Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Mmg ili?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno Mmg ili?

    Šalju me na mamografiju, imam 39 godina, nemam ništa suspektno extra po UZV koji radim svake godine već jednostavno gusto tkivo, pa radi sigurnosti me šalju na MMG od 39, pa nadalje....
    S obzirom na dobrobiti/štetnosti MMG-a kao metode otkrivanja raka dojki, nisam sigurna da uopće želim ići na to...
    Čitam o termografiji kao metodi, collor dopller UZV kao metodi, magnetskoj.... umjesto mamografije u dijagnostici raka dojke
    Ima li netko iskustva ili je bio u dilemi/trilemi?
    Općenito što mislite?

  2. #2
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Na zadnjem pregledu mi je doktorica rekla da je mamografija potrebna uz uzv jer to daje kompletnu sliku. Isto me zanima je li apsolutno neophodna ili postoji alternativa. Mene uz ostalo muči kako uopće mogu snimiti minijaturne sise kojima ne mogu napuniti ni A košaricu kak spada

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    To je ono što ja želim saznati...da li postoji alternativa.

  4. #4
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne postoji. Informacije koje daje mamografija ne može dati niti jedna druga pretraga.
    Sve dojke se mogu poslikati. I muškarcima se po potrebi radi mamografija.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    Na zadnjem pregledu mi je doktorica rekla da je mamografija potrebna uz uzv jer to daje kompletnu sliku. Isto me zanima je li apsolutno neophodna ili postoji alternativa. Mene uz ostalo muči kako uopće mogu snimiti minijaturne sise kojima ne mogu napuniti ni A košaricu kak spada

    Ma možeš, bez problema.
    Isti slučaj, namjeste te tamo.

    Meni je bilo smiješno što me je namještao (dakle namještao sisu između ploča) neki mladi i zgodni tehničar, pa mi je bilo neugodno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Što više čitam sve mi se manje sviđa mamografija...
    od upitnih rezultata dijagnosticiranja, do načina na koji se izvodi, zračenja i sl.
    meni stalno govore da imam užasno gusto tkivo u dojkama kroz koje se teško vidi
    a tada preporučuju UZV, a ne MMG

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    idem prvi put na mamografiju pa me zanima koliko se čeka nalaz?
    i da li ti odmah kažu da li je sve ok? ili čekaš nalaz?

  8. #8
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    idem prvi put na mamografiju pa me zanima koliko se čeka nalaz?
    i da li ti odmah kažu da li je sve ok? ili čekaš nalaz?
    Zavisi od ustanove. Kod privatnika obično bude isti dan. A bolnice i DZ su priča za sebe. Varira od tjedan dana do mjesec dana. Obično se ne govori odmah ništa jer si onaj tko očitava želi uzeti vremena da na miru pogleda slike.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Zavisi od ustanove. Kod privatnika obično bude isti dan. A bolnice i DZ su priča za sebe. Varira od tjedan dana do mjesec dana. Obično se ne govori odmah ništa jer si onaj tko očitava želi uzeti vremena da na miru pogleda slike.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    hvala ti na odgovoru, već sam mislila da nitko od forumašica ne ide na mamografiju

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam dobila mišljenje sa svojih 39 godinica da mamografija kod mene nema smisla iz razloga što imam izrazito gusto žljezdano tkivo i s obzirom na moju konstituciju i kilažu i općenito moje gabarite kao djevojčice od 14 godina nema smisla izlagati se zračenju već je preporuka UZV svakih 8 mjeseci i nakon 2-3 godine magnetska rezonanca... to je samo moj primjer, da ne bi netko tu sad pomislio da zagovaram ne znam šta

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nemam uopće masnog tkiva kažu, doslovno žlijezde ispod kože

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •