Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: Teška životna dilema o inače lijepoj stvari...

  1. #1
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno Teška životna dilema o inače lijepoj stvari...

    Unaprijed se ispričavam jer namjerno otvaram temu ovdje, na filozofskom kutku, a ne na jednoroditeljskim obiteljima. Naime, sama tema mi je nekako prikladnija jer se isključivo ne radi o problematici samohranog roditelja.
    Majka sam troje djece (sin skoro 23 g. koji radi i dvije djevojčice od 8 i 7 g. (3. i 1. razred) ), rastavljena godinama... Neposredno nakon ružne rastave od supruga uslijedila je još mučnija situacija unutar moje obitelji, a vezana je uz karcinom moje pokojne majke koju sam godinama sama njegovala uz posao i malu djecu, te 8 mj. nakon majčine smrti na iznenadnu smrt mog brata kojem sam bila skrbnik radi invaliditeta.
    Dobila sam skrbništvo nad djevojčicama, a njihov otac sudsku zabranu viđanja djece radi obiteljskog nasilja.
    Nakon bratove smrti ostala sam potpuno sama s djecom, najstarija u obitelji sa tada 42 godine. Borila sam se i borim sa životom, svakodnevicom, trudim se biti što vedrija osoba jer mi je takva narav. Volim društvo, volim izaći. Nisam se zatvorila u 4 zida ali sam se privatno posvetila samo i isključivo djeci.
    Nakon niza usamljenih godina prije dva mjeseca sam napokon upoznala muškarca kakvog sam i željela upoznati, sa svim kvalitetama koje mi odgovaraju. Ne uzdižem ga na nebo, realna sam iako smo zaljubljeni oboje. Razveden je, ima kćer od 16 g o kojoj brine zajedno s njenom majkom i dobar je otac. Rekao je svojoj kćeri za mene, svojoj bivšoj ženi, svojoj majci.
    Moj problem nastaje u segmentu gdje ja trebam reći djeci, a posebno odraslom sinu, da sam našla nekoga za sebe... Djeca su jako orijentirana na mene, bez obzira na dob, što i jest logički jer sam im jedini roditelji jedina odrasla osoba u kući. Osjećam se kao da ću razočarati djecu, a posebno sina, neznam uopće kako početi razgovor o toj temi jer ih ne želim povrijediti....
    Svjesna sam da imam pravo na svoj izbor, sreću, ljubav... dajte mi pomozite, jer više glava na hrpi je pametnije...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ovo je dobro mjesto za ovu temu. I što da kažem - situacija obećava dobar rasplet. Možda te djeca ugodno iznenade.... Znaju oni dobro koliko si tereta ponijela i vjerojatno će imati razumijevanja.

    Nemam nikakav praktičan savjet. Nemam takvo iskustvo, ali nadam se da će se javiti netko tko ima.

    S druge strane - sama najbolje poznaješ svoju djecu. Ne znam, možda bi upalio sasvim iskren pristup "takva i takva stvar, upoznala si nekoga s kim se dobro slažeš i iako će ti djeca uvijek biti na prvom mjestu (što se nikada neće promijeniti) želiš im reći da ćeš pokušati ostvariti prisniji odnos s tom osobom"

    Kako god bilo - sretno! Vjerojatno će trebati malo adaptacije svima, ali iskreno se nadam da će sve biti dobro. Sretno!

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Bas lijepa prica.
    imas 42 godine, ako do sad nisi vrijeme je da budes malo "sebicna".
    ne vidim drugog nacina da to kazes osim da budes direktna.
    Tvoj sin je odrastao muskarac, vjerojatno je vec imao djevojke i sigurno ne ocekuje da ti ne izlazis s nikim do kraja zivota.

  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja sam sigurna da će te sin razumjeti i podržati. Sretno!

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Bas lijepa prica.
    imas 42 godine, ako do sad nisi vrijeme je da budes malo "sebicna".
    ne vidim drugog nacina da to kazes osim da budes direktna.
    Tvoj sin je odrastao muskarac, vjerojatno je vec imao djevojke i sigurno ne ocekuje da ti ne izlazis s nikim do kraja zivota.
    Hvala... Imala sam 42 g. kad smo ostali potpuno sami na svijetu. Sad sam vrlo blizu 45.

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja bih prvo iskreno razgovarala sa sinom, vjerujem da ce shvatiti, odrastao je.

    A curicama bih rekla da sam nasla dobrog prijatelja i da bih zeljela najvaznije osobe u svom zivotu (njih dvije i brata) upoznati s njim. Pa dalje sve polako, da se djeca imaju prilike naviknuti.

    Zasluzila si da ti se dogodi nesto ovako lijepo. Sretno!

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    slažem se sa svime što su cure rekle. Romantična <3
    držim fge, sve bu dobro <3

  8. #8
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    winnerice, a jesu li dva mjeseca poznanstva rano za neke konkretne objave?
    I ja bih ti rekla da kažeš sinu jednostavno i otvoreno. Njemu će možda biti drago i samorazumljivo da nekoga imaš...a možda i neće. Vjerujem da ti možeš donekle naslutiti u kom bi smjeru mogla ići njegova reakcija.
    Ja sam svojedobno bila u njegovoj situaciji, nešto malo mlađa od njega, i bilo mi je normalno da tata ima nekog svog, drago zbog njega, a za mene čak i olakšavajuće (psihološki). Sin od tatine drage, međutim, nije baš lako prihvatio tu situaciju, jako mu je teško palo da je tu sad netko umjesto njegovog oca, iako je bio i dosta stariji od mene (ja sam za to saznala nakon dosta godina, dakle, nije se radilo o tome da je mog oca otvoreno odbacivao niti išta slično).
    Ni slučajno to ne bi trebao biti razlog za povlačenje, samo evo, mislim da treba imati na umu da reakcija ne mora nužno biti pozitivna, jer se radi o kompleksnim emocijama.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se isto čini da je to možda malo rano za objavljivanje djeci.
    Ne znam kako ti je život organiziran, obzirom na to da si sama, ali ako pišeš da voliš izaći onda vjerojatno nemaš problema sa čuvanjem djece - odnosno možeš voditi neki svoj privatni život.
    Možda dati djeci neobavezno do znanja da se s nekim viđaš, ali za neke velike objave i upoznavanja, meni se dva mjeseca čine prerano.

  10. #10
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Djeca vole da su njihovi roditelji sretni.
    Isto tako razumiju i potrebu odraslih da imaju odraslo društvo, bila to prijateljica ili dečko. Sve je to tako prirodno i prirodno treba i djeci predstaviti, isto kao što bi ih upoznala i s dragom prijateljicom koja se vratila iz Australije nakon 15 godina. Upoznala si nekog s kim ti je lijepo, s kim voliš biti, tko te čini sretnom. I prirodno da upoznaš tu osobu sa najvažnijim osobama u svom životu - djecom.
    Da ne bi mislila da filozofiram bez pokrića, sve sam to prošla prije osam godina nakon što sam poslije rastave čvrsto odlučila da se neću više nikad vezati za nekog muškarca a apsolutno sam bila sigurna da nikog neću upoznavati s djecom.
    Kad sam srela današnjeg muža oboje smo bili razvedeni s po dvoje male djece, raspon od 3 do 7 godina.
    Danas su to tinejdžeri koji se smatraju braćom i sestrama. Svjesna sam da smo imali jako, jako puno sreće da sve tako ispadne.

    Sretno, i vjerujem da će sve biti dobro, bez obzira što možda prva reakcija ne bude pozitivna. Probijanje leda je lakše što su djeca manja.

  11. #11
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo, ja, kao dijete samohrane majke, koja nakon smrti oca, koji je umro kad sam ja imala 9, a sestra 4 godine, nikad nikoga nije našla i nikad s nikim nije izašla (sad ima 67), mogu ti reć da smo i ja i sestra, naravno, kad smo došle u neku dob od 20-tak godina (prije toga nismo ni razmišljale o mami :D ) priželjkivale da nam kaže kako je upoznala nekoga. i radi nje, a bome i radi nas.

    tako da, iz tvoje perspektive sad, ja vjerujem da ti izgleda gore nego što je, kužim te skroz. vidjeti ćeš.

    samo molim te, nemoj početi razgovor s - moramo razgovarati

    ja i inače nisam za te velike razgovore nikako, a kamoli za neka službena upoznavanja i sl. kažeš da ideš van s prijateljem, pa je neko vrijeme prijatelj, pa taj prijatelj kao prijatelj dolazi doma na prijateljsku ćakulu. i onda, kad ga djeca već upoznaju kao prijatelja, više nije prijatelj do tada, i ova iz prvog razreda osnovne sve skuži, niš joj ni ne treba govoriti.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.09.2017. at 13:59

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja bih sinu otvoreno sve rekla i trazila od njega podrsku. Za cure bi to mogao biti mamin prijatelj s kojim se i inace druzi...pa neces ga ionako odmah useliti. A onda cete polako vidjeti kako dalje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Dobro bi bilo ispipati sina i curice kako se osjećaju oko same ideje da izlaziš s drugima i ulaziš u ljubavne veze, prije predstavljanja konkretne osobe. Potrebno je da im postane prirodno i logično to da si romantično vezana za nekoga izvana.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Prvo, jako mi je drago zbog tebe, nakon ovog svega sto si prosla neka ti se sreca osmjehne i za godinu dana pises ovdje da je sve super.
    A i ja mislim da ce curice lakse prihvatiti nego sin. I treba ih najprije upoznati kao maminog prijatelja, pa da negdje skupa odete u kino, kazaliste pa kod kuce na kavu i tako malo po malo mozda ce shvatiti i same. A i vec ce ga dozivljavati kao domacega..
    A sinu bi rekla jasno i otvoreno. On ce lako shvatiti a ako i ne prihvati na prvu mozda s vremenom kad vidi da si ti sretna i da se njemu cini ok hoce. A mozda sve bude super na prvu, to ne znas dok ne kazes.

    Sretno u svakom slucaju!

  15. #15
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Cure hvala Vam svima od srca na riječima ohrabrenja. Ne mislim ga dovesti doma da živi s nama, niti da spava i boravi kod nas. Imam i inače dosta muškog društva koje moja djeca poznaju i družim se s kolegama s posla i njihovim obiteljima, kao i oni s nama. Dakle, muškarci koji nam nisu rodbina postoje u životima moje djece, nismo u sterilnoj zoni.
    Ono, bez veze mi se sakrivati, hodati po nekakvim kavama, čubiti u parkiću kao da nam je 17 g., a mogli smo kod mene gledati film i piti kavu i upoznavati se bolje. Nisam nepromišljena, sigurna sam u njegove kvalitete. Imao je (i prošao) par testova koje sam mu postavila. Bila sam sigurna da se nikad više neću niti moći vezati za nekog muškarca. Eto, trenutno mi je drago da sam bila u krivu.
    Ono što mene istinski brine je sin, dosta je vezan uz mene (bez obzira na godine) i iako i odrastao i samostalan stalno je na nekom oprezu jer je vrlo rano postao "muška glava" u našem domu. Znam, trebat ću na samo i na kratko porazgovarati s njim ali bome... spremam se kao na vješala, iako znam da nije fer ni prema sinu jer znaju moje prijateljice, prijatelji, a on još ne zna, a nije to zaslužio...
    Nevena, hvala na riječima ohrabrenja - poljubi dječicu

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jako mi je drago zbog tebe. potpisujem cvijetu i savjetujem da što prije odradiš razgovor s djecom. jer ako je on rekao cijeloj svojoj familiji, može se dogoditi da tvoj sin sazna prije nego mu kažeš.

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    jako mi je drago zbog tebe. potpisujem cvijetu i savjetujem da što prije odradiš razgovor s djecom. jer ako je on rekao cijeloj svojoj familiji, može se dogoditi da tvoj sin sazna prije nego mu kažeš.
    pa cvijetin plan je da uopće ne razgovara s djecom nego da čeka da i najmlađe dijete skuži

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo, i ja kao dijete samohrane majke (ostala sam bez oca sa 7 godina) potpisujem cvijetu
    meni je jako, jako zao sto si mama nikad nije nasla nikoga, a ostala je udovica s tek navrsenih 41 godinu
    jasno mi je da te najvise strah reakcije sina, al dok mu ne kazes, neces znati...
    i ta dva mjeseca, je, relativno je kratko, al majketi, s 45 godina ni meni se ne bi dalo navlaciti okolo
    pogotovo ako si sigurna u njegove kvalitete
    sretno! uzivaj, zasluzila si

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nisam tako shvatila, nego da ne radi ozbiljne razgovore.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    i tebi i djecici jedan

    a za sina, kad mu kazes i kad bude znao, za upoznavanje je mozda bolje neki neutralni teren a ne odmah doma
    Posljednje uređivanje od nevena : 19.09.2017. at 15:36

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    winnerice, želim ti da sve prođe kako treba, sretno i sve najbolje!

  22. #22
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ginger i cvijeto ❤
    moja pokojna baka je ostala udovica s nepunih 24 godine i s dvogodišnjim djetetom, isto nikada nikog nije više našla, koliko bi za sve bilo bolje da jest...

  23. #23
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure hvala Vam svima od srca na riječima ohrabrenja. Ne mislim ga dovesti doma da živi s nama, niti da spava i boravi kod nas. Imam i inače dosta muškog društva koje moja djeca poznaju i družim se s kolegama s posla i njihovim obiteljima, kao i oni s nama. Dakle, muškarci koji nam nisu rodbina postoje u životima moje djece, nismo u sterilnoj zoni.
    Ono, bez veze mi se sakrivati, hodati po nekakvim kavama, čubiti u parkiću kao da nam je 17 g., a mogli smo kod mene gledati film i piti kavu i upoznavati se bolje. Nisam nepromišljena, sigurna sam u njegove kvalitete. Imao je (i prošao) par testova koje sam mu postavila. Bila sam sigurna da se nikad više neću niti moći vezati za nekog muškarca. Eto, trenutno mi je drago da sam bila u krivu.
    Ono što mene istinski brine je sin, dosta je vezan uz mene (bez obzira na godine) i iako i odrastao i samostalan stalno je na nekom oprezu jer je vrlo rano postao "muška glava" u našem domu. Znam, trebat ću na samo i na kratko porazgovarati s njim ali bome... spremam se kao na vješala, iako znam da nije fer ni prema sinu jer znaju moje prijateljice, prijatelji, a on još ne zna, a nije to zaslužio...
    Nevena, hvala na riječima ohrabrenja - poljubi dječicu
    Djecu bih obavijestila slično, kao Cvijeta, npr. moram požuriti da me "Mario" ne čeka predug,o odosmo na kafu, pa se nekad slučajno sretnete i odete na kolače, s djecom, ali poslije.

    Ali ja ga ne bih baš zvala na gledanje filmova i inkomodirala djecu nakon 2 mj.poznanstva. Na taj nivo prisnosti s porodicom bih prešla, kada bi bila sigurna da mi je sastavni dio dugoročnog života.

  24. #24
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Imam sina od 18 godina i imamo odlican odnos, pricamo o svemu. On ocekuje moju podrsku, ja njegovu. Iz moje perspektive prvo bi njega upoznala s cinjenicom i pustila ga nekoliko dana da razmisli o tome a potom bi mu predlozila da ga upoznam s tim covjekom. Mladu bi djecu upoznala usput, ono sretnemo se, pa kolaci i setnjica. Kad im postane "normalna" njegova blizina pozvala bi ga i u kucu. Svako bice ima pravo na svoj zivot, djeca odrastu i osnuju obitelji. Ostajes sam, vecina se pretvara u cuvalice i kucne pomocnice svojoj djeci. To nije svrha zivota.

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja ovo ne razumijem. Sin od 23 g je svoj čovjek, ne treba mu mamina pratnja kada ide negdje. U čemu je problem da i on pusti tebe da živiš?

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    Imam sina od 18 godina i imamo odlican odnos, pricamo o svemu. On ocekuje moju podrsku, ja njegovu. Iz moje perspektive prvo bi njega upoznala s cinjenicom i pustila ga nekoliko dana da razmisli o tome a potom bi mu predlozila da ga upoznam s tim covjekom. Mladu bi djecu upoznala usput, ono sretnemo se, pa kolaci i setnjica. Kad im postane "normalna" njegova blizina pozvala bi ga i u kucu. Svako bice ima pravo na svoj zivot, djeca odrastu i osnuju obitelji. Ostajes sam, vecina se pretvara u cuvalice i kucne pomocnice svojoj djeci. To nije svrha zivota.

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk
    ovako slično je napravio moj prijatelj, dogovorio se s curom da će kćer od tada 8-9 godina odvesti na klizanje, i kao usput bi trebala ona proći. po pričanjima je tak i bilo, frend i kćer su klizali, i najedanput se pojavila teta K., i onda su skup klizali do kraja tog termina.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.09.2017. at 18:08

  27. #27
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Imam dvije price.
    Prva se tice moje prabake, ostala je udovica sa 24 godine, sinom od 4 godine i kcerkom (mojom bakom) od 15 dana. To je bilo sredinom dvadesetih godina prosloga vijeka. Ostalo joj je nesto novca pa je skolovala sina i zivjela sa njim. Baka se udala, rodila kcerke, ali njen brat nista. Imao je fino zvanje i platu, pio, hodao, dolazio majci na toplo i cisto i tako docekao cetrdesetu. Prabaka je vidjela da to ne vodi nicemu, upoznala je covjeka, udovca i ubrzo se udala. Moja baka je bila ta koju je to strasno uvrijedilo. Vise od godinu dana nije htjela ni da se sretnu. Izmirise se nekako, a prabakin muz je bio divan deda mojoj mami i tetki. Par godina nakon prabakine udaje ozenio joj se i sin i sve se nekako dovelo u red.

    Druga prica je prica moje mame. Tata je umro prije 18 godina. Ja sam imala 23, a brat 16. Nikada nije htjela cak ni da pokusa sa nekim, a bilo prilika. Ja sam vec sa 18 otisla od kuce, a ona i brat se nikada nisu razdvajali. Do ove godine. Ozenio se i odselio. I to po njenoj zelji, ona nikada nije htjela u zajednicko domacinstvo i smatra da par treba imati svoj zivot i "da mlada u svojoj kuci treba da povede svojom rukom". Sve je to u pravu. Ali ona je lose. Iako smo joj svi pri ruci, place svaki dan. Kaze, cini joj se da vise nikome nije potrebna. Ne zna kako da zivi za sebe...
    Ja joj nikada ne bih zamjerila da je nasla nekog, a ni brat. A sve i da se to desilo, da smo se zbog toga i posvadjali, proslo bi do sada a ona ne bi bila ni tako usamljena, ni izgubljena ni tuzna.

    Znam samo da djeca rastu, sazrijevaju i imaju svoj zivot. Koji nije nas, bas kao sto ni nas nije njihov...

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    koliko mladih zena ostanu udovice sa malom djecom
    a i udovaca...tuzno
    htjela sam samo dodati da i brat i sestra dijele moje misljenje, al proso voz...

    zuta, gle, imas ih dvoje
    i za 20 godina ces ih isto voljeti
    i bit ce ti stalo sto misle i kako se osjecaju
    naravno da svatko ima pravo na svoj zivot, ali to je i dalje njeno dijete

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovo ne razumijem. Sin od 23 g je svoj čovjek, ne treba mu mamina pratnja kada ide negdje. U čemu je problem da i on pusti tebe da živiš?
    Ona nije rekla da je problem. Samo da nije sigurna kako bi započela razgovor.... Vjerojatno će se sve to lako i brzo riješiti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I moja mama je prije 10 godina ostala udovica, s 47 i bome i mi bi rado da nađe nekog, ali nema šanse. Udala se za svog prvog dečka, proveli su 30 godina skupa i ona ne bi ni pogledala sad nekog. A šteta.

    Samo hrabro! Ja bi sinu rekla otvoreno i bez dugog uvoda, a s curama bi onako polako kako su i druge cure savjetovale, prvo kolači pa klizanje/kino/ kazalište/šetnja...pa onda nakon nekog vremena bi ga pozvala doma.
    A sina bi zamolila da babysitta cure
    Posljednje uređivanje od annie84 : 20.09.2017. at 11:10

  31. #31
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Pronašla sam se u ovoj temi.
    On udovac, ja razočarana i prevarena i davno izišla iz dugotrajne veze koja se raspala u sitne komadiće.
    Iskreno smo se zaljubili, posve iznenada, ponio nas vrtlog... ja imala tad 51,5 godinu, on 54.
    Bili smo i zbunjeni, i zatečeni... ali potpuno svjesni iskrene vrijednosti onog što smo doživjeli i što nam je Život darovao.
    Od tada su prošle gotovo tri godine, presretni smo svakim danom sve više, naravno da ima situacija u kojima mi on malkoc ide na žifčeke, kao i ja njemu, ali ako ima dubokih osjećaja, predanosti i zrelog razmišljanja, svaka dvojba, eventualna problematična situacija je savladiva, jer ona to doista - jest.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Kao razvedenica, mislim da je situacija u kojoj je otac umro i ona u kojoj se dogodila mucna rastava braka u atmosferi obiteljskog nasilja puuno drugacija iz perspektive djeteta. Sama sam prosla slicno i znam da je mom sinu bilo tesko prihvatiti sadasnjeg muza. Ne bih bila preoptimisticna u vezi reakcija djece, vec bih bila spremna i tako bih im i predstavila da oni imaju pravo ne odobravati novu vezu. Vjerujem da ce muskarac kojeg si upoznala vremenom pridobiti djecu. S njegove strane bih ocekivala beskrajno strpljenje i bezuvjetnu ljubav prema djeci.
    Mm je davno prije imao vezu s curom koja je otprije imala dijete. I najiskrenije, jedan od odlucujucih trenutaka mog zivota je bio slucajni susret s tom djevojcicom...kako je zagrlila mm-a i razgovarala s njim iako on vec godinama nije bio s njenom mamom.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Kao razvedenica, mislim da je situacija u kojoj je otac umro i ona u kojoj se dogodila mucna rastava braka u atmosferi obiteljskog nasilja puuno drugacija iz perspektive djeteta. Sama sam prosla slicno i znam da je mom sinu bilo tesko prihvatiti sadasnjeg muza. Ne bih bila preoptimisticna u vezi reakcija djece, vec bih bila spremna i tako bih im i predstavila da oni imaju pravo ne odobravati novu vezu. Vjerujem da ce muskarac kojeg si upoznala vremenom pridobiti djecu. S njegove strane bih ocekivala beskrajno strpljenje i bezuvjetnu ljubav prema djeci.
    Mm je davno prije imao vezu s curom koja je otprije imala dijete. I najiskrenije, jedan od odlucujucih trenutaka mog zivota je bio slucajni susret s tom djevojcicom...kako je zagrlila mm-a i razgovarala s njim iako on vec godinama nije bio s njenom mamom.
    Da, točno... Reakcija djece (kakva god bila) je njihovo pravo, ali isto tako je pravo njihove majke da nastavi sa svojim životom.

    Na njenom mjestu, ja bih djeci (prvenstveno sinu) pošteno i iskreno rekla da ni sama ne znam što mogu očekivati jer to je realno, ali da želim pokušati, da se želim viđati s tom osobom, a dalje kako bude... Uostalom, to tako stvarno i jest, ne samo u ovom slučaju nego i inače. Ne znamo što nam život nosi, ali ako ne pokušamo, nemamo baš nikakve šanse.

  34. #34
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I najiskrenije, jedan od odlucujucih trenutaka mog zivota je bio slucajni susret s tom djevojcicom...kako je zagrlila mm-a i razgovarala s njim iako on vec godinama nije bio s njenom mamom.
    Casa, točno si mogu predočiti taj susret i osjećaj potvrde da je on zaista onakav kakvim ga želiš vidjeti.

    Slažem se s tim da se djeci ne mora na prvi susret svidjeti nova osoba u maminom životu, mogu biti skeptični, oprezni, nesigurni u komunikaciji, ali roditelj ima pravo na svoj život i odabir životnog partnera.
    Ako je partner normalan i odnos s majkom zdrav, iskren i emotivan, ja zaista ne vjerujem da se djeca neće opustiti i prihvatiti.
    Imam oko sebe jako puno rastavljenih i ponovo sastavljeni sa svom silom djece iz raznih prethodnih brakova i veza i evo, na prvu se ne mogu sjetiti niti jedne situacije gdje dijete nije prihvatilo novog majčinog/ očevog partnera. Gdje su ljudi normalni i nema zle krvi sve funkcionira.

  35. #35
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala Vam lijepa na prekrasnim savjetima. Sigurna sam da je moj M. dobra osoba; prije 17 g prihvatio je dvoje djece koju je njegova bivša supruga imala iz prvog braka. Odgojio je tu djecu, ima dan danas s njima prekrasan odnos kojem sam svjedok i sama. To su danas zreli ljudi od 24 i 23 g. I iako ima biološki samo kćer od 16 g. uvijek spominje i ovo dvoje djece da su njegovi i da ih voli.

  36. #36
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    S upoznavanjem sam odlučila pričekati. Reći ću sinu ne u obliku pitanja što misli, već upravo kao što je netko od cura gore napisao: Čuj, I. planiram se viđati s jednim čovjekom s kojim sam prije svega dobra prijateljica, molim te za podršku i potporu jer mi je teško biti samoj... Dalje će razgovor vjerujem ići u pravom i dobrom smjeru... Za sada kćeri znaju za M. jer često razgovaram s njim na tel. i kad pitaju tko je, odgovorim da je M. Znaju da mi je prijatelj.

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma super! ja bih smo izostavila rečenicu da ti je teško biti sama. jer nisi s njim zato. to mi nekako ne paše :D

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    ja bih naglasila da svakome treba ljubav i da je lijepo provodit vrijeme u društvu nekoga s kim ti je ugodno tako nekako...

  39. #39
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma super! ja bih smo izostavila rečenicu da ti je teško biti sama. jer nisi s njim zato. to mi nekako ne paše :D
    Slažem se, jer to nije - to, iz uvodnog posta.
    Ako je u pitanju zaljubljenost, s tendencijom prerastanja u ljubav, to nije "eto, da budem s nekim da nisam sama".

  40. #40
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih sinu otvoreno sve rekla i trazila od njega podrsku. Za cure bi to mogao biti mamin prijatelj s kojim se i inace druzi...pa neces ga ionako odmah useliti. A onda cete polako vidjeti kako dalje.
    Točno ovako.
    I da, imaš pravo biti sretna.
    I budi. Drago mi je znog tebe.

  41. #41
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo novosti... pozitiva uglavnom.... Rekla sam sinu u petak; prihvatio je više nego dobro... Jučer je bio s M. na kavi, jer je M. želio razgovor između dva muškarca (makar ja nisam bila oduševljena time), no upravo to je imponiralo jako mom sinu, pa je situacija time još bolja. Uglavnom, imamo I. blagoslov za nastavak veze... Sad čekamo pogodan trenutak za daljnja upoznavanja :D :D

  42. #42
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Divno

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    prekrasno <3
    nek samo tako ide i dalje

  44. #44
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Super, super, baš mi je drago.

  45. #45
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Odlično, baš mi je drago!

  46. #46
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bas mi je drago što se tako posložilo. Moj bivši je našao curu i mo ju je jako lijepo prihvatila i ja sam jako sretna zbog toga.
    Ovo se "preranim" upoznavanjem djece je nešto što je i mene mučilo. Ali sad razmišljam u pravcu da neke stvari i neke ljude znaš odmah, a neke ni za 5 ,godina. Neugodna iznenađenja se mogu dogoditi u obje verzije. A možda sam ja samo pesimistična.
    Kako god, puno sreće. Svi smo je mi zaslužili.
    Iskreno, ja se nadam da ću jednom doći tu na forum s istim pitanjem. #pms pa sam plači*****sta

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Drago mi je, sretno! To što je htio sam s tvojim sinom na kavu, muški razgovor... stvarno genijalan pristup, vidi se da ima godina, iskustva, da je to među vama shvatio ozbiljno.

    Rossa, doći ćeš, sigurno.

  48. #48
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sretno

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično, baš mi je drago!
    X
    Super novosti!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Divno!
    Uživaj! Na tebi je red!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •