Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Kako se pokrenuti i krenuti s raskidom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno Kako se pokrenuti i krenuti s raskidom

    Drage moje, sve sam bliže odluci da izađem iz izvanbračne zajednice i da se maknem skupa s djecom....Nakon što samu sebe do kraja uvjerim da se on ne želi mijenjati i o tome što je za djecu bolje (dakle, još uvijek se uvjeravam) , trebala bih naći prikladan stan i kontaktirati sud, czss, radi maloljetne djece. Ali tu sam kao paralizirana, ustvari, treba mi savjet što ustvari trebam raditi na tom sudu, trebam li tamo popuniti nekakav zahtjev da djeca žive sa mnom, ili ja moram napisati prijedlog, ili....
    Stvar je u tome da se vjerojatno nećemo na miran način moći dogovoriti oko toga i to nikako ne razumijem - da osoba koja se gotovo uopće ne brine o djeci prijeti da će mi ih uzeti
    Molim Vas, koje na žalost imate takvo iskustvo, pomozite mi sa savjetima...

  2. #2
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    draga neve,želim ti samo dati podršku jer kako bi trebao teći postupak stvarno neznam..

    a mislim da ovim prijetnjama:uzeti ću ti djecu,ustvari želi tebe spriječiti da odeš..ja bi to nazvala zaplašivanje,ucjenjivanje...

    uvjerena sam da ako odeš,vaša djeca će biti s tobom..

    ako zbilja misliš da nema smisla ostati skupa,samo hrabro naprijed

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Neve prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, sve sam bliže odluci da izađem iz izvanbračne zajednice i da se maknem skupa s djecom....Nakon što samu sebe do kraja uvjerim da se on ne želi mijenjati i o tome što je za djecu bolje (dakle, još uvijek se uvjeravam) , trebala bih naći prikladan stan i kontaktirati sud, czss, radi maloljetne djece. Ali tu sam kao paralizirana, ustvari, treba mi savjet što ustvari trebam raditi na tom sudu, trebam li tamo popuniti nekakav zahtjev da djeca žive sa mnom, ili ja moram napisati prijedlog, ili....
    Stvar je u tome da se vjerojatno nećemo na miran način moći dogovoriti oko toga i to nikako ne razumijem - da osoba koja se gotovo uopće ne brine o djeci prijeti da će mi ih uzeti
    Molim Vas, koje na žalost imate takvo iskustvo, pomozite mi sa savjetima...
    ako se i dalje bavis mislju o odlasku, napisi malo vise podataka pa cemo ti mozda malo bolje pomoci. dali je stan u kojem zivite trenutno zajednicki ili njegov? dali su djeca zajednicka ?
    kod centra ce mogu neke stvari dogovoriti, tipa uzdrzavanje i susreti sa djecom, ali ukoliko dodje do problema taj papir iz centra ne znaci nista, jedino sa cime kasnije mozes nesto poduzimati je sudska presuda. tako da cak i ukoliko je sve dogovoreno i postignete zajednicki dogovor morate na sud podnjeti sporazumni prijedlog u kojem predlazete da sud donese rjesenje o tome sa kime ce djeca zivjeti i koji je iznos uzdrzavanja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    ako se i dalje bavis mislju o odlasku, napisi malo vise podataka pa cemo ti mozda malo bolje pomoci. dali je stan u kojem zivite trenutno zajednicki ili njegov? dali su djeca zajednicka ?
    kod centra ce mogu neke stvari dogovoriti, tipa uzdrzavanje i susreti sa djecom, ali ukoliko dodje do problema taj papir iz centra ne znaci nista, jedino sa cime kasnije mozes nesto poduzimati je sudska presuda. tako da cak i ukoliko je sve dogovoreno i postignete zajednicki dogovor morate na sud podnjeti sporazumni prijedlog u kojem predlazete da sud donese rjesenje o tome sa kime ce djeca zivjeti i koji je iznos uzdrzavanja.
    Da, i dalje se bavim mišlju o odlasku.... i sve opcije su otvorene i za sve se želim pripremiti. Zbog toga sam otvorila ovu temu.
    Djeca su zajednička - dva komada vrtićaraca, kuća u kojoj živimo je njegova, on je tip osobe vrlo promjenjivog raspoloženja, nekontroliranog bijesa i upravo me ta galama i prijetnje pred djecom tjeraju na razmišljanje i pokušaj donošenja odluke o tome što je ustvari za njih dobro. Naime, razmišljam zato što on nije konstantno takav, već je nakon što pretjera krasan izvjesno vrijeme i tako manipulira sa mnom, a i kad vidim da ga djeca ustvari vole i trče prema njemu kad ga vide,unatoč svemu, opet se pokolebam.
    Ali, kao što rekoh, želim si pripremiti teren i saznati koji je najbolji i najsigurniji način da što bezbolnije dobijem svoju djecu. Obzirom da je kuća njegova, pretpostavljam da bi se mi trebale iseliti... eto ni to ne znam. Što se tiče suda, da li mi je bolje uzeti odvjetnika, koliko to uopće košta i mogu li si to priuštiti ili je bolje zasukati rukave i sama se primiti posla. Što ako on angažira odvjetnika, a ja ne?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Neve prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i dalje se bavim mišlju o odlasku.... i sve opcije su otvorene i za sve se želim pripremiti. Zbog toga sam otvorila ovu temu.
    Djeca su zajednička - dva komada vrtićaraca, kuća u kojoj živimo je njegova, on je tip osobe vrlo promjenjivog raspoloženja, nekontroliranog bijesa i upravo me ta galama i prijetnje pred djecom tjeraju na razmišljanje i pokušaj donošenja odluke o tome što je ustvari za njih dobro. Naime, razmišljam zato što on nije konstantno takav, već je nakon što pretjera krasan izvjesno vrijeme i tako manipulira sa mnom, a i kad vidim da ga djeca ustvari vole i trče prema njemu kad ga vide,unatoč svemu, opet se pokolebam.
    Ali, kao što rekoh, želim si pripremiti teren i saznati koji je najbolji i najsigurniji način da što bezbolnije dobijem svoju djecu. Obzirom da je kuća njegova, pretpostavljam da bi se mi trebale iseliti... eto ni to ne znam. Što se tiče suda, da li mi je bolje uzeti odvjetnika, koliko to uopće košta i mogu li si to priuštiti ili je bolje zasukati rukave i sama se primiti posla. Što ako on angažira odvjetnika, a ja ne?
    odluku moras donjeti sama sa sobom, ja sam uvijek za opciju da je bolje potruditi se i probati naci bilo kakvo rjesenje, a zadnja opcija je otici.

    sto se tice odvjetnika ima puno mogucnosti i opcija, ako sve ide glatko odvjetnik ti ne treba OSIM da ti napise kvalitetan zahtjev tj. tužbu jer se presuda kasnije na nju veze, tako da je jako jako bitno da je taj prvi korak napravljen bas kako treba. kasnije zastupanje, ročišta i sve ostalo mozes raditi sama ( sto je u svakom slucaju puno jeftinije ). odvjetnika uvijek mozes uzeti u postupku ako nesto krene zapinjati ( iako neki nisu skloni preuzimati predmet koji je vec zapoceo ).
    tuzba tj. obrazloženi zahtjev sam po sebi ne kosta puno i nebi smio biti preko 1000 kn sa pdv-om, sve daljnje radnje kao i odlasci odvjetnika na ročište se naplaćuju dodatno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Hvala samamama na informacijama.
    Hvala anabeg na podršci.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    budući da si u ZG, obrati se Pravnoj klinici PF ZG http://klinika.pravo.unizg.hr/, vidi koliko ti oni mogu pomoći. nije to pravno komplicirano (iako je životno jako teško i komplicirano), ako bude dogovora, sve se može riješiti brzo. jeste li pokušali potražiti neku stručnu pomoć, terapiju, savjetovanje? ako je i druga strana svjesna problema, možda se još da nešto "popraviti". sretno u svakom slučaju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Draga neve,
    rastala sam se prije 6 godina i više (sad će brzo 7) i stoga ti danas iz iskustva mogu podijeliti par mudrosti koji su meni pomogle na mom putu:
    1. Mjerilo svake veze mora biti da ti je sa drugom osobom bolje nego kad si sam. Ako to tako nije, onda trebaš staviti na vagu da li lijepi trenuci nadmašuju ruže ili obrnuto!
    1. Čovjek koji je u nesretnoj vezi nema pravilnu perspektivu, dakle iz svog kuta gledišta često ne vidi realno što se sa njegovim vlastitim životom dešava. Baš zato mi žene često ostajemo u vezi u kojoj nas netko maltretira, jer stalno same sebi govorimo "nije to bas tako kako pokazuju u filmovima" - e pa je drage moje. AKo vas je udario jednom, vrijeme je da se pakirate
    4. Ako se odlučiš na taj korak, upamti da je istinita ona stara narodna: "Koliko si izdržala u vezi, bar pola istog razdoblja ti treba da se oporaviš od nje" - a u RH jos i vise jer te CZSS, sudovi, susjedi i sl podsjećaju stalno
    3. Iako moram priznati da sam se jednako kao i ti na početku bojala da tako neće biti, danas sam 1.000.000% uvjerena da je mojoj djeci danas 3 puta bolje nego što bi im bilo da sam ostala u vezi sa svojim BM.

    Za kraj, nitko ti ne može savjetovati što je najbolje za tebe i tvoju obitelj. To je nešto što ćeš morati odlučiti sama.
    Ja te samo molim da pri donošenju te odluke pokušaš sagledati stvari iz druge perspektive
    Posljednje uređivanje od TornadosWings : 06.05.2013. at 16:58

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    draga neve,
    meni su trebale godine za pokrenuti se i napokon sam se razbudila i pokrenula..
    rascisti sa sobom sta zelis u zivotu i sretno sta god to bilo!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Neve javi seeeee
    Ocito si probudila cijelu hrpu majcinskog instinkta zastite na ovom forumu.
    Sad se obavezno vrati i reci nam sto si odlucila napraviti da se ne sekiramo za tebe
    Posljednje uređivanje od TornadosWings : 27.05.2013. at 12:44

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Neve cisto za usporedbu procitaj sto pise na netu o psihopatima, emocionalnim vampirima i manipulatorima. Ustvari sve ista pasta.. Vjerujem da ces naci puno karakteristika od tog tvog.. Treba puno snage i hrabrosti za maknuti se od takvog lika. On ce tebe pustit samo onda kad nadje drugu zrtvu. A to ce napravit ili kad tebe unisti ili kad skuzi da ti ne moze vise nista. I nikad mu ne smijes izreci da je on to sta je. To vodi u katastrofu.. Znam iz iskustva. I jos nesto. Oni se boje kad skuze da ih kuzis. A bjeze od tebe kad ojacas i kad skuze da ti ne mogu nista. To su jako zli ljudi i povrsnih emocija i bez suosjecanja. I sve im je bitka u kojoj oni moraju pobijediti pod svaku cijenu. Imaju cikluse dobrote i zloce i tako te zadrzavaju jer se svaki put nadas da je ovo zadnji i da ce sada ostati onako divan kao kad se se upoznali. Put je trnovit ali rekla bih ti bjezi s djecom glavom bez obzira. Unistit ce i tebe i njih. Vec je poceo. Cim zelis izaci iz veze koja ti ne odgovara nema te tko sta zadrzavati a kamoli prijetiti!!
    Nadam se samo da ces naci snage..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Drage cure, evo nakon 8 godina dižem svoju temu - da vidite kako neodlučne, strašljive i trome osobe postoje, tamo gdje me baciš, ja ležim bez obzira na uvjete. Međutim, moja djeca su sad veća i ona žele da se maknemo čim prije. Tražim stan za nas tri curke - eto to radim aktivno.

    Gledam već par dana na internetu te odvjetnike, nemam pojma tko je kakav, pa vas molim, ako znate nekog odvjetnika za obiteljsko pravo, da je odličan, molila bih Vas ime u inbox . Mislim da mi je to najlakši način da se konačno maknemo...

    Pisala sam Centru za socijalnu skrb, a njihov odgovor nakon tjedan dana je bio da im pošaljem OIB. Odmah sam izgubila volju za komunikaciju s tim birokratima i radije bih prepustila cijelu stvar pouzdanom odvjetniku, da mu platim i da se što manje bakćem s tim uhljebima. A i moj "partner" će sigurno uzeti odvjetnika, pa da se pripremim kako treba.

    Hvala vam unaprijed

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ne mogu ti pomoci s odvjetnikom, dosla sam ti samo reci da sam se i ja pokrenula tek kad je to starije dijete naglas izreklo. I nisam ni troma ni neodlucna, a najmanje strasljiva. U kriznim situacijama ljudi se prilagodavaju raznim mehanizmima prezivljavanja, trazis nacin da postgnes neki optimum, da zadrzis loptice u zraku...
    Puno srece i snage ti zelim, nemoj si je oduzimati kroz osjecaj stida i samookrivljivanje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu ti pomoci s odvjetnikom, dosla sam ti samo reci da sam se i ja pokrenula tek kad je to starije dijete naglas izreklo. I nisam ni troma ni neodlucna, a najmanje strasljiva. U kriznim situacijama ljudi se prilagodavaju raznim mehanizmima prezivljavanja, trazis nacin da postgnes neki optimum, da zadrzis loptice u zraku...
    Puno srece i snage ti zelim, nemoj si je oduzimati kroz osjecaj stida i samookrivljivanje.
    Hvala,puno mi znači to što si rekla.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Znam

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Neve,
    Vjerujem da ce ti cure pomoci.

    Samo ti zelim zazeljeti puno srece da se sve sto je moguce brze rijesi!

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sad malo razmisljam da neke stvari ne bi trebale biti komplicirane u vasem slucaju.

    Nemate zajednicku imovinu, niste se vjencali (vanbracna zajednica), djeca su vec starija i izjasnit ce se da zele biti s tobom.

    Čime te on zapravo moze ucjenjivati?

    Mislim da je bitno da mu ne otkrivas svoje planove iseljenja s djecom nego ga dovedes pred gotov cin. Obavezno uzmi sve dokumente od djece ako je toliko zafrkan da te s takvim nekim glupostima ne krene maltretirat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.04.2021. at 12:09

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad malo razmisljam da neke stvari ne bi trebale biti komplicirane u vasem slucaju.

    Nemate zajednicku imovinu, niste se vjencali (vanbracna zajednica), djeca su vec starija i izjasnit ce se da zele biti s tobom.

    Čime te on zapravo moze ucjenjivati?

    Mislim da je bitno da mu ne otkrivas svoje planove iseljenja s djecom nego ga dovedes pred gotov cin. Obavezno uzmi sve dokumente od djece ako je toliko zafrkan da te s takvim nekim glupostima ne krene maltretirat.
    Baš. Nema me s čim ucjenjivati, kad ovako posložiš sve je jasno. Ali sve mi je to izrazito neugodno. Bojim se sukoba i znam kad predam stvar nekom odvjetniku da više nema uzmaka. Osim toga, htjela bih da mi netko egzaktno definira koja su sve moja prava i prava moje djece proizašla iz ove zajednice. Svi dokumenti su već u ruksaku za hitne situacije

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bravo Neve, hrabra si, bit ce sve dobro!

    Mislim da jako pametno postupas sto ces angazirat odvjetnika.

    Nisam pravnica da se ogradim, ali to su njegova djeca i bez obzira na vrstu zajednice imaju pravo na alimentaciju i pravo nasljedjivanja.

    Ako je kuću imao prije nego sto ste zapoceli svoju izvanbracnu zajednicu, mislim da je to njegovo 100% vlasnistvo osim ako nisi investirala u neko preuredjenje, namjestaj i sl.

    Iako ja se s takvim profilom covjeka ne bih sporila u vezi namjestaja samo neka bude podalje i da vam tako željeni mir.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Naravno da sam ulagala u kuću, itekako, ali to ću mu ostaviti. Ni nemam račune. Treba plaćati podstanarstvo pa nek barem pripomogne čim više. Sve ove godine sam iskljucivo ja ulagala i sebe i svoj novac u djecu. Za to nemam dokaza isto.

  21. #21
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Neve prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da sam ulagala u kuću, itekako, ali to ću mu ostaviti. Ni nemam račune. Treba plaćati podstanarstvo pa nek barem pripomogne čim više. Sve ove godine sam iskljucivo ja ulagala i sebe i svoj novac u djecu. Za to nemam dokaza isto.
    Pa imaš dokaz da si sebe ulagala, budući da se djeca s tobom žele maknuti iz zajednice. Nisu to više mala djeca i njihovo mišljenje, nadam se, nešto vrijedi. Nemam iskustvo, samo ti želim što brži izlaz.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Njihovo mišljenje mi i daje dodatni elan i motiv da konačno riješim problem. Samo eto još pokušavam nàći dobrog odvjetnika koji će mi pomoći u tome.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Evo, Neve, moje priče od prije više od deset godina. Otišla sam s djetetom u podstanarstva. Rastavom braka smo dobili odluku da dijete živi samnom sa zajedničkim skrbništvom i posjetima ocu. Žalio se sudski i nakon još par razgovora na czss na koja sam išla ja i dijete na procjenu kod psihologa, dijete je i dalje ostalo samnom po sudskoj odluci. Onda je on digao tužbu, pa smo oboje išli na czss na vještačenje, ono pravo ne samo razgovore, i nakon godinu i po suda, opet je dijete nastavilo samnom živjeti. Imala sam odvjetnicu, slavnu i savjesnu, i naplatila mi je 4000 kn.
    Dijete je danas krasan mladi čovjek, ja sam ponosna majka još troje u drugom braku i bilo mi je najteže pred odlazak. Kasnije, bilo mi je teško i emocionalno i financijski, ali i tako lako. Pamtim bas tu lakoću u malom podstanarskoj stanu bez stalnog posla...

  24. #24
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žao mi je što to prolaziš.
    Htjela sam ti dati podršku, sad kad si odlučila da ideš, nemoj se pokolebati i nemoj odustati.

    Htjela sam ti dati prijedlog ako ti je to prihvatljivo... a to je da razgovaraš s nekim stručnim tko ti može malo usmjeriti misli. Ne znam što se može očekivati od usluga koje nude razni SOS telefoni, no možda bih započetak nazvala nekog od njih. I psihičko nasilje je nasilje, ne mora se raditi o fizičkom nasilju i doći do faze da moraš tražiti smještaj u sigurnoj kući, ali koliko znam da njihovim stranicama možeš potražiti različite savjete i usluge, i možda možeš za početak neki od tih telefona nazvati. Vjerujem da te mogu usmjeriti nekako.

    Drugo, ako ti to nije potpuno odbojno, probaj razgovarati s nekim tko provodi psihoterapiju. Ja sam u nekim teškim trenucima u životu otišla psihoterapeutu i doslovce mi je trebalo između 1 i 3 posjeta da si u glavi preokrenem neki tijek misli u drugom smjeru. Ne mora to nužno biti ni skupo i nedostupno. U ZG je sat oko 300 kn, no ima mlađih terapeuta koji naplaćuju i manje. Zatim, u regiji (Bosna i Srbija) ima psihoterapeuta koji rade online i sat im je jeftiniji nego u Hrvatskoj. I na kraju, na netu se može naći na par mjesta i besplatna psihoterapija, i ne moraš uvijek ići tamo, mnogi rade online.
    Moj prijedlog bi bio da pokušaš s nekim razgovarati, jako pomaže srediti misli i osjećaje.

    I na kraju, Hrvatska je mala zemlja, svi znamo da su nam institucije u banani, i svjedočili smo puno puta propustima u institucijama. Istovremeno, u svim tim institucijama ima dobrih i vrijednih ljudi koji su datim okolnostima svoj posao rade dobro. Nemoj odmah u startu prekrižiti CZSS kao nekoga od koga nećeš imati nikakve koristi na svom putu.

  25. #25
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dupli post
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 03.04.2021. at 11:04

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nažalost, da, institucije su spore. Čekam na sud već tri mjeseca. Slala sam požurnicu prije tjedan dana. Čekam poziv na ročište ko ozebla sunce. Toliko stvari mi ovisi o rješenju, a ne mogu se maknuti s mrtve točke. CZSS je također užasno spor, oni su ubijeni u pojam s količinom slučajeva koje obrađuju. To su samo ljudi koji gledaju svašta i meni je jasno da oni ne mogu s entuzijazmom pristupati i na koncu im mi postanemo brojevi.

    Usprkos tome, na nama je odgovornost da zagrizemo kao rotvajleri i ne puštamo. Jednom kad prekineš suživot s nekim tko ti pije krv osjetiš kako možeš opet disati i to nema cijenu. Drži se i ustraj.

    Kaj se tiče odvjetnika, najbolje ti je razgovarati s ljudima koji su već prošli ovo i onda dobiti preporuke iz prve ruke.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2021. at 09:24

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, Žuta.
    Tri mjeseca, kažeš? To je ništa.
    Bolje da ne počnem o našem pravosuđu.

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Govorili su mi da je maksimalno vrijeme u kojem moraju pozvati na ročište dva mjeseca. Dakle, onaj prvi prvcati rok i dolazak.

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Govorili su mi da je maksimalno vrijeme u kojem moraju pozvati na ročište dva mjeseca. Dakle, onaj prvi prvcati rok i dolazak.
    Lažu.
    Ni prije pandemije se nisu držali ni jednog roka, a kamoli sada.
    Kad je moj muž pokrenuo radni spor, rekli su da je to prioritetno i da mora biti riješeno za maksimalnih 6 mjeseci.
    Riješeno je na pol za 7 godina. I još tri su potrošene na reviziju na Vrhovnom sudu= 10 sve zajedno.
    Drugi spor, protiv odvjetnika koji je ukrao/zadržao plaće od mojeg supruga i za koji je apsolutno sve bilo jasno i dokumentirano, su nam rekli do tri godine.
    Sad to već traje šest, za koji dan ulazimo u sedmu godinu sudovanja i ne nazire se kraj.
    Za nešto što je jasno kao dan, DORH je odbacio kaznenu prijavu, Odvjetnička komora se ne želi petljati, Sud oteže i mijenja suce...
    I tako će rastezati dok mi muž ne premine iako jako dobro znaju da je teško bolestan i slali smo desetke požurnica.
    Do sada smo na odvjetnika i razna vještačenja potrošili oko 80 000 kn jer je velika vrijednost spora i takve su cifre.
    Na moje pitanje kako i od čega ćemo se naplatiti, jer je odvjetnik koji nas je pokrao sve prebacio na familiju, odgovorili su mi da će mu ovršiti mirovinu.
    HAHAHAHAHAH, ovršiti mirovinu. 1000 kn mjesečno najviše, a lopina nas je pokrao za milijun kn plus kamate plus naši troškovi za parničenje.
    Pravosuđe nam je živi užas. Pogledaj Osječke suce i Mamića...
    Nemamo se čemu nadati ni ti Žuta, ni ja.
    Možemo samo djecu odgajati tako da odu iz ove žabokrečine.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 05.04.2021. at 12:36

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Žao mi je Tanči. Ovo je horor.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Drage cure, može li mi koja preporučiti neku dobru odvjetnicu ili odvjetnika? Obavijestila sam muža ako se može tako nazvati da odlazim i da je to moja konačna odluka, dogovaram najam jednog stana, i planiram to sve riješiti do početka škole. Ali, moj nadam se uskoro bivši jednostavno to ne želi čuti, stalno se ponaša kao da je sve o.k. i da ću se predomisliti. Govori da će se promijeniti što ne vjerujem da nas voli što ne vjerujem,sav je slatkorječiv, jer voli samo sebe i svoju komociju. Predložila sam mu da se on odseli u svoj stan koji trenutno iznajmljuje, on mi odgovara da nema potrebe da se itko seli. Dakle, neće.
    U međuvremenu prošli ponedjeljak sam poslala mail u czss, u srijedu podsjetnik na moj mail kojim tražim pravno savjetovanje i nema nikakvog odgovora. Katastrofa.
    Za 2-3 tjedna se planiram odseliti, a nemam pojma da li mogu djecu prijaviti na novoj adresi prije nego sve riješimo na drugi način, nemam općenito pojma o ničemu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •