Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Preuranjeni pubertet kod bebe

  1. #1
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno Preuranjeni pubertet kod bebe

    Imam deckica od 7mj koji ocigledno je u predpubertetu od rodjenja tj. ima malo stidnih crnih dlaka koji nisu otpali vec su narasli. Pedijatrice nas je poslala kod endoktinologa i sad cekamo hospitalizaciju za daljne pretrage. Ima koja mama da se nasla u takvoj situaciji cisto da znam sta me ceka?

  2. #2
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ocekujte kompletne laboratorijske pretrage plus pretrage hormona hipofize, nadbubrezne zlijezde, polnih hormona, UZV abdomena i nadbubrega, moguce MR nadbubrega i hipofize, ne znam da li kod tako malih beba rade RTG sake. Dlakavost moze imati vise uzroka, prerani pubertet je samo jedan od njih. O pubertetu se moze govoriti samo ako aktivnost hipofize uzrokuje aktivaciju ostalih endokrinih zlijezda da pocnu sa produkcijom polnih hormona, sto uzrokuje i druge vidljive promjene osim maljavosti. Izolovanu maljavost, koja izgleda kao pubertetska (iako u sustini to nije), mogu uzrokovati razliciti poremecaji u radu nadbubrezne zlijezde. Vrsta terapije zavisi od uzroka poremecenog rada zahvacene zlijezde.

  3. #3
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •