Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 76

Tema: transfer 1 ili 2 zametka?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno transfer 1 ili 2 zametka?

    Molila bi savjet,iskustvo,pomoc..
    Naime aspirirano je 8 oocita,od toga cak 5 nezrelih,od 3 oplodile se dvije..
    Sutra zovem lab da vidim kako se dijele..
    Ukoliko idemo na transfer treci dan, da ih vratim obje ili da idem na SET pa da vidim dali ce ova druga doci do faze blastice?

    Rekla sam da vise ne bi vracala 2 blastice jer sam imala tesko iskustvo prvi puta..

    A sad u ovoj situaciji ne znam sta da napravim..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Sad je tesko reci ja sam imala isto et sa blastice svaki put. Vecinom po 2.zadni put smo imali set pa bilo dobitnik. Sretno kak osjetis tak radi. Sretno

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Milasova,
    Mozda da napravis kako ti embriolozi predloze. Ja kad sam pricala s njima, cinili su se da znaju svoj posao.
    Oni su mi predlozili i tako su ih i zaledini, jednu dobru i jednu losiju...vratili su mi dvije, ali se samo jedna primila...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Mono je u pravu,meni su isto predlozili dva zametka.Jednu blastocistu i jednu morulu.Od 5 oplodjenih ostale su one i poslusala sam ih.Nazalost,meni se nije primio nijedan zametak.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Da,prvo cu sutra vidjeti kako se dijele i kakav ce embrij biti kvalitete,pa cu odluciti..
    I ukoliko bude transfer treci dan,vratit cu oba..
    Ukoliko budemo cekali 5-ti dan, vratit cu jedan..ali cisto sumnjam da cemo cekati blastice..

    Iskreno,porazavajuci mi je ovaj postupak,nevjerovatno koliko nezrelih stanica..

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Ako smijem pitati na koliko mm si primila stopericu?

  7. #7
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Milasova,
    Koji dc je bila aspiracija? Koliki je e2 bio ako znas??
    Svakako mislim da je prerano bila punkcija ocito kod tebe. Kod kojeg si ti ono dokt??

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Najveci je bio 23 mm,pa 19,ostali 17..
    Bilo ih je 10..
    Apsolutno rano stoperica, E2 je bio oko 6000..
    12 dc aspiracija..
    Prosli put je bila na 11dc al sad da me ubijes ne znam koliki su bili folikuli ali niti jedna js nije tada bila nezrela..
    Ovo me bas sokiralo i naljutilo..
    Sad se pouzdamo u ove dvije stanice koje ce se,vjerujemo, uspjesno dijeliti..

  9. #9
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    E2 koji ti je 6000 ti je vjerovatno onda prva vrijednost, ona druga vrijednost se gleda, meni je bila preko 3000 i to je vrlo puno.
    Hm..bas cudno sve !
    Drzim fige da ove dvije uspijuuu!!!
    Javi sutra

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Estradiol u pg/ml ili pmol/L? Jer i to je bitno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Jooj to ne znam..ali cu pogledati kad dodem na transfer

  12. #12
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    A koju štopericu si dobila? I koliko?

    Meni se bolje pokazala 2x5.000 Brevactide, nego 1 Ovitrelle

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    U Petrovoj nam daju Ovitrelle.Barem su meni dali prosli put a vidjela sam i sad na kosuljici da ce opet biti Ovitrelle.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ovitrelle..
    Ja isto mislim da sam trebala dobiti drugu stopericu..
    Jos je dr.stavio upitnik pored stoperice,i kad je dobio nalaze E2 nazvali su me i rekli da je to to..
    Sad cu zvat da vidim sta se desava sa oplodnjom

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Evo oba zametka se pravilno dijele,sutra je transfer pa cemo odluciti jel idemo na SET ili vracamo oba zametka

  16. #16
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Najveci je bio 23 mm,pa 19,ostali 17..
    Bilo ih je 10..
    Apsolutno rano stoperica, E2 je bio oko 6000..
    12 dc aspiracija..
    Prosli put je bila na 11dc al sad da me ubijes ne znam koliki su bili folikuli ali niti jedna js nije tada bila nezrela..
    Ovo me bas sokiralo i naljutilo..
    Sad se pouzdamo u ove dvije stanice koje ce se,vjerujemo, uspjesno dijeliti..
    Na ovakav estradiol od 6000 i predpostavljam da je u pmol i jos stopericu su sve folikule trebale biti zrele.

    Da je bio u pg jedinici to bi bila i te kakva opasna hiperstimulacija.

    Moja predpostavka je da su ove folikule od 23 mm popucale a ove sto su bile manje od 17 mm pa cak i neki folikuli od 17 mm su ostali nezreli i od tud takav tezultat.

    Meni su jednom popucali folikuli bez obzira na Cetrotide sto sam dobivala.
    Ne mogu se oteti dojmu da Petrova aljkavo odradjuje postupke.

    Da sam na tvom mjestu sutra na drugi dan od transfera bi vratila oba embrija.
    Sretno!!!

  17. #17
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    I da....vrlo je bito kakva se stoperica dobije i na kolike velike folikule i estradiol. To je ovo sto frixie spominje. Al to mora biti vrlo dobra procjena dr i iskustvo.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 04.09.2017. at 10:20

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Milasova mislim da je upitnik bio jer je cekao nalaz E2 da bude siguran da li ide stoperica.
    Sto se tice samog E2 nisam povjerljiva u nalaz jer kod mene na 7 js je bio u pmol preko 8000 a u pg 2200.A bilo je zrelo samo 5,ne sve.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sanjka, isto mislim kao i ti..mislim da je ovaj od 23 pukao..ostali zreli ovi od 19,ovi manji nezreli..
    Ali mi nije jasan citav postupak..sta je moguce da u 2 dana folikul sa 16 mm naraste na 23 mm?!

    Znam da je stoperica jako bitna..prosli postupak sam isto tu stop. primila i nije bilo nezrelih stanica..
    Ne znam vise,glava me boli od razmisljanja..
    Sutra na transferu cu porazgovarati o ovom postupku sa strucnjacima pa da vidim sto oni kazu..

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bas se dvoumio oko stoperice..ne dali ce biti,nego da ju promjeni..al eto ispalo je tako kako je ispalo..

  21. #21
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka, isto mislim kao i ti..mislim da je ovaj od 23 pukao..ostali zreli ovi od 19,ovi manji nezreli..
    Ali mi nije jasan citav postupak..sta je moguce da u 2 dana folikul sa 16 mm naraste na 23 mm?!

    Znam da je stoperica jako bitna..prosli postupak sam isto tu stop. primila i nije bilo nezrelih stanica..
    Ne znam vise,glava me boli od razmisljanja..
    Sutra na transferu cu porazgovarati o ovom postupku sa strucnjacima pa da vidim sto oni kazu..
    Moguce je da nisu bili dobro izmjerili ovo kad su ti napisali da su 16 mm....pogotovo ako cijeli postupak ne vodi jedan dr....a to je po drzavnim bolnicama tako.

    Jedan radi uz...drugi odredjuje stop...treci punkciju itd.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Da, upravo je to najveci problem..
    Iako je meni folikulometrije radio isti lijecnik,samo na 6 dc je bio drugi,znaci na prvom UZVu..
    Kazem,popricat cu detaljno sutra sa doktorima da vidim sta oni kazu,zasto je toliko stanica nezrelo..

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    milasova, ti si s prvim ostala trudna iz prve, jel' da? I onda jos problematična trudnoca - ja bih na tvom mjestu išla na SET. Ako se oba razvijaju dobro, mozda drugi bude za freeze i onda imas jos jednu šansu. Mislim, kad si vec išla na stimulaciju...i koliko imas godina?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Slazem se da je bitno i koliko ima godina.Koliko sam shvatila za starije se preporucuje 2 zametka.Za mladje zene SET.

  25. #25
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    U mom slucaju, su mi folikuli bili cak i jedan od 25 mm, ostali svi preko 20 cca,
    Dan prije stoperice je e2 bio preko 3500, znaci na dan stoperice je bio i vise.
    Sve j.s.su bile dobre, mislim ni jedna njje bila ni prezrela ni zrela, 16 sam ih dobila.
    Ovitrelle sam primila.
    To valjda stvarno zavisi o svemu, a sigutno o procjeni dokt.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Evo tebi se estradiol poklapao sa brojem zrelih js.Meni nikako.I to mi nije jasno.2200 je mislim previse za 5 zrelih.
    Mozda je tako i kod Milasove pokazalo da je sve zrelo a nije bilo.Iskusnije ce znati bolje.

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Bas sam sad pogledala svoju uslikanu kosuljicu. E2 je bio 3000 (malo je necitko, ali mislim da pise ta brojka), folikuli svakakvih velicina: 9, 12, 13, 18.6, 17.7, a dobili smo 3 zrele stanice, sto nas je jako iznenadilo, na ovu trecu nismo racunali, a mozda nas je bas ona usrecila
    Oplodile su se sve 3, dvije su se prestale razvijati, a treca raste u trbuhu
    Isto sam primila Ovitrelle.
    Odluka koju sam ja bila donijela je da se vrati jedan zametak, jer zbog svog zdravstvenog stanja nisam bila spremna riskirati blizanacku trudnocu.
    U prvom ivf-u je vracena morula, ovaj put blastica.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 04.09.2017. at 13:36

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Prvi postupak uspjesan,vracene dvije blastice,obje se primile,srca prokucala,ali jedna mrva stala sa razvojem u 8tt..druga mrva sad ima 4 godine..
    Zbog tog iskustva zelim SET..ne bi vise prolazila rizicnost blizanacke trudnoce..
    Imam 33 godine i potpuno sam zdrava..

    Ali transfer mi je treci dan,moze li se drugi embrij zamrznuti treci dan ili se zamrzava bas blastica?

    Puno razmisljam o svemu,i sve sam blize SETu..

  29. #29
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ja sam u istoj dilemi. Kroz desetak dana krecem sa stiumalcijom i vec duze vrijeme razmisljam dali vratiti jedan ili dva embrija.
    Iza sebe imam rizičnu trudnocu iz ICSI postupka i porod zdravog djeteta, te jednu spontanu trudnocu bez komplikacija ali sa pucanjem vodenjaka sa 16+1 i gubitak bebe.
    Svakako cu slušati i savjet doktora (na postupak idem u Repromed), mozak mi govori da vratim jedan, a srce bi islo na dva.

    Milasova sretno

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Dali mi 2 embrija povecavaju sanse za trudnocom ili ne?
    Jesu li veci izgledi da ce se bar jedan primiti?
    Koliko sam citala,vise se ne sjecam gdje, ukoliko je jedan embrij losiji da se smanjuju sanse za trudnocom?
    Da li je to istina?

  31. #31
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Moze, to ovisi o politici klinike. Na nekim se smrzavaju samo blastice, ali mislim da Petrova nije jedna od njih. Probaj se dogovoriti, i mene bi bilo strah pustiti tog jednog jadnička samog da se razvija do blastice i onda ako ne uspije "a mozda sam ga ipak trebala uzeti". Ali ti si zaista dobar kandidat za SET...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Argente, da u pravu si skroz..
    Zato i bi SET jer nema greske..
    Budem vidjela sve sutra..tezak dan me ceka..

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ukoliko mogu zamrznuti embrij star 3 dana, nema dileme

  34. #34
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Oo, Bluebella, i ti jašeš ponovno baš mi je drago i sretnoooo!
    Milasova, to jedan pomaže li ili odmaže drugom mislim da nije dokazano ni u jednom smjeru. Kad sam ja bila očajna jer su mi vratili samo jednog (a imala sam ih 3), jedna mudra forumašica Jelena mi je rekla da mi je bolje imati 3 transfera s po jednim jer se trostruko povećava šansa za uhvatiti implantation window. Meni to zvuči dosta logično...
    Posljednje uređivanje od Argente : 04.09.2017. at 14:24

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bluebella,tebi isto svu srecu zelim!
    Vidjet ces kako ce se razvijati postupak pa ces odluciti sto cete napraviti..

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Ja bih vratila 2,tako su me i savjetovali bili.ALI,ja sam starija(37 godina) s losim jajnim stanicama i hidrosalpinksom.I ja mislim da ne zamrzavaju treci dan,nisam naisla nigdje na taj podatak.Slusaj svoje srce,sebe..svako za sebe zna najbolje.I javi nam sta je bilo.Sretno

  37. #37
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Oo, Bluebella, i ti jašeš ponovno baš mi je drago i sretnoooo!..
    Jašem jašem u pravom smislu te rijeci i doma po dragom i eto uskoro i ovim putem, pa valjda se nesto bude ulovilo

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Da imam vise zametaka i da cekamo blastice isla bi na SET, jer to zelim.
    Najvise me muci upravo ono sta je Argente rekla,da idem na SET i onda ovu drugu mrvu ostavljam samu da se razvija do blastice..sto ak ne uspije a da sam ju vratila bi se razvijala jer je ipak prirodnije u maternici..
    Kazem,ako zamrzavaju embrije tri dana stare,onda nema dileme..ako ne,vracam oba koliko god mi je to tesko..
    Mislim da bi mi teze bilo ostaviti ovu drugu mrvu na milost i nemilost labaratorija..

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ekipa opet na okupu
    Mogle bi i neku kavicu

  40. #40
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Navodno su neka istrazivanja pokazala da losiji embrij sprijecava sansu implantacije i onom boljem, e sad...to stvarno sve zavisi, nista nije crno na bijelo nazalost.
    Najbolje da vidis sto ce ti reci embriolozi, i u suradnji s njima odluci sto i kako.
    Javi sutra ! Sretnooo

  41. #41
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Mene kod izbora izmedju 1 ili 2 embrija brine jos (osim blizanacke trudnoce) kako izaci na kraj sa jednim toddler-om i dva novoronceta.
    Dojenje, buđenje, spremanje za setnju, sad jednom mijenjaj pelenu pa onda drugom, pa količina vesa za pranje... bojim se da bi se izgubila u svemu tome, a pomoc bake ili nekog nemam, osim ako platim nekom.

  42. #42
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa opet na okupu
    Mogle bi i neku kavicu
    Uvijek za kavicu

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Meni su rekli da smo dobili blastocistu i morulu i da je bolje da morulu isto uzmem nego da ju ostave u laboratoriju jer joj je bolje i prirodnije kod mene.Prije toga dok sam isla na transfer nisam znala sta ce mi i koliko docekati i isto sam mozgala sta cu ako imam 2 zametka,uzeti obadva ili ne.Kad su mi to rekli,dvojbe nije bilo,poslusala sam.Cure u sobi su se cudile jer inace kazu savjetuju uzeti jedan,ali eto..kod mene je ispalo ovako.Istina je da pomogne i njihov savjet a na nama je da odlucimo.Inace,odlicna tema.Vjerujem da ima puno zena koje su u slicnoj dilemi.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bluebella,u istoj smo kozi..imam podosta razloga zasto SET..
    Javim sutra ishod..
    Drz'te mi fige

  45. #45
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni je embriologica odmah rekla, tj.nakon aspiracije da je svakako bolje vratiti jedan embrij, i to jednu dobru stanicu....medjutim kako je kod mene bio Freeze all, zaledili su ih u paru, jer su dvije bile losije, pa su kombinirali jednu dobru i jednu losiju blasticu...
    Mislim da oni radje vole da se vrati samo jedan embrij, svakako je sigurnije, ali kad su u pitanju upitni zameci, onda ipak vracaju dva, jer je velika sansa da ce taj losiji propasti.

  46. #46
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella,u istoj smo kozi..imam podosta razloga zasto SET..
    Javim sutra ishod..
    Drz'te mi fige
    Sretno cekamo izvjestaj sutra

  47. #47
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Milasova sretno danas!
    Bluebella puno puno srece u novom postupku!!!!

  48. #48
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sretno!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Od ova dva embrija,jedan je osmerostanicni bez fragmentacija dok drugi nije za zamrzavanje jer je sesterostanicni i ima fragmentacije tako da vracamo oba..
    Biologica je jako ljuta jer je toliko nezrelih stanica,definitivno kriva stimulacija i pogresna procjena..

    Sad molimo Boga da se ovaj jedan dobar embrij uhvati i razvija kako spada.

  50. #50
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Milasova,
    Drzim figeeeeeeeeee !!!!!!!!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •