Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 355

Tema: Jeste li ikad zamoljeni da izađete iz trgovine jer vam dijete plače?

  1. #301
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mi smo otišli u Falkensteiner Spa u Petrčanima s malim djetetom, a u susjedstvu je Diadora Familiy iz istog lanca. Bila je neka super akcija. Kad se rasplakao u jednom trenutku, bez obzira na tepihe i prigušen zvuk, odjurila sam s njim van iz hotela. Al to je bilo jednom u cijelom vikendu. MM i ja išli na smjene na SPA Nismo mogli ići na večeru u restoran, al nam je šef sale bio divan i išao je samnom po sali i pomogao mi složiti večeru za nas dvoje, nenametljivo, srdačno i informativno. Mali je spavao, a mi smo uživali u odličnim delicijama.

    Poslije smo iskoristili neki kupon od dma baš za Diadoru i bez obzira što je puno lošiji hotel, bilo je zapravo ugodnije s djetetom.

    casa, otišli mi s tvoje teme.

  2. #302

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno diskriminirajuće za žene ako se ne uzme u obzir porodiljni.
    Nije samo za žene diskriminirajuće.
    Mislim da godine i studij, pogotovo aktivnosti vezane uz doktroske studije ne bi trebale imati ograničenja u godinama.

    Uostalom, to plaća se (većinom ljudi iz vlastitog džepa), a malo je onih koji si to mogu platiti do 30. ili 35. ...

  3. #303
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Slažem se, vjerojatno ne bi trebalo biti ograničenja u godinama, međutim ne razumijem se u tu tematiku pa ne shvaćam zašto postoje ta ograničenja.

    Ja to na primjer u glavi povezujem s tim što država npr. daje sredstva za kredite za mlade, što je shvatljivo jer je neka vrsta investicije.

  4. #304
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo za žene diskriminirajuće.
    Mislim da godine i studij, pogotovo aktivnosti vezane uz doktroske studije ne bi trebale imati ograničenja u godinama.

    Uostalom, to plaća se (većinom ljudi iz vlastitog džepa), a malo je onih koji si to mogu platiti do 30. ili 35. ...
    Ako imaš 40 i dođeš na neki znanstveni skup bez nekog debelog znanstvenog iskustva u najbolju ruku si neobičan. Odnosno, imaš minimalne šanse dalje se integrirati u suradnju.

  5. #305
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    S 40 otprilike imaš doktorat, dva postdoca, i profesuru odnosno mentorstvo na doktorskom studiju.

  6. #306

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Aha ... Nažalost, nisam u društvu tih "superwomanica" ...
    Ja to polako, prvo pelene, neka karijera i iskustvo u području, pa onda znanstveni rad ...

    A istina je da sam outsider zbog godina. Čitaj: prestara sam ...

  7. #307
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    S 40 otprilike imaš doktorat, dva postdoca, i profesuru odnosno mentorstvo na doktorskom studiju.
    Ja sam pred desetak godina upozorena da uništavam djetetu život s time što ga upisujem u osnovnu školu sa odgodom.
    Obrazloženje, "neće stići doktorirati" do 30".

  8. #308
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nažalost, danas je to otprilike kao da počneš trenirati košarku s 25 i očekivati da ćeš biti pravi sportaš. Može se, ali šanse su male.

    edit: za Vrijesku
    Posljednje uređivanje od Jelena : 10.10.2017. at 12:53

  9. #309
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pred desetak godina upozorena da uništavam djetetu život s time što ga upisujem u osnovnu školu sa odgodom.
    Obrazloženje, "neće stići doktorirati" do 30".
    Po mom iskustvu, to je tako, ako je dijete potencijal za znanstveno-istraživačku karijeru. Ne podupirem to, nego samo konstatiram, a dosta sam toga vidjela.

    Otprilike s 23-24 trebaš diplomirati. Danas doktorat ne bi trebao trajati dulje od 3 godine uz uvjet da radiš cca 50 sati tjedno, a ne uz posao, znači s 26-27 si doktorirao i govoriš osim engleskog još jedan atraktivni stani jezik. Surovo, ali istinito u industrijski razvijenom svijetu. I još moraš biti spreman stalno putovati, cca 30% radnog vremena.

    Moja prijateljica u Njemačkoj doktorirala nukelarnu fiziku, ima troje djece i doma je s njima.

  10. #310
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I još jedna doktorica koju znam - 4 djece, vodi grupe po znanstvenom muzeju, pola radnog vremena.

    (To bi i ja sad najrađe )
    Posljednje uređivanje od Jelena : 10.10.2017. at 13:01

  11. #311
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ponekad ta ograničenja imaju neko objašnjenje iza sebe, pogotovo kad se radi o skupinama koje čine manjine, da imaju neki svoj zaštićeni prostor
    to kažem za ova gay only mjesta, ili npr Centar za ženske studije koji prima samo žene, ne mogu ga upisati muškarci

  12. #312

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma sve to silno segregiranje mi totalno bezveze. Zapravo ni ne razumijem kako i zasto? Kao podupiremo razlicitosti sve dok ne upisujes doktorski s 36...
    Ja imam 35 i zarko zelim upisat postdiplomski, samo para bas i nemam. Tako sam odlucila prvo rodit cetvrto dijete jer to necu moci s 45... A mozda cu s 45 imati para za neprofitabilno obrazovanje...

  13. #313
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Isto sam više za ne spešl za samo neke (osim WC-a ), zato jer mi to vuče na odvojeno društvo - ovako, meni, tu, iz ovih meridijana. Vezano za sprovode, ipak to nisu (barem bili) gradski đirevi - to žene na kraju.

  14. #314
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto sam više za ne spešl za samo neke (osim WC-a ), zato jer mi to vuče na odvojeno društvo - ovako, meni, tu, iz ovih meridijana. Vezano za sprovode, ipak to nisu (barem bili) gradski đirevi - to žene na kraju.
    Eh draga, ja sam to sa sprovodima otkrila tek kad sam se iz provincije (sjever Hr) preselila na studij u Zagreb. Mhm...

  15. #315

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Kao podupiremo razlicitosti sve dok ne upisujes doktorski s 36...
    svak se češe gdje ga svrbi

    tj. tamo gdje imaš izbor kao što je s hotelima - možeš u onaj koji prima djecu, ili u onaj koji ne prima, gay ili negay - po meni je to u redu, ali kad se ne nudi druga opcija, onda možemo raspravljati (više naginjem tome da nije prihvatljivo jer nisam nešto posebno o tome razmišljala ili tražila primjere za i protiv ...)

  16. #316

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ipak to nisu (barem bili) gradski đirevi - to žene na kraju.
    hm... nisam u potpunosti sigurna

  17. #317
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sve to silno segregiranje mi totalno bezveze. Zapravo ni ne razumijem kako i zasto? Kao podupiremo razlicitosti sve dok ne upisujes doktorski s 36...
    Ja imam 35 i zarko zelim upisat postdiplomski, samo para bas i nemam. Tako sam odlucila prvo rodit cetvrto dijete jer to necu moci s 45... A mozda cu s 45 imati para za neprofitabilno obrazovanje...
    Mislim da nema dobnog ogranicenja za studij, nego za karijeru, dobivanje projekata za mlade i sl. Tko plati studira.
    Moj prijatelj je poceo s 32 doktorat (s placom od par tisuca eura) i solidan je znanstvenik. Ali je on i dotad radio u znanosti. Jos iz studentskih dana i dalje. Samo je brinuo o djeci i radio na pola radnog vremena dok je zena ganjala pravosudni ispit pa nije mogao doktorirati (dok kod nas prolaze ovi sto idu uz posao koji nema veze s temom, sto je meni grozno i ne bih to dozvolila, al to je druga tema).

  18. #318
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam se ja tako naljutiti, prije ću se rasplakati ako me netko povrijedi.
    Današnja situacija u prometu me je nagnala da sama sebi skočim u usta. Znate već kako to biva u gradskom prometu, prestrašio me i naljutio...pa u sebi pričam: Ma, neću se ja rasplakati radi kretena bezobraznog I odmah pomislim na Forum svaka je situacija primjer za sebe. I svatko nađe crtu na kojoj puca pristojnost, izgleda da je tako.

    Ups, još su dvije strane napisane koje nisam vidjela...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 10.10.2017. at 17:05

  19. #319

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila u knjizari na djecjim slikovnicama i knjigama tako da mi se cini samorazumljivim da su tu djeca ciljana skupina.
    A ovi u Balama na moje oci posluzivali djecu kad nije bio jazz festival.
    I nije mi uopce problem da netko ne dopusta boravak djece...
    U Balama postoji jako dobar razlog zašto djeci nije dozvoljen ulaz za vrijeme festivala. Nastane jako velika gužva i djeca tamo definitivno nisu sigurna. Npr. ove godine unutra je unatoč zabrani ušla veća grupa odraslih s djecom vrtićkog uzrasta. Roditelji su mirno pili pića, a djeca su razbacivala kamenčiće kojima je posuto dvorište. Nikom od gostiju nije bilo zabavno, konobar ih je u gužvi morao prekoračiti s punim tacnama, muzika se jedva čula od te igre..... Ta konoba namijenjena je za ljubitelje jazza koji cijene mir prilikom uživanja u istom.

  20. #320
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    mim, papir s dobnim ogranicenjem sam vidjela dok nije bio festival. Osim toga ne smiju djeca mladja od 14 godina. Djeca od 14 godina mogu vec biti u srednjoj muzickoj i naslusala su se koncerata.

    Bila sam i na festivalu. Jako je lijepo, al to nema veze s ovim, mi smo tada htjeli na rucak. Bila sam citala nesto o njima pa sam htjela zaviriti. Imali smo trinaestogodisnjaka u drustvu, zato sam i zapamtila. Taj sigurno ne bi bacao kamencice.

  21. #321
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Al bilo je pusto, nismo ni htjeli na kraju uci. Samo smo se cudili i zafrkavali na tu temu.

  22. #322
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto sam više za ne spešl za samo neke (osim WC-a ), zato jer mi to vuče na odvojeno društvo - ovako, meni, tu, iz ovih meridijana. Vezano za sprovode, ipak to nisu (barem bili) gradski đirevi - to žene na kraju.
    Kod nas su dan danas žene na sprovodu zadnje.

  23. #323
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su dan danas žene na sprovodu zadnje.
    Ja sam pak iskreno mislila da je svugdje tako. Kod nas isto, i nisam cula da nekome to smeta (mislim, od nekog oko sebe jel)
    Posljednje uređivanje od Vrci : 12.10.2017. at 08:07

  24. #324
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja ne bi u tu konobu ako netko smatra da moje dijete od 9, 11 ili 13 god ne možw biti pristojno za vrijeme objedovanja u restoranu. To mi spada u predrasude i diskriminaciju. Uostalom uvijek se mogu jasno i glasno naglasit neka pravila raznim načinima.Mah...

  25. #325

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mim, pa to sto govoris nije razlog da se djeci zabrani ulaz vec da se zabrani vika i bacanje kamencica? Recimo da se nas dvije napijemo pa zapjevamo Under the bridge bi li nas otjerali?
    Mislim jasno je meni da je to njihova politika, samo onda nek se drze iste i kad se gosta svijecom trazi. Ne mozes za dva kakaa, ili soka, zaboravit da ti osiguravas neometano uzivanje...

  26. #326
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mim, pa to sto govoris nije razlog da se djeci zabrani ulaz vec da se zabrani vika i bacanje kamencica? Recimo da se nas dvije napijemo pa zapjevamo Under the bridge bi li nas otjerali?
    Mislim jasno je meni da je to njihova politika, samo onda nek se drze iste i kad se gosta svijecom trazi. Ne mozes za dva kakaa, ili soka, zaboravit da ti osiguravas neometano uzivanje...
    Naravno.

    Mi smo jednom doslovce otišli iz restorana (nisu nas tjerali, ali smo svojoj djeci priuštili kaznu u vidu odlaska iz restorana, kad su pokušali trčati i ludovati i smetali druge goste). Isto kao što smo odlazili iz parka doma kad su se neprimjereno ponašali, isto kao što nismo ulazili u dućane kad su cirkusirali. To je sastavni dio odgoja, ali to nije politika restorana, nego bi trebala biti politika kućnog odgoja.

  27. #327
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Je, ali mislim da je ta politika kućnog odgoja u debeloj manjini zadnjih godina....
    Ovo sa ženama na sprovodu sam ja nedavno prvi put čula da uopće postoji kao običaj.

  28. #328
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ali mislim da je ta politika kućnog odgoja u debeloj manjini zadnjih godina....
    Ovo sa ženama na sprovodu sam ja nedavno prvi put čula da uopće postoji kao običaj.
    Blago tebi. Neki tvrde da nema veze s religijom, ali ovo razdvajanje uvijek inicira svećenik. Barem gdje sam ja bila

    Ovdje ima svakakvih pametnih običaja, vezano uz sprovode.

  29. #329
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni inače strašno ide na živce to što se u javnosti siluje ta neka slika o današnjoj djeci koja su generalno nešto strašno neodgojena, raspuštena, sve im je dozvoljeno a roditelje nije briga. Djeca su doslovce predstavljena kao mala čudovišta podupirana svojim roditeljima. Nitko ih više ne odgaja. Portali su puni članaka kao 'Ja sam tebe rodila a ne ti mene', polemika o tome da bi djeca bila puno bolja i poslušnija da ih se koji put odalami jer tak su i nas pa vidi kako smo sad svi divni.
    Onda ni ne čudi da je sve više mjesta gdje roditelji s djecom nisu dobro došli, jer je nezamislivo da bi se malo dijete moglo pristojno ponašati u restoranu. Naime djeca sva skaču preko stolova po restoranu i gađaju se hranom.
    Ovih dana se po novinama rastezala i tema 'Lidlić'. Ne kažem da toga nema, ali evo naš vrtić je imao 600 djece i nikada se tako nešto među djecom nije čulo, dapače većina ih je i nosila Lidl.
    Moram reći da se ni u svojem užem okruženju a i širem rijetko susrećem s djecom koja se ponašaju nešto strašno izvan nekih normi, a onaj tko ima dijete zna da poneki tantrum tu i tamo nije ništa neuobičajeno.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 12.10.2017. at 13:17

  30. #330
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Blago tebi. Neki tvrde da nema veze s religijom, ali ovo razdvajanje uvijek inicira svećenik. Barem gdje sam ja bila

    Ovdje ima svakakvih pametnih običaja, vezano uz sprovode.

    isto iskustvo i ja imam
    u 100% slucajeva svecenik pozove da se krene u povorci, prvo muskarci

  31. #331
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    slažem se s tobom mitovski, mene isto to živcira
    mislim da su odrasli puno nepristojniji i užasnije se ponašaju nego što za sebe vole mislit, i koriste se dvostruki kriteriji: npr kad dijete baci smeće na pod onda je neodgojeno i divlje, a kad to odrasla osoba napravi nikom ništa (a viđam to često, da ne govorim o ostavljanju krupnog otpada i šuta posvuda, evo preko puta mene ima jedna neodržavana zelena površina, netko je sa ceste u nju nedavno bacio stari madrac, to sigurno nisu djeca napravila) itd itd, uglavnom hoću reći da odrasli u prosjeku uopće nisu neki primjer lijepog ponašanja pa da se imaju šta čudit djeci koja kao nikoga ne poštuju


    ali rekla bih da postoji neka razlika u generacijama u tome što očekujemo da nam je svijet dužan, u tom smislu mogli bismo reći za mene da sam razmaženija od mojih roditelja, a moja djeca od mene (pitam se dokad taj trend može ići u tom smjeru)
    nedavno mi je baš mama komentirala kako joj je zanimljivo kako moj sin, kad nešto svoje izgubi, samo ide okolo i kuka "di mi je", i očekuje da mu mi to trebamo naći, da je to sad i naš problem. Veli mama "kad bih ja nešto izgubila, ne bi mi to nikad palo na pamet, dapače skrivala sam od odraslih jer bi me još i vikali kako sam to mogla izgubit"

  32. #332
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Da, to je to, svijet se promijenio, način odgoja se promijenio, način komunikacije se promijenio. Ne znači to nužno da su djeca neodgojena, ali ne znači ni da su krasno odgojena.
    Jedan od genijalnih primjera svih tih promjena mi je pred koju godinu pričala prijateljica. Dolazi ona doma s posla i jedva otvara kućna vrata jer su djeca u hodnik nabacala školske torbe i tenisice. Bijesna s ulaznih vrata viče na njih da pospreme za sobom a oni njoj cool kažu da nije dobro što ona donosi stres doma s posla i s vrata viče na njih. Na to se ona prisjetila kako bi osluškivala iz sobe kad tata dođe s posla kakve je volje, pa ako nije dobre bolje da ni ne izlazi iz sobe, na kraj pameti joj ne bi pao obratiti mu se ovakvim tonom.... Da, vremena se mijenjaju.

  33. #333
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    ali rekla bih da postoji neka razlika u generacijama u tome što očekujemo da nam je svijet dužan, u tom smislu mogli bismo reći za mene da sam razmaženija od mojih roditelja, a moja djeca od mene (pitam se dokad taj trend može ići u tom smjeru)
    nedavno mi je baš mama komentirala kako joj je zanimljivo kako moj sin, kad nešto svoje izgubi, samo ide okolo i kuka "di mi je", i očekuje da mu mi to trebamo naći, da je to sad i naš problem. Veli mama "kad bih ja nešto izgubila, ne bi mi to nikad palo na pamet, dapače skrivala sam od odraslih jer bi me još i vikali kako sam to mogla izgubit"

    Ja bih voljela da mi netko opiše razmaženo dijete. To sve ovisi o granicama roditelja. Ja ću svojoj npr. dozvoliti da jede u dnevnom boravku, netko drugi će doći i reći da užasno odgajam dijete i da joj je svašta dopušteno i da nikada to ne bi dozvolio. To što joj dam da jede u dnevnom boravku ne znači da ju nisam naučila da u restoranu ne može sjesti na pod i jesti.

  34. #334
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je to, svijet se promijenio, način odgoja se promijenio, način komunikacije se promijenio. Ne znači to nužno da su djeca neodgojena, ali ne znači ni da su krasno odgojena.
    Nisu ni prije bila sva krasno odgojena. Da jesu ne bi danas imali ovakve političare i ugledne poduzetnike, iako se svi kunu u prošla vremena i stari odgoj

  35. #335
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nije baš sve ni u odgoju, nešto je u urođenom karakteru.

  36. #336
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš sve ni u odgoju, nešto je u urođenom karakteru.
    To znam na osobnom primjeru jako dobro . Moja je teškog karaktera, ali je lijepo vaspitana
    Posljednje uređivanje od mitovski : 12.10.2017. at 13:53

  37. #337
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno


  38. #338
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Baš nešto zadnjih dana razmišljam o kućnom odgoju. Velika je glasna i nagla, ali vrlo pristojna i dobro zna kad nesto treba reci, a kad presutjeti, osobito kad smo u drustvu drugih ljudi. Drugim rijecima nece me "sramotiti" ulaskom u raspravu odraslih (jelte, kad odrasli pričaju, djeca šute).

    Mala je iz neke druge familje , ta se ne libi komentirati, od obiteljskih postupaka i odluka do školskih/poslovnih situacija...ulazi u fajt sa mnom (i drugima) u društvu, argumentira, ne popušta, jezičava, svakom loncu poklopac.
    Da netko gleda sa strane, pitao bi - odgaja li itko ovo dijete?
    I što da radim? Odgajam, ponavljam, "granica" mi je drugo ime...i sve uzalud. Ne da se.

  39. #339
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Baš nešto zadnjih dana razmišljam o kućnom odgoju. Velika je glasna i nagla, ali vrlo pristojna i dobro zna kad nesto treba reci, a kad presutjeti, osobito kad smo u drustvu drugih ljudi. Drugim rijecima nece me "sramotiti" ulaskom u raspravu odraslih (jelte, kad odrasli pričaju, djeca šute).

    Mala je iz neke druge familje , ta se ne libi komentirati, od obiteljskih postupaka i odluka do školskih/poslovnih situacija...ulazi u fajt sa mnom (i drugima) u društvu, argumentira, ne popušta, jezičava, svakom loncu poklopac.
    Da netko gleda sa strane, pitao bi - odgaja li itko ovo dijete?
    I što da radim? Odgajam, ponavljam, "granica" mi je drugo ime...i sve uzalud. Ne da se.
    Ja sam imala ovakvu kombinaciju. Prestalo je naglo, upisom u srednju školu. Sad sam zadovoljna jer vidim da je trud koji smo ulagali daaavno ipak imao svrhu.

  40. #340
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

    Mala je iz neke druge familje , ta se ne libi komentirati, od obiteljskih postupaka i odluka do školskih/poslovnih situacija...ulazi u fajt sa mnom (i drugima) u društvu, argumentira, ne popušta, jezičava, svakom loncu poklopac.
    Da netko gleda sa strane, pitao bi - odgaja li itko ovo dijete?
    I što da radim? Odgajam, ponavljam, "granica" mi je drugo ime...i sve uzalud. Ne da se.
    Moja je ovakva doma, pred drugima je fina i tiha. Tako da se samo ja doma pitam - Odgaja li tko ovo dijete?

  41. #341

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Vjeruj, da si tamo stalni gost shvatila bi čemu taj natpis i ne bi se zafrkavala da si na mjestu ostalih gostiju. Vlasnik u restoranu jednostavno ne želi djecu. Gosti to mogu prihvatiti ili ne prihvatiti. Čovjek postavlja pravila u svojoj kući, jelte. Ni jedna obitelj s djecom nije otjerana iz restorana: natpis na vratima je tamo da se gosti upozore da taj restoran nije dječje igralište.

    Lili75, ti ne bi u tu konobu ako ti djeca nisu dobrodošla. Neki gosti ne bi u nju ako je puna djece. Ja prva ne bih. Nisam ni svoju kćer vodila u nju sve dok nije imala šesnaest.

    Casa, oni koji tamo zapjevaju uvijek su dobrodošli. Čak i oni koji to rade "pod gasom".

    Peterlin, VI (!) niste dozvoljavali da vam djeca rade nered okolo, nisam ni ja dozvoljavala. Vjeruj, u manjini smo. Baš neki dan sam s kćeri sjedila na kavi. Između stolova kafića, uz zdrave i normalne roditelje, dva dječaka od otprilike 3 i 5 godina vozila su se na like a bike-u, smetali su svim gostima, roditelji nisu ni trepnuli na to osim onog standardnog nježnog: "Lukas, dušo...." na što dotični (stariji) nije ni trepnuo. Mlađem se nisu ni obratili. Popile smo kavu i otišle. Ne dobrovoljno. Otjerane smo. Kaj smo trebale? Podučiti roditelje odgoju? Zamoliti konobara da smiri djecu? Obratiti se djeci i reći im da smjesta prestanu? U svakom slučaju tu bi obje (a smetalo je i dvadesetogodišnjakinji, buka je bila takva da nismo mogle ni razgovarati) bile okarakterizirane kao "babe". Jer sačuvajbože da ti smetaju tuđa djeca... E, nekad smetaju.

  42. #342

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Vjeruj Jelena da si tamo stalni gost shvatila bi čemu taj natpis i ne bi se zafrkavala da si na mjestu ostalih gostiju. Vlasnik u restoranu jednostavno ne želi djecu. Gosti to mogu prihvatiti ili ne prihvatiti. Čovjek postavlja pravila u svojoj kući, jelte. Ni jedna obitelj s djecom nije otjerana iz restorana: natpis na vratima je tamo da se gosti upozore da taj restoran nije dječje igralište.

    Lili75, ti ne bi u tu konobu ako ti djeca nisu dobrodošla. Neki gosti ne bi u nju ako je puna djece. Ja prva ne bih. Nisam ni svoju kćer vodila u nju sve dok nije imala šesnaest.

    Casa, oni koji tamo zapjevaju uvijek su dobrodošli. Čak i oni koji to rade "pod gasom".

    Peterlin, VI (!) niste dozvoljavali da vam djeca rade nered okolo, nisam ni ja dozvoljavala. Vjeruj, u manjini smo. Baš neki dan sam s kćeri sjedila na kavi. Između stolova kafića, uz zdrave i normalne roditelje, dva dječaka od otprilike 3 i 5 godina vozila su se na like a bike-u, smetali su svim gostima, roditelji nisu ni trepnuli na to osim onog standardnog nježnog: "Lukas, dušo...." na što dotični (stariji) nije ni trepnuo. Mlađem se nisu ni obratili. Popile smo kavu i otišle. Ne dobrovoljno. Otjerane smo. Kaj smo trebale? Podučiti roditelje odgoju? Zamoliti konobara da smiri djecu? Obratiti se djeci i reći im da smjesta prestanu? U svakom slučaju tu bi obje (a smetalo je i dvadesetogodišnjakinji, buka je bila takva da nismo mogle ni razgovarati) bile okarakterizirane kao "babe". Jer sačuvajbože da ti smetaju tuđa djeca... E, nekad smetaju.

  43. #343

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mim, pa to sto govoris nije razlog da se djeci zabrani ulaz vec da se zabrani vika i bacanje kamencica?
    Čekaj, nije li vikanje i bacanje kamenčića zabranjeno svuda u normalnom svijetu i bez eksplicitno iskazanih tabli?
    Dakle, roditelji bi sami trebali zabraniti svojoj djeci vikanje i bacanje kamenčića.
    Ali, kad roditelji to ne mogu/ne žele, onda restorani riješe problem na svoj način ...

  44. #344

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo onaj dio koji zbunjuje nije taj da ima ljudi koji ne postuju nepisana pravila pristojnosti vec da se od svih takvih odabrala jedna dobna kategorija kojoj se eksplicitno brani ulaz...
    Eto ovo na kavi... Je li ti ikad na kavi itko osim djece omeo gust? Meni je... Ne volim sjedit pored smrdljivih, pored glasnih, ne volim ni da smetlari produ pored kafica niti da mi netko lupka stolac...a sve mi se to dogadalo...pa opet bilo bi mi pretjerano da se izvjesi natpis za ijednu kategoriju. Jos bih rekla da ovo nije kao da se izvjesi natpis nije za smrdljive vec kao da se izvjesi natpis nije za ljude koji rade teze fizicke poslove s objasnjenjem da se takvi cesto oznoje pa smrde po kaficu.
    Naravno, vlasnik ima pravo izvjesiti sto zeli. Eto s tim da bih ja ocekivala da ce se onda istog drzati i kad gostiju nema, kad posao ne ide...
    I Mim, iako sam beskrajno kuul, vjeruj mi da ja kad zapjevam, uvijek i svugdje smetam... Nemam bas niti malo sluha niti glasa, tako da sam uvjerena da bih mnogima zacinila obrok. Samo eto nigdje jos ne brane pjevanje ovakvima kao ja...a rekla bih da bi moj glasic vise smetao ljubiteljima jazza od prosjecnog desetogodisnjaka...

  45. #345
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uvijek će biti nešto što nas smeta i onih koji smetaju.
    Ne vidim čemu toliko zamaranje time?
    Zaobiđem ono što mi ne paše i bok.

  46. #346
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Restoran moze neku svoju politiku graditi, ali se onda pitam gdje je granica kome se smije preporuciti da mu je bolje da ne ulazi. Djeca ne spadaju u skupinu koja je tradicionalno omalovazavana pa tu "preporuku" ocito ljudi manje nepristojnim dozivljavaju. Razloga uvijek ima, kao sto je nabrojano.

    Za mlade s kojima radim isto vidim taj problem da puno njih ceka da budu posluzeni. Ali nije to bez posljedica. Mi smo u prilici pomoc mladima u trazenju posla. Takav tip ljudi sigurno nece dobiti pomoc. Definitivno ima odlicnih mladih samostalnih osoba. Premalo, ali ih ima.

  47. #347
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku

    Peterlin, VI (!) niste dozvoljavali da vam djeca rade nered okolo, nisam ni ja dozvoljavala. Vjeruj, u manjini smo. Baš neki dan sam s kćeri sjedila na kavi. Između stolova kafića, uz zdrave i normalne roditelje, dva dječaka od otprilike 3 i 5 godina vozila su se na like a bike-u, smetali su svim gostima, roditelji nisu ni trepnuli na to osim onog standardnog nježnog: "Lukas, dušo...." na što dotični (stariji) nije ni trepnuo. Mlađem se nisu ni obratili. Popile smo kavu i otišle. Ne dobrovoljno. Otjerane smo. Kaj smo trebale? Podučiti roditelje odgoju? Zamoliti konobara da smiri djecu? Obratiti se djeci i reći im da smjesta prestanu? U svakom slučaju tu bi obje (a smetalo je i dvadesetogodišnjakinji, buka je bila takva da nismo mogle ni razgovarati) bile okarakterizirane kao "babe". Jer sačuvajbože da ti smetaju tuđa djeca... E, nekad smetaju.
    Eh, nije to ništa novo.... Pamtim rečenicu Arta Buchwalda od prije dosta desetljeća, kad se izrugivao permisivnom odgoju: "Michael, dragi, mama NE VOLI kad se biciklom zalijećeš u klavir...."

    Što se tiče nepoštivanja drugih - jučer sam silom prilika dosta vremena provela u tramvaju - mladi, ALI I NE TAKO MLADI ljudi na sav glas razgovaraju na mobitele, gestikuliraju, viču, mašu... ufff... Glava me zaboljela. Nisam često žrtva gradskog prijevoza, ali bratemili, nije to samo sada tako. Još dok sam bila studentica prije nekoliko desetljeća, jako me smetalo kad se raja u tramvaju i busu gurala, a ono prije sedam ujutro smrde po znoju, jučerašnjem kiselišu, neopranim nogama i zubima itd...a mogla sam biti sretna ako me nitko od takvih nije dohvatio i opipao mi zadnjicu. Tako da, nepristojnost nije tekovina novih generacija. Uvijek je toga bilo i uvijek me jednako smetalo. Sjećam se da je mog bratića netko iz nebodera polio juhom dok se rolao ispred ulaza. Došao je doma s rezancima na glavi. A kad si prolazio kraj mamutice, trebalo je isto paziti da ti za vrat ne padnu ljuske od jaja i tako svašta... ufff... I kako od takvih ljudi očekivati da bolje odgoje djecu? Ta djeca odgajaju sada podmladak koji je isti ili još i gori.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.10.2017. at 10:25

  48. #348
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Peterlin, to s istresanjem kroz prozor i bacanjem mi je uzas. Pa onda neodgovorni vlasnici pasa. Stalno djetetu objasnjavam da ne smije na travu u kvartu, a kad odemo u prirodu je uredu da se uvalja u blato. Sestra mi ima psa i kad pas obavlja nuzdu na gradskoj livadi koncentrirana je na lokaciju gdje treba za njim pokupiti i cesto dok ide pokupiti stane u g od drugih pasa. Ja sam pak cesto na biciklu i sram me zbog drugih biciklista koji unose nemir pjesacima na nogostupu, sudare da i ne spominjem.
    Pa nepristojnost u nagrdjivanju balkona s vlastitim rjesenjima zatvaranja balkona (i onda populisticka legalizacija toga...).

    Uglavnom, nepristojnih ima u svim generacijama, neovisno o batinama.

  49. #349
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Odluka koga žele za klijentelu je poslovna odluka koja se može pokazati dobra ili ne, pravo je vlasnika da je donese. .
    Nije, definirano je u "Zakon o suzbijanju diskriminacije". Nadležne službe to jasno smatraju diskriminacijom.

  50. #350
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče nepoštivanja drugih - jučer sam silom prilika dosta vremena provela u tramvaju - mladi, ALI I NE TAKO MLADI ljudi na sav glas razgovaraju na mobitele, gestikuliraju, viču, mašu... ufff... Glava me zaboljela. Nisam često žrtva gradskog prijevoza, ali bratemili, nije to samo sada tako. Još dok sam bila studentica prije nekoliko desetljeća, jako me smetalo kad se raja u tramvaju i busu gurala, a ono prije sedam ujutro smrde po znoju, jučerašnjem kiselišu, neopranim nogama i zubima itd...a mogla sam biti sretna ako me nitko od takvih nije dohvatio i opipao mi zadnjicu. T
    e ovaj primjer s tramvajem je super primjer kako i navika utječe na perspektivu
    netko tko se redovito vozi tramvajem primijetit će manje problematičnih ponašanja od nekoga tko tu rijetko zalazi
    a ja se sjećam, kad sam došla na studij u Zagreb, nama su zagrebački tramvaji bili čuveni po tišini i uštogljenosti, u našim autobusima još je glasnije i ... živopisnije. Tih prvih mjeseci ja i moje prijateljice bile smo najglasnije i vjerojatno najiritantnije osobe u tramvajima.


    Tako i sa djecom. Neka ponašanja bismo se svi složili da su problematična i uznemirujuća. Ali imam prijatelja (množina) koji nemaju djecu niti inače u životu imaju s njima puno dodira, i uvijek mi bude zanimljvo šta je sve njima čudno i uznemirujuće. Neke stvari koje ja niti ne primijetim ili mi spadaju pod kategoriju "dijete se baš lijepo igra", a vidim njima na licu da misle "kako je ovo moguće?"

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •