Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 108 od 108

Tema: Kako objasniti djetetu,... sve i svašta?

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Nije stvar u stavovima i principima.
    Stvar je u tome da bolje razumijem sto se moze dogoditi u brakovima. Ono kad nakupis staz u braku koji izvana izgleda prosjecno ili cak dobro.
    Kad si mlad i zanesen, pun adrenalina i emocija ,lako je imati principe. Nakon 10-15-20 godina , kad te zivot i rutina pojedu , kad izgubis sebe, prilicno se lako zaljubiti u nekog drugog. Samo je pitanje sto ces napraviti . Pustiti da te prode ili ces poduzeti korak. Sve nakon toga je samo domino efekt.

Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Zapravo se ne moras niti zaljubiti u drugog.
    Mozda jednostavno shvatis da niste isti kao prije 20 godina.
    Ili da jeste isti , ali to nije zivot koji zelis.
    Dogada se to svaki dan.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.05.2019. at 17:29

Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

I ne znam kako vi, ali u mojoj okolini od prijateljica i bliskih poznanica puno je onih koje ostaju u braku/vezi/suzivotu iskljucivo zbog djece i/ili kredita. Da se njih pita, da su slobodne, ne bi bile u tim vezama.

mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

Da, hrpa ih ostaje u braku zbog djece i nesretne su ili nesretni.
    Meni je uopće bespredmetno raspravljati smije li se. Naravno da se smije. Ljudi ulaze u brakove i veze iz raznih motiva i potreba, a neki i zato što je eto došlo vrijeme. Neki nikada nisu ni bili spremni za odgovornost koju nosi brak a pogotivo djeca.
    Znam nekoliko primjera u kojima su u ovom slučaju muškarci nakon rođenja djeteta nastavili živjeti kao i prije i što se tiče izlazaka i financija a i brige tj. nebrige o djetetu. Neke su i dalje nesretne u braku a neke su se rastale i sretnije su od ovih prvih a bome i djeca.
    Neki dan je prijateljicu dijete pitalo ne bi li bilo bolje da se ona i tata rastanu. Može jedna strana dati sve od sebe kad druga ne pokazuje ni volju ni želju za promjenom pa trpe svi. Ne vidim zašto bi djeca bila razlog da netko ostatak života bude nesretan ili još gore da ostane u braku a sreću povremeno traži sa strane.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I ne znam kako vi, ali u mojoj okolini od prijateljica i bliskih poznanica puno je onih koje ostaju u braku/vezi/suzivotu iskljucivo zbog djece i/ili kredita. Da se njih pita, da su slobodne, ne bi bile u tim vezama.
    Nda, ima tu istine...

S druge strane, koliko je ljudi koji ostaju na radnim mjestima i poslovima koji ih ne zadovoljavaju i kojima nisu zadovoljni, ali eto, osiguravaju plaćanje računa iz mjeseca u mjesec... Nije ovo puno drugačije. Treba u životu ponekad imati petlje napraviti rez, ali nismo svi spremni na to, čak i ako to znači polagano umiranje iznutra.

flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Početno

Rijetki su brakovi u kojima ljudi ostare zajedno, a da su zadovoljni i sretni, rijetki ali postoje!
    Za to treba puno ljubavi, puno rada na sebi i na odnosu, puno drugih faktora izmedu ostalog

Angie i ja cesto o tome razmisljam...

Cini mi se da su vremena i drustvena klima takvi da ljudi nekako cesce idu za tim da oni budu namireni i zadovoljni u svakom trenutku
    Je li to ispravno, svatko za sebe zna
    Nekom je priotitet novi partner
    Nekome stats quo
    Nekome borba za opstanak veze, braka, kako god.
    Ja znam da ne bih dignula ruke tek tako, da bih iscrpila sva moguca rjesenja, ali isto tako da se ne bih libila zavrsiti s odnosom koji me dugorocno unistava i za koji sam probala uciniti sve a bez pomaka
    Gdje je granica, to svak za sebe treba znati
    ljudi odu jer vise ne vide smisla
    A sto je to za koga, vrlo je individualno.
    U svakom slucaju ne mislim da je razvod nesto katastrofalno
    Ali nije ni peace of cake
    Zivot djece u losim brakovima nije dobar
    Zivot djece rastavljenih roditelja moze biti i dobar i los, opet ovisi o puno toga
    Mislim da je najvaznije da djeca imaju svoj mir, ljubav oba roditelja i osjecaj da su im i dalje vazni, onda to bude ok.
    To je zivot, na koncu konca...

E da, ima jedna prica koju mi je ispricala kolegica - u jednom zabacenom, napustenom mjestascu zive baka i djed, preko 80 godina oboje
    Djece nemaju, kuca trosna, oboje bolesni i nemocni, bez susjeda i ikoga tko bi se mogao pobrinuti za njih
    Djed je donekle pokretan, ali tesko,
    ona ne moze uopce hodati
    Leze danima u bracnom krevetu, u hladnome, ne jedu, nuzdu vrse pod sobom
    Jeza
    Sluzbe dolaze 2 x tjedno, nose im jesti, operu ih, i to traje neko vrijeme, nagovaraju djeda da ode u dom, nju ce u neki smjestaj sto se dogovorio..
    Nece da cuju, jer bi se morali razdvojiti.
    I kaze ta kolegica da joj je najteze od svega bilo sto su cijelo to vrijeme lezeci na postelji drzali jedno drugo za ruku.
    I na kraju ih uspiju oboje smjestiti u isti smjestaj, kaze da njihovoj sreci nije bilo kraja...
    U dobru i u zlu
    Suze mi potekle...

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Ajme Flopi, koja priča!

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

I mene je baš dirnula priča od Flopice