Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 355

Tema: Jeste li ikad zamoljeni da izađete iz trgovine jer vam dijete plače?

  1. #201

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ja bih se zahvalila na isprici, i usput nadodala da sve informacije nisu točne i da nije bilo osobe na blagajni, ali da to i nije toliko važno jer sutra opet idem u tu knjižaru...

    za situaciju na autocesti: stala bih na pomoćnoj traci i iste sekunde nazvala policiju i objasnila šta divljak radi i da ugrožava živote mene i mog djeteta - policija vrlo brzo reagira i zaustavlja takve, mislim da je 700 kn kazna za blicanje na autocesti

    isto tako i s motoristim ... nisam ga vidjela, ali nema on šta lupat po mom autu... pokatkada motoristi brže dolete i lako dođe do nesreće... a ono što sam ljetos zamijetila na autocesti da stranci motoristi lijepo voze, paze da ne ulijeću u škare, drže se ograničenja pa ih s autima pretiču... ovdje po gradu ima ih dosta što divljare ...

    Ne znam zašto se bojite prijaviti takve budale? Kakve braniteljske udruge stoje iza njih?! Pa nije baš cijela policija korumpirana...
    Ja sam se sudila i s policajcima jer su tvrdili jedno, a ja sam još tada imala fotografsko pamćenje u prometu i pred sutkinjom se nisam dala. Nisam htjela platiti kaznu za koju su oni tvrdili da sam počinila i da su me zaustavili.samo su mi vratili dokumente i rekli "u redu, hvala." ...

  2. #202
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih se zahvalila na isprici, i usput nadodala da sve informacije nisu točne i da nije bilo osobe na blagajni, ali da to i nije toliko važno jer sutra opet idem u tu knjižaru...

    za situaciju na autocesti: stala bih na pomoćnoj traci i iste sekunde nazvala policiju i objasnila šta divljak radi i da ugrožava živote mene i mog djeteta - policija vrlo brzo reagira i zaustavlja takve, mislim da je 700 kn kazna za blicanje na autocesti

    isto tako i s motoristim ... nisam ga vidjela, ali nema on šta lupat po mom autu... pokatkada motoristi brže dolete i lako dođe do nesreće... a ono što sam ljetos zamijetila na autocesti da stranci motoristi lijepo voze, paze da ne ulijeću u škare, drže se ograničenja pa ih s autima pretiču... ovdje po gradu ima ih dosta što divljare ...

    Ne znam zašto se bojite prijaviti takve budale? Kakve braniteljske udruge stoje iza njih?! Pa nije baš cijela policija korumpirana...
    Ja sam se sudila i s policajcima jer su tvrdili jedno, a ja sam još tada imala fotografsko pamćenje u prometu i pred sutkinjom se nisam dala. Nisam htjela platiti kaznu za koju su oni tvrdili da sam počinila i da su me zaustavili.samo su mi vratili dokumente i rekli "u redu, hvala." ...
    zasto se bojim? jedan mi je prijetio da ce ubit mene i dijete (malisa je imao 2 godine tada), ja sama u zg. a sve jer sam vozila po ogranicenju i nije me mogao preteci. kad je uspio, vidio je u retrovizoru da sam ga opsovala. na prvom semaforu je izasao iz auta i lupao mi po autu. u 16.30 po danu. nitko nije stao. nitko. svi su vozili svojim putem.

    od tada niti srednji prst niti psujem
    Posljednje uređivanje od magriz : 06.10.2017. at 16:19

  3. #203
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    treba zemlji liječenje od mizoginije, jer jasno vidimo tko je ljut na koga u ovim pričama.
    apsolutno!

    sigurna sam da 95% ovih nasilnika ne bi tako divljacki reagiralo i prijetilo da je u auto bio muskarac

  4. #204
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku

    od tada niti srednji prst niti psujem
    i ja isto

    nije bio tako drastican primjer, ali si je tip dao za pravo da me na semaforu poduci kako treba voziti, i pustiti nasilnika da se prestroji

  5. #205
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    apsolutno!

    sigurna sam da 95% ovih nasilnika ne bi tako divljacki reagiralo i prijetilo da je u auto bio muskarac
    x

  6. #206
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Vrijeska, svaki kreten ima oruzje u Hrvatskoj. Pa samo da izvadi pistolj bi mi bilo dovoljno.

    Nemam apsolutno nikakvo povjerenje u pravnu drzavu. A ni u drzavu kao takvu.

  7. #207
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    zasto se bojim? jedan mi je prijetio da ce ubit mene i dijete (malisa je imao 2 godine tada), ja sama u zg. a sve jer sam vozila po ogranicenju i nije me mogao preteci. kad je uspio, vidio je u retrovizoru da sam ga opsovala. na prvom semaforu je izasao iz auta i lupao mi po autu. u 16.30 po danu. nitko nije stao. nitko. svi su vozili svojim putem.

    od tada niti srednji prst niti psujem
    imala sam sličnu situaciju, spajanje na autoput, jedna traka i ovaj se cijelo vrijeme gura-ja mu nisam dala, pa je stao blicat,trubit itd..izbeljila sam mu se a on...majko moja... pratio me negdje 15km i onako mi se nabijao,trubio,pa išao u paralelnu traku, psovao mi sve po spisku, gurao me bočno s autoceste u zaustavnu nebi li me valjda namlatio...- uvrijeđenog li "gospodina"...katastrofa...na svu sreću pa sam tad imala oko 100kg pa bi možda bilo dovoljno da sjednem na njega, al kakvih luđaka ima...
    Posljednje uređivanje od nanimira : 06.10.2017. at 18:11

  8. #208
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nisam cak sigurna je li to samo maltretiranje žena. Ja sam i kao dijete i kao supruga dozivjela napad na obitelj u autu. U gradu Zagrebu. Oba puta muski vozaci.

    Svaka cast hrabrima, al crna kronika samo potvrdjuje kakav problem s kontrolom bijesa ima neka ekipa. Uz posjedovanje oruzja - grozno.

  9. #209
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nego, je l smijemo mi kao Rusi ugradit kamere na aute i snimati? Je l to moze ic pod dokazni materijal?

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    opet se vraćam na perspektivu

    prije 12 godina moja je perspektiva bila
    "malo življe dijete koje trčkara po restoranu i baš joj se dopala tipka za gašenje frižidera jer je podsjeća na njenu igraćku
    što se netko (neka baba ) pjeni"

    sada je moja perspektiva "daj umiri to dijete"

    a po mom mišljenju moraš biti poseban (posebno bezobrazan) takvoj posebno nesimpatičnoj osobi izdjelit toliko toga da ona
    napusti restoran bez da pojede svoj obrok

    idem kuhati

    Upravo ste vi opsovali i uvrijedili (ili bar pokusavate) osobu na forumu i to namjerno!
    Toliko o vasoj kulturi i finoci gospodjo!

  11. #211
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Newmom, svatko SAM o sebi govori na forumu, ne moraju drugi ništa dodavati.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Newmom, svatko SAM o sebi govori na forumu, ne moraju drugi ništa dodavati.
    Varas se. Jer ovdje se dodava svasta

  13. #213
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne vidim nigdje psovku?

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim nigdje psovku?
    Ako je baba vec pogrdns i toliko vrijedjajuca rijec pa skoro cak i psovka..sta je onda "bezobrazna"?!

  15. #215
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Samo sam htjela napomenuti da je i voznja po preticajnoj traci autoputa bez da se pretice isto prekrsaj, a razmisljam cesto da pocnem takvima isto zvati policiju. Ima ih puno vise od onih koji blicaju.

  16. #216
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je baba vec pogrdns i toliko vrijedjajuca rijec pa skoro cak i psovka..sta je onda "bezobrazna"?!
    Opisni pridjev?

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ja sam svojedobno u Rusiji bila zbunjena jer su me svi oslovljavali s "djevuška", a imala sam 4 banke već

    Uglavnom oni to mudro koriste : djevuške su sve ženske osobe od 12 valjda pa do kraja života.... Najnormalnije je reći djevuška osobi od 80+

    casa - super za epilog priče!
    Posljednje uređivanje od no@ : 07.10.2017. at 10:41

  18. #218
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Što im je onda babuška? Osim lutke.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što im je onda babuška? Osim lutke.
    One lutke koje se umeću jedna u drugu na ruskom se ne zovu babuške nego matrjoške

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Djevuška se koristi u direktnom obraćanju ženskoj osobi
    u indirektnom govoru koristi se naravno i djevuška, žena, gospođa, babuška....

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Inace babuška u ruskom je baka.Moze se reci i baba ali cesce se upotrebljava rijec babuška. I ne ,nije bas u redu se obratiti gospodi od 80+ sa djevuska,prije sa babuška ili zenschina.

  22. #222
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam kako je u ostalim hr gradovima ali sad kad sam bila na krku u svakom kaficu ili restoranu gdje sam bila su psi bili dozvoljeni.

    Od prijateljice djete je stvarno glasna ALI ne zato sto place vec to dijete nonstop brblja nesto i naglas se smije ili vristi od dragosti (17mjeseci)..uvijek dobro raspolozena beba..svakom se smije.

    Mi u restoranu na krku i mala ruca i pokraj naravno blebece nesto..prica sa nekom igrackom..moj spava u kolicima...mi bas fino rucamo i pricamo kad ce odjednom jedna baba nama:" gospodjo jel mozete uztisati vase djete, ja sam dosla ovdije da na miru bozijem veceram". ... Poludile smo..baba je svoje cula, odma je produzila dalje nije ni stigla jest... i onda se pitam stvarno sta se nekim ljudima u glavi desava.
    Ovo je se i nama bilo dogodilo. Bili smo na ljetovanju i sjeli u restoran na veceru, a pored nas su sjedili vrlo ocito dobrodrzeci stariji Britanci. Moje dijete je bilo prilicno glasno, zivahno i brbljavo i gospodja mi je samo uputila strogi prijekorni pogled. Ha, sto sad, utisala sam dijete (cini mi se i mobitel mu uvalila), a ona je na to kimnula glavom, rekla "thank you" i nastavila svoju veceru.
    Jesam li se trebala svadjati i odrzati joj bukvicu? Ne znam. U neku ruku sam je razumjela.
    Casin slucaj mi je nedopustiv i tu bih pustila svoju jezicinu u punom sjaju.

  23. #223
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Svađati se i držati bukvice nekome sigurno nije niti pristojno niti pametno, pitanje je po meni jesi li trebala utišavati dijete.

    Ja zaista ne znam kakva je to razina glasnoće i živahnosti djece koja bi opravdavala da netko u restoranu (znači ne kazalištu ili kinu) smatra da ima pravo zahtijevati da se dijete stiša?! Ja osobno nisam doživjela takvu razinu dječje buke.

    Isto tako me zanima što bi ta gospođa, i gospođe iz svih drugih priča koje su ovdje opisane, učinile da kraj njih sjedi neka bučna osoba ili bučno društvo koje nisu djeca (TO sam recimo doživjela u restoranu) - bi li i tada zahtijevale direktno od tih ljudi da se stišaju, bi li tražile od konobara da utiša bučne goste, ili bi pojeli svoj obrok i otišli?

    Znači, je li tu stvarno u pitanju nepodnošljiva buka ili se radi o ljudima koji smatraju kako je napisano na temi da se djecu smije vidjeti ali ne i čuti, pa ih sama ideja da djeca brbljaju i glasna su, a roditelji ih ne kazne smeta.

  24. #224
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    A da, mima, imas pravo. Jedino sto jest cinjenica da djeca engleza, tih dobrostojecih, za razliku od nase djece, ili, npr. talijanske djece su naprosto - fina. Ono, polite :D njima je valjda fakat nezamislivo da su djeca u restoranu glasna.

  25. #225
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    A da, mima, imas pravo. Jedino sto jest cinjenica da djeca engleza, tih dobrostojecih, za razliku od nase djece, ili, npr. talijanske djece su naprosto - fina. Ono, polite :D njima je valjda fakat nezamislivo da su djeca u restoranu glasna.
    Ti to ozbiljno?
    Za Talijane?
    Ne bih se složila.
    Baš s Talijanima i njihovom razularenom djecom imam jako loše iskustvo iz restorana prošlog ljeta pa i sa plaže.

  26. #226
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Tanči krivo si shvatila cvijetu upravo je napisala da su talijanska djeca suprotnost "finoj" britanskoj djeci.

    Moram priznati da ja od svoje djece očekujem pristojno ponašanje bilo da su u kinu, kazalištu ili restoranu, meni je to sve slično. Kad su bili mali i recimo teško im je bilo dočekati dok dođe hrana uvijek bi netko od nas dvoje uzeo djecu i s njima okolo prošetao al nismo "maltretirali" ostale goste, to mi je nepristojno a bome volim i da su drugi oko mene pristojni.

  27. #227
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da ja od svoje djece očekujem pristojno ponašanje bilo da su u kinu, kazalištu ili restoranu, meni je to sve slično. Kad su bili mali i recimo teško im je bilo dočekati dok dođe hrana uvijek bi netko od nas dvoje uzeo djecu i s njima okolo prošetao al nismo "maltretirali" ostale goste, to mi je nepristojno a bome volim i da su drugi oko mene pristojni.
    Potpisujem. Sjecam se kad smo bili jednom s njima u restoran (u nekom hotelu) - bili smo tamo 5 min i dosla je zaposlenica hotela koja je tamo pazila na goste do naseg stola i nasoj djeci (tad su imali 3 i 5 g, i koja su po nasim kriterijima bila sasvim ok tj ne preglasna ) samo sa smjeskom rekla "shhhhh". I od onda su bili "shhhhhh" A i ostala djeca u restoranu su se ponasala kako spada (a bilo ih je podosta). Doduse, pretezno su bili tamo kanadjani, englezi i sl - slabo je bilo Talijana pa mozda i zato
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.10.2017. at 08:15

  28. #228
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Je, Lili. U pravu si.
    Površno čitam.

  29. #229
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Eto ti ga na, crno na bijelo: djeci nije mjesto u restoranima.
    http://www.jutarnji.hr/dobrahrana/pr...ce-se/6606444/

  30. #230
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa prije nekog vremena je netko na drugo forumu pitao za preporuku za restoran u koji bi bilo zgodno otići sa malim djetetom (blizina parkiranja, prostor itd) i odmah se dolje nanizalo par komentara da što ima voditi dijete u restoran

    Kaže čovjek, pa u Zagrebu sam u hotelu, a odgovor: kupite si nešto i jedite u sobi

  31. #231
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Jašta, nek odu u McDrek, a ako žena mora starije podojiti, nek ide u zahod. Zapravo, što uopće ima žena izlaziti iz stana dok još doji, ne daj Bože preko godinu dana...

  32. #232
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A kaj ima raditi u mcdr.? Mi stvarno ne idemo ni po restoranima, birtijima, slastičarama, a kamoli u mrdr.
    Eto moj najmlađi bio u restoranu s tri i pol godine, i on i veliki su na sreću jako dobri kad su vani, doma su katastrofa tak da bi ja zabranila jelo doma.vani čak i po spreme stol. I veliki kad je bio klinac bio samo u restacu dok smo išli na ljetovanja do tri godine jer smo bili u hotel/motel varijanti pa je to bilo u sklopu plaćeno. Bio je dobar ali izbirljiv uvijek sam morala smišljali kak da ga nahranim, s trinaest mjeseci je tjedan dana jeo samo lubenice, paradajz i koju snitu kruha, ok imal je cici pa je i to oglabal u pauzi.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.10.2017. at 13:43

  33. #233
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jelena.O, čoksa je bila sarkasticna

    kako mi steka komp, pa nabadam na mob ostalo odgovorim kasnije, vidim da me se direktno prozvalo
    pa red je da odgovorim

  34. #234
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ajme čokolada ovo na linku je grozno...Podsjeća me na Seinfelda i Soup Nazi-ja
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 08.10.2017. at 20:22

  35. #235
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    No soup for you...

  36. #236
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme čokolada ovo na linku je grozno...Podsjeća me na Seinfelda i Soup Nazi-ja
    Baš.
    Zapravo mi se čini da već uređenjem interijera možeš donekle regulirati klijente, ali nedavno sam bila u Olivi u Jarunskoj pa je interijer urbani, a muzika ubij-bože i nikako mi nije bilo jasno tko je njihova ciljana skupina.
    A nikad neću zaboravit nedjeljni ručak na glavnom trgu u Labinu gdje je za vrijeme ručka na radiju išao prijenos mise. To je valjda jedini put da sam ipak morala prigovoriti

  37. #237

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Mi smo bili "zamoljeni" da odemo iz kafica gdje smo sjedili na kavi jer se maleni koji je imao godinu dana rasplakao. Sjedili smo na terasi i ljudi su razgovarali glasno nitko se od nih nije direktno nama zalio vec je konobar dosao i zamolio nas da odemo.

  38. #238

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    To nije u redu. tko zna tko se njemu zalio i zasto...

  39. #239
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nas je otisao neki dan susjednom stolu pokazivat svoje igracke. Ja se ispricala, a ljudi se raspametili kak je slatki i sve super.

    Mi odemo dvaput mjesecno u restoran. Jucer smo bili. Nismo nikad imali problema ni s jedne strane.

  40. #240
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ajme koji članak ovaj od čokolade, ne mogu vjerovati šta čitam.
    Tko želi blagovati u miru i tišini najbolje da blaguje doma za vlastitim stolom. Ali onda treba skuhati prvo, eh.

    Zaista nikad nisam doživjela da me netko zamoli da izađem iz trgovine, kafića, restorana. Išla sam uvijek svuda s djecom jer dok su bili mali nikad ih nisam imala kome ostaviti pa smo učili u hodu, i ja gdje je zgodno da idemo, i oni kako da se ponašaju.

    Ali sam nekidan u trgovini odjećom u Centru Zagreba prisustvovala sceni kad se prodavačica prilično ružnim tonom otresla na ženu koja je gledala odjeću na vješalicama pa je jednu ili dvije stvari odložila na drugo mjesto. Nisam mogla vjerovati.

  41. #241
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    E to mi je vrh! Kad hodaš dućanom odjeće, a prodavačica hoda za tobom i poravnava vješalice pod pravi kut

  42. #242
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam bila u nekom ultra skupom dućanu sa dizajnerskom robom u Udinama, a kći je imala nekih desetak mjeseci.
    Držala sam ju na rukama, a htjela sam nešto pogledati.
    Onda sam ju spustila na pod na kojem je bio diiivan, debeli tepih.
    I malena je krenula puzati po tom tepihu.
    Prodavačice nisu ni pisnule.
    Skužila sam da nas imaju na oku, ali su bile fine i jako pristojne.
    Mi isto. Mala nije ništa dirala, uništila, razbila, a nije ni zvukove ispuštala.
    Samo je malo puzala po tom tepihu dok sam ja iznad nje na vješalici pogledala, čini mi se, kaput.
    Nismo ništa kupile, ali smo bile ispraćene uljudno i sa smješkom.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 09.10.2017. at 18:26

  43. #243
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  44. #244
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da ja od svoje djece očekujem pristojno ponašanje bilo da su u kinu, kazalištu ili restoranu, meni je to sve slično. Kad su bili mali i recimo teško im je bilo dočekati dok dođe hrana uvijek bi netko od nas dvoje uzeo djecu i s njima okolo prošetao al nismo "maltretirali" ostale goste, to mi je nepristojno a bome volim i da su drugi oko mene pristojni.
    Upravo tako.
    Nije pristojno na javnom mjestu smetati druge ljude. Ni odrasli, ni djeca, ni psi.
    No, nisu svi ljudi pristojni ( ma ni psi )-

    Pravila ponašanja postoje zbog raznih razloga i treba ih se držati. Sigurno svatko ima i pravila ponašanja u vlastitom domu i očekuje da se drugi drže tih pravila.

    Možda je izbacivanje iz dućana radi nepridržavanja pravila malo pretjerana reakcija, možda je ipak trebala prvo ići opomena.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pravila ponašanja postoje zbog raznih razloga i treba ih se držati. Sigurno svatko ima i pravila ponašanja u vlastitom domu i očekuje da se drugi drže tih pravila.

    Možda je izbacivanje iz dućana radi nepridržavanja pravila malo pretjerana reakcija, možda je ipak trebala prvo ići opomena.
    A možda je prvo trebalo ići upoznavanje sa pravilima dućana?
    Jer ako nečiji dom-dućan itd. ima nešto specifičnija pravila od proseka sredine (a zabrana jednogodišnjaku da plače je stvarno šampionsko pravilo), onda je sasvim očekivano istaći negde takva pravila ili ih saopštiti, pre ikakve druge reakcije.
    Uostalom, casa je dobila mejl u kome jasno piše da to NIJE politika knjižare. (ako je još reč o tome, malo sam se izgubila u temi.)

  46. #246
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma tog ima dosta. U Istri sam isla u Bale, jazz konoba Kamene priče isto ne pušta djecu, piše na ulazu 14+. Prviput kad smo dosli nismo isli, al kad dodjes na Jazz fest, glupo ti je izbjegavati takva mjesta.
    Bili smo i preko airbnba gdje ne pustaju djecu. Osobno ne simpatiziram takva mjesta, ali airbnb je bila neka teska last minute varijanta pa smo morali. Premda - moram priznati - vrlo zanimljivo iskustvo. Nije mi žao.

    Ne podrzavam, al svejedno sam usla. Nisam bas dosljedna

  47. #247
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da neki hotel, restoran ili klub tako zabrani ulaz nekoj drugoj skupini stanovništva.
    Naprimjer, hotel koji nosi naziv prijatelj djece zabrani dolazak odraslima bez djece. Ili klub ne pušta unutra starije od 65 godina.

  48. #248

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da neki hotel, restoran ili klub tako zabrani ulaz nekoj drugoj skupini stanovništva.
    Naprimjer, hotel koji nosi naziv prijatelj djece zabrani dolazak odraslima bez djece. Ili klub ne pušta unutra starije od 65 godina.
    Baš to!
    Ali mene bi zanimalo i kako bi to izgledalo da je u neposrednom susjedstvu ovog hotela koji ne prima djecu neki hotel s nazivom "prijatelj djece"

  49. #249
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pa evo, u noćni klub smiju samo +18 .

  50. #250
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Baš to!
    Ali mene bi zanimalo i kako bi to izgledalo da je u neposrednom susjedstvu ovog hotela koji ne prima djecu neki hotel s nazivom "prijatelj djece"
    Neki od eu legolanda navodno zabranjuje ulazak odraslima koji ne prate djecu..kao zbog pedofilije. Odrasli ljubitelji legica su se bunili, ne znam s kojim ishodom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.10.2017. at 20:43

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •