Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Tkanina za tapiciranje namještaja

  1. #1
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno Tkanina za tapiciranje namještaja

    Imamo dobru, čvrstu kutnu ganituru s foteljom i stolčićom - potpuno ishabane, i fenomenalne stare stolice - ali odvratno zamazane. Garnitura je presvučena s umjetnom kožom što je super izgledalo (kad je bilo novo) i pokazalo se vrlo praktičnim kad se bilo što prolilo, povraćalo ili popišalo. Međutim jako se brzo počelo guliti i sad izgleda očajno. Ja bi to dala pretapicirati.
    Jučer sam išla pogledati materijale za presvačenje. Mislim da bi mi i dalje (zbog klinaca) bila dobra umjetna koža, ali ju s druge strane ne bih više. Trgovac mi je preporučio mikrofibru. Našla sam jednu fenomenalnu naranđastu boju. E sad mene zanima da li je ta mikrofibra tvarno tako dobra i izdržljiva kako ju propagiraju?
    Došlo bi me 45 kn/m - znači nekih 900 - 1000 knn za materija + posao.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Da ti se prištekam - ja imam vrlo kvalitetan i super oblikovan trosjed i dvije fotelje, ali mi se ne sviđa dezen i htjela bih to pretapecirati. Treba mi zagasito crvena (crno vino) boja - gdje ima dobar izbor materijala, pogotovo po ovako povoljnim cijenama koje si našla i zna li netko koliko dođu "ruke" i tko to radi?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Poslid, a nakon koliko vremena ti se ta umjetna koža počela guliti. Mi smo upravo kupili kuhinjske stolce u umjetnoj koži pa me zanima koliko će to potrajati dok ne budemo primorani kupiti presvlake.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    gdje se mogu pogledati te navlake?

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Poslid, a nakon koliko vremena ti se ta umjetna koža počela guliti. Mi smo upravo kupili kuhinjske stolce u umjetnoj koži pa me zanima koliko će to potrajati dok ne budemo primorani kupiti presvlake.
    I moje stolice su od umjetne kože i super su već tri godine, samo ih prebrišem mokrom spužvicom ako se zaprljaju. Ništa mi se nije niti malo ogulilo.

    Za kauče sam i ja već od dosta ljudi čula da im se ogulilo ili da im se rasteglo. Valjda zato što je ispod njih mekana podloga, a ne kao na stolici, drvena s tankim mekanim dijelom. A i na kaučima se ipak leži i više se troži.

  6. #6
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    ...ja bi ostala pri umjetnoj koži, čisto zbog održavanja.
    Mikrofibra i nije tako zahvalna, s obzirom na svoju strukturu često se događa da se mjestimično izliže i "usjaji" tako bez obzira na čišćenje stalno izgleda prljava.
    .......ja tekstilac........

  7. #7
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mi imamo Alkantaru - to ti dođe kao meka vrsta microfibre - sve je super dok ju impregniraš, ali taj sprey košta oko 90 €/godini. Pa smo ovo ljeto sašili perive, presvlake od "Ikea" materijala, kupljnog kod nas.

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Poslid, a nakon koliko vremena ti se ta umjetna koža počela guliti. Mi smo upravo kupili kuhinjske stolce u umjetnoj koži pa me zanima koliko će to potrajati dok ne budemo primorani kupiti presvlake.
    Pa prvi "tragovi" su se počeli primjećivati nakon 3 godine. Sad je garnitura stara 6 godina ali je tako odvratna da ja to više ne mogu gledati.

    Ja sam taj materijal našla kod jednog privatnika i ima prekrasnih boja (valjda 20-tak). Osim toga ima i one bidermajer tkanine (meni je to prekrasno, ali...) koje koštaju 105 kn/m i one dekor tkanine puno vrsta i dezena (ne znam koliko te koštaju, ali su jeftinije od mikrofibre)

    Ali to je sve u ČK, pa ako se nekome da doći... Inače se materijal naručuje i isporuka je u roku od 2 dana.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    I mi imamo kutnu garnituru od eko kože staru 4 godine. Super je za održavanje i bila sam jako zadovoljna. Ali - prije mjesec-dva se strašno izgulila na naslonu (naravno na dijelu gdje MM leži ) i to mi je prestrašno za gledati. Za sada sam to riješila s prebačenom dekom preko tog najružnijeg dijela dok ne smislim najpovoljniju opciju. Isplati li se presvlačiti?

  10. #10
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sma garnituru platila 5000 kn i sumnjam da bih našla sad nešto jeftinije. Tu su još i stolice koje bi me danas došle (te kvalitete) najmanje 700 kn/kom. Ako sad potrošim oko 2500 kn - mislim da je to isplativo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    mikrofibra je koma jer ostaju fleke koje čistiš teškom mukom,a o sušenju istih da ne govorim.
    moja preporuka su gotove navlake,kao što je i Mirta rekla,koje se daju skinuti i oprati.

    i ja imam stolce od eko kože,al mi sad nekako izgledaju istrošeni.stari su tri godine i super su oblika pa planiram dati mami da mi sašije presvlake za njih,one što su do poda i to u boji tepiha.
    skrenula sam totalno sad me puca naranđasta faza do te mjere da mi je tepih u boravku te boje,ormar u spavaćoj sobi,lampe...

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    A zna li netko tko šije navlake, po kojoj cijeni i gdje??
    Naša kutna je totalna katastrofa, umrljana svim i svačim i ja zaista mislim da su navlake najpametnije rješenje, skineš, opereš i mrak.

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ali, meni nisu te navlake za stolice lijepe, a kako imam jako mali stan i sve je jako nagurano, to se nikako ne bi uklapalo. Nekako mi je to još i prihvatljivo u velikoj blagavaoni, ali u gužvi...
    A navlake na sjedećim garniturama su mi naprosto odvratne.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Joj, ni meni se te presvlake nikako ne sviđaju, uvijek se sjetim one neke emisije kad ekipa kao "uređuje" stan i samo prebaci neku plahtu preko trosjeda i voila! - novi trosjed! Meni je to koma, ne želim tako uređivati stan.

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mi imamo kauč i fotelje (one s drvenim okvirom) slovenskog proizvođača. sve navlake se skidaju i peru kemijski (ja ih ubacim u mašinu ) a kod njih se može naručiti i nova ako se stara iscufa a konstrukcija je još dobra, ili ako se zaželite nove boje. proizvode se u tvornici koja radi za ikeu pa imaju iste materijale i uzorke.

  16. #16
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    poslid pa nisam skužila da nekaj fali kutnoj garnituri! Vidiš da nije tak upadljivo

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    [quote="dolega"]mikrofibra je koma jer ostaju fleke koje čistiš teškom mukom,a o sušenju istih da ne govorim.

    Potpisujem u potpunosti. Ja imam kutnu garnituru boje breskve od mikrofibre i već sam puno love istresla za njeno čišćenje. Stara je 5 godina, a čistila sam ju barem 4 puta x 350 kn = 1400,00 kn. Nije to ni tako puno love, ali ta čistoća prekratko traje.

    Osim toga na mjestu gdje svi ipak najčešće sjedimo se po rubovima izlizala i podrapala tako da stvarno nisam zadovoljna.

    Još malo selimo u novi stan pa ćemo kupiti novu, ali nisam pametna od kojeg materijala. Koža mi je nekako prehladna makar mislim da je najlakša za održavanje, ali ja najviše brijem na ratan sa onim jastucima koji imaju navlake koje možeš skinuti i oprati, a kad se potrgaju sašiješ druge u drugoj boji. Jedino ne znam kaj kad se potrga ta spužva koja je u navlaci?

    Za sad bih i ja rado sašila navlaku za ovu postojeću kutnu garnituru, ali ne znam kako to izgleda kad ona ide u slovo L. Ne bih željela da mi ta navlaka visi na sve strane nego da bude fino zategnuta.

  18. #18
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mi smo dali šivati navlaku i super izgleda - SVA JE ZATEGNUTA I UTEGNUTA
    ako koga zanima tel. javite se na pp.
    a ako vas zanima kako izgleda mogu je slikati pa stviti na net (sutra i kada ulovim vremena)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj hildegard prvotno napisa
    poslid pa nisam skužila da nekaj fali kutnoj garnituri! Vidiš da nije tak upadljivo
    niti ja :?

    Evo, ja sam pretapecirala pretprošle godine našu garnituru u eko kožu i drži se materijal, ali je spužva koma! Mislim, bila je spužva i prije tanka pa smo rekli majstoru da doda spužve da bude lijepo, debelo, mekano,...

    Sad - ne znam da li je on tu spužvu dodao ili ne, ali dok se nasloniš malo dublje, točno osjetiš svaku letvicu

    Oprezno s "majstorima"...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    mi smo dali šivati navlaku i super izgleda - SVA JE ZATEGNUTA I UTEGNUTA
    ako koga zanima tel. javite se na pp.
    a ako vas zanima kako izgleda mogu je slikati pa stviti na net (sutra i kada ulovim vremena)
    Stavi pikčrs, možda se i ja odlučim za tak nekaj. Niti ja ne volim dekice i prekrivačeke...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    mi smo dali šivati navlaku i super izgleda - SVA JE ZATEGNUTA I UTEGNUTA
    ako koga zanima tel. javite se na pp.
    a ako vas zanima kako izgleda mogu je slikati pa stviti na net (sutra i kada ulovim vremena)
    Pliz slikica, a može detalji na pp, cijena i sl.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    pa nisam ni ja mislila na navlake kaj se samo prebace već se lijepo pričvrste i bude zategnuto.
    u ikei prodaju trosjede na tu foru s kojih skidaš navlaku i pereš,a možeš si kupiti i rezervnu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mirta i mene zanimaju presvlakice meni nekada izgleda ok kad se samo prebaci presvlaka,ali ne ona tipa seljački čupavac ili neki pliš

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    [quote="Mirta30"]mi smo dali šivati navlaku i super izgleda - SVA JE ZATEGNUTA I UTEGNUTA
    ako koga zanima tel. javite se na pp.

    Zanima me zanima i to jako :D

    Ajde pliz stavi slikicu za sve nas pa se onda čujemo na pp.

  25. #25
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Slika je na Vidovoj stranici, zadnja, pišem jednom rukom pa mi je malo sporo stavljati link. Koštalo je cca 600 kn.
    Na pp javljam adresu i tel.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    A jel zna netko nekoga tko može pretapecirati kutnu u Zagrebu ?

    I mirta može taj broj na pp?

  27. #27
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    a jel netko zna neku firmu koja šije navlake ili tapecira u Rijeci?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    super mi je ova tema pa je malo obnavljam. Naime, imam jedam kutni kauč sa otomanom od umjetne kože i totalno je propao. Znate li gdje ima kupiti gotove navlake ili da li netko šiva u zadru

  29. #29
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Pridružujem se,
    moji su kauči uništeni, ali nenamjeravam ih još mijenjati.
    Preprljavi su, jednom smo skidali navlake i prali MM ne želi više ni da čuje za
    pranje pa mi ostaje opcija šivanje...
    Gdje ima povoljnog materijala za šivanje?
    Možda budem šivala ja.

  30. #30
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    U Zagrebu imaju dva dućana u Martićevoj sa svim i svačim i raznim vrstama tkanina za namještaje

  31. #31
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Kad je već ova prastara tema podignuta, samo da se javim.

    Mi smo dali pretapicirati sve u umjetnu kožu i sve je izgledalo savršeno i ko novo... do za cca 6 mjeseci nije počelo pucat po šavovima. Tako da sad opet izgleda grozno
    Jedino što se to lako riješi jednom dekom preko sjedališta.

    Rekla mi je poslije jedna cura da je umjetnqa koža vrlo nezahvalana kao materijal za presvlačenje, jer ako se jako nategne puca po šavovima, a ako se premalo nategne onda se počne ubrzo guliti.

    Sljedeći put ću odabrati neku "neosjetljivu" dekor tkaninu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    Moj kauč je od umjetne kože i dobro se držao ove četri godine koliko ga imamo, ali sad je vec ajme meni. Nešto moram poduzeti, jer mi se ne kupuje novi.
    teško je naci nekoga tko bi ga presvukao.MIslim lako ga je naci ako ces platiti 5-6000 kuna), ato mi se ne da, jer me je novi koštao 4500.

    Mislim da sam negdje vidila topic o quelle navlakama pa ću malo pogledati

  33. #33
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno

    Dižem temu iz prašine.
    Ima li tko za preporučiti nekoga tko šije navlake za trosjed? Treba mi za trosjed iz Ikee.

  34. #34
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja sam nabavljala kutnu garnituru po mjeri u Margaliću. Imaju salon u Ilici, neposredno prije Instituta za tumore, s lijeve str. kad ideš iz centra.
    Tražila sam da mi obuku stolice u isti materijal. Oni proizvode, nisu uvoznici. Vjerujem da sve kaj poželiš odrade.

  35. #35
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Vjerujem da bi našla i u salonima zavjesa. Obično prodaju dekore pa ako ti se neki svidi da sašiješ po mjeri ako ti je to jednostavnija i vjerujem jeftinija varijanta.
    Na Ilici ima lijepih dekora, malo ispod Malog placa s lijeve strane, na pol puta do Austrijske Naš dom ili tako nekako. Oni šiju zavjese, jastuke, oblače spužve... Sveki naručila jastuke za drvene stolce za more. Predivno su napravili po mjeri. Kad god šećem, moram stati ispred izloga.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nabavljala kutnu garnituru po mjeri u Margaliću. Imaju salon u Ilici, neposredno prije Instituta za tumore, s lijeve str. kad ideš iz centra.
    Tražila sam da mi obuku stolice u isti materijal. Oni proizvode, nisu uvoznici. Vjerujem da sve kaj poželiš odrade.
    Nera kako si zadovoljna garniturom iz Margalića? Iz koje serije je tvoja garnitura: http://margalic.hr/proizvodi-kategor...ece-garniture/

    Trenutno sam u procesu nabave novog trosjeda pa skupljam informacije.....

  37. #37
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nera kako si zadovoljna garniturom iz Margalića? Iz koje serije je tvoja garnitura: http://margalic.hr/proizvodi-kategor...ece-garniture/

    Trenutno sam u procesu nabave novog trosjeda pa skupljam informacije.....
    Naša je kutna garnitura Smart. Ima viši naslon, veće jastuke kao na cvjetnoj garnituri. U produžetku je niži stolić koji nam služi za telefon i odlaganje daljinskih.... Još smo uzeli kvadratni tabure na kojem je drveni stolić koji se pomiče po potrebi.
    Možeš birati visinu, tvrdoću, materijale, dizajnirati po svom... Sve tu kod nas rade. Što želiš, to naprave.

  38. #38
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Zaboravih - najbitnija stvar mi je bila da sve ima cif tako da se sve skida i pere.
    Posljednje uređivanje od Nera : 29.11.2016. at 14:32

  39. #39
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam na preporuku od nere odvezla stolce kod njih na tapaciranje. 6 stolaca znam da sam platila oko 600-700 kn. promjenili su spuzvu, njihov materijal. poljepili stolce, gdje su se sasusili. skroz su ih sredili.

  40. #40
    alguna avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Ima li netko kontakt od ovih šta šivaju navlake za trosjede,dvosjede... što je Mirta30 pisala? Vidim da je to bilo davno, no možda netko ima.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj alguna prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko kontakt od ovih šta šivaju navlake za trosjede,dvosjede... što je Mirta30 pisala? Vidim da je to bilo davno, no možda netko ima.
    I ima li?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •