Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Svjedoci u kaznenom postupku

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno Svjedoci u kaznenom postupku

    Molim info ako ima netko pravne struke - je li ovo točno:

    (1) Oslobođeni su obveze svjedočenja (u kaznenom postupku):

    4) odvjetnici, javni bilježnici, porezni savjetnici, liječnici, zubari, ljekarnici, primalje i socijalni radnici o onome što su u obavljanju svoga zanimanja saznali od okrivljenika,

    Kazneni postupak se vodi radi zanemarivanja djeteta. Znači li to da liječnik i socijalni radnik nisu dužni svjedočiti ako procjene da je to na štetu okrivljenika?

  2. #2
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nisam pravnik, ali sam slične struke onima gore. Pa znam (i bila sam u toj situaciji) da kad je u pitnaju dijete, službena osoba je dužna prijaviti i svjedočiti o tom zlostavljanju na sudu. Dakle, kada su odrasli u pitanju, tu se možeš natezati, kada su djeca - sve "tajne" padaju u vodu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Nadam se da je tako....

  4. #4
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Stvarno je. Dakle ako meni u sklopu terapije klijent kaze da zlostavlja ili zanemaruje dijete u okviru kaznene odgovornosti, ja ga odmah obavještavam da cu o tome izvijestiti nadlezne institucije jer sam obvezna po zakonu i etickom kodeksu. Bila sam nedavno bas izvlacila pravnu podlogu za to, kolegica jedna se nije slagala.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako svjedok ima opravdani razlog izostanka sa svjedočenja, koji su mu načini isprika
    - pisana isprika poslana sudu preko 10 dana prije,uz povratnicu

    Ili nešto više , što?

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako svjedok ima opravdani razlog izostanka sa svjedočenja, koji su mu načini isprika
    - pisana isprika poslana sudu preko 10 dana prije,uz povratnicu

    Ili nešto više , što?
    Ja sam jednom trebala svjedočiti i bila sam spriječena, na putu, stotinama kilometara daleko.
    Nazvala sam sutkinju i objasnila joj situaciju koju je ona prihvatila, a ja sam joj morala samo reći kad ću biti u prilici pristupiti svjedočenju što sam i napravila i to je bilo to.
    Kasnije sam obavila to svjeddočenje, naknadno kako sam i obećala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •