Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Novi prijedlog Obiteljskog zakona- parovi bez djece nisu obitelj?

  1. #1
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno Novi prijedlog Obiteljskog zakona- parovi bez djece nisu obitelj?

    Dragi naši, povodom najava novog Obiteljskog zakona po kojem se par bez djece ne bi tretirao kao obitelj, RTL televizija za snimanje za emisiju "RTL danas" traži par koji nema djecu i prolazi ili se sprema u MPO postupke. Ako ste zainteresirani, molimo vas, javite nam se u inbox facebook stranice Roda-Neplodnost. Hvala!

    http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...djele/6592014/

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na drugoj temi sam napisala da sam zgrozena. Moji osjecaji stanu u tri slova: FUJ!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sta izmisljavaju ti nasi vladajuci .pa prestrasno..
    Da nas jos vise nasekiraju i ponize..
    Kao da nemaju gorucih problema za rjesavati..

  4. #4
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Jadno na što se vrijeme troši,tipično mazanje očiju da se s nečim drugim razbuktaju strasti,a pravi problemi zaborave. Ne volim pratiti ni vijesti ni novine samo se razljutim i sve više razočaram...

  5. #5
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Eh, krasno! A bas time smo se tjesili MM i ja nakon ovog neuspjesnog ICSI postupka, jos uvijek imamo jedno drugo i mi smo obitelj. Eto, sad vise ni to nismo.
    Procitala sam clanak, ali ne razumijem kako ta nova definicija stiti djecu ili bilo kojeg clana obitelji. A ne razumijem bas ni kako se to pravno dotice nas u MPO, osim sto zbilja zvuci diskriminirajuce i uvredljivo.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Baš se vidi da svaki dan idemo korak po korag unatrag... Sramota!

  7. #7
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nisam niti cu procitati clanak.

  8. #8
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Super! .
    To znaci i kad se djeca odsele par prestaje biti obitelj?

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čini se da time machine ipak postoji.
    Strelovitom brzinom putujemo u prošlost. Brine me jedino točka u vremenu u kojoj ćemo se zaustaviti. (A svi znamo koja je.)

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, to je kao iz onog starog vica, o političaru koji govori kako smo se zaustavili na rubu provalije, ali smo spremni za odlučan iskorak naprijed.

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ako ovo zaživi onda smo stvarno dotakli najveće dno.
    Odvratno, fuj, prestrašno.
    Da mi je samo vidjeti ljude koji dolaze na ovakve ideje, da mi je čuti na koji način dođu do ovako nečega. Imam osjećaj da svi sjednu za neki okrugli stol, napuše se i onda krenu: E, znaš šta bi mogli, ajmo da oni koji nemaju djece nisu obitelj! I onda se svi napušeni odvale od smijeha i ono ajd' zapiši to hahahahah. Strašno!!!!

  12. #12
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel se samo meni cini da su oni bili toliko glupi da nisu skuzili da su zaboravili osobe bez djece? Nekako mi se vise cini da je slampavost nego namjerno

    Ili sam ja naivna..

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se samo meni cini da su oni bili toliko glupi da nisu skuzili da su zaboravili osobe bez djece? Nekako mi se vise cini da je slampavost nego namjerno

    Ili sam ja naivna..
    naivna si

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Sramota. Dno dna naše države. Sram me reći da živim u Hrvatskoj zbog ljudi koji ju vode.

  15. #15
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Odvratni su, naravno. Ali onda se sjetim da u ovoj državi zakoni i ne vrijede puno, prepuni su rupa, lako se zaobilaze i podložni su čestim promjenama, pa mi bude svejedno. A kad se sjetim da uskoro odlazim, još mi je svejednije...

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    naivna si
    X

  17. #17
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Kreteni

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se samo meni cini da su oni bili toliko glupi da nisu skuzili da su zaboravili osobe bez djece? Nekako mi se vise cini da je slampavost nego namjerno

    Ili sam ja naivna..
    Naivna. Pa sve ide u tom smjeru. Ako si drugaciji od modela, naprosto NISI. Plave oči i dobri geni.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Naivna. Pa sve ide u tom smjeru. Ako si drugaciji od modela, naprosto NISI. Plave oči i dobri geni.
    Kako točno i dobro rečeno!

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Sinoc je na tv lijepo objasnjena jos jedna izmjena, otprilike ovako: do sada je zakon nalagao da roditelji moraju djetetu pruziti sveobuhvatan odgoj i obrazovanje, a sada se izricito navodi da roditelj dijete odgaja i obrazuje prvenstveno prema vlastitim uvjerenjima (slobodno interpretirano). Zanimljiva ograda, pa sad neka nastavnik podučava biologiju...

  21. #21
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se samo meni cini da su oni bili toliko glupi da nisu skuzili da su zaboravili osobe bez djece? Nekako mi se vise cini da je slampavost nego namjerno

    Ili sam ja naivna..
    Ja mislim ko Vrci. To ce se promijenit.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Coksa
    Ajme strasno...

  23. #23
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mislim da je problem dublji, da se ide korak po korak do nekog groznog cilja.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Asocijacija: Sluškinjina priča - http://gkr.hr/Magazin/Teme/Sluskinji...agu-stvarnosti

  25. #25
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim ko Vrci. To ce se promijenit.
    hoce, jer se cijela javnost digla na noge
    a da nije ....

  26. #26
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    A mozda i nece.. naime zakon je povucen s javne rasprave, mene vise brine sta ce sad "izmjeniti" dok ih ne prate oci onih kojih se dotice..
    A i sta su jos provukli dok smo se mi bunili oko ovoga..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  27. #27
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda i nece.. naime zakon je povucen s javne rasprave, mene vise brine sta ce sad "izmjeniti" dok ih ne prate oci onih kojih se dotice..
    A i sta su jos provukli dok smo se mi bunili oko ovoga..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim ko Vrci. To ce se promijenit.
    Ja se nadam da će se promijeniti pod pritiscima izvana, a ne jer se netko malo zabunio. Nije neobično da se u nekom zakonu, ako ne postoji definicija nekog pojma, pozivaš na definiciju iz drugog zakona, zato mi je dodatno smiješno što je to kao definicija za potrebe ovog zakona.

    Još od UIO referenduma se nisam tako tjeskobno osjećala. Mogu si misliti kako se osjeća LGBT ekipa. Donedavno sam se osjećala relativno zaštićeno činjenicom da se preklapam po nacionalnosti i spolnoj orijentaciji s većinom (koja je prestala kukati da je ugrožena od manjine, očito su došli na svoje).

  28. #28
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A i taj domoljubni odgoj kao obveza roditelja mi je na tragu onih koji više ili manje vole Hrvatsku. Možda bi se onda mogla raditi neka procjena potencijala roditelja po načelu domoljublja prilikom odabira BRAČNIH parova koji bi eventualno smjeli na IVF ili posvojiti.

  29. #29
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A i taj domoljubni odgoj kao obveza roditelja mi je na tragu onih koji više ili manje vole Hrvatsku. Možda bi se onda mogla raditi neka procjena potencijala roditelja po načelu domoljublja prilikom odabira BRAČNIH parova koji bi eventualno smjeli na IVF ili posvojiti.

    molim kakav domoljubni odgoj, to mi je promaklo?
    je li zakon i definirao šta točno domoljubni odgoj znači, ta nam je definicija prijeko potrebna jer nevjerojatno kako se interpretacije razlikuju od čovjeka do čovjeka

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    molim kakav domoljubni odgoj, to mi je promaklo?
    je li zakon i definirao šta točno domoljubni odgoj znači, ta nam je definicija prijeko potrebna jer nevjerojatno kako se interpretacije razlikuju od čovjeka do čovjeka
    Eto ga:
    Roditelji imaju dužnost i pravo odgajati dijete kao slobodnu, moralnu, miroljubivu, domoljubnu, marljivu, osjećajnu i odgovornu osobu, poštujući načela ravnopravnosti spolova, kako bi bilo pripremljeno za skladan obiteljski i društveni život s pozitivnim odnosom prema ljudima i prirodi.
    Pripremljeno za skladan obiteljski život u skladu sa ovim Zakonom - znači raznospolan i plodan.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 29.09.2017. at 13:52

  31. #31
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A i ovo je skandalozno:

    Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova Višnja Ljubičić tako je inzistirala da se vrati izjednačavanje bračnih i izvanbračnih zajednica u svim pitanjima te da se zabrani posredovanje (mirenje) bračnih drugova koji su pred rastavom, a u čijem je braku utvrđeno obiteljsko nasilje. Odbijena je.
    Hrvatska komora socijalnih radnika, kaže predsjednik Antun Ilijaš, u primjedbama se protivila povratku obaveznog posredovanja prije razvoda, kojem je cilj pomiriti bračne partnere, a koje bi se uvelo umjesto sadašnjeg obaveznog savjetovanja o nastavku brige za zajedničku djecu. Ustvrdili su da socijalni radnici nisu educirani za mirenje i da je uspjeh mirenja zanemariv (manje od dva posto) te je mnogo važnije brinuti se za djecu nego za brak. - Naše primjedbe nisu prihvaćene - kaže Ilijaš.
    Moraš ostati u braku s nasilnikom da bi te netko needuciran pokušao pomiriti. Naravno da njih nema dovoljno pa onda dok i sačekaš svoj red za mirenje, pokupiš još malo batina, ali nema veze - brak je svetinja.
    Povratak u stil života Kurlana Donjih i Gornjih.

  32. #32
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Slijedeći korak je da će se domoljublje uvesti kao obavezan školski predmet, za ocjenu.

  33. #33
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Iduci korak je da se netko iz uže aktualne radne skupine koja je kreirala Obiteljski zakon postavi kao pravobranitelj za djecu. I dalje stremimo tome da Hrvatska ne bude vise podijeljena, nego da vlada jednoumlje.

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...laric-20171003

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •