Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 117 od 117

Tema: Trudna sam 4 i pol mjeseca i trpim zlostavljanje od muža

  1. #101
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    LOL

    već vidim da će ovo biti zanimljiva tema, negdje oko 100-e strane će doći do usijanja, ako ne i zaključavanja teme

  2. #102
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    već vidim da će ovo biti zanimljiva tema, negdje oko 100-e strane će doći do usijanja, ako ne i zaključavanja teme
    Koja stota stranica, već je na izdisaju.

  3. #103
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja kristalna kugla predvidja spajkin kljucic

  4. #104
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    moja kristalna kugla predvidja spajkin kljucic
    Ja se čudim da je još uvijek otvorena

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Tema je super!

  6. #106
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Tema je super!
    a koja je točno tema?

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mislim da je tema otisla u kupus.
    Obzirom da je otvaracica teme nasla nacin kako da poboljsa svoju situaciju nece biti neke stete ako stavimo kljuc.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.09.2017. at 10:15

  8. #108
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ti patis od psihoze. I jesi u deluzijama.I treba ti strucna pomoc.Ne nuzno psihijatar. Osim sto skaces iz raspolozenja u raspolozenje jos si osinuta hormonima. Defenzivna si, euforicna, na momente depresivna i krajnje infantilna. Prebacujes odgovornost za sebe na imaginarno bice, trazis vodstvo umjesto suporta. U jednom si u pravu, nema reakcije bez akcije. U zabludi si ako mislis da ces uz pomoc molitve odgojiti dijete koje ce biti cvrsto, stabilno, puno samopouzdanja. To tako ne ide. Idi u crkvu, nadi strukturu u svemu tome jer tebi to treba ali ne zavaravaj se i osvijesti da si ranjiva.Odluke su ti ishitrene, mislis da dva dana molitve rijesava odnose od nekoliko godina. Ti nisi ljeceni narkoman pa da je za tebe bolja opcija biti ovisna o religiji nego o igli. Vjera u bilo kojem obliku bi trebala utjecati pozitivno na razvoj covjeka jer glavni motiv je ljubav.Ako bas toliko zudis za religijom, uzmi bibliju sama i citaj pa sama donesi odluke. Moglo bi te iznenaditi sve skupa. I ne omalovazavaj samohrane majke niti muslimane. Nisi upucena niti u jedno od navedenoga a pogotovo ne shvacas tko su ateisti.

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pitam jer za nekoga tko se upravo razvodi i čeka dijete, pišeš začuđujuće puno o svim drugim stvarima

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ti patis od psihoze. I jesi u deluzijama.I treba ti strucna pomoc.Ne nuzno psihijatar. Osim sto skaces iz raspolozenja u raspolozenje jos si osinuta hormonima. Defenzivna si, euforicna, na momente depresivna i krajnje infantilna. Prebacujes odgovornost za sebe na imaginarno bice, trazis vodstvo umjesto suporta. U jednom si u pravu, nema reakcije bez akcije. U zabludi si ako mislis da ces uz pomoc molitve odgojiti dijete koje ce biti cvrsto, stabilno, puno samopouzdanja. To tako ne ide. Idi u crkvu, nadi strukturu u svemu tome jer tebi to treba ali ne zavaravaj se i osvijesti da si ranjiva.Odluke su ti ishitrene, mislis da dva dana molitve rijesava odnose od nekoliko godina. Ti nisi ljeceni narkoman pa da je za tebe bolja opcija biti ovisna o religiji nego o igli. Vjera u bilo kojem obliku bi trebala utjecati pozitivno na razvoj covjeka jer glavni motiv je ljubav.Ako bas toliko zudis za religijom, uzmi bibliju sama i citaj pa sama donesi odluke. Moglo bi te iznenaditi sve skupa. I ne omalovazavaj samohrane majke niti muslimane. Nisi upucena niti u jedno od navedenoga a pogotovo ne shvacas tko su ateisti.
    A ti si bezobrazna. Dala sam ti prošli put puno komplimenata, ali sam u međuvremenu shvatila kakva si osoba. Bezobrazna, bahata i nadmena.
    I s takvom osobom ne bi htjela u životu sjesti na kavu, a kamoli biti prijateljica. Jer mrzim takve grube i bahate ljude.


    Što se mene tiče, može ključ. Vidim da su se mnogi našli pametovati na bezobrazan način, tako da mi se više na toj razini ne piše.

    Sretno svima i neka Vam život bude lijep.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Ako tema nema više smisla, neka se zatvori. meni je tak svejedno.
    Ja sam bolje u svakom slučaju i znam radi čega sam bolje i to sam napisala. A to što su se sad odjednom javili neki kojih nije bilo pet dana da mi govore da sam psihotična, za psihijatra i tristo čuda, to jenjihov problem.

    To smatram pod uvrede , kako mi ih je i muž davao. Jer, normalna i stabilna osoba se neće osjetiti ugroženom ako netko piše o vjeri.

    Ali sam primjetila da je sad u MODI pljuvati po vjeri i da su svi prepotentni do ibera tako da se ne čudim tome. Napali su Blanku Vlašić ko hijene, kad se zahvalila Bogu na medalji, tako da me ne čude napadi oko vjere.


    Ali mi se gadi kad mi netko kaže stvari tipa - da sam ja u psihozi jer sam vjernica. Ja bi toj osobi mogla reći isto da je plitka i isprazna i ovisna o mužiću, a ako mu muž jednom ostavi će biti jednako izgubljena, kako sam i ja bila prošlih tjedan dana.
    A meni je trebalo samo tjedan dana da dođem sebi, dok neke ženske ne dođu sebi NIKADA!


    Ali mi nije do uvreda, već mije samo do konstatacija i istina.

  12. #112
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Vjera je nešto intimno i čovjek treba držati za sebe.
    Ne pametovati ljudima koji možda i ne vjeruju u Boga ili nekoga, da nisu na dobrom putu ili što već.
    Blanka Vlašić je osvojila zlatnu medalju zato što je trenirala i dobra je skakačica, a ne zato što se pomolila. kužiš?

  13. #113
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam napisala sad da mi se život polagano sređuje i da sam ja sve bolje i tvoj jedini komentar je da trebam stručnu pomoć? Poštedi me takvih komentara u budućnosti. Vjerojatno sam deset puta lucidnija u svojoj situaciji nego bi ti bila!
    Gle, trebaš stručnu pomoć jer nam daješ do znanja kroz svoje postove da LUTAŠ u mislima, emocijama, željama,nadanjima, očekivanjima. Što je i normalna reakcija s obzirom na sve što si prošla. Ako te vjera u Boga može utješiti, to je super, ali nemoj brkati pojam vjere i pojam razuma - govorim ti to kao diplomirana religiologinja.

    Drugo, nisi psihotična nego si izgubljena ( molila bih Kriszg da ne koristi taj termin jer se i tu može vidjeti diskriminacija, posebno ovako osuđujuća).

    Stručnu pomoć čine osobe koje su osposobljene dati ti alate kako se nositi s tim tvojim lutanjima između realnosti i "onog drugog" što još nije postala realnost. To nije ništa iracionalno, tako naš mozak funkcionira da se prirodno obrani od prevelike količine stresa. Drugi stručnjaci koji ti mogu pomoći su one pravne službe koje će zaštitit tebe i dijete od nasilnog supruga.

    Nemoj zaboraviti da si ti zlostavljana žena koja i sama ima prilično labilan karakter i pokazuješ neurotične epizode - s dubokim poštovanjem prema tebi kao osobi-kako misliš takva odgajati svoje dijetei to još sama? Roditelj je prvi i osnovni u odgoju, a za dobrobit tvoje kćerkice TI moraš biti dobro, a ne tvoji roditelji, prijatelji ili budući partneri...

    Apropo religije, ostavi to za sebe, ne uspoređuj se sa drugima jer nisi isto što i bilo tko drugi, niti na vjerskoj ili bilo kojoj drugoj osnovi. Vjera i razum idu skupa samo ako su konstruktivni i afirmativni, u suprotnom imaš priliku vidjeti kako to izgleda danas...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    I malo mije čudno, kako neki misle da je tako jednostavno i lako mijenjati svoj život u roku keks, a da mi ih je vidjeti same u kakvom bi stanju bile da ih muž najednom ostavi... Ali neee, ova mi tu "KrisZg" govori u jednom postu , nakon tri dana od prekida s mužem na bahat način -
    "Zbroj se" i slično. To smatram užasno agresivnim i bezobraznim. Da mi je vidjeti drugu ženu koja je trudna pet mjeseci i mora mirovati i najednom ostane bez bilo koje pomoći i sve mora sama , a drugi joj u tom stanju sugeriraju da se što prije sudi i tuži, a tek se nedavno desilo sr... Moj muž je bio agresivan prema meni u par navrata, ali nije da je agresivan svaki dan. Jedino je neopisivo živčan i lako se posvadi i neće raditi i općenito je to sve jadno, nekvalitetno i loše na jednoj površnoj razini. Ali očito je da smo radi nečega bili skupa 15 godina. Imam dva fakulteta i nisam debil, pa sam sigurno iz nekih razloga bila s njim i nešto mi je pružao. A meni je nešto bilo bolje nego ništa. Ali sad, kako se to sve srozalo i ne liči na ništa, onda je situacija ovakva.

    A tako nije bilo stalno. U petom mjesecu je radio dva mjeseca i slagali smo se super. RAdio bi i u sedmom, da nismo išli na to glupo more.

    Tako da neki ovdje dijele neke savjete i postavljaju se autoriteti, a ne poznaju cijelu priču. Ja sam svašta tu pričala, ali to nisu čuli nego i dalje po svom. Što znači da ih zapravo ovo ne zanima, već su tu da dijele lekcije.
    A meni još nekih pametnjakovića koji dijele lekcije ne treba. Trebaju mi normalni sugovornici u životu.

    Ovaj moj muž kakav god bio, barem se uvijek postavljao ravan meni i nikad se nije postavljao nadmeno i iznad mene!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, trebaš stručnu pomoć jer nam daješ do znanja kroz svoje postove da LUTAŠ u mislima, emocijama, željama,nadanjima, očekivanjima. Što je i normalna reakcija s obzirom na sve što si prošla. Ako te vjera u Boga može utješiti, to je super, ali nemoj brkati pojam vjere i pojam razuma - govorim ti to kao diplomirana religiologinja.

    Drugo, nisi psihotična nego si izgubljena ( molila bih Kriszg da ne koristi taj termin jer se i tu može vidjeti diskriminacija, posebno ovako osuđujuća).

    Stručnu pomoć čine osobe koje su osposobljene dati ti alate kako se nositi s tim tvojim lutanjima između realnosti i "onog drugog" što još nije postala realnost. To nije ništa iracionalno, tako naš mozak funkcionira da se prirodno obrani od prevelike količine stresa. Drugi stručnjaci koji ti mogu pomoći su one pravne službe koje će zaštitit tebe i dijete od nasilnog supruga.

    Nemoj zaboraviti da si ti zlostavljana žena koja i sama ima prilično labilan karakter i pokazuješ neurotične epizode - s dubokim poštovanjem prema tebi kao osobi-kako misliš takva odgajati svoje dijetei to još sama? Roditelj je prvi i osnovni u odgoju, a za dobrobit tvoje kćerkice TI moraš biti dobro, a ne tvoji roditelji, prijatelji ili budući partneri...

    Apropo religije, ostavi to za sebe, ne uspoređuj se sa drugima jer nisi isto što i bilo tko drugi, niti na vjerskoj ili bilo kojoj drugoj osnovi. Vjera i razum idu skupa samo ako su konstruktivni i afirmativni, u suprotnom imaš priliku vidjeti kako to izgleda danas...
    Ok, hvala tebi na savjetu i već sam više puta rekla tu da vjerujem da djelujem izgubljeno. Ali sam također rekla da se jučer - sve promjenilo i da sam se počela napokon osjećati dobro.

    Zašto sam se počela osjećati? Zato, jer sam stavila točku na svoj problem, tj. da ću se razvesti. Znači bila sam izgubljena, jer sam imala taj težak problem na sebi i to samo tako stoji.

    Ali kad sam mužu uputila da ću se razvesti, odjednom mi se vratila snaga, energija i stabilnost...

  16. #116
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ne znam da li smatras da si me sada uvrijedila ili kaj ali dobro Meni tvoji komplimenti ne znace nista niti su mi potrebni. Bahatost, bezobrazluk, nadmenost nisu moje osobine vec osobine ljudi iz tvoje okoline.Upravo radi svog stanja brkas kruske i jabuke. Ja sam direktna, potkovana puno gorim iskustvom od tvojeg. Da sam zlobna sada bih ti se nasmijala na te tvoje fikcije o nasem prijateljstvu. Sve sto sam ti napisala je bilo u dobroj namjeri jer vjerujem da i najzlostavljanija zena posjeduje snagu da se izbori za sebe i svoje dijete.

  17. #117
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    vidim da i kugla od teta ozbiljne kao i moja isto pokazuje, predskazanje od Ginger stupa na snagu

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •