Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Opadanje kose

  1. #1
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno Opadanje kose

    Dakle oduvijek sam imala tanku kosu,s fazama opadanja.
    Ali sad mi je toliko tanka da mi je promjer repa valjda pola cm.I naravno pada.
    Sad i prije 3 god.mi se dogodilo da doslovno imam rupu s mladom kosom na lijevom dijelu glave.
    Kome otici?
    Preporuke za redovno i privatno?
    Proljetos sam radila sistematski i sve je bilo u granicama.
    Pijem concor za tlak,stresa(koji ne mogu izbjec)u izobilju.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    To ti ide iznutra. Ima vitamina za kosu/nokte, ali ne znam da pomažu. Kako se hraniš?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sad je jesen, pa je opadanje kose pojačano (svima) ali zutaminuta je u pravu, treba to rješavati iznutra. ellice, dobro je da ti raste mlada kosa na mjestima gdje je stara ispala - to znači da se vlasište ipak obnavlja. Kosa koja ispada je možda stradala od stresa iz ranijih razdoblja.

    Od biljnih preparata za regeneraciju kose pomaže čaj od preslice, iznutra i izvana. Dostupan je u biljnim ljekarnama.

    Ima i namjenskih vitaminskih preparata koji su kombinirani. Pomaže i detoksikacija organizma (najjednostavnije je uzeti čaj od koprive, toga ima sad već u skoro svakoj trgovini).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.09.2017. at 09:33

  4. #4
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Meni je jako pomogle tablete od Solgara-kosa,koža,nokti....i tinktura od koprive...s čajevima sam probala,ali bio je mali učinak. Oduvijek imam tanku i svilenkastu kosu,tako da dok mi je opadala nisam se u ogledalo mogla pogledti,već kojih tri godine je puno bolje...uglavnom ljeti i početkom jeseni primjenjujem tablete i tinkturu..a onda kroz zimu i proljeće odmor.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Koju tinkturu koprive ste uzimali?

  6. #6

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da li se baš samo pije, ili se može i utrljavati u vlasište?

  8. #8
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Za to ne znam,ja sam pila. Nekad sam znala ispirati kosu u koprivi(malo odstajaloj u vodi) ali nisu bili toliko dobri rezultati kao kombinacija ovoga,a vjerovatno svakome moranaći što mu odgovara.

  9. #9
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Znam ja da ide iznutra.Zato i pitam.nekog privatnog dermatologa koji bi me uputio dalje....
    Ne brine me toliko ovo jesensko redovno opadanje,ali sad imam filing da stalno i vec dugo pada.Puno prije ove jeseni
    Zuta recimo da ok jedem.
    Peterlin koliko dnevno caja koprive?Imam ga doma.Vidis to cu uvesti pod redovno.
    Hadasa bas mi je super dosao tvoj odgovor,jer sam gledala tinkturu i solgar kosa, koza,nokti.
    Mislim da cu onda uzeti to.Sad pijem omegu,b kompleks.Pila sam jedno vrijeme askorbat,ali mi ne pase.....
    Jel netko pio spirulinu,msm prah i sl?
    Perem kosu cickovim samponom.....

  10. #10
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Ellica - ja imam dugo problema s kosom i vjeruj mi znam kako ti je,najgore mi je dok sam si tjeme vidjela...mjesecima sam sanjala da mi je sve otpalo i dosta to uništava samopouzdanje Probala sam zbilja svašta i kvasac i pivu i čičkovo ulje,razne maske...domaće pripravke i svakakve tablete.ali evo solgar mi je jako pomogao+tinktura kosa mi je rasla ko blesava i zbilja sam imala perioda da sam zaboravila na sve. Opet nemoj previše preparata,a i probaj koristiti mjesec-dva jer rezultati se ne mogu bas noći vidjeti. S stresom te razumijem,imam ga i ja na izvoz...ali od kad imam dva psa i svakodnevne šetnje s njima puno bolje se nosim s tim....a vidim da i ti imaš slatkiša sretno

  11. #11
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Tinktura i solgar mi se cine dovoljni
    Probat cu
    Imam peseka,idem na jogu,klasicne,shiatsu masaze.
    Ali imam dijete s dijabetesom tako da je svaki dan novi izazov i pojede me stres....

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Meni je štitnjača utjecala na kosu jako
    Točnije, Hashimoto
    U fazi kad je Hashi bio subklinički (i nalazi ok dok nismo iskopali antitijela), prije skoro 20 godina, najviše je propala
    Malo se popravilo kad sam počela uzimati tiroksin izvana, ali nikad se nije vratilo na ono staro

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Tinktura i solgar mi se cine dovoljni
    Probat cu
    Imam peseka,idem na jogu,klasicne,shiatsu masaze.
    Ali imam dijete s dijabetesom tako da je svaki dan novi izazov i pojede me stres....
    Offt. jeste u udruzi? Možda ti iskustva drugih roditelja mogu pomoći. http://zadi.hr/clanci/dijabetes/djec...ima-dijabetes/

  14. #14
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Jesmo hvala

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    Ja sam imala problem s kosom, kozom i sl. I to sam rijesipa s uljima od kokosovog, lanenog, orahovog pa do ulja avokada. Meni je pomoglo. I vise nebi ni jednu kremu stavila na sebe.

  16. #16
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mazala si uljima kosu?
    Meni jako maste kosu koja je i inace na tjemenu masna,a vrhovi suhi.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •