Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 355

Tema: Jeste li ikad zamoljeni da izađete iz trgovine jer vam dijete plače?

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ma tog ima dosta. U Istri sam isla u Bale, jazz konoba Kamene priče isto ne pušta djecu, piše na ulazu 14+. Prviput kad smo dosli nismo isli, al kad dodjes na Jazz fest, glupo ti je izbjegavati takva mjesta.
    Bili smo i preko airbnba gdje ne pustaju djecu. Osobno ne simpatiziram takva mjesta, ali airbnb je bila neka teska last minute varijanta pa smo morali. Premda - moram priznati - vrlo zanimljivo iskustvo. Nije mi žao.
    Na stranu što mi je ta praksa, da se u nekim hotelima dozvoli boravak samo starijima od 14 (16, 18, kolikoveć) godina, užasno odbojna, ona je zapravo i glupa. Pa sigurniji su im klijenti roditelji s djecom nego npr. pun autobus 17-godišnjaka na maturalcu koji jedva čekaju da ih se pusti s lanca. Ili ti fini hoteli ne primaju ni takve? Samo aristokrate?
    Inače, sjetila sam se sad priče neke prijateljice moje sveki koja je bila u Kanadi i tamo živjela u zgradi u kojoj je dozvoljeno stanovanje samo odraslima bez djece. A to nije ni tako svježa priča, ima tome bar 10 godina.

  2. #252
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da neki hotel, restoran ili klub tako zabrani ulaz nekoj drugoj skupini stanovništva.
    Naprimjer, hotel koji nosi naziv prijatelj djece zabrani dolazak odraslima bez djece. Ili klub ne pušta unutra starije od 65 godina.
    Ima masa lokacija na koje ne smiju žene.

  3. #253

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam bila u knjizari na djecjim slikovnicama i knjigama tako da mi se cini samorazumljivim da su tu djeca ciljana skupina.
    A ovi u Balama na moje oci posluzivali djecu kad nije bio jazz festival.
    I nije mi uopce problem da netko ne dopusta boravak djece...

  4. #254
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Gore linkani hotel ima u svojoj blizini barem tri (ili više) hotela prijatelja djece. Dio je golemog kompleksa Sol hoteli Istraturista. Igrališta i plaže za djecu su doslovno na svakom koraku. Kao pametan poslovni potez odlučili su u jednom svom objektu ponuditi gostima koji ne žele/ne vole/ne uživaju društvo djece baš to. Meni je to jednostavno pametan poslovni potez, ništa drugo.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #255
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Neki od eu legolanda navodno zabranjuje ulazak odraslima koji ne prate djecu..kao zbog pedofilije. Odrasli ljubitelji legica su se bunili, ne znam s kojim ishodom.
    U djecjem muzeju u kojem radim ne dozvoljavamo ulazak odraslima koji ne dolaze s djecom. Sami mogu uci jedino ako se najave prije dolaska i traze obilazak uz pratnju. To mi je skroz normalno i prihvatljivo pravilo, s obzirom na sadrzaj muzeja.

  6. #256
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad vidim i ovo sto tanja pise. Senior living community su isto normalna pojava. Stanovi se prodaju (negdje i iznajmljuju) samo starijim parovima bez djece. Nije mi bas jasno kome to smeta. U krajnjem slucaju, seniore koji vole i zele blizinu djece nitko ne tjera da tamo zive.

  7. #257
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ima masa lokacija na koje ne smiju žene.
    Pa baš sam ja to htjela napisati.... Davno daaaavno, u Walesu (a bome i u Londonu) sam naišla na pubove u kojima je pristup ženama bio zabranjen. Ima tome ajoooj, bolje da ne zbrajam, valjda 30 ili više godina.

    Kad sam lokalce pitala za obrazloženje, rekli su da nije ok za žene da sjede na takvim mjestima. (Eh, a za muškarce je ok - neš ti...) Imali su oni dio birtije u koji su žene mogle (restoran) ali i dio u koji nisu imale pristup. Jednom sam iz znatiželje ušla glumeći da ne znam jezik - ništa, obična birtija + darts i biljar. Valjda je problem bio u tome da im žene odvlače pažnju...nemam pojma. Ono čega se još sjećam je da su imali čudno radno vrijeme, nije se moglo naručiti piće u svako doba dana. ALi u ono vrijeme - ranih osamdesetih - meni koja sam došla iz sredine u kojoj ravnopravnost nikada nije bila upitna, zabrana pristupa ženama bila je

    Isto i zabrana pristupa djeci u mnoge klubove i trgovine, koje čak i nisu bile nešto ekskluzivne.

    Kad bolje razmislim, treba i to gledati u okviru tradicije (ne bih baš tu napisala riječ kulture).

    Uostalom, i kod nas mi je bilo čudno u mladosti kako se kod nas formira kolona na sprovodu - žene idu otraga. Nije uvijek to bilo strogo, ali katolički sprovodi su tako izgledali. Tako da...inašlo bi se toga svuda.

  8. #258
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja nemam nista protiv hotela bez djece. Dapace. Oni koji ne zele djeciju buku, strku i ciku, nek idu tamo di znaju da ih nece sresti. Bolje nego da sjedis za stolom u hotelu s grcem u zeludcu jer dijelis isti s nekim ko te gleda kao da bi najradje tebe i tvoju djecu najradje torpedirao u drugu galaksiju.
    Isto tako u hotelu koji su child frendly ocekujem da imam sve pogodnosti koje mi trebaju vezano uz djecu (baby alarm, veliki broj hranilica, parking za kolica, jako puno mjesta za igranje......)
    ono sto zelim i platim, pa mislim da je to OK. jasna su pravila u startu i mozes se buniti, jer nije nesto kako bi trebalo biti.

    a nije sad da je vecina hotela u kojima djeca nemaju pristup.

  9. #259
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ja ne bih isla ni u hotel bez djece, a bome ni u ove child friendly, ne znam sto mi je vise antipaticno. Al to je valjda sad trendi, da ne bi slucajno netko morao nesto, bilo sto, malo potrpiti, izvan zone vlastite ugode. Ovi prvi tudju djecu, a ovi iz child friendly svoju djecu vise manje

  10. #260
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne bih išla u taj bez djece, a u child friendly bih išla jer ima sadržaje za djecu, i to mi je normalno, da hotel/restoran privlači željenu vrstu gostiju sadržajem, a ne da zabranjuje cijele skupine stanovništva - takva zabrana je diskriminacija.

  11. #261
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    I, sto kaze mima, trebalo bi misliti i na goste kojima bas nije ugodno biti u istom hotelu sa starcima. Ono, smetaju ti na hodniku jer sporo hodaju. Jos sa stapom nedaj boze. Majke ti, nikad docekat da dodju do tog lifta.

  12. #262
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ma slazem se mima. Ovo je samo moj osobni animozitet prema takvim sadrzajima.

  13. #263
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A je, MM i ja smo se zezali kad smo bili u hotelu Vespera na Lošinju da je to hotel prijatelj roditelja, a ne djece, jer su ljudi ostavljali djecu na toj njihovoj animaciji i onda očito slobodno skakutali okolo.

    Ali, sigurno da je fora kad hotel ima dio za djecu recimo u sali za ručanje, gdje posebno za male bebe možeš naći sve što ti treba, bez da pitaš, pa ima hranu koju će djeca vrlo vjerojatno htjeti jesti, igrališta itd.

    Baš sam gledala neki dan hotel Amarin u Rovinju, izgleda stvarno super za djecu, nažalost zabranili su pse pa ništa od toga za nas

  14. #264

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    a ja jedva čekam priliku da odem u hotel u kojem nije dozvoljen boravak djece
    uživat ću... što bez svoje djece, ali i bez tuđih divljaka u blizini
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.10.2017. at 09:42

  15. #265
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ne bi slucajno netko morao nesto, bilo sto, malo potrpiti, izvan zone vlastite ugode.
    baš to
    mislim ok, nek postoje ovakva mjesta i onakva, iako se slažem s vama da mi zabrana bilo kojim skupinama društva zvuči jako odbojno i naprosto krivo
    ali generalno trebamo svi prihvatit da će nam ponekad pokvarit doživljaj nečije glasno dijete, ili glasna grupa odraslih koji pjevaju i smiju se, ili se svađaju na mobitel, ili neka bušilica i radovi na stanu, i mislim da ljudi malo previše misle da imaju pravo krojiti svijet po svojoj mjeri da im bude baš baš

  16. #266
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    brzo to sve prođe - evo, mi moramo svoje nagovarat da nekamo odu s nama. OK, priznajem, još uvijek žele, ali fakat samo ak im ponudimo nekaj turbo zanimljivo

    Mi smo s klincima, kad su bili mali, znali ić i restorane, možda više na pizzu. al je to izgledalo tak da je jedan od nas jeo, a drugi uzimao klince i izlazio van s njima na nekakvu igru ili vožnju kolicima. nijedno nije bilo dijete koje samo spava.

    meni ko cvijeti ova ideja child frendly hotela nije baš nekaj. Uz to, takvi su nam uvijek bili i preskupi, a naše nisi mogao ostaviti negdje i očekivati da će biti oduševljeni hotelskom animacijom

  17. #267
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo s našom morali ići na hotelsku animaciju , jer je htjela ići, ali ne sama.

    Ali kao što rekoh, više mi se sviđaju sadržaji prilagođeni djeci koje takvi hoteli imaju - igrališta, hrana, od hotelske animacije. Premda, nije niti to loše.

    No, nije baš da sam se nahodala po takvim hotelima, skupi su.

  18. #268
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    a ja jedva čekam priliku da odem u hotel u kojem nije dozvoljen boravak djece
    uživat ću... što bez svoje djece, ali i bez tuđih divljaka u blizini
    Potpisujem Vrijesku, ma da bi riječ rekla.
    Meni je to odlična marketinška ideja. Netko je spomenuo Lošinj, eto dobrog primjera, jedan do drugog su hoteli Aurora i Vespera, Vespera je family hotel, Aurora je više namijenjen odraslima. Mada djeca nisu zabranjena.
    Kad idem bez djece negdje, sama s mužem, jako mi se sviđa ideja biti u hotelu BEZ djece. Uopće ne vidim zašto je to loše niti zašto bi to ikog smetalo.

  19. #269
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i mislim da ljudi malo previše misle da imaju pravo krojiti svijet po svojoj mjeri da im bude baš baš
    X

  20. #270
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ne znam, bi li te smetalo da ne možeš doći bez djece u hotel Vespera, recimo?

  21. #271
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa nema ništa loše u krojenju svijeta po svojoj mjeri, dok god to nije na štetu drugih.

  22. #272
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ili recimo ovo što je ženama nekad bio zabranjen ulaz u neke pubove - to bi ti bilo normalno, da neka birtija zabrani ulaz ženama?

  23. #273
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Iskreno - savršeno me ne bi bilo briga.
    Restorani, birtije, hoteli, trgovine - svi oni posluju po principu ponude i potražnje, traže načine da privuku određenu skupinu potrošača.
    Odluka koga žele za klijentelu je poslovna odluka koja se može pokazati dobra ili ne, pravo je vlasnika da je donese. Nemam nikakav problem s tim da je negdje zabranjen ulaz ženama, mlađima od 40, starijima od 40, djeci, kome god. Pojma nemam doduše kako je to riješeno zakonom, što ulazi a što ne u ograničavanje sloboda.

    Ali da ne smijem ući u neku birtiju samo bi se grohotom nasmijala na to.

  24. #274
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sasvim sigurno to nije pravo vlasnika, zabrana ulaska ženama ili starijima od 40 godina u neki hotel ili restoran sigurno nije nešto što bi prošlo.

    Meni je kao što rekoh sasvim ok da netko privlači ciljanu skupinu potrošača sadržajem, ali zabrane mi nisu prhvatljive.

  25. #275
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo na primjer dotični hotel u Umagu SAD ima ponudu na crnojaje https://www.crnojaje.hr/Deals/Detail...wslettertarget

    (tako sam prvi puta i saznala za taj hotel tj. da je adults only, jer su imali takvu ponudu već prije)

    Znači ja ne mogu ovdje otići na vikend sa svojom kćeri, djevojčicom od 13 godina, a zašto?!

  26. #276
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nemam ništa protiv hotela bez djeca, ali to onda znaš unaprijed pa ako imaš dijete ne ideš tamo.
    Sasvim mi je razumljivo da postoje ljudi koji ne uživaju u prisustvu djece. Ne uživam ni ja u svojem svaki put . Međutim, očekivati da ljudi s malom djecom ne ulaze nikada u knjižare i očekivati da ta djeca nikada ne zakmeću je van svake pameti i korak unazad u društvu. Očekivati da uđeš u trgovinu a da nikada ne začuješ dječji plač ili dječje protestiranje je apsurd.
    Očekivati da roditelji s malom djecom uvijek mogu i žele organizirati svoje vrijeme da ne moraju i ne odu s djetetom na neka mjesta, kao što su neki i na ovom roditeljskom forumu predložili, je meni veliki korak unazad.

    Od svojeg djeteta isto očekujem i učim ju pristojnom ponašanju i doma i vani. Zna se kako se ponaša na dječjem igralištu a kako u restoranu, ali ne očekujem od djeteta od 3 godine da u restoranu šuti kao zaliveno i da ne pisne, a vrišteću djecu koja ruše sve pred sobom u restoranu dok roditelji ne obraćaju pažnju sam vidjela u filmovima. I ne očekujem da roditelji s malom djecom nikada ne odu u restoran ili trgovinu. A inače sam i na cesti i u restoranima i u trgovini vidjela puno više odraslih koji bi trebali pročitati bonton nego djece.

  27. #277
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa ne. Znam vec dugo za taj adult hotel, mislim da ima neki i na Bracu.
    Ja ne razumijem potrebu ici bas tamo s djetetom pored toliko hotela.

  28. #278
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Odgovarala sam na mimin post, mitovski, sve potpuno stoji sto si napisala. I ja tako mislim i ponasam se.
    Vristece djece sam se bome nagledala, najvise u hotelskim restoranima.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Pa zato jer su privatno vlasništvo i imaju pravo odrediti pravila.

    Kao što poštujem pravilo gdje na vratima trgovine piše da se ne unosi hrana, ili u džamiju se ne ulazi u cipelama, ili neću psa pustiti na dječje igralište na kojem je istaknut znak zabrane, tako ću poštivati i odluku hotela koji tako posluje.

  30. #280
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa tako možemo pravdati svaku diskriminaciju, čemu potreba da žene idu u birtiju A kad mogu ići u birtiju B. Samo, u našem/zapadnom društvu ovakve zabrane ne bi prošle sa niti jednom drugom skupinom stanovništva, osim sa djecom.

  31. #281
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne bih rekla da privatni vlasnici imaju pravo odrediti na primjer pravilo da u njihov hotel ne smije ući osoba starija od 60 godina.

  32. #282

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Možda nemaju, ali isto je kao i s djecom. Napisat će da je za ljude od 20 do 50 godina.

    Ako se netko zainati, može ih tužiti i tražiti svoja prava, ali mislim da isto kao i s adults only hotelima - oni koji idu s djecom na odmor takve hotele niti ne gledaju, pa tako i osobe starije od 60 neće gledati takve hotele jer je za pretpostaviti da im usluga koju pruža možda nije primjenjenja za njih (možda je glasna glazba do ranih jutarnjih sati i sl.; a ako baš osobe od 60 žele takvu zabavu, onda će tražiti hotel u kojem im je omogućeno partijanje sa svim dobnim skupinama).
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.10.2017. at 10:51

  33. #283
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gdje postoji tako nešto? Hotel za ljude od 20 do 50 godina?

  34. #284

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Koliko po svijetu ima gay only hotela, i to samo za muške ili samo za ženske, pa se ljudi ne bune ...

  35. #285
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko?

  36. #286

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje postoji tako nešto? Hotel za ljude od 20 do 50 godina?
    Ne da mi se sad tražiti, ali nedavno sam vidjela autobus u ZG : turistička putovanja za mlade od 18 do 39 godina

  37. #287

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko?
    stvarno mi se ne broji
    https://www.google.hr/search?rlz=1C1....0.pttOLaIaqlk

    Izvoli

    a evo i karta
    http://www.gaywelcome.com/gay-hotels-exclusively.php

    Piše 4093
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.10.2017. at 10:58

  38. #288
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i to je diskriminacija.

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    a ima i seniors only - za one iznad 62 godine

    Tržište je ogromno i ima za svakoga po nešto

    Možda jednom i knjižare budu adults only
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.10.2017. at 11:01

  40. #290
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pa zašto ne bi postojao i hotel za gay populaciju i hotel samo za odrasle i child friendly ...ali ako na hotelu ili restoranu to nije naznačeno onda mene nema šta smetati da u hotelu ili restoranu čujem dječje glasove ili vidim gay populaciju kako se drži za ruke, već je za očekivati raznovrsnu populaciju.

  41. #291
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam, meni je to potpuno neprihvatljivo. Jasno mi je da se hotel deklarira kao gay friendly (kao što vidim da se veliki broj ovih koji se navode i deklariraju, ali neki zaista imaju pravilo da su samo za muškarce), čak i razumijem potrebu gay populacije da se štiti na takav način, ali generalno mi nije prihvatljivo da se ograničava ulazak ženama u bilo koji hotel.

  42. #292
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mima jel ti prihvatljiv vegeterijanski restoran?

  43. #293
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koji bi zabranjivao ulazak ljudima koji jedu meso? Takav naravno da ne.

  44. #294
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    OK.
    ne znam. mislim da svako trazi svoju nisu u profitu. sad sto se tebi ili nekom drugom ne svidja njihova nisa, mislim da se ne odnosi na poslovanje. ima ljudi kojim odgovara ima kojim ne.

    mozes uvijek bojkotirati isti, kao sto ce neko podrzavati.

    ja i dalje nemam nista protiv hotela za odrasle. i bili su mi ludo privlacni dok su mi klinci bili manji. sad mi je svejedno. jer moji ne cmizdre i ne urlaju, kao nekad. ali da sam sanjala o par dana u takvom hotelu jesam.

  45. #295

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Evo upravo primih neku obavijest pa da nadodam:

    "Za predavanje se mogu prijaviti studenti preddiplomskih, diplomskih i integriranih studija u dobi do 30 godina."
    Organizator sveučilište ...
    Ili stipendije za doktorante do 35 godina... ja sam do 35 rađala djecu, sad nakon 40. se bavim dodatnim obrazovanjem ... ali što ću ... tražim dalje ...

    Dakle, toga ima svuda.
    Možemo se žaliti ili ne, ali neko društveno prihvatljivo ponašanje nalaže da poštujemo pravila.

    A je li to sve diskriminacija ili ne, o tome bi se dalo raspravljati.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.10.2017. at 11:18

  46. #296
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jedno je tražiti nišu, a drugo zabranjivati. Tražiti nišu je sasvim u redu.

  47. #297
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ooooo to do 35. je cesto u tom svijetu, mada produlje roka ako si bio na porodiljnom. ali svejedno moze se promatrati kroz prizmu diskriminacije prema zenama.

  48. #298
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ooooo to do 35. je cesto u tom svijetu, mada produlje roka ako si bio na porodiljnom. ali svejedno moze se promatrati kroz prizmu diskriminacije prema zenama.
    Bilo i do 35 samo za žene. Isto diskriminirajuće.

  49. #299
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Apsolutno diskriminirajuće za žene ako se ne uzme u obzir porodiljni.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ooooo to do 35. je cesto u tom svijetu, mada produlje roka ako si bio na porodiljnom. ali svejedno moze se promatrati kroz prizmu diskriminacije prema zenama.
    Da im pišem da sam tri puta bila na porodiljnom. Treći put na produženom do godine i pol, pa na pola radnog vremena ... Sumnjam da bi me primili ...
    iako bi s ovakvom demografskom slikom države trebali uzeti i to u obzir ... oni bi da se rađaju djeca, a s druge strane kažnjavaju ...

    Ali baš ću napisati pisamce ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.10.2017. at 11:30

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •