Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Radimo li nešto krivo?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    7

    Početno Radimo li nešto krivo?

    Pozdrav svima,

    muž i ja pokušavamo zatrudniti zadnjih 10 mjeseci, ali bezuspješno. Bila sam na pretragama privatno (papa test, ultrazvuk, brisevi, hormoni...) i to je sve bilo u redu, a on je napravio spermiogram i ima malo smanjenu pokretljivost, ali su rekli da je to vrlo malo ispod granice te da plodnost nije značajno smanjena. S obzirom da imamo oboje 32-33 godine, odlučila sam otići i do socijalnog ginekologa da vidim može li se još nešto napraviti da ne gubimo vrijeme. Ginekolog me samo ispitivao o odnosima te koristimo li lh trakice (koristimo i pokazuju ovulaciju) i onda zaključio da vjerojatno imamo odnose prečesto ili u krive dane te da bismo trebali promijeniti tako da pokušamo na dan ovulacije i 4 dana ranije (što smo i do sada radili, samo smo nekada znali 4 dana ranije pa 2 pa na taj dan). Ako ni to ne upali da dođemo za godinu dana ponovo na kontrolu. Ovih 10 mjeseci ne uračunava jer eto - očito to ne znamo napraviti kako spada. Bila sam malo u šoku takvim odgovorom, posebno radi naših godina. Što vi mislite o tome? Da li da se nastavimo držati ovih "uputa" ili da tražim drugo mišljenje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Trazite drugo misljenje.Ovako ce te zavlaciti,neces se ni snaci i vrijeme ce vec proletiti i imat ces 35+.Zvuci sirovo,ali mislim da znamo sta to za nas zene znaci.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Definitivno drugo misljenje..
    Citam i ne vjerujem sta ti je rekao ginekolog..
    Probajte sa ciljanim odnosima uz pracenje ovulacije folikulometrijom..
    Ako ni to ne upali,onda konzultacije kod MPO strucnjaka..
    Sretno!

  4. #4
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Trazite drugo misljenje. Sretno!

  5. #5
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Definitivno drugo mišljenje.
    Jesi li radila hsg da vidiš jesu li ti prohodni jajovodi?

  6. #6
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mjenjaj ginekologa za početak. I traži uputnicu za MPO. Tamo su specijalisti koji će te uputiti sta i kako dalje. Ne znači da odmah ideš u postupak ako odeš na konzultacije

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    7

    Početno

    I meni je bilo šokantno, doslovno sad imam upisano u kartonu da ne znam puno o reprodukciji te da smo - citiram - ispaljivali ćorke!
    Ima li tko ginekologa za preporučiti i može li se na MPO konzultacije bez uputnice ili s uputnicom od opće prakse? Dok ne promijenim ginekologa, sigurno je neću tamo dobiti.
    E da, na moje pitanje je li dugo da čekam još godinu dana radi mojih godina, dobila sam komentar - ne, tko vam je to rekao? To su gluposti!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Nisam radila hsg, i ovo što sam do sada radila je bilo više-manje na moju ruku jer nitko ne vidi problem, nego valjda muž i ja djelujemo tako blesavo da smo dobili lekciju o spolnim odnosima. Da nije tužno, bilo bi smiješno.

  9. #9
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Piši HZZO-u da ti socijalni gin neda uputnicu za konzultacije za MPO ili da ti pošalju popis slobodnih ginića, pa biraj kod koga ćeš.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Moja gin na pescenici prima, ali ima mjesecnu kvotu pa se treba javiti pocetkom mjeseca. Klepac-pulanic, dz pescenica.
    Ako te otkanta javi mi se u inbox da te preporucim.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Jane_Doe2017 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,

    muž i ja pokušavamo zatrudniti zadnjih 10 mjeseci, ali bezuspješno. Bila sam na pretragama privatno (papa test, ultrazvuk, brisevi, hormoni...) i to je sve bilo u redu, a on je napravio spermiogram i ima malo smanjenu pokretljivost, ali su rekli da je to vrlo malo ispod granice te da plodnost nije značajno smanjena. S obzirom da imamo oboje 32-33 godine, odlučila sam otići i do socijalnog ginekologa da vidim može li se još nešto napraviti da ne gubimo vrijeme. Ginekolog me samo ispitivao o odnosima te koristimo li lh trakice (koristimo i pokazuju ovulaciju) i onda zaključio da vjerojatno imamo odnose prečesto ili u krive dane te da bismo trebali promijeniti tako da pokušamo na dan ovulacije i 4 dana ranije (što smo i do sada radili, samo smo nekada znali 4 dana ranije pa 2 pa na taj dan). Ako ni to ne upali da dođemo za godinu dana ponovo na kontrolu. Ovih 10 mjeseci ne uračunava jer eto - očito to ne znamo napraviti kako spada. Bila sam malo u šoku takvim odgovorom, posebno radi naših godina. Što vi mislite o tome? Da li da se nastavimo držati ovih "uputa" ili da tražim drugo mišljenje?
    Svakakvih doktora ima. Jesi se prebacila kod nekoga drugog??

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Imate li kakav savjet što da još pokušam? Možda je problem u tome što imam zavaljenu maternicu...

  13. #13
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Najbolje je otici kod mpo specijalista i promijeniti gin. Sve ostalo je vrlo nezahvalno za nagađati. Vitamini i to... Tko zna. Uvijek mozes otici na konzultacije i privatno ako ne mozes soc. Btw. U dubravi, grizanska, je nova dr. Koja prima. Parni popodne, 2960417.ne znam kakva je iskreno

  14. #14
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I moj savjet je da promijenis primarnog ginekologa.
    U medjuvremenu, ako vam se zuri i imate mogucnosti, konzultacije i pregled mozete obaviti i privatno kod mpo ginekologa.

  15. #15
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Odmah privatno MPO doktoru, iskeširaj za pretrage i idi u postupak.
    Državni će te stavljati na liste, odgađati zbog koječega, sfušati stimulaciju ili praćenje i dok se okreneš imat ćeš 36 i biti proglašena starom kokom. Pa ćeš opet morati privatno.
    Uzmite kredit ako treba.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala cure!! Bila sam i kod privatnog ginekologa - kod jednog sam bila baš na pregledu, a kod drugog na konzultacijama i oni su mi rekli kao i ovaj moj da se njima to ne čini kao razlog za paniku, da je to normalno i da pokušavamo još 6 mjeseci!! Meni se to čini kao vječnost...
    Ja bih najradije krenula u neki postupak, makar sam već obavila dosta pretraga. Dakle, bila sam na papi, ultrazvuku jajnika, ultrazvuku i hormonima štitnjače i spolnim hormonima te brisevima i to je sve bilo ok. Doduše, od hormona i briseva je prošlo već godinu dana pa bi to možda trebala ponoviti (makar sam bila ponovo na pregledu štitnjače nedavno i specijalist mi je rekao da nema potrebe opet vaditi hormone). MM je bio na spermiogramu.
    Rekla sam mu da bih ja htjela kod nekog specijalista jer mi se ne da čekati još godinu dana pa da onda shvatim da nešto ne valja, ali to mora i on sa mnom. On je naravno pun optimizma i čini mu se da pretjerujem, ali sad si je zadao rok da ako do Nove godine ne bude ništa, da idemo kod svih specijalista. Treba i to dočekati....

  17. #17
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jane_Doe,
    jeste li možda već otišli na konzultacije kod subspecijalista za humanu reprodukciju?
    Čekati još godinu dana, uz to što već pokušavate bezuspješno 10-ak mjeseci, kao što ti je savjetovao tvoj primarni ginekolog, nikako se ne čini dobrim savjetom.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Bok, na kraju nismo išli jer nam je već početkom 10. mjeseca test pokazao + te sada čekamo prvi pregled.

  19. #19
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    odlično. čestitam!
    na dobrom si forumu za sve trudničke nedoumice i roditeljske teme.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 06.11.2017. at 19:45

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •