Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 238

Tema: Osnovne škole na Volovčici (Zagreb) i okolici

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Osnovne škole na Volovčici (Zagreb) i okolici

    Hop, hop... još malo više od pola godine i kreće upis u školu i eto opet dilema.

    Najbliža nam je škola, uostalom njoj i pripadamo oš Frana Krste Frankopana.
    Sljedeća relativno blizu je Petra Preradovića, a još malo dalje Dobriše Cesarića.

    Rado bih čula friška iskustva i dojmove...

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kaj već?

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Cathy mislis na smejeholjunicu kaj vec ili na mojcinu revnost

    mojca ja nemam pojma, ali ono sto je u nasem skolskom sustavu i u super skoli moze vas dopasti koma ucetljica, ili uciteljica koja je cesto na bolovanju, ili neka koja je na porodiljnom. nemam ja problema sa svim tim, ali klinci mogu imati. narocito ako se potrefi da kroz godinu izmjenjaju njih 6-7. ja na srecu nisam imala to iskustvo ali u generaciji i BC i balerine bilo je toga.
    sve u svemu nase skolstvo je jedna lutrija.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hop, hop... još malo više od pola godine i kreće upis u školu i eto opet dilema.

    Najbliža nam je škola, uostalom njoj i pripadamo oš Frana Krste Frankopana.
    Sljedeća relativno blizu je Petra Preradovića, a još malo dalje Dobriše Cesarića.

    Rado bih čula friška iskustva i dojmove...
    Mislim da ti je Peterlin najkompetentnija za spomenuto područje

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da već... ako mislite ne Smjehuljicu...
    A ako mislite na moju revnost, onda bi trebalo biti "tek sad" jer me ova tema muči već dugo. Prošla vrtićka godina je bila totalna koma, već sam dugo u stresu.

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da već... ako mislite ne Smjehuljicu...
    A ako mislite na moju revnost, onda bi trebalo biti "tek sad" jer me ova tema muči već dugo. Prošla vrtićka godina je bila totalna koma, već sam dugo u stresu.
    Mislila sam na Smjehuljicu.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je... i meni je jako brzo prošlo...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Je... i meni je jako brzo prošlo...
    Je, tak to ide... Ja imam jednog 17+ i drugog 16+... Sve bi bilo dobro da to nije pokazatelj našeg starenja hehehe...

    A sad o školama u kvartu: Preradovic ima jednosmjensku nastavu ako ti je to bitno. Ostale dvije ili tri (ako računamo i školu na Ferenčici) su u 2 smjene. Mislim da sad sve nude boravak i ručak. A od same škole važnije je kakva je učiteljica. Mi smo u dvije uzastopne godine dobili jednu super i drugu u najboljem slučaju prosječnu. Osim toga važno je kakav je sastav razreda. Na to ne može nitko utjecati. A kvart je takav kakav je...Malnarova Republika.
    Preradovic od lani ima novog ravnatelja. On je vjeroučitelj, ali je normalan i omiljen. Godinama su ga birali učenici za najboljeg nastavnika. Od ostalih osoba u stručnoj službi bila je samo pedagoginja. Nedovoljno za potrebe. Imali su i logopeda na 4 sata. Nadam se da je sad bolje. Novi ravnatelj ima volje, ali ne znam koliko je u mogućnosti popraviti stvari. Kako god bilo, nema tu velikih razlika, bar ne u kvartu.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I Cesarić od ove godine ima jednosmjensku nastavu.

    Tvoji su bili u PP?

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Mojca,

    ako imaš informacije da su škole manje-više tu negdje, ja bih na tvom mjestu odabrala onu najbližu tako da danas-sutra dijete može samo ići.
    ili ako ti je bitna jednosmjenska nastava onda po tom kriteriju.

    ja sam uvijek bila jutarnji tip i za jednosmjensku sam nastavu, al kako mi imamo školu u 2 smjene (puno učenika) nisam ni razmišljala o drugoj opciji. A dijete samo kaže da nije loše da se svaki drugi tjedan može dizati i malo kasnije od 7:00h. Tako da za sve imaš + i -.

    Meni je neobično kako sin ništa posebno ne spominje školu a sestra mu je u toj dobi već naveliko bila zainteresirana i zagnjavila nas da ide ranije u školu i samo je školu spominjala. Fakat su muška i ženska djeca različita (ne generaliziram nego onako po primjerima koje čujem oko sebe).

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uvijek bila jutarnji tip i za jednosmjensku sam nastavu, al kako mi imamo školu u 3 smjene (puno učenika) nisam ni razmišljala o drugoj opciji.
    mi smo nažalost uvijek na granici2/3 smjene, nikad od nas jednosmjenske

  12. #12
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mi zadovoljni sa cesaricem, pogotovo jer ide jedna smjena i ima puno aktivnosti. Od prosle godine imaju i vrt, imas ostale info na stranici skole.

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super Kris.
    Hvala

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo nažalost uvijek na granici2/3 smjene, nikad od nas jednosmjenske
    jelena_O nismo mi imali ove 2 godine koliko mi je dijete u školi 3 smjene.
    Nekad prije na početku kad se tek otvorila škola.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nije tvoje, prošle godine je bio jedan treći razred, sad je jedan prvi, prije je isto bilo ( samo to tebe nije tad zanimalo)

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Prvi put cujem u Vijecu roditelja ssm 2 god. Nisam znala.vidid vidis...

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I Cesarić od ove godine ima jednosmjensku nastavu.

    Tvoji su bili u PP?
    Da, moji su bili u Preradoviću. Razmišljala sam da E.prebacim u Cesarića, ali nije išlo zbog dvije smjene u ono vrijeme i zato jer im je njemački jezik bio prvi strani jezik. Susjeda je sina prebacila i bilo je ok iako se uvijek može naći prednosti i mana. Mi nismo bili nezadovoljni u pp ali mislim da se individualizacija koju je trebao moj E nije provodila kako treba. Dijete s disleksijom logoped je vidio samo jednom, ufff... Ali za učenike bez teškoća škola je bila ok. Sad je vjerojatno i bolje.

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Smjehuljica nema neke pp... ali su ju ocijenili kao potencijalno darovito dijete (Vlahinsky i vrtićka psihologinja), pa bi htjela da ima učiteljicu koja će joj pružiti što treba...

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Smjehuljica nema neke pp... ali su ju ocijenili kao potencijalno darovito dijete (Vlahinsky i vrtićka psihologinja), pa bi htjela da ima učiteljicu koja će joj pružiti što treba...
    Navodno ce u skorije vrijeme omoguciti homeschooling. [emoji16]
    Salim se. Zelim vam svu srecu. Jana je dospjela kod takve uciteljice, a imala je i takve odgajateljice.
    A sad krece predmetna nastava. Darovitost ide u mirovinu

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    mojca
    mislim da se trebaš pripremit na činjenicu da ćeš to trebat stavit sa strane i sama tražit i nudit poticaje svom darovitom djetetu. Nažalost tako je. ne stignu se one dovoljno pored sve djece bavit djecom kojima treba više izazova.

    Al ne brini to ne znači da dijete neće bit sretno i zadovoljno u školi.imam takav primjerak doma. jako voli školu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.09.2017. at 17:24

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno ce u skorije vrijeme omoguciti homeschooling. [emoji16]
    Salim se. Zelim vam svu srecu. Jana je dospjela kod takve uciteljice, a imala je i takve odgajateljice.
    A sad krece predmetna nastava. Darovitost ide u mirovinu



    ako ima darovitost u nekom podrucju koje se trazi u skolskom sustavu i jos dobro razvijene socijalne vjestine i emocionalnu inteligenciju , pa joj dopadnu učitelji koji to prepoznaju i poticu tada jos mozada nesto iz toga bude.
    Ako svi ovi parametri nisu zadovoljeni, tada shvati da zivis u Hrvatskoj.
    Nakon osam godina osnovne skole zaboravila sam da mi je dijete (ikad bilo prepoznato) kao darovito.
    (istina, mi smo darovotost sto se korisnih strana tice umirovili odmah po polasku u skolu. Ostale su nam samo "tegobe" darovitosti.)
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.09.2017. at 17:33

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno ce u skorije vrijeme omoguciti homeschooling. [emoji16]
    Salim se. Zelim vam svu srecu. Jana je dospjela kod takve uciteljice, a imala je i takve odgajateljice.
    A sad krece predmetna nastava. Darovitost ide u mirovinu
    Ne mora značiti, moj sin je procvao upravo u predmetnoj nastavi, a u prva 4 razreda je darovitost bila na "stand-by"
    U višim razredima, imao je sreće da je naletio na profesoricu koja ima volje i želje raditi s njim dodatno, pa su mu narasla krila. A i s ostalim profesorima se dobro slaže, paše mu to što su različiti, nema više onog unitarizma jedne i jedine učiteljice (u njegovom slučaju je to bilo baš to - unitarizam).

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Smjehuljica nema neke pp... ali su ju ocijenili kao potencijalno darovito dijete (Vlahinsky i vrtićka psihologinja), pa bi htjela da ima učiteljicu koja će joj pružiti što treba...
    Tu ne postoji nikakav način da unaprijed osiguraš da stvari idu glatko. Ako je učitelj ok, može biti problema sa sastavom razreda, ako se potrefi da ima ometača nastave.... Nikad ne znaš... Ali djeca to bolje podnose od nas. Ja sam u školi uvijek zvocala na vr ali istina je da su se moja djeca dobro snalazila. Čak jako dobro. L je bio učenik generacije, a i E se sasvim lijepo došlepao do kraja osnovne škole.

    Što se darovitosti tiče, Vlahinsky je i mom E napisala bajke o tome, a previdjela je njegove smetnje tako daa....imam tu kojekakve dvojbe. Više su nam vrijedili animatori iz kvartovske knjižnice za socijalizaciju i razvoj društvenh vještina. Moja djeca nisu bedasta ali nisu daroviti onako da baš odskaču. Ima moj sin takvog prijatelja, to je posebna kategorija... A ti ćeš za svoje dijete vidjeti. Sve ovisi kako ti padne grah.

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo da prijavim da sam na rubu....

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da prijavim da sam na rubu....
    Rubu čega?

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Živaca

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imali smo danas roditeljski.
    Mislim... ja bih bolje prezentirala školu nego li su to napravile pedagoginja i jedna učiteljica.

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mojca, od škole ti je najbolje ne imati nikakva očekivanja i biti spremna podupirati dijete vanjskim slob.aktivnostima.
    Budi sretna ako dobiješ korektnu učiteljicu koja čvrsto drži uzde i dobro kontrolira razredne mangupe (buduće bullyje).

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tugo moja...

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I za koju ste se odlučili?

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nismo još

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nemoj da ti prođe rok,moraš ići na testiranja u školu u koju pripadaš ,a ako želiš da ide u neku drugu onda pisati molbu u tu drugu.

  33. #33
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako piše molbu za drugu školu, mislim da i nju treba predati što prije, ako nije već...

    Razumijem te, mi smo prošle godine grizli nokte, išli na testiranje u jednu, a ja tri mjeseca u torbi nosila molbu za drugu... nisam ju na kraju predala.

    “Rekla-kazala” po kvartu sam se naslušala tonu... na kraju je presudilo što smo mogli birati engleski umjesto njemačkog koji je u drugoj školi “obavezan” za boravak. A još više od toga info prijateljice koja radi u gimnaziji i koja mi je rekla da joj iz te druge škole dolaze učenici s 5.0, ali s jako lošim predznanjem.

    Jesmo dobro odabrali? Nemam pojma. Život je ionako često “kako ti grah padne”. Biraš, biraš, planiraš... a strefi te varijabla koja ti nije ni u peti. Što filozofiram jutros .

    Hoću reći, odaberi 2-3 kriterija koja su ti važnija od ostalih i gotovo.

    Ono na što ne možeš utjecati je sastav razreda, tko su druga djeca i roditelji . U našem razredu su ogromne razlike između djece, jedni su došli da znaju sva slova i citati i pisati, drugi znaju napisati samo svoje ime. Jedni zbrajaju do 20 bez problema, drugi na prste do deset. Imamo viber grupu u koju šaljemo fotke bilježnica kad je netko bolestan. Po bilježnicama vidiš koje su razlike između njih. Ako u razredu dobiješ više ovih “sporijih”, ovi “brži” će često čekati.

    Osim predznanja, tu je i disciplina u razredu. Na to isto ne možeš utjecati kako će vam grah pasti. I koliko će u tom razredu u jednom satu učiti, a koliko rješavati probleme s disciplinom. Ok, nije američki film o srednjoskolcima u crnačkoj četvrti, ali da se na disciplinu troši vise vremena nego sto bi mi ikad palo na pamet, troši se.

    Uguraj sad darovitost između gornja dva odlomka.

    Tako da... stisni zube, zažmiri i baci kocku. (I odi zapaliti svijeću na Kamenita vrata ).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, od škole ti je najbolje ne imati nikakva očekivanja i biti spremna podupirati dijete vanjskim slob.aktivnostima.
    Budi sretna ako dobiješ korektnu učiteljicu koja čvrsto drži uzde i dobro kontrolira razredne mangupe (buduće bullyje).
    Ovo je najkorisnija i najtočnija preporuka za roditelje budućih prvašića.
    Dodat ću samo da mi je najgluplji potez u životu bio raspitivanje o učiteljici i potom traženje iste učiteljice prilikom upisa u školu. Totalni promašaj
    Osjećaj krivnje mi smanjuje samo činjenica da bi i bez mojeg traženja vjerojatno završio u tom razredu i kod te učiteljice, jer su razrede slagali prema vrtiću. A na to se nadovezuje promašaj broj 2: naime, sad mislim da je za dijete zdravije da u osnovnu školu ne kreće s vrtićkom ekipom.

  35. #35
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Imala sam i ja fail kada sam protivno preporuci psihologice trazila da moja bude sa vrtickom bff. Napravila je kako sam trazila ali ubrzo sam uvidjela svoju gresku. Kod mene nije bilo elemenata umanjivanja griznje ali sam naucila lekciju

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, od škole ti je najbolje ne imati nikakva očekivanja i biti spremna podupirati dijete vanjskim slob.aktivnostima.
    Budi sretna ako dobiješ korektnu učiteljicu koja čvrsto drži uzde i dobro kontrolira razredne mangupe (buduće bullyje).
    Amin.
    Mojca, odaberi detetu neku slobodnu aktivnost koju voli, u kojoj će se ostvariti, uživati i podizati sebi samopouzdanje i volju za učenjem novih stvari.
    Od škole zahtevaj samo toliko da ti dete bude fizički bezbedno u toku nastave.
    A ako se pokaže da je taj uslov ispunjen bez nekih posebnih teškoća, smatraj da si prošla prilično dobro sa školskim sistemom.
    Sve preko toga je čist dobitak koji se retko sreće, a ja ti ga od srca želim.
    (Što se tiče prezentacija škole, odabir ljudi koji prezentuju školu odražava menadžerske i još kojekakve druge osobine direktora škole, ali ne i kompletan potencijal škole.). Lako se može desiti da postoji niz puno sposobnijih učiteljica u toj školi ali iz određenih razloga nisu one te koje je prezentuju.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Mojca
    A možda.sve bude super, ne mora bit baš neki tako crni scenarij.

    Evo kod moje kćerke u školi je super, učiteljica, djeca, nastava ma sve stvarno ok.
    Tu učiteljicu sam tražila i nisam požalila.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je najkorisnija i najtočnija preporuka za roditelje budućih prvašića.
    Dodat ću samo da mi je najgluplji potez u životu bio raspitivanje o učiteljici i potom traženje iste učiteljice prilikom upisa u školu. Totalni promašaj
    Osjećaj krivnje mi smanjuje samo činjenica da bi i bez mojeg traženja vjerojatno završio u tom razredu i kod te učiteljice, jer su razrede slagali prema vrtiću. A na to se nadovezuje promašaj broj 2: naime, sad mislim da je za dijete zdravije da u osnovnu školu ne kreće s vrtićkom ekipom.
    Definitvno je bolje za dijete da ne ide u prvi razred s vrtickom ekipom.

    Meni se raspitivanje o uciteljici pokazalo kao najbolji moguci potez, ali sam imala priliku raspitati se iznutra (u samoj skoli). Da sam slusala preporuke roditelja, fulala bih.

  39. #39
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da u školi nema pravila. Biraj bilo koju. (Ja bih po blizini).
    Presudna je učiteljica i sastav razreda.
    Mi smo imali sreću i dobili najbolju učiteljicu na svijetu. Mislim da je napravila za moje dijete što nije nitko do sad.
    Sad će u peti razred i muka me hvata.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni je za starije dete prevagnula jedna insajderska preporuka o učiteljici od prijateljice koju jako cenim i koja me sad već jako dobro poznaje, i zadovoljna sam što sam je poslušala.
    Međutim, razred je kao kod BB, sklopljen od dece sa drastično različitim predznanjem i brzinom učenja, plus jedno dete sa pp, tako da za razvijanje bilo čije darovitosti nema baš vremena i prostora, iako bi se možda i našlo volje kod učiteljice.
    Daleko je to od crnog scenarija, ali je, recimo, nemaštovito siv.

    Za mlađe dete koje sam ovih dana upisala u prvi, nemam takvu učiteljicu na izbor. Malo je dece, biće dve učiteljice, za koje se "rekla-kazala" roditelja, insajderske informacije, i moj utisak jednoglasno slažu - da se ne zna koja je gora. Tj. disciplina, bezbednost dece, i odnosi u razredu su katastrofalni kod obe, samo kod jedne deca još i steknu nekakvo znanje, a kod druge ni to...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Međutim, razred je kao kod BB, sklopljen od dece sa drastično različitim predznanjem i brzinom učenja, plus jedno dete sa pp, tako da za razvijanje bilo čije darovitosti nema baš vremena i prostora, iako bi se možda i našlo volje kod učiteljice.
    Daleko je to od crnog scenarija, ali je, recimo, nemaštovito siv.
    Eto, ja na ovo nisam ni pomišljala, razred mog djeteta je zapravo vrlo ujednačenih sposobnosti, dosta dugo su po ocjenama bili i najbolji razred na školi, što zvuči kao čisti SF. Ali atmosfera među djecom u razredu je grozna, imaju opetovane slučajeve bullynga, disciplina im je, što su stariji, sve gora, razrednica jednostavno ne zna što bi s njima (na žalost, imali su i peh s razrednicom u višim razredima), a sad se i ocjene srozavaju, ne zbog težine gradiva, nego zbog nerada. Moje dijete u takvoj okolini preživljava, zasad drži glavu iznad vode, i čekamo srednju i novo društvo.
    U nižim razredima ovih problema nije bilo ni na vidiku, ali je učiteljica udarila temelje njihovim lošim međusobnim odnosima, što je došlo do izražaja kasnije.

    Mojca, ako imaš mogućnosti informiranja, možda bi koristan kriterij bio kakva je nastava hrvatskog i matematike u višim razredima dotične škole. Iako ni to ne mora uvijek biti 100% kako ti kažu. Baš za našu školu sam dobila informaciju da je nastava iz ta dva predmeta loša, ali potrefilo se da je generacija mog sina dobila bolji izbor nastavnica iz oba predmeta, tako da smo, što se tog tiče, vrlo zadovoljni. Bar nešto

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod nas hrvatski i matka ovisi u koju kombinaciju upadneš,ali većinom svake godine netko dogura do državnog.

  43. #43
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zasto je bolje za dijete da ne ide s djecom iz vrtica u isti razred?
    Posljednje uređivanje od bella77 : 24.04.2018. at 11:49

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto je bolje za dijete da ne ide s djecom iz vrtica u isti razred?
    Najkraće rečeno, zato što ih vrtićka poznanstva dugoročno koče u razvijanju složenijih međusobnih odnosa.
    Konkretno, u razredu mog sina još uvijek jedni druge zafrkavaju zbog kikseva iz vrtićkih dana (!!!). I sin mi je više puta rekao da misli da je kod njih u razredu problem što se predugo poznaju, a dobar dio njih poznaje se od 3. godine života, još otkako su pišali u gaće (doslovno).
    Polazak u školu je zapravo idealna prilika da dijete gradi nova prijateljstva i poznanstva, neopterećeno od onog što je bilo prije.
    Ipak, moram naglasiti da nisam ni psiholog ni pedagog, ovo su moji zaključci na temelju osobnog iskustva.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto je bolje za dijete da ne ide s djecom iz vrtica u isti razred?
    Kod nas se isto pokazalo kao bolje, iako ne znam da objasnim tačno zašto.
    Mislim da neka deca koja nastave u razred sa vrtićkim prijateljima često neopravdano dugo ne daju šansu novim prijateljima iz razreda, bar koliko vidim.
    Moja je upala u skoro totalno nepoznato društvo u prvom razredu i time samo proširila krug prijatelja, jer je u kontaktu i sa vrtićkim društvom, to su sve deca iz našeg bližeg komšiluka.
    Eto, tanja je bolje objasnila, zasite se deca jedni drugih, valjda.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 24.04.2018. at 12:03

  46. #46
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Potpisujem za ovo. Moja se preporodila u "novom" prvom razredu gdje doslovce nijedno dijete nije poznavala i trebala se "otvoriti" a i inače je bila sramežljiva. Sad ima ekipicu od 5-6 curka s kojima je nerazdvojna, dok djecu iz vrtića kad ih sretne gotovo i ne pozdravlja.

  47. #47
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ima mi logike, Kad malo razmislim, i jasam svaki put kretala sama u novu skolu, bez da sam ikoga znala - i u osnovnu, srednju, fax..

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala vam svima...


    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, od škole ti je najbolje ne imati nikakva očekivanja i biti spremna podupirati dijete vanjskim slob.aktivnostima.
    Budi sretna ako dobiješ korektnu učiteljicu koja čvrsto drži uzde i dobro kontrolira razredne mangupe (buduće bullyje).
    Ovo za aktivnosti mi je odavno jasno, ali ovo za uzde... priznajem da nisam bila svjesna.




    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj da ti prođe rok,moraš ići na testiranja u školu u koju pripadaš ,a ako želiš da ide u neku drugu onda pisati molbu u tu drugu.
    Bili smo na testiranju u FKK. Čekam da se smirim pa ću nazvati i PP.


    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Definitvno je bolje za dijete da ne ide u prvi razred s vrtickom ekipom.

    Meni se raspitivanje o uciteljici pokazalo kao najbolji moguci potez, ali sam imala priliku raspitati se iznutra (u samoj skoli). Da sam slusala preporuke roditelja, fulala bih.
    Nisam znala za ovo.. ali fakat ima smisla...
    Insajderske informacije tražim



    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Najkraće rečeno, zato što ih vrtićka poznanstva dugoročno koče u razvijanju složenijih međusobnih odnosa.
    Konkretno, u razredu mog sina još uvijek jedni druge zafrkavaju zbog kikseva iz vrtićkih dana (!!!). I sin mi je više puta rekao da misli da je kod njih u razredu problem što se predugo poznaju, a dobar dio njih poznaje se od 3. godine života, još otkako su pišali u gaće (doslovno).
    Polazak u školu je zapravo idealna prilika da dijete gradi nova prijateljstva i poznanstva, neopterećeno od onog što je bilo prije.
    Ipak, moram naglasiti da nisam ni psiholog ni pedagog, ovo su moji zaključci na temelju osobnog iskustva.
    Slažem se... i ima jedno dijete koje bi zbilja rado izbjegla.


    E sad...
    Prednost FKK: blizina. 100 m od kuće.
    Prednost PP: jedna smjena, mladi i nabrijani ravnatelj.

    Mana FKK: dvosmjenska nastava od 4 razreda, nemaju e-imenik, nisu u STEM revoluciji... što mi je tragično.
    Mana PP: udaljenost.


    Iz ovog ispada da je jedino udaljenost problem... koliki je to stvarni problem? Nekih 7-10 min pješke. Mislim na više razrede kad prestane boravak.
    Logistiku nemamo. Nikakvu.

  49. #49
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    7-10 min pješke ne bi trebao biti nikakav problem. Mislila sam da se radi o velikim udaljenostima.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    E sad...
    Prednost FKK: blizina. 100 m od kuće.
    Prednost PP: jedna smjena, mladi i nabrijani ravnatelj.

    Mana FKK: dvosmjenska nastava od 4 razreda, nemaju e-imenik, nisu u STEM revoluciji... što mi je tragično.
    Mana PP: udaljenost.


    Iz ovog ispada da je jedino udaljenost problem... koliki je to stvarni problem? Nekih 7-10 min pješke. Mislim na više razrede kad prestane boravak.
    Logistiku nemamo. Nikakvu.
    7-10 min pješke nije nikakav problem, osobito ako se na to navikne od početka. Ne bi morala ići u školu tramvajem ili autobusom.
    To ti doduše piše ona koja je odustala od premještanja djeteta u drugu školu zbog - blizine ali kod nas je još puno drugih faktora bilo u igri. Da sam se od početka odlučila za drugu školu u kvartu (isto na 7-10 min pješke), mislim da ne bih o tome ni razmišljala u kategoriji udaljenosti.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •