, djeca su je obožavala, stroga i zahtjevna a opet topla i puno ih je naučila. Zadaće uvijek besprijekorno pregledane u školi.
    jel to Ana B.?

  50. #200
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel to Ana B.?
    Nije Andrea Š.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •