Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Teška životna dilema o inače lijepoj stvari...

  1. #51
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Winnerice jako mi je drago zbog tebe

  2. #52
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    jako mi je drago! sretno i dalje!

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    U skladu sa tvojim nadimkom, pravac u nove pobjede !

  5. #55
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zašto se uopće dovodiš u situaciju da tvoja sreća ovisi o tvom sinu i njegovoj reakciji? Ja bi mu rekla da imam nekoga, uopće ne bi pokazivala da mi je toliko silno stalo da on to odobri, mislim, to je čovjek od 23 godine. Moj muž je sina dobio s toliko godina.
    Ali nakon 2 mj ja nebi govorila ništa jer u dva mjeseca ti i serijski ubojica može još uvijek glumiti da je tratinčica.

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Trina carica.

  7. #57
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Bome ja mislim da ako za dva mjeseca ne primjećuješ da kod nekog nešto ne štima, ne vidiš znakove upozorenja i sve je super-truper onda nećeš primjećivati ni za dvadeset godina.

  8. #58
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    U dva mjeseca ne možeš skužiti ništa. Neki nakon 20 godina braka upoznaju ružne strane supružnika, koje su vrlo uspješno skrivane. A u dva mjeseca možeš eventualno saznati koje piće voli piti, ima li što protiv kondoma i tako te stvari. Kad su djeca u pitanju, ja bi bila iznimno oprezna, najmanje zbog ovog od 23 a više zbog malih. Napamet mi nebi palo upoznavati tog čovjeka s djecom. Nakon godinu, dvi, možda. Prije toga sigurno ne. Zaljubljenost je gadna stvar, sljepilo i totalna pomrčina mozga.

  9. #59
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja isto mislim da u dva mjeseca možeš samo biti zaljubljen, kakve crne znakove možeš uočiti kad ti je sve novo i primamljivo i ružičasto
    a i ti znakići znaju biti tako simpaaaa, činiti ga tako posebnim, jel
    s početka
    s vremenom pak znaju postati prave prepreke i razlozi za bijeg
    ali se toplo nadam da je winnerica napokon pronašla svoju sreću, uz sve ove prethodne, ružne udarce...
    što se tiče upoznavanja, iz ovih cipela bih stavila to na čekanje
    mogu djeca znati da mama ima nekog frenda s kojim joj se lijepo družiti, ali nisam sigurna da bih se usudila (još) uključivati nekog u njihov život
    Posljednje uređivanje od flopica : 31.10.2017. at 22:39

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Winnerica,
    Kako ljubav?

  11. #61
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    E sad, ja sam podijeljenog mišljenja. Istina da je dva mjeseca prerano, ali mislim da treba barem u nekoj neformalnoj situaciji upoznati djecu s osobom. Istina, ovaj iz priče ima već svoju djecu, ali ja sam imala situaciju da sam prekinula s tipom jer se nije slagao s mojim djetetom. "Slagao" je možda pregruba riječ, ali kad bi otišli zajedno u kino ili na ručak bi ga doslovno ignorirao, nije uopće znao kako se postaviti iako načelno nije imao problem s tim da ja imam dijete.

    Drugi dečko pak se tako dobro slagao s mojim djetetom da ga i dan danas spominje i pita za njega iako smo prekinuli sad skoro prije 9 mjeseci.

    Moje dijete je mlađe pa ja imam sljedeći stav, da upoznavanju kako bi dijete prihvatilo da mama može imati muške prijatelje, tata ženske, ali bez izljeva nježnosti u njegovom prisustvu i bez prenoćavanja kod mene.

  12. #62
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    čim spomene mogućnost zajedničkog življenja/budućnosti
    što ne znači da time automatski mašta o zajedničkoj djeci
    ali za mene bi to bio trenutak
    jer nije prerano za ogoliti se
    a nije ni kasno za povući se

    ups, ovo je na onoj drugoj temi trabalo osvanuti!
    Posljednje uređivanje od flopica : 01.03.2018. at 14:50

  13. #63
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pa eto... možda moje iskustvo pomogne nekome drugome.
    Upoznavanje, tj. kava sa sinom je prošla super. M. i moj sin su se počeli lijepo družiti, spoznali da imaju dosta dodirnih točaka i zajedničkih interesa po pitanju glazbe, sporta, informatike, igrica, filmova, bla bla... Djevojčice su se odlično uklopile u priču, nije im smetao što je s nama povremeno u društvu, rekle su da su sretne što ja imam prijatelja, on bi im objašnjavao astronomiju, nastanak potresa, engleski i sl. Sve u svemu pozitiva. U međuvremenu sam upoznala njegovu mamu koja je pak bila oduševljena samnom, čujemo se skoro svaki dan, jedna drugoj postale frendice.
    I onda, nakon pola godine ispliva gorka istina da ima problem s ovisnošću o alkoholu i da se dobro prikrivao jer je bio prisutan u mom životu (i životu moje djece) samo dok je bio strogo pod kontrolom i naravno trijezan... A ja... šok, nevjerica, vjeverica, ljutnja, bol... a moram opet dalje funkcionirat, kao i prilikom svake moje boli..
    Eto... odlučila sam jednostavno okrenut se opet djeci, psima i sebi i biti zadovoljna i samodostatna.

  14. #64
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Odlično je što si se odlijepila i što ga nisi došla u napast "spašavati".

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    winnerice

  16. #66
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Žao mi je što se tako završilo ali
    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično je što si se odlijepila i što ga nisi došla u napast "spašavati".
    X

  17. #67
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično je što si se odlijepila i što ga nisi došla u napast "spašavati".
    Čemu "spašavati" odraslu osobu od 43 g., oca djevojke od 17 g., koja mi sustavno i planski taji istinu o sebi?? Nema tu kruha... On to čini zbog toga što želi i jer mu odgovara. Ja imam spašavati svoju djecu i sebe i amen.

    Jedino što mi je i takav "šamar" zapravo dobro došao, koliko god bio neugodan... Okrenuh se djeci, sebi, ako imam već višak vremena bolje da ga provedem u šetnji sa psima ili u kadi punoj vruće vode...
    Posljednje uređivanje od winnerica : 19.03.2018. at 14:36

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    winnerice, odlična si!! bravo za stav
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.03.2018. at 14:39

  19. #69
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nema se tu što spašavati... Niti smo mi bili u nekoj ultraozbiljnoj vezi, niti pred nekakvim zajedničkim životom. Čovjek taji da godinama već namjerno uzima alkohol, pa se povremeno trgne i par mjeseci bude trijezan i uredan. Vjerovati takvoj osobi? Ne, hvala...

  20. #70
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    winnerice, žao mi je što je tako završilo, ali ipak je bilo i lijepih trenutaka, smijeha i druženja, zar ne? i ti si se opustila i uživala i neka si. sada, nemoj se baš previše okrenuti psima i djeci, ipak malo po malo škicni okolo, da neće naići netko novi.... dok ima mora, bit će i riba. sretno!

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Baš tako!
    A i dobro si odabrala nick.

  22. #72
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala cure moje na podršci... trenutno imam "problem" s njegovom mamom koja me svakodnevno naziva i izvještava kako je M. (bez da sam uopće pitala za to), žena teško prihvaća to što nismo više zajedno. Razumijem njenu majčinsku stranu u tome ali i ja sam majka i žena i želim sebi i svojoj djeci opet mir.

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure moje na podršci... trenutno imam "problem" s njegovom mamom koja me svakodnevno naziva i izvještava kako je M. (bez da sam uopće pitala za to), žena teško prihvaća to što nismo više zajedno. Razumijem njenu majčinsku stranu u tome ali i ja sam majka i žena i želim sebi i svojoj djeci opet mir.
    Joj, draga, suosjećam.... ali reci joj to na isti način na koji si to ovdje opisala. I reci joj da nisi ti ta koja treba pomoć, nego njezin sin (iako je to teško...vjerojatno ni ne znam koliko).

    Podržavam tvoju odluku. Potpuno je ispravna.

  24. #74
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala Peterlin... Rekla sam joj već ali je žena simpatična i savim o.k. do bola, tako da se s njom onda zapričam i o drugim temama, pa me opet "uhvati" na M. i kako je njemu...

  25. #75
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Potpuno razumijem da majka želi najbolje svome sinu i ti si se pojavila kao vila sa čarobnim štapićem, a onda otišla prije čarolije.
    Ako je žena simpatična i ok, ja bi joj rekla da potpuno razumijem njezinu majčinsku želju da zbrine sina, ali nek razmisli šta bi tebi savjetovala da si ti njezina kćer.

    Žao mi je zbog neugodnog iskustva, tebi skidam kapu za snagu i pribranost i želim ti da te ljubavna sreća zaskoči iza ugla, koliko god joj se ne nadala.

  26. #76
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    winnerice, podržavam te što si prekinula tu vezu, imaš odličan stav
    na tvom mjestu bih se nekako distancirala i od te mame

  27. #77
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da.
    Najpametnije ti je "prekinut" i s mamom.
    Jer ovako nikad nećeš imati mira.

  28. #78
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da, svaka čast. Treba zbilja biti snažan za uključiti tako razum povrh srca.

    Bitno je samo zadržati vedar duh i ne shvatiti ovo kao poraz, već kao prepreku.

  29. #79
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Danas nakon posla imam "čvenk" s mamom, tj. kavu i moram i s njom prekinuti... Mislim, o.k. mi je da odem tu i tamo s njom na kavu ako imamo obje želju ali da me svakodnevno izvješćuje o njemu - to nikako... Bit će mi teško jer sam u njoj našla supstituciju za vlastitu majku, odlično smo prihvatile jedna drugu i sad je tako kako je...

  30. #80
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Danas nakon posla imam "čvenk" s mamom, tj. kavu i moram i s njom prekinuti... Mislim, o.k. mi je da odem tu i tamo s njom na kavu ako imamo obje želju ali da me svakodnevno izvješćuje o njemu - to nikako... Bit će mi teško jer sam u njoj našla supstituciju za vlastitu majku, odlično smo prihvatile jedna drugu i sad je tako kako je...
    . Razmisli eventualno o čistom, potpunom breaku - ovo bi moglo bit zbunjujuće za nju (i za tebe).

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    sretno

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Nego jel ti to provjerena informacija da ima problema s alkoholom?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    I kako je prošao sastanak?

  34. #84
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Žao mi je što je tako ispalo a drago mi je što si se odmah makla. A ta mater traži pomoć za svog sina i u tebi je vidila spas. Samo ti to lagano odhebi. A idući put mudrije i djecu dalje od upoznavanja najmanje godinu, dvi.

  35. #85
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Sastanak je prošao dobro, rekla sam joj da sebe i djecu želim distancirati od ljudi s takvim problemima jer nama treba mir. Složila se s tim, pitala možemo li nas dvije popiti kavicu tu i tamo, dalje smo pričale o životu, kuhanju i sl. Uglavnom, budući sam se loše psihički osjećala nakon razgovora s njom, jer mi je prekrasna osoba, a sad se razilazim i s njom; odlučila sam prekinuti sve kontakte radi svog psihičkog zdravlja.

    Miffy34, da, na žalost provjerena je informacija da je on alkoholičar koji se odbija liječiti u nekoj ustanovi, a tu i tamo se uspijeva sam "zaliječiti" na par mjeseci... E sad, tijekom tih mjeseci sam ja uletila u njegov život...

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Sastanak je prošao dobro, rekla sam joj da sebe i djecu želim distancirati od ljudi s takvim problemima jer nama treba mir. Složila se s tim, pitala možemo li nas dvije popiti kavicu tu i tamo, dalje smo pričale o životu, kuhanju i sl. Uglavnom, budući sam se loše psihički osjećala nakon razgovora s njom, jer mi je prekrasna osoba, a sad se razilazim i s njom; odlučila sam prekinuti sve kontakte radi svog psihičkog zdravlja.
    Dobro si odlučila i veliki zagrljaj!

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Well done winnerice!

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno svaka čast na zrelim odlukama.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Žao mi je ... svakako bih i ja tako napravila i s njim i njegovom mamom.
    Ima alkoća koji svaki dan moraju popiti čašicu, to im je gorivo, a ima ih kao tvoj bivši, koji mjesecima ne piju i onda po tjedan dana piju do besvjesti. I tako ukrug.
    Inače,mogu oni prestat s tim i bez klinika za odvikavanje ako im se u glavi dogodi onaj klik tj dobe unutarnju motivaciju.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •