Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: promjena prebivališta nakon upisa

  1. #1
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno promjena prebivališta nakon upisa

    molim info tko zna, mi smo upisali djecu od ove godine u vrtić prema mjestu prebivališta. djeca su sa 01.09.krenula i želja nam je da tamo ostanu. No zbog neplaniranih događanja morati ćemo samo formalno mijenjati prebivalište na drugi dio grada (zagreb).ostajemo živjeti na istom mjestu. jel to šta mijenja na stvari oko vrtića?

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ne, ali mozete prijaviti boraviste na drugoj adresi, sto bi zapravo i trebali po zakonu ako se ja dobro sjecam

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ne, ali mozete prijaviti boraviste na drugoj adresi, sto bi zapravo i trebali po zakonu ako se ja dobro sjecam
    točno. prebivalište mora biti na stvarnoj adresi stanovanja.

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    molim info tko zna, mi smo upisali djecu od ove godine u vrtić prema mjestu prebivališta. djeca su sa 01.09.krenula i želja nam je da tamo ostanu. No zbog neplaniranih događanja morati ćemo samo formalno mijenjati prebivalište na drugi dio grada (zagreb).ostajemo živjeti na istom mjestu. jel to šta mijenja na stvari oko vrtića?

    Mislim da te nakon što se jednom upišeš, nitko više ništa ne pita za adresu.

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    molim info tko zna, mi smo upisali djecu od ove godine u vrtić prema mjestu prebivališta. djeca su sa 01.09.krenula i želja nam je da tamo ostanu. No zbog neplaniranih događanja morati ćemo samo formalno mijenjati prebivalište na drugi dio grada (zagreb).ostajemo živjeti na istom mjestu. jel to šta mijenja na stvari oko vrtića?
    Ne znam da li bi trebali službeno promijeniti prebivalište. Ali početkom godine morate ispuniti prijavu za subvenciju i tamo se treba navesti i adrese roditelja i djece. No ne mislim da će zbog toga raditi ikakve probleme - jednom kad se djeca upišu u principu se ne ispisuju makar mijenjali prebivalište (ja znam slučajeve gdje su roditelji uredno vodili djecu u ex-kvart da im ne mijenjaju vrtić zadnju godinu)

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja sam baš iz tog razloga promijenila vrtić zadnju godinu dana

  7. #7
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    hvala na odgovorima!

  8. #8
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ne, ali mozete prijaviti boraviste na drugoj adresi, sto bi zapravo i trebali po zakonu ako se ja dobro sjecam
    Ne može se imati prebivalište i boravište prijavljeno u istom gradu. Ako imaš prebivalište u Zagrebu a preseliš se na drugu adresu također u Zagrebu jedina ti je opcija promjena prebivališta.

    Za vrtić sam sigurna da to ne igra nikakvu ulogu, posebno kad je dijete već upisano. Isto tako, nema pravila da dijete moraš upisati u vrtić u kvartu u kojem stanuješ osim ako se nešto zadnjih par godina mijenjalo.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moji su pukom slučaja upisani u rtic u kvart, ali smo opet godinama morali ići na dislokaciju kvart do. Susjeda upisala klinca u najbliži vrtić u koji su je stavili šest kvartova prema gradu, jer u blizina nije bilo mjesta
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.09.2017. at 19:01

  10. #10
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Moze se imati prebivaliste i boraviste u istom gradu, ja pitala u mupu prije godinu dana (zg).

    Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk

  11. #11
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Prije nekih pet godina se sigurno nije moglo, moguće da se nešto promijenilo.

  12. #12
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može se imati prebivalište i boravište prijavljeno u istom gradu. Ako imaš prebivalište u Zagrebu a preseliš se na drugu adresu također u Zagrebu jedina ti je opcija promjena prebivališta.

    Za vrtić sam sigurna da to ne igra nikakvu ulogu, posebno kad je dijete već upisano. Isto tako, nema pravila da dijete moraš upisati u vrtić u kvartu u kojem stanuješ osim ako se nešto zadnjih par godina mijenjalo.
    može već neko vrijeme.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Imam jedan problem. Sin mi ide u vrtić u Zagrebu i kćer će kada navrši godinu (krajem 1.mjeseca) također krenuti u jaslice. Uskoro kupujemo kuću u drugom gradu i morat ćemo promijeniti mjesto prebivališta. Mogu li djeca još ići u Zagreb u vrtić s obzirom da muž i ja radimo i dalje u Zagrebu?

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Djeca mogu ici u vrtic, no ukoliko vise niste prijavljeni u Zagrebu, tada placate punu cijenu vrtica.
    No mozete traziti subvenciju svog novog mjesta stanovanja za vrtic kolika se daje u tom vasem novom gradu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •