Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 238 od 238

Tema: Osnovne škole na Volovčici (Zagreb) i okolici

  1. #201
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dobila sam imena učiteljica koje će imati prvašiće na jesen... i jedna mi se baš sviđa, po svemu što čujem. Može li se ikako utjecati na to kod koje će učiteljice dijete doći?

  2. #202
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možeš zamoliti na razgovoru u školi.

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ako škola daje mogućnost izbora učiteljice onda pripomeni tu,

    kod nas je navodno prošle godine bio problem jer su nekolicina htjela učiteljicu i jezik koji ne ide u paketu s njom, pa su onda složili po jeziku

  4. #204
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A što mislite da je važnije, jezik ili učiteljica?

  5. #205
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Učiteljica je sigurno važnija, samo to što čuješ okolo ne znači baš puno.

  6. #206
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slažem se, ali ovo je izvor do čijeg mišljenja zbilja držim.

  7. #207
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dobra i zainteresirana učiteljica je svakako važnija od izbora jezika, pogotovo što danas djeca i u školi dobiju drugi strani jezik već u četvrtom razredu, a da ne spominjem škole stranih jezika.

  8. #208
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A ok je tražiti baš određenu učiteljicu?
    Neće netko zamjeriti?

  9. #209
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da to ovisi o školi. Ne vjerujem da će itko zamjeriti, ali može biti da neće ispunjavati želje.
    Kod nas je bilo normalno, recimo jedna mama je prebacila dijete u razred kod moje kćeri kad je škola već počela, jer joj se učiteljica kod koje je dijete trebalo biti nije sviđala.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kod nas se moze traziti uciteljica ili jezik, obicno izadju ususret. Ti zamoli, nemas sto izgubiti.

    Dobra uciteljica je milijun puta vaznija od jezika.

  11. #211
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    to ti je posve uobičajeno tražiti učiteljicu, a oni će ako mogu izaći ususret.

  12. #212
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja sam tražila određenu učiteljicu, a u školi su me pitali samo da postavim prioritet - učiteljica ili jezik (ako ne bude moguće ispoštovati oboje). Pa sam učiteljicu stavila kao prioritet. Drugi se jezik u mnogim školama uglavnom uči ofrlje jer postoji strah od ispisa ako ocjene nisu svima 5 i potpuno je svejedno hoće li biti kineski ili njemački.

  13. #213
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ok. Hvala vam.
    Onda ću tražiti.

  14. #214
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Drugi se jezik u mnogim školama uglavnom uči ofrlje jer postoji strah od ispisa ako ocjene nisu svima 5 i potpuno je svejedno hoće li biti kineski ili njemački.
    Ajme

  15. #215
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nije baš ofrlje ali u startu ima i manje sati

    recimo moji su njemvci , a engleski je važan za upis gimnazije , jer kod nas nažalost nema gimnazija na neengleskom jeziku

  16. #216
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A što mislite da je važnije, jezik ili učiteljica?
    Ne možeš fulati, jer koliko znam, imaju novu mladu profesoricu njemačkog (moj E. ju je imao u osmom razredu, odlična je bila). Prethodna profesorica je bila ok, ali samo to, ni mrvu više. I bila je starija gospođa, pred mirovinu i često po bolovanjima za koja škola nije nalazila zamjene. Tancala sam im po glavi, ali ništa. Sad je situacija bolja - ne boj se. Ne možeš fulati kako god ispalo.

    Inače, nije neki problem koji god strani jezik odabere - ako je njemački, nastavit će učiti engleski izvan škole do četvrtog razreda kao i do sada. Ako je engleski, upisat ćeš ju negdje na njemački pa opet dobro.

    Sastav razreda stručna služba slaže po određenim kriterijima (muški, ženski, socijalni status, posebne potrebe...). Možeš pitati za određenu učiteljicu, ali ti nitko neće garantirati 100% da će to biti i ostvareno. U krajnjem slučaju, nije to ni jako bitno. Opusti se...

  17. #217
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tražila određenu učiteljicu, a u školi su me pitali samo da postavim prioritet - učiteljica ili jezik (ako ne bude moguće ispoštovati oboje). Pa sam učiteljicu stavila kao prioritet. Drugi se jezik u mnogim školama uglavnom uči ofrlje jer postoji strah od ispisa ako ocjene nisu svima 5 i potpuno je svejedno hoće li biti kineski ili njemački.
    Eh, draga, u onoj školi u koju Mojca upisuje svoje dijete i prvi se jezik učio ofrlje. Sad na sreću više nije tako, bolje je.

  18. #218
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala Peterlin
    Apaurinčić si.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Drugi se jezik u mnogim školama uglavnom uči ofrlje jer postoji strah od ispisa ako ocjene nisu svima 5 i potpuno je svejedno hoće li biti kineski ili njemački.
    Točno tako je kod nas. Katastrofa od nastave.

    Što se tiče biranja učiteljice, Mojca, ne bih te htjela obeshrabriti i nadam se da ti je izvor dovoljno pouzdan, ali, osobno, raspitivanje o učiteljici prije polaska u školu i kasnije izbor iste ubrajam u svoje najveće roditeljske promašaje
    (tješi me samo to što bi i bez mojeg utjecaja vjerojatno dospio u isti taj razred i kod iste učiteljice, pa je na kraju bilo svejedno)

  20. #220
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Izvor mi se čini pouzdan... ali sve je moguće, pa i da me svemir (još jednom) opali po glavi zbog moje potrebe da sve bude po mom.

    Joj, luda sam.
    A nije ni počelo.

  21. #221
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je jedna od najpametnijih osoba koje se bave djecom bila rekla: upišite dijete u najbližu školu kod najgore učiteljice.

    Ali naravno da sam i ja birala Kao što tanja kaže, srećom ionako nije bilo izbora: dijete bi mi dospjelo u isti razred ovako i onako.

  22. #222
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedna od najpametnijih osoba koje se bave djecom bila rekla: upišite dijete u najbližu školu kod najgore učiteljice.
    jel objasnila podlogu za ovakvu izjavu? ja je fakat ne nalazim.

  23. #223
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    slažem se s vama koji kažete da ne znači puno što se priča o učiteljima i profesorima, čak i kad je izvor pouzdan, to je vrlo subjektivno, neka osobina učitelja se nekom roditelju može jako svidjeti, drugome niti najmanje

  24. #224

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav mame,
    živimo u Petruševcu i pošto ne dolazi u obzir upis djeteta u OŠ Žitnjak koja nam je najbliža, molim preporuku i/ili iskustva sa obližnjim školama, konkretno OŠ Petar Preradović te OŠ SSK. Hvala

  25. #225
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jel objasnila podlogu za ovakvu izjavu? ja je fakat ne nalazim.
    I kak znati koja je najgora? S koja najbolja?
    Jedna mama je upisala svoje dijete u školu u koju pripadaju,kod najbolje učiteljice ,jako se raspitala i shvatila da je ta baš ta. Već na kraju prvog polugodišta je po kriterijima mame,ta učiteljica bila daleko od najbolje. Ja nikad nisam birala učiteljice,naprotiv nisam se ni raspitivala. Više manje dobili su dobre učiteljice evo troje.

  26. #226
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ivana112 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame,
    živimo u Petruševcu i pošto ne dolazi u obzir upis djeteta u OŠ Žitnjak koja nam je najbliža, molim preporuku i/ili iskustva sa obližnjim školama, konkretno OŠ Petar Preradović te OŠ SSK. Hvala
    Moja dva sina su završila tu školu, ali prije četiri i pet godina. Nije loša škola, sad je cak i bolja nego u vrijeme kad su išli moji sinovi, jer imaju ambicioznog i sposobnog mladog ravnatelja. Susjed ima sina koji još ide u tu školu.
    Inače, kvaliteta razredne nastave jako ovisi o dvije stvari : jedno je učitelj, a drugo sastav razreda. Na ovo drugo ne možemo baš nikako utjecati. U Preradovicu je moj stariji imao izvrsnu učiteljicu, a mlađi nije tako sjajno prošao, a opet su obojica bili odlični đaci i nije bilo problema pri odabiru srednje škole.
    Preradović je prije korone imao topli obrok za boravkaše, a dalo se dogovoriti i za više razrede ako je bas trebalo. To je mala škola s obiteljskom atmosferom, ima u ponudi i njemački kao prvi strani jezik, ima pristojne predmetne nastavnike.
    Nedostatak je deficitarna stručna služba, jer za dva razreda u generaciji oni ne mogu dobiti ni psihologa ni logopeda na puno radno vrijeme. Logopeda su imali na pola radnog vremena, a psihologa nisu imali, samo pedagoginju.
    Inače, doslovce svaka škola ima prednosti i mane. Ova je bila jednosmjenska, ali ne znam hoce li tako biti i ove godine, obzirom na potres... A ako ti grah padne tako da u razredu bude hrpa ometača nastave, ni nsjbolja stručna služba i ravnatelj tu ne mogu puno... Sretno!

  27. #227
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    U kvartu ima i drugih škola :
    OŠ Dobriše Cesarića, dvosmjenska ali odlična
    OŠ Fran Krsto Frankopan, nemam puno podataka, ali susjeda čiji sin je tamo išao vječno se žalili na nestabilan i loš raspored. Dosta djece iz naše glazbene škole išlo je u FKF, ništa posebno...
    Na Ferenčici je još jedna škola, svojevremeno sam čula da su jako dobri, ali nemam nikog poznatog ni friških informacija

    SSK nije u našem kvartu. Knjižnica nam ima to ime, ali ne znam za školu bez pretraživanja interneta.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    SSK tamo kod Suvaga?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  29. #229
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ivana112 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame,
    živimo u Petruševcu i pošto ne dolazi u obzir upis djeteta u OŠ Žitnjak koja nam je najbliža, molim preporuku i/ili iskustva sa obližnjim školama, konkretno OŠ Petar Preradović te OŠ SSK. Hvala
    Htjela sam jos samo pitati zašto je OŠ Zitnjak loš izbor? Znam jednog odličnog učitelja koji je tamo, ibar je bio prije par godina, iako to u globalu ne znači puno. Ravnatelj je puno važnija figura. Uostalom, nije bitno.
    Logistički nije lose upisati dijete u najbližu školu ako ga ne mislimo godinama voziti ili prerano izlagati javnom prijevozu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.08.2020. at 16:41

  30. #230
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ivana112 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame,
    živimo u Petruševcu i pošto ne dolazi u obzir upis djeteta u OŠ Žitnjak koja nam je najbliža, molim preporuku i/ili iskustva sa obližnjim školama, konkretno OŠ Petar Preradović te OŠ SSK. Hvala
    Uzmite u obzir jutarnju gužvu na Radničkoj svako jutro. Niti sa strane Bauhausa nije bolje. Jeste li spremni dijete u takvim uvjetima svaki dan voziti u i iz škole. Škola počinje u 8 i ne toleriraju kašnjenje. Ako ne želite svoju, pogledajte koja vam je najbolje prometno povezana.

  31. #231
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A od ove jeseni će i OŠ Petar Preradović biti dvosmjenska.
    Sve je podložno promjeni. Osim zgrade. Ako ju potres ne sredi. I ako bude nastave u razredima.

    Ova nam je godina pokazala da je najvažnija blizina škole. Sve je drugo manje važno.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Radi se o tome da sam ja završila tu školu i kao jedna od najboljih učenika u razredu sam prilikom dolaska u srednju školu ostala šokirana količinom neznanja koje mi je ta škola pružila. Škola upisuje jako puno roma, a jako puno znači u razredu od 23 učenika jedanaestero je romića te se događa da učitelji ne mogu vladiti njima i jednostavno puste da sve ide kako ide. Susjedina kćer je sada 8 razred u toj školi i doživjela je spolno uznemiravanje od strane pripadnika iste populacije i to u školi za vrijeme odmora u wcu. Radim jako puno sa svojim djetetom i želim joj priuštiti najbolje, naravno kao i svi. Što se tiče putovanja do preradovića nije problem jer je organiziran školski bus svaki dan. Ali sada kada ste mi napisali da ni ta škola nije ništa specijalno ne znam više ni sama.

  33. #233
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ivana112 prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se o tome da sam ja završila tu školu i kao jedna od najboljih učenika u razredu sam prilikom dolaska u srednju školu ostala šokirana količinom neznanja koje mi je ta škola pružila. Škola upisuje jako puno roma, a jako puno znači u razredu od 23 učenika jedanaestero je romića te se događa da učitelji ne mogu vladiti njima i jednostavno puste da sve ide kako ide. Susjedina kćer je sada 8 razred u toj školi i doživjela je spolno uznemiravanje od strane pripadnika iste populacije i to u školi za vrijeme odmora u wcu. Radim jako puno sa svojim djetetom i želim joj priuštiti najbolje, naravno kao i svi. Što se tiče putovanja do preradovića nije problem jer je organiziran školski bus svaki dan. Ali sada kada ste mi napisali da ni ta škola nije ništa specijalno ne znam više ni sama.
    Moj mlađi sin je u Preradoviću često bio žrtva nasilja od strane djece koja nisu iz romske zajednice. Ukrali su mu mobitel, izbili zub... bolje da se ne prisjećam. Bilo je još krađa i gadnih situacija...Samo godinu dana ranije i kod druge učiteljice, moj stariji sin je bio u razredu gdje je bilo romske djece, ali kod njega s tim nije bilo problema - nema to veze samo s Romima, ima više veze sa nastavnim osobljem. Prije desetak godina znalo je biti cirkusa po zahodima (zatvore vrata i ne puste klince van - raspravljalo se o tome na roditeljskim sastancima i na VR) i prigovarala sam u ono vrijeme puno puta da bi spremačice i nastavno osoblje trebali pripaziti da se to ne događa. S druge strane, nisam podnosila da mi djeca dežuraju na porti - zamisli učenika sedmog razreda koji dočekuje nasilne i kojekakve odrasle osobe koje pokušavaju ući u školu???? Ufff, svađala sam se 1000 puta. Ali koliko čujem, sad je bolje - novi ravnatelj uveo je nova pravila. Na ulazu dežuraju odrasle osobe, nema cirkusa po zahodima itd. Mislim da je dosta bolje, ali bojim se da nema nikakvog načina da svoju djecu zaštitimo od svih drugih učenika. Osnovna škola je zakonska obveza za sve - uvijek će se naći ometača nastave (od romske populacije daleko je gora ekipa djece novopečenih bogataša koji misle da su centar svemira, ali nema takvih puno u ovom dijelu grada), nepristojne i neodgojene djece i još gorih roditelja. Ne možemo ih držati pod staklenim zvonom. Ima toga u svakoj školi, negdje više - negdje manje, ali ako želiš to izbjeći, ostaje ti samo opcija privatne osnovne škole. Ne znam kako je sada, ali imam poznatu osobu koja nije baš bila zadovoljna razinom znanja u privatnoj OŠ prije par godina, pa je nakon nižih razreda ipak prebacila dijete u javnu školu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.09.2020. at 11:45

  34. #234

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Zaista najljepša hvala na opširnom odgovoru. Preostaje mi samo onda otići u obje škole i probati saznati što više plusa i minusa iz prve ruke. Nije lako nama roditeljima, više ni sama ne znam što mi je činiti

  35. #235

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne možemo ih držati pod staklenim zvonom. Ima toga u svakoj školi, negdje više - negdje manje, ali ako želiš to izbjeći, ostaje ti samo opcija privatne osnovne škole. Ne znam kako je sada, ali imam poznatu osobu koja nije baš bila zadovoljna razinom znanja u privatnoj OŠ prije par godina, pa je nakon nižih razreda ipak prebacila dijete u javnu školu.
    Moja je frendica sad ove godine prebacila malu iz javne u privatnu Montessori, ali radi cjelodnevne nastave, odnosno drugačije organizacije vremena.
    Misliš li možda na nju? Ili ima više privatnih OŠ u Zagrebu?

  36. #236

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš li možda na nju? Ili ima više privatnih OŠ u Zagrebu?
    Ne znam na koju školu je Peterlin mislila, ali da, ima više privatnih OŠ u Zagrebu

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    A! Hvala, pojma nisam imala.

  38. #238
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam na koju školu je Peterlin mislila, ali da, ima više privatnih OŠ u Zagrebu
    U našem kvartu bila je privatna osnovna škola Hugo Kon Lauder, ali oni su se odselili na Gornji grad. U tom prostoru sada je katolička osnovna škola.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.09.2020. at 14:44

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •