Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dijagnosticiranje trombofilije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Dijagnosticiranje trombofilije

    Mame sa trombofilijom kako ste ustanovile da je imate? Ja imam PAI-1 4/5, ali Leiden gen nije mutiran. Dr.hematolog mi zbog tog Leidena neda nikakve lijekove a vec sam 23.sedmica. Strah me tromboze i da nedaj Boze bebu ne izgubim

  2. #2
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Da li si imala izgubljene T??
    Mislim da ako nisi imala da ti nece dati nikakvu terapiju, even.mozda Andol...
    Raspitaj se kod nekoga jos....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Nisam niti jednom imala spontane. Imam 1 dijete

  4. #4
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Mame sa trombofilijom kako ste ustanovile da je imate? Ja imam PAI-1 4/5, ali Leiden gen nije mutiran. Dr.hematolog mi zbog tog Leidena neda nikakve lijekove a vec sam 23.sedmica. Strah me tromboze i da nedaj Boze bebu ne izgubim
    ako nemaš izgubljene trudnoće i sve je ok sada sa bebom, onda ne trebaš brinuti
    ne liječena trombofilija jasno očituje probleme (nedovoljni protoci kroz pupčanu, manje bebe, izgubljene trudnoće)

    moja povijest (dva faktora su mi mutirana, ne znam napamet):
    1. trudnoća - prijevremeni porod u 33 tt, beba je nedovoljno dobivala na težini
    2. trudnoća - prijevremeni porod u 30 tt, prije toga blizanci nedovoljno dobivali na težini, curica je umrla u 26 tt, od tri krvne žile kroz pupkovinu
    samo su dvije bile prohodne

    nakon toga mi je napravljena pretraga na trombofiliju
    3. trudnoća - pod heparinom, mališa je uspio dovoljno dobiti na težini, ali je ponovo bio prijevremeni porod u 35 tt

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Lamy sumnjam da ce ti dati terapiju..no ono sto mozes napraviti je cesce otici na pretrage krvi (posebne pretrage bas vezane za zgrusavanje krvi u trudnoci)- tvoj ginekolog ti ih mora dati ako zatrazis. I drugo otici na pregled kod doktora koji ce ti ultrazvucno pregledati protoke krvi kroz posteljicu. Ja sam na heparinu ali mi je moj privatni dr to uvijek pratio. Predlazem doktora kosa- poliklinika ginekos.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •